Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Házi feladat, avagy szülői értekezlet, hogy élmény legyen a tanulás... fórum

Házi feladat, avagy szülői értekezlet, hogy élmény legyen a tanulás... (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. funny.suzie (válaszként erre: 17. - Mamcili)
2011. márc. 31. 22:50
jól értem, hogy napközibe jár és ott nem készül el a leckéje? Mit csinálnak ott gyerek/napközis tanár szerint? Csak ez nekem olyan fura, mert úgye a napközi pont azért van, hogy ott tudják megcsinálni a leckét és a napközis tanár megtudjon segíteni...
2011. márc. 31. 22:42

Mit tegyek, hogy ne kelljen fél 10-ig tanulni?

A napközik nem vállalják fel a leckék megíratását sem...(tisztelet a kivételnek)


de így a gyerek élete már másból sem áll mint napi 12 óra vagy több munka...

és minimális, vagy még kikapcsolódás és nyugodt játék sincs!

16. mamcili (válaszként erre: 15. - 4bf1a4b7ef)
2011. márc. 15. 19:34
Megírtam, de nem itt :D
15. 4bf1a4b7ef (válaszként erre: 14. - Mamcili)
2011. márc. 15. 17:32
Szia! Látom hogy pestiek vagytok,hány ker? Ha nem akarod ne írd meg.
14. mamcili (válaszként erre: 13. - 4bf1a4b7ef)
2011. márc. 15. 15:08

az én lánykám is jól tanul, a tanulási képességgel van hiba...

hiába a napközi, ahol rendszerint nincs kész a leckéje, ezért rendszerint tanulunk este 8-(9-)ig, hogy úgy menjen iskolába, hogy tényleg felkészült rá...


azzal nincs is baj, ha értelmezni akarja, hisz tudnia kell mit tanul meg...

2011. márc. 14. 22:04
Az az igazság hogy szerintem ott komolyabb problémákkal küzdő gyerekekkel foglalkoznak szerintem.Tavaly voltunk ott de mondjuk csak azért mert egy évet halasztotunk az iskolával és kötelező volt elmenni.Amúgy okos gyerek néha még tulságosan is olyan választékosan beszél időnként hogy csuda.Neki főleg szerintem mint írtam is a tempó a gyors:mert pl amikor verset kell tanulni más gyerek megtanulja és kész ő elötte értelmezni akarja.A múltkor is azt mondta hogy hogy tanulja meg úgy ha azt sem tudja hogy mit jelent az a kifejezés.Irj te is magatokról.
12. mamcili (válaszként erre: 11. - 4bf1a4b7ef)
2011. márc. 14. 19:33
vidd el nevtanba és kérj segítséget, nekünk nagyon sokat segítettek...
2011. márc. 13. 17:06
Úgy konkrétan nem mondtak rá semmit meg év elején volt hallás vizsgálat tehát a fülével nincs baj. Meg hát sajnos ugye 24 gyerek van 2 tanárra és az a válasz hogy van problémásabb gyerek is azzal kell foglalkozni.Gyakorolni kell itthon amennyit csak tudunk csak sajnos nem tudok annyit amennyit kellene mert van egy kis hugi is.(ez nem kifogásként)
10. mamcili (válaszként erre: 9. - 4bf1a4b7ef)
2011. márc. 13. 12:44

és az iskola nem mondott rá semmit?

nem beszélgettek veled?

te nem tudsz kérdezni, fogadóórán vagy valamikor, hogy mi a helyzet ezzel, te otthon mit tudsz segíteni, vagy csinálni?

2011. márc. 13. 10:32
Az én lányomnak a tempó egy kicsit gyors mert ő elötte nem tudott egyáltalán olvasni és még mindig nehézkesen megy neki.Ők az ovodában ezzel nem foglalkoztak.A helyesírással van most gondunk olyan mintha nem jól hallaná a szavakat és néha told is hozzá betűt.Most ezt kell gyakorolnunk csak néha úgy vagyok vele hogy még csak első osztályosok egésznap bent vannak és még utána itthon is tanulni.Lehet,hogy én gondolom rosszul.A tanárokkal meg annyit találkozunk hogy délután lehozzák őket a kapuhoz és kész ha valaki akar nekik mondani valamit akkor vagy ilyenkor rohamozza meg őket vagy a ritkán tartott szülőin.
2011. márc. 13. 10:11

és te milyennek érzed...

Jó ez a gyereknek?

Jól tanul?

Az iskolai elvárásoknak megfelelően...

és a tieteknek?

mennyire beszélitek meg a tanárokkal a mindennapi dolgokat, ti otthon hogy foglalkozzatok vele...stb...

7. 4bf1a4b7ef (válaszként erre: 6. - Mamcili)
2011. márc. 13. 10:07
Szerintem az hogy a hagyományosnál mindennap haza viszik a könyveket az iskolaotthonosnál meg nem.
2011. márc. 13. 08:20

Mesélnétek az iskolaotthonos rendszerről?


mi a különbség a "hagyományos" napközi és az iskolaotthonos rendszer között...

5. 4bf1a4b7ef (válaszként erre: 4. - Mamcili)
2011. márc. 13. 00:11
Az én kislányom első osztályos de eszméletlen a tempó.Kb az első félév háromnegyedénél tartottunk amikor már az összes betüt tanulták.És már nem is úgy tanulják mint ahogy régen.Mi iskolaotthonosok vagyunk bent csinálják meg a leckét és a tankönyveket is csak pénteken hozzák haza.Akkor tudom igazán megnézni hogy mi az ami gyengébben megy.
2011. márc. 12. 22:50
Sajnálom, hogy ennyire nincsenek kérdések és válaszok...
2011. márc. 2. 08:44
A mai tanulók igenis meg vannak túlságosan terhelve a mérce elég magas és a feladatok sem könnyűek azért is fáradtak ezzel a tévé is foglalkozott, de eddig nem történt semmi. Az a temérdek tankönyv rengeteg pénzbe kerül olyan tantárggyal is foglalkoznak, ami teljesen felesleges az életben soha nem lesz rá szüksége. A szülői értekezleten pedig, ami elő van írva megkövetelik. Üdv.Ágnes
2011. márc. 1. 23:22

Nálunk napköziotthon van. Ott minden házit megcsinálnak a gyerekek. Szerencsések vagyunk, mert egy fiatal tanítóbácsi a napközis tanáruk. Minden nap ellenőrzi Őket. Kijavíttatja a hibákat.


Nekem itthon már csak át kell nézni és ha úgy látom rajta, hogy nem túl fáradt gyakorolni vele.


Hetente egyszer rajzszakkörön van a gyerek délután, olyankor nincs kész a házija teljesen. Megcsinálja egyedül, én kijavítom és újracsinálja. Ha elakad segítek neki.



Szerintem sok házit kapnak, de láttam már olyan sulit is, ahol alsós gyerekeknek (pl. harmadik osztályban) három fogalmazás, tíz oldalnyi matekpélda, stb. volt a házi a téliszünetben. És emellett még az olvasónapló.

Szerintem ez sok volt. Emellett a gyerekemnek nem sok a házija.

2011. márc. 1. 23:09

Milyen mennyiségű házi feladatot kapnak gyermekeitek?

Elégedettek vagytok vele?

Egyedül készíti el a leckét? vagy sok segítséget kell adnotok a házi elkészítéséhez az elméleti dolgok elsajátításához?


Tanárnénik:

Milyen mennyiségű házi feladat adható fel alsó tagozatban?

Ti hányadik osztályt tanítotok és mi a követelményrendszer központilag? Mire kell képesnek lenni a tanév végére köznyelven elmondva.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook