Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy csináljátok, hogy nincs semmi dolgotok otthon? fórum

Hogy csináljátok, hogy nincs semmi dolgotok otthon? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2008. aug. 26. 07:33
Van, rengeteg. Mivel senki nem csinálja meg helyettem, így szabadon tologatom az elvégzésük idejét.
74. o.andi
2008. aug. 25. 23:18
nem foglalkozom a házimunkával ugy:-)))ha nem érdekel megprobálom nem észrevenni!!
2008. aug. 25. 21:20

Semmi dolgunk otthon???


Ezt többféleképpen el lehetne érni:

1. Becsukni a szemet. ( Akkor nem látok semmit, amivel valami DOLOG akadna.

2. A jó vezető nem dolgozik, hanem jól szervezi a munkát. Ha ilyen jó vezetője lennék a háztartásomnak, nem nekem kellene dologoznom. Mindenki a saját dolgát tenné, s akkor nekem nem is jutna meló itthonra.

3. Kell venni egy másik lakást, amelyikben nem laknék, csak SEMMI DOLGOM lenne.


4. Vagy mit tudom én.


5. Netezek, mert megtehetem.:))

2008. aug. 25. 21:12

Nekem, ma a gyerekeim böolcsiben voltak. Hetente 2 napot mennek.

Én, elcsesztem az időt a városban, nézelődtem, vásároltam, intézkedtemk, ezért most perpillanat rengeteg a dolgom.

Nekem, olyan sosincs, hogy nincs dolgom, csak hol több, mint ma, hol kevesebb.

Minden nap takarítok, főzök, ez a minimum.

Szóval, ha van titok rá, tudni szeretném.

na, ja, egy jó bejárónő, jó pénzért.

Na, az, amire lenne, de sajnálom....:d

2008. aug. 25. 21:03

Ha valaki tudja a fenti kédésre a választ, -árulja el nekem is lécciii!!

Semmi dolgom? Most is ezerrel kellene vasalnom, de lesz@rom, bámulom a bk-t meg netzek. Egész nap csináltam,nekem sosincs olyan,hogy semmi dolgom.

(Biztos ebben én is hibás vagyok).

70. e71af41436 (válaszként erre: 60. - 14775640c4)
2008. aug. 25. 16:46

most nagyot nőttél a szememben...no nem azért mert káosz van körülötted,hanem mert ezt így itt vállaltad....


azért majd kicsit változz meg ebben :)))

69. e71af41436 (válaszként erre: 48. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 25. 16:43
de az is lehet,hogy ez egy mese...már a lány és a szép élet :)))nem?
68. 1eb84e4bad (válaszként erre: 64. - Fe6fe7671f)
2008. aug. 25. 16:43

hát ezen jót nevettem!! .-)) :-DDD

amúgy az egyik szobában van az ajtó mögött a cucc... :-)

67. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 65. - M_Marcsa)
2008. aug. 25. 16:41
Wow, micsoda frappáns válasz! Nem filmsztár, úgyhogy rendezőre nincs szükség :o)))
66. drnéni (válaszként erre: 60. - 14775640c4)
2008. aug. 25. 14:50
Azt hiszem, ez hozzáállás kérdése (milyen éedekes ez a szó leírva). A húgomnál mindig minden steril tiszta, minden a helyén, körme, haja, bőre, ruhatára rendben, és ráér a családra és a barátokra is. Nálunk meg égig és a kupi, csak és lesz.rom. Most aludt a lányom, addig valamit szépen kitakaríthattam volna, ehelyett neteztem, ez van. De most felébredt, úgyhogy pá.
65. M_Marcsa (válaszként erre: 26. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 25. 13:26
Ja, és a férjedet, barátodat is arra szakosodott nő rendezi...A gyereket meg a bébiszitter rendezi...
64. fe6fe7671f (válaszként erre: 63. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 25. 11:57

Mázlista vagy! Nekem az ajtó közvetlen a fal mellett van, és nincs hova dugnom a vasalnivalót.


Ismered?

A nagymamánál nyaral az unoka, és meglátja a szekrényt, benne a sok-sok vasalt ruhával. Kérdi a nagymamát:

- Mi ez?

- Hát a tiszta ruha. Miért ti hol tartjátok a tiszta ruhát?

- A fregolin. - válaszolja az unoka.

63. 1eb84e4bad (válaszként erre: 56. - 8da8a563b7)
2008. aug. 25. 11:49
Nálunk detto. Vasalnom kellen, mert hegyekben áll. de mire oda jutopk, már elmegy a kedvem, energiám, vagy épp máshoz lesz kedvem, Pihenni, tévé, olvasás, játszás, elmenni otthonról, alvás stb. és akkor bizony a vasalni való ott gyűlik szépen az ajtó mögött. Dolgom ugyan lenne, ha akrnám, de mivel nem akarom, akkor épp nincs:-) Egyébként tennivaló midnig mindenhol akad.
62. fe6fe7671f (válaszként erre: 57. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 25. 11:41

A hazugságtól megy fel a pumpa nálam.

És az ilyen hozzászólásoknál ezt éreztem, ezért kérdeztem meg, hátha valamelyik válaszol, hogy miképp csinálja. De itt is van kutya. Igen,csakhogy nem kell levinnie, mint nekem, ami napi 3-4 órát vesz el a 24-ből. És ez csak a kutya.

61. fe6fe7671f (válaszként erre: 58. - 7130b15964)
2008. aug. 25. 11:38
Az "irritál", ha azt mondja, hogy nincs dolga otthon.
60. 14775640c4 (válaszként erre: 53. - Fe6fe7671f)
2008. aug. 25. 11:22

nálunk tudod mi van?bejössz, az előszobába bukdácsolsz a játékokban amit az 5 éves lányom és a 3 éves fiam szanaszét hagyott. miután 10 perc lavírozás után nagynehezen átjutsz a játékhalmazon, akkor a nagyszobába szntén rendetlenség van. a párom kora reggeli szétszórt ruhája ujság távirányitó ide-oda bedobva. kb. ágy vetetlen mosogatóba úszik a mosogatnivaló. de néha nem hiszed el de nem érdekel.

sajna ilyen vagyok. hosszú évekig éltem egyedül igy megszoktam azt hogy mindig akkor csinálok rendet amikor a kedvem tartja.

tisztaság nagyjából legyen a többi nem számít.

minek? 5 perc múlva kezdhetem előrlöl. majd Kea bejárónőjét inasát elkérem:))

59. 7130b15964 (válaszként erre: 57. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 25. 11:21
Az egyik barátnőm szintén dolgozott, suliba járt, egyedül nevelt gyereket és akárhányszor voltunk nála rend volt, valahogy szoliba, fodrászhoz, kozmetikushoz mindig eljutott. Időzsonglőr a csaj. Számomra mindig rejtély, hogy csinálta. Egyet tudok a vizsgáira hajnali egykor ült neki tanulni. Én olyankor mindig alszom...
58. 7130b15964 (válaszként erre: 55. - Fe6fe7671f)
2008. aug. 25. 11:18
Értem. Legalábbis azt hiszem. Téged az irritál, hogy te sikamikálsz egy csomót, más meg azt modja, hogy akár inkább unatkozik. Mert, ha egyszer valakit nem inspirál a napi takarítás vagy egyéb hasonló teendők, akkor tulajdonképpen nincs dolga otthon, ugyanis ő az ilyesmit nem veszi annak (szerintem).
57. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 53. - Fe6fe7671f)
2008. aug. 25. 11:18

"Örülök szancsesz, hogy ezeket megkérdezted tőle, mert az ilyen hozzászólástól ment fel nálam a pumpa."


Mégis mi verte ki a biztosítékot ennyire? :)

Ő sem azt mondta, hogy nincs dolga, hanem azt, hogy két gyereket nevel egyedül, dolgozik, egyetemre jár, takarít, de mégis van ideje könyvet olvasni. Ettől ment fel a pumpa??

2008. aug. 25. 11:17
Én is tele vagyok dologgal. De van, hogy belesz@rok és azt mondom. NEM! elég, unatkozni akarok. És akkor. Unatkozni ugyan nem, de leülök és elolvasok 1-2 fejezetet. Úgysem csinálja meg helyettem senki. Másnap is ráér...
55. fe6fe7671f (válaszként erre: 54. - 7130b15964)
2008. aug. 25. 11:14

Ne érts félre, nem az a gondom, hogy én a házimunkával el vagyok foglalva, más meg nem! Frászt! Nekem az volt a bajom, hogy "NINCS DOLGA OTTHON" - ezzel a mondattal volt a bajom, és erre kérdeztem rá, hogy ez hogy létezik, hogy nincs dolga valakinek a saját lakásában.

Így érted?

54. 7130b15964 (válaszként erre: 53. - Fe6fe7671f)
2008. aug. 25. 11:10
Kövezzetek meg, de nekem minta az, amikor valaki egyfolytában csak a házimunkával van elfoglalva (vagy azért, mert azt csinálja vagy azért, mert azon stresszel, hogy mit kellene még csinálnia). Sőt, biztos vagyok benne, hogy sokszor nem egy család jobban járna, ha néha nagyobb lenne a rendetlenség, ne adj Isten nem anyu keze által készült kaját kapnának, de lenne egy pár nyugodt napjuk EGYÜTT...
2008. aug. 25. 10:59

Köszi a hozzászólást!


Örülök szancsesz, hogy ezeket megkérdezted tőle, mert az ilyen hozzászólástól ment fel nálam a pumpa.


Gyöngyi te is rátapintottál a másik lényegre, hogy ha nem csinálsz semmit, akkor "ellustálkodod" a dolgot, de akkor sem unatkozol! Igaz?


Ha valaki azt mondja, hogy unatkozik, az súlyos lelki szegénységet jelent nálam.

Az, hogy kikapcsolok, nem gondolok a sok problémámra, attól még nem unatkozom!


És ha nem csinálok semmit otthon, az azért lehet, mert már fizikailag nem bírom tovább.


De ezek átmeneti dolgok, és tudom, hogy egy kis pihenés után, később, vagy másnap befejezem, amit elterveztem.


És szerintem egy lakásban NEM LÉTEZIK, hogy minden tökéletes legyen, és semmi, de semmi ne romoljon el, ne szakadjon el, ne ömöljön ki, ne szálljon be por, ne verjen le a gyerek egy polcot, a férjem ne kérjen meg, hogy egy különleges vacsival várjam, a kutya ne hozza fel a sarat...de ha tényleg semmi (kétlem), akkor viszont VÉGRE elolvasok egy könyvet, meghallgatom a kedvenc zenéimet és lazulok, nem, nem unatkozok, lazulok.

2008. aug. 25. 09:56
Szerintem két külön dolgot kevertek.Lehet, hogy valaki éppen nem csinál semmit otthon...de dolga az lenne.Olyan lakást én még nem lláttam, ahol ne lehetne találni valamit...rosszindulatú anyósok a megmondhatói!! Én legalábbis mindig találok, ha akarok.De néha nem akarok és akkor ellustálkodom az időt, másnap meg behozom a lemaradást!
51. 754c7e07c3 (válaszként erre: 50. - 2d539db31c)
2008. aug. 25. 09:51
Vagy pont fordítva. :)
2008. aug. 25. 09:46
Szerintem akinek nincs semmi dolga otthon az nem is él, csak még nem vette észre.
49. 14775640c4 (válaszként erre: 48. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 25. 09:34
upsz. remélem nem miattam. én még csak most irtam neki először:(
48. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 47. - 14775640c4)
2008. aug. 25. 09:12

Igen, ez tényleg némileg rosszindulatőra sikeredett. Ha figyelmesen elolvastad, azt írta, hogy két nap munka után két szabad napja van. Ebbe simán belefér amit írt. A kérdés nem arra vonatkozott, hogy kinek mennyi a pénze. Lehet hogy örökölt egy jókora vagyont a férje után, lehet, hogy a családja segít neki anyagilag. De az is lehet, hogy ilyen jól fizető a munkája. A húgával lakik, gondolom néha segít neki a gyerekek mellett.


Aki nem fix munkaidőben dolgzik, az jó szervezőképességgel mindennek a végére tud járni. Van úgy, hogy kora reggel bekapcsolom a mosógépet, mire a futásból megjövök teregethetek, zuhanyzom, és 8-kor már dolgozom. Este kivasalok, elrakom, s mire éjfél van, már ragyog is a lakás, mehetek aludni :))


De ezekre a kérdésekre már úgy sem fogsz választ kapni, töröltette magát a rendszerből.

47. 14775640c4 (válaszként erre: 44. - 0285f6a32f)
2008. aug. 25. 07:55

tudom hogy rosszindulatúnak tűnik amit irok de egész idő alatt azon gondolokdtam hogy a fenébe csinálod?hol itt a csavar?

azt irtad hogy egyedül vagy két éve mert a férjed meghalt. plusz van két pici gyereked is és egy elég nagy kecód.

kezdem az elején. hogy tudsz segítség nélkül boldogulni úgy hogy mellette takarítasz mosol tanulsz és valszeg dolgozol is, hisz valamiből élni kell és fenntartani egy ekkora lakást?és ezt olyan szintre fejlesztve hogy ahogy látom a gyerekeid full csinosak,és ahogy elnézem te sem vagy egy szakadt, tehát mellette szoli műkörmös stb...

plusz fizeted a tanulmányaid a rezsit a ruhákat a mindent. és még főzöl is és netezel.

ugy hogy a gyerekek olyan kicsik hogy mellette még nem rég gyest kaptál ami 28 ezer .

valamit nem tudok?

nézd nekem is kicsi gyerekeim vannak. 5 és 3 évesek.

segitség nulla mert a párom napi 12 órát odavan. nekünk van egy 66 nm-es kecó ami ált tuti rendetlen.tudom milyen amikor nincs segitség.mindent nekem kell intéznem és beosztani az időm ugy hogy mindenre fussa.mégsincs időm néha örülök ha a szoliba beesek két hetente egyszer.két jövedelemből ugy élünk hogy ha nem is napról napra de azért műkörmösre már nem tellik. épp hogy elmentem 4 órába dolgozni és segitség híján egyelőre nem is lesz több órám.


úgyhogy vagy valamit nagyon jól csinálsz vagy tele vagy pénzzel mert ezt egy hétköznapi ember egyedül nem tudja megcsinálni ugy hogy mellette úgy néz ki mintha címlapból jött volna elő.

bocs ha rossz volt a májam de néha ilyen vagyok.

2008. aug. 24. 18:05
mindjárt teszek fel a csajokról képet, most néztem,hogy miota regisztráltam nem tettem fel csak magamról s a hugimról.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook