Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy csinálják mások? Csak én/mi vagyunk ilyen vesztesek? fórum

Hogy csinálják mások? Csak én/mi vagyunk ilyen vesztesek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. patyoma (válaszként erre: 18. - Bűbájontó)
2010. szept. 16. 15:47
:DDDD
21. 45d9de4f84 (válaszként erre: 18. - Bűbájontó)
2010. szept. 16. 15:46
na ez megint más.. :)
20. katus3 (válaszként erre: 18. - Bűbájontó)
2010. szept. 16. 15:46
Közben meg lehet hogy a kert végében.:-)
19. 45d9de4f84 (válaszként erre: 15. - Zsizsmizs)
2010. szept. 16. 15:46

Ez meg a másik. Nekem fontos, de fontos pl. a külön lakás, vagy albérlet is, hisz mindkettő "törlesztése" hasonló.. De mi egyiket se tehetjük meg. Bár én ha meghúzom magam, tudnék félre tenni, de párom egyszerűn képtelen. Nem tudom mennyi pénz kéne neki ahhopz, hogy jusson ilyen dolgokra is...


Legutóbb azt mondta, összeköltözne velem x, y helyen, csak az a baj, hogy nem tudná kifizetni a kauciót...

2010. szept. 16. 15:44

Biztos szülői segítséggel és iszonyatos mennyiségű hitelekkel.

Különben meg én is szoktam figyelni, hogy xy áll egy fa alatt egy iwiw képen és rögtön odaírja, hogy Milánóban... :D

Kicsinyes és nevetséges. :D

2010. szept. 16. 15:43
szerintem a legtöbben(akikről szó van) hitelből mennek nyaralni
2010. szept. 16. 15:42

Különben az embernek van az a rossz tulajdonsága, hogy mindig annyit költ amennyi van. Néha elcsodálkozunk a főiskolás barátnőimmel, hogy 40-50 ezer ft-kből , hogyan tudtunk megélni. Igaz volt, hogy tésztát ettünk májkrémkonzervvel az utolsó két hétben.

Az egyik közülük a mai napig az egyik hónapban 60 ezret keres a másikban 200-at és azt mondja még sincs egyik hónap végén se pénze.

15. zsizsmizs (válaszként erre: 9. - 45d9de4f84)
2010. szept. 16. 15:41

Melyik szülő? Nekem nem egy ismerősömnek vettek a szülők lakást. Ha belegondolunk ez is mekkora segítség, mert a havi 70 ezres törlesztőrészletet félre lehet rakni pl. nyaralásra.

Az meg a másik hogy ki mire költ.... Van akinek az a fontos hogy nyaraljon, másiknak a drága kocsi, harmadiknak a legjobb tv stb.

14. 45d9de4f84 (válaszként erre: 12. - Patyoma)
2010. szept. 16. 15:41
hát lehet :)
13. 45d9de4f84 (válaszként erre: 10. - Tündér74)
2010. szept. 16. 15:40
Nem mindegy, de nem azért akarnék pl. utazni (mert ez csak példa volt), mert más is, csak ilyenkor vakarom a fejem. És igen, jelenleg boldog vagyok, de mivel ezek a gondolatok csak játszanak velem, lehet már nem sokáig. :(
12. patyoma (válaszként erre: 1. - 45d9de4f84)
2010. szept. 16. 15:40
Megnyugtatlak legtöbben hitelből mennek, csak hogy le ne maradjanak a többi iwiwes ismerőstől, akik különben szintén hitelből mentek .:)
11. Pndi (válaszként erre: 7. - Zsizsmizs)
2010. szept. 16. 15:40

Hát igen, a szülők bizonyára segítenek, legalábbis a lakásba (nehogy már a nyakukon maradjanak :))

Azt gondolom, hogy az a réteg, aki igazán nélkülöz, nincs az iwiw-en, és nete sincs. Rengeteg manapság a vállalkozó, és sok az életművész. :)

10. tündér74 (válaszként erre: 1. - 45d9de4f84)
2010. szept. 16. 15:38
Ha boldog vagy a pároddal, akkor kit érdekel, hogy ki hová ment nyaralni, kinek milyen autója, lakása van. Nem mindegy?
2010. szept. 16. 15:37
Gondolom szülők valahol segítenek, de ennyit melyik tud? Vagy lehet a mások (a párjuk, akit nem ismerek) lendítette meg ezeknek az embereknek az anyagi hogylétét... de én soha nem tudnék így párt választani, vagy eljátszani akárkinek a szerelmet, de így, kilátás nélkül meg félek, hogy megsérül a sajátom
8. 8ba6c5fcf8 (válaszként erre: 1. - 45d9de4f84)
2010. szept. 16. 15:37
Én se voltam az idény nyaralni, ha "vigasztal". Nem csinál semmit rosszul más többet keres vagy tudják támogatni. Tudom ez sokszor olyan igazságtalan, de ne aggódj Te is fogsz jutni még nagyon sok szép helyre amiről most még nem is álmodsz! :)
2010. szept. 16. 15:36
Na látod, ez egy jó kérdés. Mi is pont ezen szoktunk gondolkodni. Mi sem értjük hogy sok velünk egykorú fiatal pár hogy csinálja hogy van saját lakás, saját kocsi, nyaralás nyáron, síelés télen. Nekünk csak autónk van, albérletben lakunk. Lakásra esélyünk sincs.... De valószínű hogy sok fiatal örökölt a szülőtől, nagyszülőtől valamit. Bár ha ezen az áron van, akkor ők is inkább maradnának albérletben.
6. Pndi (válaszként erre: 1. - 45d9de4f84)
2010. szept. 16. 15:36

Nekem sincsenek olyan képeim, de nem is hiányzik. Azt gondolom, hogy ha valaki egyszer az életbe eljut külföldre, a képeket már rakja is fel, hogy a többiek lássák, ott is volt. Ezek a képek csak annyira érdekelnek, amennyire más fotót, amin rajta van az ismerősöm.

Nem hiszem, hogy mindenki megengedhetné magának, hogy utazgasson, és szerintem sokan vannak, akik utazgatnak, pedig éheznek.

Nem kell elcsüggedned, ha boldog vagy, jó itthon is.

2010. szept. 16. 15:35
Nekem is sok ilyen ismerősöm van iwiw-en. Gőzöm sincs, hogy hogy csinálják. Évente 2x-3x külföldi nyaralás, síelés, lakás, autó, gyerek. Valamit biztos tudnak, de lehet, hogy én inkább nem szeretném tudni, hogy miből is van nekik minderre.
2010. szept. 16. 15:34
A mai világban hátszél nélkül elég nehéz elindulni, nekem ez a tapasztalatom. :(
2010. szept. 16. 15:34

Én is láttam olyan ismerősöm, aki nem dolgozik, több gyerekkel van otthon, és a férje is átlagos, de a képek szerint már bejárták a világot...


Sokszor én is kérdezgetem magamban, hogy miből telik rá nekik??

2010. szept. 16. 15:33
Nem csak Te vagy így... Én is ezt tapasztalom...
2010. szept. 16. 15:31

Minden nap csak azt látom, hogy újabb iwiw-es ismerősöm töltögeti felfele a külföldi nyaralásos fotókat, vagy van eljegyezve. E mellett már külön laknak a szülőktől, sőt igen jó kis kéróban. Én csinálok rosszul valamit? Pedig nekem meg inkább az természetes, hogy örülünk párommal, ha strandokra el tudunk járni nyáron és hétvégenként találkozunk a nagyobb távolság miatt. Ha itt lenne az "eljegyzés ideje" nem tudna gyűrűt venni pénz hiányában, mert szinte egyik napról a másikra kell élnie. Pedig szépek vagyunk, én diplomás, de neki sem azért nincs, mert nem lenne elég esze hozzá...

Mikor felhozom a páromnak, hogy nézd, mások mennyi helyen voltak (és tényleg szinte minden ismerősöm), akkor azt válaszolja, az övéi meg pont nem. Hogy nekik is nehéz.

A lényeg, hogy nem értem, és nem irigy vagyok, hanem elkeseredett. Még nem fizetek rezsit, csak néha kajára, ruhára, telefonszámlára és egyéb apróságokra, mégis alig tudok félretenni (többnyire semmit), párom meg valóban semmit. Mi lesz így? Lesz jobb? Lesz valaha nekünk is házunk, jó munkánk, utazási lehetőségünk, vagy mindig csak másokon fogok csodálkozni?


(Azt ne írjátok, hogy tegyek érte, mert azon vagyok, vagyunk a mai lehetőségekhez mérten...)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook