Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hiteltörlesztés elmaradása esetén, a bank mikor kezdi el lefoglalni a tulajdonokat? Hogy működik ez az egész? Segítsetek! fórum

Hiteltörlesztés elmaradása esetén, a bank mikor kezdi el lefoglalni a tulajdonokat? Hogy működik ez az egész? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)

1 2
13. 9d6cbcbded (válaszként erre: 12. - 2bd4f10c49)
2009. jan. 14. 10:53
Köszönöm, így lesz:)))
12. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 10. - A22e4ec968)
2009. jan. 14. 10:45
Akkor javaslom, hívd fel az ügyvédi irodát és megmondják hol tart az ügy. érdemes havonta egy-két alkalommal hallatni magadról,mert akkor tudják hogy nem vagy link, és akkor ők is másképp állnak hozzád.
11. Meruru (válaszként erre: 9. - 2bd4f10c49)
2009. jan. 14. 10:37
Igen, azt jó lenne tudni, hogy a banknál van-e az ügy vagy más más cégnél. A mi követeléskezelőnkkel lehet egyeztetni, de lehet, hogy mással nem :(
10. a22e4ec968 (válaszként erre: 9. - 2bd4f10c49)
2009. jan. 14. 10:36
Végzés még nem jött, csak egy ügyvédi iroda írt, hogy ennyi meg ennyi díjat számoltak fel, és ha nem fizetem ki egyösszegben akkor bíróságra viszik. SZóval szerintem még nem tart ott az ügy.
9. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 8. - A22e4ec968)
2009. jan. 14. 10:32

Én így tudom.

Már jött bírói végzés?

Vagy hol tart az ügy?

8. a22e4ec968 (válaszként erre: 7. - 2bd4f10c49)
2009. jan. 14. 10:30

Nem volt beterhelve semmiféle tulajdon, hál'isten!

Tehát, akkor tulajdont nem foglalhatnak csak a fizetésből vonhatnak x összeget, ha már döntött a bíróság. + büntetés ugye a BAR lista, de ezen felül nem bánthatnak?

7. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 6. - A22e4ec968)
2009. jan. 14. 10:22
Ha a behajtó cég vette át az ügyed, akkor velük kell egyeztetned. A bank csak azt mondja hogy rájuk már nem tartozik.De házat kocsit csak olyankor vesznek el, ha eleve be volt terhelve. Ált fizetésből vonják egyes esetkeben ha már megvan a végrehajtási ítélet.
6. a22e4ec968 (válaszként erre: 2. - Meruru)
2009. jan. 14. 10:18

Nagyon hálás lennék, ha utána kérdeznél! Folyamatosan fizetek ahogy van pénzem, csak sajnos nem túl sok, így kicsit nehézkesebben megy, de nem adom fel. Most vállaltam plusz munkát, abból talán könnyebb lesz!

Azt írod, hívjam a bankot. A bankot vagy a céget aki átvette az ügyemet? A részletfizetés már sajnos kizárva...:((


Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

2009. jan. 14. 09:52
Úgy tudom,hogy a szüleid háza,ha nem terhelte le a bank akkor nem viheti.Az autó ha külön számlára mén a törlesztő akkor azt nem viszi.A másik, van megoldás a további törlesztéssel csak a banktól függ,hogy bele mén e.Próbálj meg egy másik bankot,hogy ettől meg szabadulj.
4. majmocska (válaszként erre: 1. - A22e4ec968)
2009. jan. 14. 09:51
Szerintem az autódat nem vihetik el, mert még nem teljesen a Te tulajdonon. A törzskönyvét is a bank őrzi, míg ki nem fizeted az összes hitelt. Mondjuk én nem vagyok szakember, de józan paraszt ésszel így gondolom.
3. Masször (válaszként erre: 1. - A22e4ec968)
2009. jan. 14. 09:50

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél!

Nem szeretnék prédikálni.

Tehát, ha jól gondolom személyi kölcsönről van szó, ami mögött nincs biztosíték, csak a jövedelmed.

A bank csak azt foglalhatja le, ami a kölcsön szerződésben szerepel mint fedezet. Ha ez a fizetésed, akkor azt tilthatja le 33% erejéig.

A szüleid, ha nem vállaltak érted kezességet, akkor biztonságban vannak.

2009. jan. 14. 09:48
Fodorka. Ilyenkor a bank, ha már bárlistás is vagy általában eladja az ügyletet egy külső követeléskezelő cégnek. Azok először jelentkeznek, és végszükség esetén velük még meg lehet egyezni részletfizetésben. Ha a bank erre már nem hajlandó, akkor sajnos nincs mit tenni. De 500ezerért még talán nem fogják azonnal véres szájjal elvinni a házat, de én azt tudnám javasolni, hogy 20E-nél többeket fizess be, és ne csak havonta, hanem mindig amikor van valami plusz pénzed, és utána hívd fel a bankot. Folyamatosan tartani kell velük a kapcsolatot, hogy lássák a fizetési szándékot. Megjegyzem én is hasonló területen dolgozok, ha érdekel utánakérdezek, nálunk ezt hogy kezelik magasabb szinten (én még csak kis ügyletekkel foglalkozhatok). De javaslatra ennyit tudnék mondani, mint banki dolgozó.
2009. jan. 14. 09:42

Sajnos olyan helyzetbe kerültem, hogy hónapokig nem tudtam fizetni a hitelemet. BAR listára tettek, és már behajtáson van az ügyem. +ügyvédnél.

3 hónapja elkezdtem ismét törleszgetni, havi 20 ezreket, mivel lett bevételem, de a bank azt mondja hogy sajnos a törlesztést már nem tudja megadni mert kifutottunk az időből, így egyösszegben kéri a tartozást... Nagyon félek, hogy az autót, ami a nevemen van és persze hiteles, egyik nap csak elviszik.Hozzáteszem annak a hitelét rendesen fizetem. Szüleimnél lakom, az ő ingatlanukat is foglalózhatják? Kb 500ezer forint kölcsönről van szó.

Előre is köszönöm a segítséget!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook