Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Háziorvos tényleg nem kérhet olyan vérvételt, ami a hormonszintet nézi? fórum

Háziorvos tényleg nem kérhet olyan vérvételt, ami a hormonszintet nézi? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. nov. 28. 09:44

Annyira sokrétűek a tünetei, hogy a háziorvos nem fogja tudni egyértelműen megmondani. Nem ez a szakterülete. A háziorvos általános orvoslással foglalkozik, és azzal, hogy megfelelő szakorvoshoz irányít.


Nekem pl. ki tudta írni a TSH-s hormonvizsgálatot (félévente megyek vérképet nézetni), ami része lehet a nagy vérképnek, és látta hogy emelkedett, de ahhoz, hogy meg tudja mondani miért van, ahhoz már endokrinológushoz kellett menni, mert ez Neki a szakterülete. Szóval hormonváltozásokkal kimondottan endokrinológus foglalkozik.


PCOS-nél a nőgyógyász uh alapján meg tudja mondani, gyanú felmerül-e, ugyanis ő látja a petefészekben a cisztákat. Ha vannak ciszták, akkor irány endokrinológus, aki megnézi a homronszintek alapján, hogy valóban PCOS-ed van-e.

2010. nov. 28. 09:44
Ha belgyógyászhoz van kötve, és a háziorvosod is az, akkor szerintem kérhet ilyen vizsgálatot. De könnyen megtudhatod, ha felhívod telefonon a háziorvosod. Háziorvos és háziorvos között is különbség van.
2010. nov. 28. 09:43
PCOSról nekem a nődoki kért vérvételt.
7. Serry (válaszként erre: 5. - Herczkunetim)
2010. nov. 28. 09:43
Pedig muszáj lesz, mert ezeket a vizsgálatokat csak szakorvos kérheti.
2010. nov. 28. 09:43

Sajnos tényleg nem kérhet,esetleg pajzsmirigyhormont.

Kérj beutalót endokrinológushoz,és ő csinálhat hormonképet.Főleg ha PCO-ról van szó.

5. herczkunetim (válaszként erre: 3. - 06bfdda89d)
2010. nov. 28. 09:36
PCOS tünetekről.Ha a háziorvos ki tudná zárni,akkor inkább nem mennék el külön endokrinológushoz és/vagy nőgyógyászhoz.
2010. nov. 28. 09:35
Tényleg nem.
2010. nov. 28. 09:33

Kicsit vicces a kérdés,minthogy igaz is,meg nem is...?:O

Van egy pár hormon...Melyik tetszik?TSH-t pl. simán...Miről van szó?

2010. nov. 28. 09:30

Szia!

Ez igaz.Tényleg nem kérhet.

Ilyenkor azt szokták csinálni hogy elküld egy belgyógyászhoz,de te is elmehetsz,és ő már tud adni.nekem is így csináltak HCG szint mérést két hete.

2010. nov. 28. 09:27
Háziorvos tényleg nem kérhet olyan vérvételt, ami a hormonszintet nézi?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook