Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házfelújítás fórum

Házfelújítás (beszélgetős fórum)


30. ,zumba (válaszként erre: 27. - Tien)
2023. okt. 19. 08:55
Sikeres alkotást kívánok! (kép)
2023. okt. 18. 18:26

Kedves FI!


Hogy álltok, mi van veletek?

2023. okt. 17. 21:53
A családi ház amúgy is egy olyan dolog, amin mindig de mindig van mit csinálni. Olyan nincs, hogy befejezted.
27. tien (válaszként erre: 26. - Birebora)
2023. okt. 17. 19:08
Igen, ismerős érzés.
26. birebora (válaszként erre: 25. - Tien)
2023. okt. 16. 20:01
Az enyém is megcsinál mindent. De ezt nem is lehet másképp. Iszonyat sok pénzt meg lehet spórolni. Az elvégzett munka öröme, hogy mi csináltuk, arról nem is beszélve.
25. tien (válaszként erre: 24. - Birebora)
2023. okt. 16. 14:25

Az én drága jó férjem a világ lustája ,DE :mindent megcsinált a házon (kivéve villany és tető)

Azt sem tudta mi az a glettelés ,és most már szinte profi benne és még sorolhatnám...


Rengeteg pénzt megspóroltunk így .



Minket összecsiszolt ez a projekt.

24. birebora (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 16. 01:56

Ez bizony nagy baj. Elhiszem, hogy el vagy keseredve. A férjednek kellene a munka oroszlán részét csinálni és húzóerőnek lenni. Valóban rengeteg olyan meló van ami nem igényel szaktudást.

Mit mond, miért nem teszi oda magát? Hány éves? Mit dolgozik? Fáradt? Nem érdekli? Nem akar odamenni? De ha az ember házat vesz arra "nem lehet" fáradtnak lenni, azt csinálni kell főleg ha gyerek van és jön a tél. Én még ilyet nem is hallottam.

2023. okt. 15. 21:34

Ilyenkor bújik ki a szög a zsákból, mikor nem fenékig tejfel az élet. Bocsi, de a férjed vagy lusta, vagy tehetetlen. Szerencsére olyan családban nőtem fel, ahol nem volt megoldhatatlan dolog. Főleg, ha kétkezi munkáról volt szó. Nálunk ott kezdődik a probléma, ha valakit tényleg hívni kell. Rendes szakembert nehéz találni.

Ha kell ásunk, hordunk, betonozunk, bontunk, vakarunk, ácsolunk, festünk. A durva munkák megoldhatók ingyért.

22. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 18:36

A villanyunkat is szakaszosan csinálták/ják.

Ott megcsinálták, ahova beköltöztünk, majd ahogy haladt a felújítás, haladtak azzal is. Víz teljes felújítása is így volt. Először, csak abban az 1 fürdőben volt víz, majd a haladással mentek tovább.

Pont most a héten lett kész teljesen a vízhálózatunk, és mi tavaly júliusba kezdtük, a villany még nincs mindenhol készen, majd 2 hét múlva.


A falat is mi kapartuk le a leendő menyemmel.

Persze nekünk nincs kis gyerekünk, de az első lakásunkba is beköltöztünk az 1 éves gyerekünkkel, ahogy volt fürdés lehetőség.


Ha a férjednek nem megy, bizony neked kell csinálnod, vagy veszteséggel ki kell szállnotok az egészből...

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Birebora)
2023. okt. 15. 17:59

Ha még azt is elmondanám hogy tavaly vettük a házat….azóta mennyi pénzt kidobtunk az ablakon,embertelen.

Való igaz hogy nagy munkák voltak,tetőcsere,villany teljes cseréje amik igazából most fejeződtek be.(pl a villany fejlesztesre eddig vártunk kb fél èvet)

Ami engem bánt hogy bagatel kis dolgokat sem csinál,pl falvakarás ilyenek amihez nem kell szaktudás.

Én levagyok kötve a gyerekkel,mozdulni sem igen tudok.Az addig idilli kapcsolatunk valahogy mélypontra került ezzel ami másnak a boldogságot jelentené,rokoni segitségünk nincs sajnos.

Egyelőre mèg nem lehet költözni sajnos.

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Birebora)
2023. okt. 15. 16:43

Igen, és az albérlet pont egy felesleges pénzkidobás.

Mennyi mindent meg lehetne csinálni abból a pénzből!


Tapéta, festékek, bútorok, kerti cuccok, konténer rendelés, stb.

19. birebora (válaszként erre: 18. - Channa*)
2023. okt. 15. 16:40
Igy kell ezt csinálni. Nyilván egy ilyen esetben az ember ott és úgy spórol, ahogy tud. Valamit valamiért.
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Birebora)
2023. okt. 15. 16:36

Pont ezért írtam le, hogy mi beköltöztünk, ahogy volt fürdés lehetőség. A konyha nem is érdekelt, mert akár rendelni is lehetett volna, de vettünk egy olcsó rezsót és azon főztem, illetve a családom is ellátott minket, ahogy tudtak:D


És mi csináltunk sok mindent.

Glettelés, tapétázás, festés/mázolást, parkettázás. Még vakolni is megtanultunk. Igaz, nem lett olyan szép, mint amit a kőműves csinált, de túl rossz sem lett.

Illetve, a konyha bútort is mi szereltük össze, tettük a helyére, vágtuk ki a főzőlap és mosogató helyét.


Rengeteg dolgot meg tud tenni az ember, ha beleáll.

A férjem térde elég rossz, így ő nem igen tud segíteni, csak keveset, de pl. én egyedül az egész házat kitapétáztam. És nem kicsi a ház, hiszen már akkor 120 nm-es volt. Volt, hogy hajnali kettőkor végeztem az egyik szobával, másnap reggel dolgoztam, utána jött a festés...

17. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 15:10
Nem tudtok beköltözni? Az albérlet kidobott pénz. Ha ott lennétek a férjed nem csinálná meg amit esetleg tud? Te intézel mindent, ő mit csinál? Parkettázni, festeni, csempézni nem tud? Hatalmas előny lenne anyagilag is és gondolom időben is. Én az albiből azonnal lépnék és akárhogy is, de beköltöznék a házba. Nem is értem.
2023. okt. 15. 14:46

Amit megtud csinálni a férj azt sem csinálja? Miért?

Beszéljétek meg. Most össze kell tartani, nem széthúzni mert az veszett fejsze nyele. Egy új háznak ahová együtt költöztök örömforrásnak kellene lenni, nem pedig kerékkötőnek. Együtt tervezni, nézni a lehetőségeket.

15. timycat (válaszként erre: 13. - Janszi)
2023. okt. 15. 13:08
Csak az értékegyeztetéssel van baj, aki valameddig eljutott egy házfelújításban de még közel sincs kész az vesztes helyzetben van.
2023. okt. 15. 11:51

Biztos, hogy én/mi vagyunk összerakva, de egy ilyen helyzetben mindent belevetve össze kellene tartani.

Persze, viták lehetnek, de erre nem szabad rámennie egy kapcsolatnak.


Mi is tavaly vettünk egy felújítandó házat, így tudom hogy miről beszélek. Igaz, mi már 35 éve nyomjuk együtt.


Tehát, egy ilyen helyzetben nem azt kellene nézni, hogy ki mennyit tud foglalkozni adott dolgokkal, hanem meg kell oldani.

Ha nálatok az van, hogy te intézed a dolgokat, akkor csináld. Intézd a munkásokat, az anyag beszerzést, állj oda és csináld.

Nem vitázva vond be a férjedet.


Nem tudom, hogy álltok az egésszel, de nem lehet beköltözni a házba?

Mi úgy költöztünk be (mert a lakásból ki kellett költözni), hogy vakolat sem volt a falakon.

1 fürdőszoba annyira készen volt, hogy lehetett tusolni, volt mosdó és használható WC. 2 szobát bár nem volt vakolat, így tapéta és festés sem, valamennyire lakhatóvá tettünk, beraktuk az ágyakat, TV-t beüzemeltük és ott aludtunk. Konyha sem volt, csak dobozokból összerakott pult, amire tettem egy két lapos rezsót és azon főztem, amit tudtam, és a fürdőben mosogattam, vagy kint az udvaron.

Simán kibírtuk, még azt is, hogy fűtésünk se volt, amikor hideg lett.

Így éltünk 5 hónapig. Ott voltunk helyben és csináltuk, amit tudtunk.

Ahogy az egyéb szakemberek elkészültek egy-egy olyan résszel, akkor mi is tudtunk haladni és terjeszkedni.

Pont karácsonyra (december 23.) készültünk el úgy, hogy a ház legfontosabb részei készen lettek.


Nálunk, én voltam a koordinátor, azaz én terveztem meg a házat, én tárgyaltam főleg a szakikkal, én szereztem be az anyagot, bútorokat és mindent. Persze, a férjem is segített és a fiam is, de az oroszlán része az enyém volt. A férjemet zavarta is egy kicsit, hogy mindenben én döntök;)


Tehát, én azt mondom, hogy teremtsétek meg a minimális beköltözhetőséget, költözzetek be és ott csináljátok tovább, mert így nem kell albérletre költeni, az is mehet a felújításra, és irányíts, ha a férjed nem alkalmas rá. Dönts, ne hagyd, hogy ezért egy helyben toporogjatok!


Persze, ezt egyeztesd a férjeddel!


Nekem, nem kellett, mert bár mehettünk volna rokonokhoz lakni, amíg felújítunk, de a férjem úgy döntött, hogy inkább így beköltözünk.

13. janszi (válaszként erre: 12. - Timycat)
2023. okt. 15. 10:30
De értékegyeztetéssel cserélni is lehet,vannak jól működő team-ok,akik lecsapnak minden mojzára...
12. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 10:28

A férjjel le kell ülni beszélgetni és matekozni.


Amire figyelj, pl babaváró egy válásnál mélytorkos, aztán mennyiért vettétek a házat, mennyi költségről van számla és mennyiért tudod eladni, ha pozitív az egyenleg abból adózni is kell.


Nem egyszerű helyzet, de lépni kell nincs mire várni. Házfelújítás közben házat eladni a legrosszabb.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Janszi)
2023. okt. 15. 10:24
Van benne igazság!
10. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 10:18

Kemény időszak,de van jó megoldás.A kérdés az,hogy ebben ki van benne,ha hiányos az 1+1 egyenlet,vagy feltételes,úgy nem lesz jó.

3 ablakon ömlik a pénz kifele,az albérlet,a hitel,a felújítás,összesen több,mint a 2 ajtón bejövő pénz,hisz' írod hogy apad a tartalék.

Csacsi kontrázott,és nem lép,komoly oka lehet,hogy emiatt dobja a párkapcsolatot is.

Vissza kéne görgetni az első komolyabb nézeteltérésig,az a tüske még igen fáj a praclijában.És átbeszélni az innentől-t.

Ha nem akar beszélgetni,az is konkrét válasz,vedd úgy.

Ne vessz el a részletekben,vázold a fő vonalakat,és lehet szinezni,ha elaprózod,átveszi a szót az ego.Lehetne többesben is beszélgetni,de az nem -Ti- vagytok.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Ghost👻)
2023. okt. 15. 09:26

FI azt írta, hogy "vészesen fogy a tartalék". Logikus, hogy még van valamennyi pénzük, hiszen a munkálatoknak eddig csak egy részét végezték el.

Másrészt egyetlen bank sem ad úgy építési hitelt, hogy előtte a saját ingatlan értékbecslője fel ne mérné, milyen házra adnak hitelt.

És ugye saját tőke-rész megléte nélkül nem is ad egy fillért sem. Vagyis a nyújtott hitel a felújítás előtti értéknek is csak töredéke.

A hitel összege + kamata jelentősen alatta marad a piaci árnak.


A hitel korábbi visszafizetése esetén a kamat összegét is újra számolják, nem kell az eredetileg meghatározott teljes futamidőre megfizetni ebben az esetben.


Persze meg kell beszélni a bankkal, célszerű felkérni egy értékbecslőt, hogy a jelenlegi állapotában mennyi lehet a piaci ára...

De gondolom, ezeket FI is tudja, és meglépi, ha úgy dönt, hogy ezt az utat választja!

8. Ghost👻 (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2023. okt. 15. 09:11

Azèrt ez nem ilyen egyszerű.

Nem tudjuk mennyi a tartozásuk a kamatokkal együtt..

Messze nem biztos,hogy fedezi a ház ára a tartozást.

7. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 09:03

A férjed talán nem gondolt bele, mivel jár egy házfelújítás. Rengeteg munka, pénz, idegeskedés a szakemberekkel, stb.

Min veszekedtek ? Azon, hogy halogatja a feladatokat ? Ha megrémült az egésztől, nem akarja csinálni, mondja meg ! Sokan vitáznak, veszekednek egy építkezés alatt, vannak, akik el is válnak.

Az nem megy, hogy csak Te oldj meg mindent, helyette is ! Ülj le vele, és higgadtan beszéljétek meg az egészet ! Ha nem akar ebben a felújításban részt venni, adjátok el, és vegyetek olyan lakást, ahol semmit nem kell felújítani. Egy házon mindig lesz mit javítani, cserélni, felújítani.

Ha nem tudod vele megbeszélni, mert nem hajlandó alaposan átgondolni, hogyan szeretne élni, akkor mondd meg neki, hogy vele együtt vállaltad ezt a terhet, ha így áll hozzá, akkor talán külön kellene folytatni az életeteket. Ne használjon ki Téged ! Ha szeret, elgondolkodik, belátja, hogy betelt Nálad a pohár !

Remélem, még nincs minden veszve !

Melyik korosztályba tartoztok ? Régen együtt vagytok ?

6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 08:53

Egyetértek Pulcsissal!

El kell adni a házat, abból vissza fizetni a hitelt, a maradékot osztani kettőtök között, és elköszönni egymástól.

Ne félj meglépni, hiszen amit eddig ráköltöttetek, az az eladási árban vissza is jön!

5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 08:42
Magadban őszintén tisztázd, hogy akarod-e ezt az egészet, hosszú távon vele élni. Nehézségek mindig lesznek, ha őt ez zavarja, akkor éretlen. Inkább most sírj kicsit, mint később sokat.
2023. okt. 15. 08:32
El kell adni az ingatlant és a többi megy majd magától. Mármint hogy maradtok e együtt...
2023. okt. 15. 08:18

Nincs más megoldás,mint leülni ès kemènyen átbeszèlni mindent.

Meg kell tudnod,hogy a fèrjednèl mi változott ès mièrt.

Most kell döntèseket hozni,mert addig halogattok mìg egyszer csak ennyi volt...

2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 06:26
Pedig más megoldás nincs mint megbeszélni. 😞 amikor bele vágyatok még rendben volt a kapcsolat?
2023. okt. 14. 23:07

Igazából nem tudom hol kezdjem az egész sztorit de a házasságom romokban és nem igazán tudom merre tovább.

Vettünk egy felújitandó ingatlant tavaly augusztusban,mellette albérletben élünk.

A ház nem sokat haladt eddig,ami elkészült is szakemberek által mindent én intéztem.

Rengeteg veszekedés van a férjemmel,az idő szorít innen költöznünk kell és hát nem is egyszerű albérlet mellett fizetni a hitelt plussz felújitani a házat.

Bármit kellenne csinálni mindig húzza-halassza úgy érzem nem igazán akarja ezt az egészet,pedig együtt vágtunk bele és akartuk.

Állandó feszültség van és rettenetesen eltávolodtunk a viták miatt.

A nagyobb munkákat szakember csinálta de már fogytán a tartalékunk és optimálisabb lenne saját kézzel megcsinálni amit lehet,de nem történik semmi.

Úgy érzem nem bírom tovább de itt a hitel,egyedül albérletet sem igazán tudnék fenntartani.

Komolyan nem tudom mit tegyek,de ha valaki mondana pár jó tanácsot szívesen venném.

A kommunikáció is valahol elveszett köztünk és mindenből szinte vita van.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook