Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy csinálják mások? Csak én/mi vagyunk ilyen vesztesek? fórum

Hogy csinálják mások? Csak én/mi vagyunk ilyen vesztesek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. f64f0d9a69 (válaszként erre: 51. - F64f0d9a69)
2010. szept. 16. 16:34
16% lemaradt...
51. f64f0d9a69 (válaszként erre: 43. - Zsizsmizs)
2010. szept. 16. 16:33

Na hát ugye Etióp fizetést kap egy dolgozó ember és Svéd adórendszerben adózik. A járulékok határa a végtelen.

Így sosem jutunk előbbre.

De jön a 16-os adó, ami minden nagy keresetű embernek nagyon jó lesz! :(((((

2010. szept. 16. 16:33

Én már idősebb vagyok, gyerekem is van, igaz csak egy, és ő sem gyerek már, mert 21 éves.

Hiába dolgozunk mindig, hiába keresünk jól, akkor sem telik külföldi nyaralásra. Mi max Balatonra jutunk el, vagy a velencei tóhoz. Idén még stranra sem jutott.

Én nem is nagyon szretek külföldre menni, mert nem érzem magam biztonságba. Földrengés, cunami, taposó akna, öngyilkos merénylő, stb. Nem vagyok rá kíváncsi.

Én a gyerekemnek sem tudom megteremteni azt a hátteret, amiről sokan beszéltek. Nem fogok tudni a lakás árába beszállni, nem tudok majd venni neki autót, stb. És én sem kaptam ilyeneket.

De nem vagyok elkesredve emiatt. Én így is jól érzem magam:)

49. Bigbri (válaszként erre: 48. - Buzasi1983)
2010. szept. 16. 16:33

Erre csak azt tudom mondani, h tudta mire vállalkozik. Kihez megy férjhez...nem kötelező ez!

Ha meg nincsen mit adni a gyereknek enni, nem kell elmenni nyaralni.. Vagy el kell költözni egy kisebb lakásba. Meg lehet oldani sok féle képen.

2010. szept. 16. 16:29
Nekem van egy -ket ismerosom akinek olyan kepeik vannak kint ,hogy szemem szam elall.Valamelyik heten beszeltem az egyik ilyen baratnomet ,csak ugy megkerdezni ,hogy mi ujsag,mire az volt a valasz: van ferjem de nincs szerelmem, van hazam de nem tudom meddig es van egy 3 eves gyonyoru gyerekem,de nem tudom mit adok neki enni mire haza jon az ovibol....szoval nem kell senkire irigykedni mert ez csak a felszin amit a kirakatba tesznek az emberek.
47. rozsa13 (válaszként erre: 46. - Virus2008)
2010. szept. 16. 16:19

Pontosan ez a lényeg!


Ennél fontosabb nincs a világon!

2010. szept. 16. 16:10

Örüljünk annak, hogy van egészségünk,szeretünk,viszont szeretnek minket.


Én úgy nyomnék egy reset-et a világnak :)

45. Bigbri
2010. szept. 16. 16:09

Szia!


Van egy két ismerősöm akiknek nagyon jól megy. Évente 2* biztos elmennek nyaralni. Nyáron általában "közelebbi" célpontok felé veszik az irányt. Pl. Egyiptom. Télen meg Dominika,Kína...

De van olyan ismerősöm is akik a lottót nyerték meg, mert egyik pillanatról a másikra építettek fel 3 óriási házat, mennek külföldre... Ezt meg senki sem tudná megteremteni magának, persze ha nem politikus vagy bankvezér vagy. :D

Nekem a műtétemre a párom adott pénzt, de ő reggel 9től este 20, 21:00 óráig dolgozik. És van olyan is, h hétvégén kell bemennie. Szabadság meg 1 hét van egész évben. Szóval valamit valamiért...

Anyukámnak meg van két diplomája és alig kap valamit és az is elmegy a havi törlesztésekre...

44. Jasmine24 (válaszként erre: 1. - 45d9de4f84)
2010. szept. 16. 16:09

Szerintem a fiatalok tobbsege mind igy van mostanaban! Ne gondold, hogy masnak konyebb es jobban megy. Nyilvan vannak szerencsesebbek, akik gazdag csaladbol jonnek, de a nagy tobbseg igenis nehezen keresi meg a magaet.

Egyebkent meg nem latod hogy mas hogyan el, vagy milyen egyeb plusz dolgokat tesznek meg a hetkoznapjaikban, hogy elmehessenek kulfoldre, vagy hasonlo. A kepek azok kepek, attol meg nem latni bele az emberek igazi eletebe.

43. zsizsmizs (válaszként erre: 40. - F64f0d9a69)
2010. szept. 16. 16:09
Egyébként ez a szomorú, hogy sokan tényleg megdolgoznak azért a kevés pénzért, és épp arra elég hogy éhen ne haljanak. Szerintem mindenkinek el kellene jutni egy évben nyaralni valahova, igenis mindenki vehesse meg a plazma tv-t ha arra vágyik. Nem is csoda ha ennyi a depis ember....
42. patyoma (válaszként erre: 41. - Fbab8271ce)
2010. szept. 16. 16:09
:D Mire letörleszti veheti is fel az új évkezdésre a következőt! :D
2010. szept. 16. 16:06

Nekem kedvencem: kicsit eltérve a témától: az iskolakezdéshez felvehető hitel, amit törlesztenek 12 hónapig!!!



MI nem járunk külföldre, Balcsira is, csak 1-1 napra, de elég az, inkább költöm a gyerekekre!De a hétköznapokon lehet a legjobban megfogni a pénzt! lehet főzni otthon nap, mint nap, vagy gyorskajákat enni+éttermezni. iszonyat mennyiségű pénzt lehet kajára elkölteni, és megspórolni rajt! (még változatos étkezés mellett is

40. f64f0d9a69 (válaszként erre: 33. - 45d9de4f84)
2010. szept. 16. 16:02

Hát ez az! Már akinek! :(

Én is szívesen mennék! Megdolgoztunk érte, de most pl. mégsem utazhatunk brühühü

39. Laleh (válaszként erre: 18. - Bűbájontó)
2010. szept. 16. 16:01

Miért lenne nevetséges?

Bizony én is kiteszem a külföldi képeinket, mert jó érzés, hogy ott lehettünk.

Nem ,,rahítani" akarok velük.


És hogy miből futja?

Nincs hitelünk. Ez csak azért lehetséges, mert anyuék anno előre gondolkodtak, és a házat több lakásosra építették meg.

Ezért van hol laknunk. Igaz, a lakás nem a mienk, ne is legyen még vagy 50 évig, mert az azt jelenti, már nem élnek. :(


Férjem 120.000 Ft-jából élünk 4-en (Ez azért baromi kevés), az én keresetem+gyes+családi megy a bankba. Így van egy nagyobbacska tartalékunk, abból megyünk nyaralni is pl.

Megtehetnénk, hogy mindig dugig legyen a hűtő, meg télen ne 18 fok legyen, hanem 23, de akkor nem jutnánk előbbre soha.


Egy biztos, szülői segítség és/vagy hitel nélkül ma egy fiatalnak nincs esélye lakásra, autóra, nyaralásra.


Nem tudom, miért ennyivel nehezebb az élet manapság.

Anyuék anno meg tudtak venni egy lakást, majd felépíteni egy házat, autót venni, kiiskoláztatni minket. (hitel nélkül)

Mindezt úgy, hogy olyan szakmájuk van, ha ma 2 ilyen szakmájú fiatal összeállna, hitelt se kapna...


Tudom, hogy nagyon szerencsés vagyok.

És nap mint nap azon agyalok, én hogyan tehetném meg ugyanezt a saját gyerekeimért. Azon kívül, hogy a babakötvényükbe rakjuk befele szorgalmasan a lóvét. De hogy mire lesz elég?

2010. szept. 16. 16:00

Hát nem értem miért kell mással foglalkozni.

Most nincs sok pénzetek,majd lesz.Persze ehhez ti is kelletek mind a ketten.


Amúgy az emberek egy része mindent hitelből,meg lízingre vesz és veri a pöckét rajta,utána meg feketeleves.Sokan meg egyszerűen szerencsésebbek,mert besegítenek a szülők.


Nehogy azt hidd, hogy ez a boldogság kulcsa,mert ez csak felszín és sekélyesség.Ráadásul ne nagyon mondogasd párodnak,mert bűntudata lesz emiatt.


Nyaralásra mi is apránként gyűjtünk,de elmegyünk.Oda ahova futja.


Komolyan mondom ez a pénz :)

37. katus3 (válaszként erre: 35. - 25117645d2)
2010. szept. 16. 15:58
Az ilyentől én sem sajnálom. Éljen jól,amíg nem bukik meg. Utána meg lehet menni beszélőre.
36. katus3
2010. szept. 16. 15:57
Én is ismerek olyat,hogy napi 2 doboz cigi,hi-fi,laptop + számítógép,lcd tv, mindez egy szobában,mert annyi van.
35. 25117645d2 (válaszként erre: 1. - 45d9de4f84)
2010. szept. 16. 15:56

Az én ismerőseim úgy mennek nyaralni, évente 4-5*, hogy a lakásrészletet a szülők fizetik, amúgy náluk esznek minden nap, így könnyű spórolni. Nem irigylem tőlük! Viszont így soha nem tanulják meg beosztani a pénzt!

A másik ismerős meg lop-csal-hazudik, így van pénze, ezen meg nincs mit irigyelni. Tiszavirág élet ez.

2010. szept. 16. 15:54
Na megyek haza, majd még jövök, sziasztok
33. 45d9de4f84 (válaszként erre: 30. - F64f0d9a69)
2010. szept. 16. 15:54
Ma már azért más, könnyebb utazni, már akinek :)
32. 0d717b184a (válaszként erre: 27. - Katus3)
2010. szept. 16. 15:52
bizony
31. Lexike
2010. szept. 16. 15:52
Számítógép és egy jó program segítségével bárhova eljutsz. Én nem egy ismerősőmet tudok aki egy más által készített képre saját magát "tette". Bocsi ha nem így van.
30. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - 45d9de4f84)
2010. szept. 16. 15:52

Még nem késtél le semmiről!

Én 50 éves koromban jártam először külföldön és ültem repülőn. Azóta még 1x sikerült "világot látni"

Felneveltük a gyerekeinket és itthon szerencsére sokat nyaralhattunk egy ideig. Aztán már csak a gyerekeinket küldtük, ha volt kedvük menni.

Mi is igyekszünk nekik segíteni, de lakáshoz csak hozzájárulni tudtunk és sok munkával segítettük a lakás lakhatóvá tételét.

Egészen biztos nektek is lesz jobb, de nem lehet mindent azonnal elérni. Nekünk mindenért meg kellett dolgozni.

29. 45d9de4f84 (válaszként erre: 23. - Patyoma)
2010. szept. 16. 15:51
Keresete mikor mennyi. Legutóbb - mivel tanfolyamot végzett - elég kevesett kapott, és ennek fele elmegy a benzire, hogy tudjon jönni hozzám hétvégén. Amúgy csak értelmes dolgokra költ, eazt nem mondhatom, hogy felelőtlen..
28. patyoma (válaszként erre: 24. - 45d9de4f84)
2010. szept. 16. 15:51
Ami ilyen elhatározásnál fontos, hogy ahogy megjön a fizu azonnal kerüljön a tartalék közé az 5ezer. Mert ha halogatod, hogy majd hónap végén, akkor tuti el fog valamire menni.
27. katus3
2010. szept. 16. 15:51
Örülj annak,amid van. Tudom ez nem vigasztal,de akkor is.:-) Nekünk van lakás,hitellel együtt,mert szülők nem tudtak adni,(apu segített építkezésnél),a kocsink is tizenéves, és idén is "csak" a Balatonon voltunk. Na és? Másnak ennyi sem jutott, saját lakást fizetünk nem albérletet,a kocsinkat imádom, sokan pedig a Balatonra sem jutnak el. Így nézd!
26. zsizsmizs (válaszként erre: 16. - Patyoma)
2010. szept. 16. 15:51
Ajaj, mennyire ismerős. És ha mindenki kiszámolná hogy mennyi pénzt ad ki napi szinten olyan dolgokra amik nem is olyan fontosak (nasi, kóla, kávé a cukrászdában). Sok kicsi sokra megy. Vagy pl. a feleslegesen megvett és kidobott étel. A feleslegesen megvett és soha nem hordott ruha.
2010. szept. 16. 15:51

:DDD Volt 1-2 vicces hozzászólás,de gondoltam írok én is.

Persze,hogy szülői segítsége van mindegyiknek.Vagy lakás,vagy pénz,vagy mindkettőt adják a szülők,mert vagy annyi van nekik,hogy tudnak adni,vagy csak többet szeretnének adni a gyerekeiknek,hogy ők könnyebben induljanak.Aki pedig 20on évesen túl jól keres,az is valószínűle protekcióval került be bankba,vagy közalkalmazottnak...De van 1-2 kivétel,aki saját magától eltud indulni egy jó munkahellyel,utána pedig 1-2milliós segítséggel a 70ezer ft-os albérlet helyett banki hitelt vesz fel a saját kéróhoz havi 30ezres törlesztővel...

Sokan örökölnek is pl nagyszülőktől.

Én ismerek olyanokat,akiknek a szüleinek 8.általános végzettségük van,mégis mindenkinek mercedes-e van,mert jó helyen voltak jó időben,és mertek vállalkozni.Nehéz kérdés.

Tény,hogy vannak olyanok,akik bár bejárták a fél világot,és sok pénzük van,mégsem boldogok igazán.Problémák mindenűtt vannak...aki meg hitelből megy nyaralni,ahhoz meg no comment:DDDD

De rengeteg a rongyrázós,akinek még a 150centis plazmatévéje is hitelre van:S na az ilyet nem bírom!!!

2010. szept. 16. 15:50
Mi most úgy akarjuk, hogy havonta leteszünk 5ezret és ebből a májusi előszezonban elmegyünk görögbe. DE ismét csak attól tartok, hogy egyedül én fogok tudni félretenni :P. (Bár ez a munkám lejár a hónap végén, így ki tudja mi lesz.)
23. patyoma (válaszként erre: 19. - 45d9de4f84)
2010. szept. 16. 15:49
Olyan keveset keres a párod vagy kifolyik a kezéből?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook