Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipoglikémia, agresszió fórum

Hipoglikémia, agresszió (beszélgetős fórum)


1 2
14. janos53 (válaszként erre: 4. - Gracielita)
2014. szept. 3. 14:44
A soraidból úgy gondolom, hogy apukád inzulinos ,bár ezt nem írtad. Ezt a rosszullétet, úgy képzeld el, mintha részeg lenne, olyan tüneteket produkál.Lehet agresszív bizony túl alacsony cukorszintnél..Ha túl sűrű a hypozás nála, akkor baj van a beállítással, ha tartja a szénhidrát mennyiséget.
2014. szept. 3. 14:12
Nem tudom mennyire tartja be. Azt tudom, hogy régebben betartotta.
2014. szept. 3. 13:22
Figyel az étkezésre? gondolom nem ha gyakran és ennyire hipozik. Ha egy cukorbeteg rendesen tartja a diétát a megadott ch mennyiséget, az idöpontokat akkor nem hipozik vagy csak enyhén. Itt kéne kezedeni ami persze nem könnyű ha ö ezt nem hajlandó elfogadni.
2014. szept. 3. 12:59
és hetente 12 ezer forint? az nem semmi.
10. Yulcsy
2014. szept. 3. 12:54

Szia!

Kezelőorvostól tudtok kérni.Persze mindennek ára van. :( Ha jól emlékszem 12 ezer Ft,1 hétig van rajta és folyamatosan mér.

2014. szept. 3. 12:21
Hogyan lehet ilenhez hozzájutni?
8. kristo_f (válaszként erre: 7. - Kristo_f)
2014. szept. 3. 11:37

De itt a készülék

[link]

7. kristo_f (válaszként erre: 6. - Gracielita)
2014. szept. 3. 11:36

Van ilyen készülék, de igen nehéz hozzájutni, bőr alá rakják az érzékelőjét

Nálatok lehet erősen indokolt lenne


[link]

2014. szept. 3. 11:22
Az lenne a legjobb, ha lenne valami készüléke ami folyamatosan méri a cukrát és esetleg jelezne ha baj van... de nem nagyon találok ilyet, pedig a gyerekeknek biztosan nézik valahogy.
2014. szept. 3. 11:16
Persze van olyan is, hogy megissza a vizet, amikor még nicns oylan rosszul, és smemi baj nincs vele, de mostanában inkább ilyen agresszív, pedig tényleg figyelünk rá.
2014. szept. 3. 11:12

Tudom. Az apámról van szó, már lassan 20 éve cukorbeteg, és természetesen látjuk sokszor ha leesik a cukra kicsit, mert olyankor izzad, meg lassan mozog, eszik, beszél. Nehezen reagál...

Olyankor adunk neki cukros vizet, de van hogy állítja hogy nincs rosszul, nem fogadja el, és persze mégjobban esik lefele a cukra miközben anyukám próbálja neki odaadni... akkor aztán elkezd veszekedni, meg visítozni, és néha tényleg nem tudunk vele mit tenni, és már agresszív is, és már komolyan félek...

Ma reggel is így volt, csak annyi különbséggel, hogy aludt, és azért nem vettük észre, hogy rosszul van. Anyukám próbálta felkelteni, de nehezen ébredt fel, és teljesen magán kívül volt. Azt hittem ilyenkor nincs ereje bántani valakit, de mégis felállt és rátámadt anyukámra, nagyon megijedtem, azonnal kihívtam a mentőt, apukám kiverte anya kezéből a cukros vizet, nagyon ijesztő volt, teljesen bepánikoltam, utána anya kicsit meglökte és akkor nem bírt már állni, letérdelt a földre én meg kihúztam anyát. Nem tudom ezt hogy lehetne megakadályozni, mert tényleg nagyon félek ilyenkor, hogy valakinek baja esik. Most fordult elő először, hogy támadni akart, eddig mindig csak fenyegetőzött és üvöltözött, hogy megöli magát meg ilyenek. :S És nagyon iejsztő, látszik, hogy ilyenkor nincs tudatában a cselekedeteinek, a tekintete is oylan ködös. Nem tudom, hogyan lehet kezelni ezt a helyzetet. Persze ha nem nógatjuk akkor nem bánt ő senkit, csak alszik tovább, meg köhög, mert ugye a szervei nem kapnak cukrot... de hát nem tudunk csak ülni és várni a mentőt, mert mi van ha addig valami nagy baj lesz? És aztán próbál anyukám segíteni, és ilyenkor kezdődik ez az agresszív viselkedés.

3. much
2014. szept. 3. 10:57

igen van ilyen! Ilyenkor nagyon leesik a cukor szint, csak vigyázni kell rá nehogy kárt tegyen magába meg bennetek amíg kiér a mentő. A legjobb lenne szőlőcukrot adni a szájába, de persze ha ilyen akkor nem fog enni-inni.

A legjobb a megelőzés lenne, vannak jelei ha leesik a cukra, ha agresszív akkor már nagyon alacsony!

2014. szept. 3. 10:50

Fordult már elő valakivel, hogy a közelében élő cukorbetegnek leesett a cukra, és agressziót váltott ki belőle? Hogyan segíthetünk egy olyan betegnek, aki megakar támadni minket?

Természetesen azon kívül, hogy mentőt hívunk.

2014. szept. 3. 10:49
Hipoglikémia, agresszió.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook