Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Heti egy léböjt fórum

Heti egy léböjt (beszélgetős fórum)


2013. márc. 11. 09:09

Sziasztok!

Hát, túléltem lányok! Büszke vagyok magamra!:))) Szokták mondani: amit túlélsz az megerősít!:) Van benne valami!:)))

Én úgy gondoltam a továbbiakat, hogy mivel a 90 naposban én megszoktam a délelőtti gyümölcsöt, az marad, meg a szétválasztás naponta.Soha nem voltam túl szigorú magamhoz, mert szerintem tökéletes szétválasztás nincs, ezért csak a jelleget igyekszem megőrizni (fehérje, keményítő, szénhidrát). Érdekes módon a gyümölcs napokat nem tudtam megtartani, mert nem bírtam, a léböjt nap viszont ment!:)

Takarítás nekem is lesz, ráadásul a nap is besüt, minden porosabbnak látszik!:))))

Egyébként Frida szerintem lesz neked "tánc" ma, úgy hogy dicséret mindenképpen jár!:))

110. Fridalino (válaszként erre: 107. - 408020f45e)
2013. márc. 11. 09:04
Szia! Mit ettél reggelire? Kávét mikor ittál? Este hogy bírtad? Jó neked, Te már túl vagy rajta! Nekünk meg az lesz a jó, hogy a böjtünket segíti az Újhold!
2013. márc. 11. 08:47

Már megint rámjött az a 20 deka ami tegnap lement. Nembaj. Ma úgyis rohanós napom van. Délelőtt takarítás,főzés, délután fodrász, fini kávé a kedvenc kávézómba, és egy jó kis fogadó óra. Ha még futnék is, akkor megdícsérném magam:)

Nektek szép napot!

108. Fridalino (válaszként erre: 107. - 408020f45e)
2013. márc. 10. 20:35
Én alig vártam hogy másnap reggel legyen. Ha viszaolvasgatod én ott szúrtam el, hogy süteményt ettem a böjti nap után, na, olyat holnap ne egyél. És zsírban tocsogó ételt sem. Amúgy bízhatsz a megérzéseidben, ehetsz amit megkívánsz, de mértékkel, ezen a napon. Milyen fura, hogy hármónkat ugyanazzal műtöttek. Nekem a kajával nincs bajom, igaz rántott husit még nem próbáltam, de megvagyok nélküle. Én most épp a mentateámat iszogatom. Holnap újhold. Én mintha fordítva lennék összerakva. Akkor fogyok könnyebben, ha növőhold van, mások pedig a fogyóholdnál fogynak könnyebben. A múlt heti böjtünk fogyóholdnál volt, a keddi még újhold hatásánál lesz. Kiváncsi leszek, hogy bírjuk könnyebben. Ezért jó, ha mindenki leírja a tapasztalatait, és nem baj, ha valaki abbahagyja napközben vmiért, majd kezdi egy másik héten a következőt. Ez nem verseny, szimplán csak a szervezetünk könnyítésén dolgozunk. Örülök, hogy ilyen "sokan" lettünk, biztos csatlakoznak ezután is hozzánk. Na, megyek, nézem közben a "nagyduettet".
2013. márc. 10. 20:06

Sziasztok!

Hát én ittam kávét, mert már nagyon megszoktam és nekem akkor fájdul meg a fejem, amikor nem iszok!:)

Én inkább azt vettem észre, hogy eléggé ideges vagyok, de robbanásig. Most is felhúztam magam rendesen. De holnap már jobb lesz!:)

Már egy ideje fontolgattam a dolgot és, hogy ráakadtam a fórumotokra ez segített az elhatározásban. De mivel nem tudtam még hogyan fogom bírni, ezért nem mondtam délelőtt. Közben meg főztem a családnak, úgyhogy én is úgy csináltam, hogy nem gondoltam arra, hogy ez étel, hanem valami tárgy:D

A következőt valószínűleg csütörtökön tartom. :)

Nekem is volt epeműtétem, de már elég régen, laparoszkópos, így elég kicsi a vágás nyoma.már 4 nap után kitettek és úgy mentem vissza varratszedésre.(a drágaköveim meg szépen elpakolva valahol:D) Eleinte volt rossz, mert mindig úgy indultam el bárhová, hogy tudjam, hol van útközben wc. De én terheltem is magam rendesen minden olyannal, amit korábban nem tudtam enni a görcsök miatt. Azóta is minden rendben!:)

A paprikaolajat én szeretem. Ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor az ember napozik és jól süt a nap. Kellemesen felmelegít. Általában 1 órán át hagyom magamon. Ollóval lenyírom és utána még kb 40 percig érzem a meleget mire "kihűlik". Van, aki így fóliázva jár futni:) Én elég szorosan tekercselek és mivel szobabicajom van, arra nem tudok felülni benne:)A hatásáról még korai lenne beszélni, de bízom benne, hogy használ!:)

Nem tudom ki hogy van vele, de mintha most lassabban telne az idő, mint délelőtt:))))))

2013. márc. 10. 19:44
Soha nem is gondoltam volna hogy létezik túró rudi muffin, pedig nagyon sok sütögetős blogot olvasgatok. Nagyon szeretem a piros pöttyöst, sztem is az az igazi. Jövőhét végén kipróbálom, még van a zala kockából is. Ma is szigorúan csak egy szeletet ettem, és jól megállom,talán mert tudom, hogy holnap jön a következő szelet:) Utánaolvasgattam a böjtnek, és a fejfájás azért is lehet, mert kevés a szervezetben a víz. A gyümölcslé, és a zöldséglé nem számít. Mindegy, majd kedden több vizet iktatok be. Szilikonos sütőformákat én is akarok venni, először kuglófosat, de néztem, és elég drágák. Megvolt a mai futásom. Ti tornáztatok ma? Holnap este 5re fogadóóra lesz, nemtudom mikor érek haza, úgyhogy nem biztos hogy lesz futás, a böjti napon meg biztos nem fogok. Kivi leszek a következőnél mennyi megy le a súlyomból. Jó lenne, ha akkor is 90 deka menne le. De akkor ez nem számítana gyors fogyásnak?
105. Electra88 (válaszként erre: 101. - 408020f45e)
2013. márc. 10. 18:32
Gratulálok! Akkor most ez egy hirtelen ötlet volt :) Örülök, hogy sikerült. Neked fájt a fejed vagy hogy vagy? A paprika krémről én is hallottam meg olvastam már, de egy ismerősöm azt mondta, bekeni, befóliázza és egyszer úgy érzi mintha szét akarná marni valami a lábát, egyszer meg ég, aztán meg rázza a hideg. Nem lehet akkor valami kellemes érzés, mondjuk inkább csípjen, de hasson valamit. Majd nézek valami krémet. :) Mikorra tervezed a következő léböjtöt? :)
104. Electra88 (válaszként erre: 95. - Fridalino)
2013. márc. 10. 18:28
Nekem mióta volt az epeműtétem nem is tudok rendes felüléseket végezni, mert olyan érzésem van mintha meg akarna ott szakadni valami. Meg azóta nem nagyon tudom elviselni ha párom ráteszi a kezét a hasamra, arra az oldal területére, nem érzek fájdalmat, hanem zavar. Megpróbálok majd valami krémet hátha segít, na meg gondolom a sok erősítő torna segítene.
103. Electra88 (válaszként erre: 96. - Fridalino)
2013. márc. 10. 18:23

Lusta leszek :) Ez a recept volt amit még régen kinyomtattam és beillesztem a linkjét, remélem belehet.


[link]


Én készítettem már simán is, hogy nem tettem bele túrórudit és úgy is finom.

Variáltam már többféleképp, a kakaó helyett darált diót tettem bele, nagyon sűrű lett úgy a tésztája, de megsült jól és finom volt.

Bonbonmeggyel is szoktam, de az már többször nem jól sikerült, mert ami nagyon folyós alkoholos+a csoki része elfolyósodik és volt, hogy olyan volt mintha nem sült volna meg a belseje, de valamikor meg nagyon jól sikerült, nem tudom mitől függ.

Én tegnap is dupla adaggal készítettem, mert párom nagyon szereti. Van neki rendesen étvágya, sütöttem az első 6-ot mire a másik 6 kisült abból már nem volt aztán a másikból is vitt még be a tv elé :) Nekem 6 darabos szilikonos sütőformám van. Egy adagnyiból kb. 12-15 darab lesz.

Azt írja a receptbe, hogy kenjük ki vajjal a sütőformát és tegyük be a fagyasztóba, próbáltam úgy is, de általába kikenem egy kis olajjal és úgy teszem bele a masszát, papírt nem szoktam és kisül kijön simán és mosom el és kenem be újból kis olajjal és teszem bele a következő adagot. A bekavarása nagyon gyorsan megy, inkább csak azzal megy el idő, ha nem 12 darabosod van, hanem 6 és azzal adagonként kisütni. :)

2013. márc. 10. 17:49
Gratulálok, ügyes vagy, és szinte már túl is vagy rajta. Nekünk erős fejfájásunk volt, valószínű a kávéivás miatt. te szoktál kávézni? Méreckedtél? Érdemes naponta mérlegelni, így az ember jobban látja mikor mennyit fogyott, és miért vagy mitől hízott. Most én is ettem egy marék party mixet, de este 7kor megyek a gépre.
101. 408020f45e (válaszként erre: 100. - Fridalino)
2013. márc. 10. 16:38

Szívesen!:)

Hát, így fél5 után már le merem írni, hogy ma tartom az első léböjt napomat!:) Eddig 3 l folyadékot ittam (2 l ásványvíz+ 1 l csalán tea)

Azért a mai napot választottam, mert ma még fogyó a Hold és bízom benne, hogy támogat:)

100. Fridalino (válaszként erre: 99. - 408020f45e)
2013. márc. 10. 14:47
Köszi, majd valami krémmel kipróbálom, vagy a szörpös verzióval. Nem szeretem a szárított gyümölcsöket. Legfeljebb meggyet szórok bele, az mindig van a fagyasztóban. A lényeg, hogy bármit ehetünk, amit a szervezetünk megkíván, csk azt ne este 9kor tegyük.
99. 408020f45e (válaszként erre: 98. - Fridalino)
2013. márc. 10. 14:36

Legyen igazad! (ami a tartóst fogyást illeti:D)


Muffin recept:

(ez egy alap recept, ezt lehet variálni mazsolával, aszalt gyümölcsökkel Pl. nagyon finom a Kalifa Mediterrán mix-szel, stb, de lehet tölteni is pudinggal, vagy más krémmel is))


1/4 csésze cukor

2 csésze liszt

2 teáskanál sütőpor

1 csipet só

1 tojás

1 csésze tej

1 csomag vaníliás cukor

1/4 csésze olaj


Az egészet összekeverem, olyan lesz, mint a galuska tészta. Muffin sütőbe én mindig teszek muffin papírt is, ebbe kanalazom a masszát, félig, mert feljön sütés közben.

Előmelegített sütőben 175 fokon 20-25 percig sütöm. Nagyon finom!

Lehet a tésztájába narancs szörpöt is tenni egy kicsit vagy meggyszörpöt. Vagy 1 szem magozott meggyet a közepébe sütés előtt és egy pici rum aroma egészen megbolondítja:))))


Szóval nagyon sokféleképpen lehet megütni!:)

Azért szeretem a muffin papírt, mert így tuti, hogy nem ragad bele és egymás után több félét is tudok sütni.


Ez a recept 12 db-os, de arra figyelni kell, hogy ha többféle dolgot adsz hozzá, az térfogatnövelő is:) Jó étvágyat hozzá!:)

98. Fridalino (válaszként erre: 97. - 408020f45e)
2013. márc. 10. 14:16
Jöhet a muffinrecept, én imádok sütögetni. Az nembaj hogy lassabban fogysz, ez a legjobb a szervezetnek, és a bőrnek egyaránt. Dr Kele_t én is használom, írtam is. A paprika masszázsolajat nem. Majd legközelebb olyat veszek. Azt mondják minél lassaban fogy valaki,annál biztosabb, hogy nem hízza vissza.
97. 408020f45e (válaszként erre: 96. - Fridalino)
2013. márc. 10. 12:22

Nekem is van egy nagyon egyszerű, de finom és sokféleképpen variálható muffin receptem.:) Ha kéritek, leírom!:)

Én elég lassan fogyok, mert a pm alul működésem valahogy nem enged, úgyhogy én amit leadtam, azt folyamatosan 2011 februárjától kínlódtam le magamról. Szerettem volna gyorsabban, de nem ment. Így utólag nem is bánom, mert én sem vagyok "napos csibe" és a bőröm tudott alkalmazkodni. Nekem ez havonta -1 kg-ot jelentett. De karácsonykor jött vissza valamennyi és így megint igyekeznem kell, hogy a 70 kilót legyűrjem!:)

Ismerek egy nagyon jó bőrfeszesítőt, a Dr. Kelen-től,(Fitness firm Beta-glucan) tartósítószermentes, és jó, direkt a diétázóknak a megereszkedett bőrre, meg a paprika masszázsolajat. Én a combomat szoktam bedörzsölni és vettem fóliát, azzal be is tekercselem, hetente 1x-2x A belső combomra, mert ott nagyon nem tetszik!:)

96. Fridalino (válaszként erre: 93. - Electra88)
2013. márc. 10. 10:56
Igen, leírhatnád a muffin receptjét, azt is hogy hány darabhoz van. Én általában 12 darabot szoktam egy adaghoz csinálni. A férjem annyira nem szereti, de én, és a lányom igen.:)
95. Fridalino (válaszként erre: 93. - Electra88)
2013. márc. 10. 10:37

Sajnos a bőröm a hasamon a legcsúnyább. Kötényhasam lett, ami régen ki volt töltve sok-sok zsírral. Csinálok felüléseket, de mostanában talán azért mert túlzásba vittem a mennyiséget, amikor elkeuzdem a haspréseket, fáj az epém helyénél ott vmi. Úgyhogy azt most szüneteltetem. Végülis mégcsak 5 hónapja műtöttek.

A combomon elmegy a bőr, ami még ronda az a felkaromon. Ott lóg egy picit. Fürdés után szoktam belemaszírozni a felkaromnál, és a hasamnál Dr Kel_n 2az egyben anticellulit gélt. Ettől 2-3 hónapos használat után feszesebb lett a kezem, de sokáig maszírozom. Lehet hogy nem is a géltől, hanem szimplán csak a maszírozástól lett szebb.

94. Electra88 (válaszként erre: 89. - 408020f45e)
2013. márc. 10. 10:09
Szia! Örülök, hogy jöttél és többen lettünk :) Gratula neked is a fogyáshoz, tök jó, hogy ennyit sikerült leadnod! Mondjuk én is a nadrágon vettem inkább észre az eddigi fogyásom ,amúgy csak picit kisebbnek látom a hasam meg a combom, de nagy változást még nem vettem észre, bár én még nem is adtam le olyan sok kilót, hátha később jobban látom majd a változást. Nem állandó napon tartjuk, de lehet jobb lenne, ha egy időbe tartanánk mert jobban tudjuk támogatni egymást. Nekem mondjuk mindegy hogy a héten melyik nap, csak a szombat nem jó, mert akkor sokszor suliba vagyok reggeltől estig, többi napon bármikor. Most jövőhéten kedden fogjuk tartani. Gyümileveket is iszunk meg teákat, mondjuk én csak a sima víznapot nem hiszem, hogy bírnám. Biztos sikerülni fog az utolsó 10 kiló fogyás ezek a napok által+tornával+egészséges táplálkozással. :)
93. Electra88 (válaszként erre: 88. - Fridalino)
2013. márc. 10. 10:00
Köszönöm, én is gratulálok neked a -19 kilóhoz!!! Én is elfogom tenni a nagy ruhákat. Remélem nem fog kelleni soha többet, de inkább legyen meg, vagy majd ha terhes leszek és híznék sokat (remélem nem) akkor lehet jó lesz rám, de inkább ne kelljen többet hordanom. Nekem is 70 kiló az álomsúlyom, de már játszom a gondolattal, hogy jó lenne legvégül 65-re, és 65 és 70 között tartani és ha véletlenül feljönne 70 körülre, akkor remélhetőleg megálljt fogok parancsolni, hogy ne hízzam vissza a leadott kilókat. De jó lenne már ott tartani. :) Na én meg tegnap csak nem tudtam megállni, megettem egy muffint. Nem nehéz ha kell leírom a receptet. Én meg még attól is félek, hogy a bőröm hogy fog reagálni a fogyásra, a combom belső részénél és a hasam leti részénél nagyon nem jól néz ki, valamit kellen vele kezdenem. Neked húzódott rendesen vissza a bőröd?
92. Fridalino (válaszként erre: 91. - 408020f45e)
2013. márc. 10. 08:48
Az jó, mert először mindenkinek fejben dől el. Ha csak erőltetik,(férj,barátnő) akkor soha nem fog az ember lefogyni. A szobabicaj is lehet gyilkos a kilókra nézve. Nekem is van, de egy ősrégi 20 éves. Azért használom inkább a futógépet, mert az hozzám közelebb áll. Ma reggelre lement az a 20 deka, ami tegnap rámjött. Pedig reggel ettem kekszet, délután meg egy szelet sütit. Én általában du 5-és 6 között eszem utoljára. Amikor utána csinálom a vacsit a családnak olyan, mintha vmi tárggyal dolgoznék. Ja, és általában megiszom este 8 körül egy izesítetlen mentateát. Csakhogy kihajtsa a plusz víztömeget, ami a szervezetemben van. De ez van hogy este 11, és hajnali 2kor pisilést jelent.
91. 408020f45e (válaszként erre: 90. - Fridalino)
2013. márc. 9. 22:48

Köszi a válaszod!:)

Nekem itthon van egy szobabicajom, azon szoktam hajtani, bár mostanában egy kicsit hanyagoltam. Vannak dvd-im is, meg Leslie-vel szoktam mérföldeket gyalogolni, de ez sem rendszeres. Azt gondolom, hogy rá kellene állnom valamilyen rendszerre, de most nagyon kizökkentem mindenből.

Fejben már szépen megterveztem a dolgokat és remélem minden rendben lesz!:)

90. Fridalino (válaszként erre: 89. - 408020f45e)
2013. márc. 9. 22:12

Szia! Persze, gyere, csatlakozz hozzánk! Mi sem vagyunk még olyan öreg rókák, de minél többen leszünk, annál több tapasztalatot tudunk megosztani egymással.Jövőhéten keddre gondoltunk a lénapot, de sztem bármelyik nap lehet csinálni, nem muszáj egyszerre mindenkinek kedden. Inni bármit lehet, gyümölcslé, zöldséglé, gyógytea, ásványvíz. A lényeg, hogy sok legyen. Nekem is egy 10-est kellene leadnom, és jó, hogy együtt csináljuk. Én azt mondom, az ember ehet bármit, csak mértékkel. Este pedig , ha lehet, heti ötször jó az, ha mozgunk. Ez a fogyást is segíti, és egyfajta rendszerességet visz az ember életébe. Mozgás szempontjából. Én is íróasztal mögött dologozom, van hogy 8-9 órán keresztül, és ez nem tesz jót. Te sportolsz valamit? Én amikor 98 voltam elkezdtem a futás-sétálást felváltva. De nekem könnyű, mert van itthon futógépem, így nem kell kimennem a hidegbe.

Kávét a lénapon ne igyál. Másnap reggel light-os kaja. Rozskenyér, enyhén vajjal, sonka, paprika, vagy vmilyen zöldség. Ebédre jó ha eszel vmilyen krémlevest, délután joghurt....

89. 408020f45e (válaszként erre: 88. - Fridalino)
2013. márc. 9. 19:03

Nagyon egyet értek veled! Én 92,4 kg voltam, amikor betelt a pohár:) Most 73 körül vagyok. De ugyanazt érzem, mint te. Sokszor arra gondolok: te jó ég! Mekkora lehettem, ha még most is nagy darabnak érzem magam, pedig elég sok lement már?!:)Mindig kérdezgetem a férjem, hogy vagyok ekkora vagy akkora?

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet.

Sajnos mostanában nem mozdul a súlyom lefelé és már, főleg most a napokban, a sütik hatására egészen kétségbe estem, kerestem a megoldásokat, hogy mit kellene csinálnom, hogy kimozduljak erről a holtpontról. Akkor láttam meg a fórumotokat!:)))) Még legalább 10 kg-ot le akarok adni, de minimum meg akarom mozdítani a stagnálásom.

Először azt szeretném megkérdezni, hogy van-e állandó napja a léböjtötöknek?

Másodszor pedig, hogy mi a megengedett ezeken a napokon?

A 90 naposból ismerem a "víznapot" de akkor vízen kívül a cukor mentes tea a megengedett.(én úgy tudom) De az havonta 1x javasolt.

Szóval belevágnék, ha egy egy kicsit több infóm lenne:)

88. Fridalino (válaszként erre: 87. - Electra88)
2013. márc. 9. 17:27

Ha este úgyis tornázol igazán ehetsz sütit is. Én azért nem ettem tegnap a sütikből, mert este álltam neki. de ma megkóstolom a zala kockát.

Gratulálok a minusz 14 kg-hoz!!!! Ügyes vagy! Csak így tovább.

Ha én is az indulómat nézem, ami 98 kiló volt 2010 október 30-án kezdtem el az életmódváltást, ahhoz képest én is 19 kilót fogytam. Rengeteg nagy ruhád lesz. Én eltettem emléke egy csomót. Párom azt mondta azért tegyem el, hátha mégegyszer belehízok, de én tudom hogy soha nem akarok, és soha nem is fogok mégegyszer annyira elhízni. Az a baj, hogy még mindig nagydarabnak látom magam, persze tudom hogy sok ez a közel 80 kiló is, de valahogy nem látom magam reálisan. Olyan mintha az agyamba égett volna, hogy én nagydarab vagyok. nembaj, nekem az álomsúly a 70 kiló, aztán majd onnan meglátom hogyan tovább....

Érdekes lehet a túrórudis muffin. Még soha nem ettem. :)

2013. márc. 9. 15:20
Köszi az öteletet, ez a felvizezés nem is rossz ötlet. :) Azt a teát én nem szeretem ilyen ezüstös tasakokba van zöld felírattal. Ittam régen azt a fahéjasat, de nagyon nem ízlett és tényleg nagyon drágák azok a termékek. Én nőnapra virágot kaptam hál istennek így nem kell a csokitól tartanom :) De egy darabtól semmi bajod nem lesz :) Ügyi vagy!...én tegnap lusta disznó voltam, de ma már tornázni fogok Norbi dvd-re. Én ma sütök túrórudis muffint, de nem igazán szeretnék most enni belőle, remélem meg tudom állni, hogy ne egyek. Szép hétvégét nektek!
2013. márc. 8. 20:30

Megvolt a futásom is. Kicsit elcsúsztam vele, mert elkészítettem a darálós kekszet, és csináltam zala kockát is. Holnap kósolás.

Remélem torna nálatok is megvolt.:)

2013. márc. 8. 17:51
Nőnap alkalmából ettem egy kagylóbonbont. De ma már no kaja.
2013. márc. 8. 17:49
Ha veszel is gyünileveket vizezd fel, és akkor több is lesz,többfélét is akár, mert akkopr nem unod meg az ízüket. Nekem a cékla-répa keverék volt a legrosszabb. Úgy kellett leküzdenem. A gyümölcslével semmi bajom nem volt, és így, hogy a csalán, menta mellé tettem egy foreveres-fahéjasat, így mindegyiknek elnyomta az ízért, és csak a fahéj ízét lehetett érezni. A baj vele az, hogy rohadt drága. Én még 2 éve vettem van belőle még 3-4 filterem. A mate teát azért szeretem, mert az semleges ízű, és alacsony vérnyomást megemeli, a magasat leviszi. Nézz utána, tényleg jó, lehet literszámra inni, akár hetekig is, nem kell abbahagyni, mint egy hársfateakúrát.
2013. márc. 8. 17:35
Tök jó neked is 90 deka ment le :) Szerintem is azért megérte, mert sokszor hetekig szórakozok 1-1 kilóval. Van amikor megáll aztán jobban beindul a fogyás nálam. Nekem is jó lesz a kedd, bár melózom akkor is, de most se volt gond :) Csak még variálnom kellene valami gyümileveket vagy venni vagy nem tudom, mert a teákat meg fogom unni ha szinte csak azt iszok majd minden héten egy nap.
82. Fridalino (válaszként erre: 79. - Bucinudli86)
2013. márc. 8. 16:56
Persze, járj után a dolognak, ha így derül ki, akkor már megérte. Van akinek nem tesz jót a böjt. Nekem az is jó volt, hogy 5 után nem ettem. Próbáld meg azt. De akkor heti 5x tornázz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook