Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasság alatti különélés, gyerekkel fórum

Házasság alatti különélés, gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
19. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 12:06

Közös felügyeletnél nem jár, de az azt jelenti, hogy mondjuk 2 hetet nálad, 2 hetet nála vannak a gyerekek.

Ha nálad vannak és 2 hetente 1 szombaton viszi őket, akkor jár a gyerek tartás, de továbbra is közösen kell döntenetek az alapvető gyerekeket érintő dolgokban. Érsd kell mind a két szülő aláírás a hivatalos papírokra. Teljesen elvenni a jogát, csak nagyon súlyos esetben lehetne, ha pl bántalmazná a gyerekeket és erről lenne bírói végzés.

18. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 12:03

"Most mérgező környezetben vannak, én boldogtalan, mosolytalan, ha itt van be vagyok feszülve. "

Mintha én írtam volna.....

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - NomNom)
2021. jún. 7. 11:46
A gyerektartás nem csak akkor jár, ha kizárólagos a gyerrkfelügyelet?
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - NomNom)
2021. jún. 7. 11:33
Nálunk is kb. ez volt. Meg én arra gondoltam, akárhogy lesz, testvére lesz legalább. Most mérgező környezetben vannak, én boldogtalan, mosolytalan, ha itt van be vagyok feszülve. Ha ebben a házasságban maradok, oda az egészségem. Döntenem kell hogy maradok, hogy a gyerekeket ne "szakítsam" el az apjuktól (ezt ő szokta mondani), vagy "önző" leszek és arra gondolok, talán nélküle olyan anya lehetek, amilyet megérdemelnek, illetve lehet még esélyem egy egészséges kapcsolatra...
15. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 10:54

Ha a férjed tudja, hogy válni akarsz, akkor bizony be fog próbálkozni az érzelmi zsarolással, és használni fogja erre a gyerekeket. Ez szinte törvényszerű. Később majd megnyugszik, de az eleje az kemény.

Igen, mondani fogja, hogy ő viszi a gyerekeket, vagy az egyiket. Ezt az én férjem is kijátszotta annak idején. Mondjuk én tudtam, hogy esélye sincs, tehát a legszebb mosolyommal válaszoltam, hogy ha a bíróság neked ítéli a tiéd. Amikor már csak az egyiket akarta, arra azt mondtam, hogy szó se lehet róla. Elég trauma a gyerekeknek, hogy elválunk, hát ha még el is szakítanánk őket egymástól. Tehát, ha a bíróság neki ítéli, akkor mindkettő az övé. Aztán volt, hogy ott sírt a gyerekek között az ágyon. A gyerekek ölelték, vele sírtak, hogy ők apával akarnak maradni, de engem majd meglátogatnak.... Nah, ez az érzés azért kemény volt. Tudtam, hogy kb. fél év és mindenki megnyugszik. Így lett.

14. NomNom (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2021. jún. 7. 10:53
Így van, de lehet régóta is az a probléma. Tudok olyat, ahol a 2. gyerek házasságmentőnek érkezett . Természetesen nem mentette meg ő sem...
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 7. 10:45
Kinek mi a régóta. Egy érzelmileg destruktív közegben pár hónap is éveknek tűnhet. Egy kis távolság alkalmat ad rá, hogy mindkét fél lecsillapodjon, és átgondolja hogyan tovább. Hideg fejjel a dolgok megbeszélése is jobban megy.
12. NomNom (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 10:43
Lemondani te nem mondhatsz le a gyerektartásról úgyhogy hiába nem érdekel, valamilyen módon be fogják rajta hajtani.
2021. jún. 7. 10:42
Ne hagyd magad megfélemlíteni! Nyilván nem kell neki a gyerek, mert nem kell neki a gond és felelősség, ami vele jár. Ha meg hetekig nincs is otthon, hogyan látná el a kicsit? Ezt ő is és a bíróság is tudja.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2021. jún. 7. 10:35
Én tudom, hogy a gyereké, de azt hiszi én csak arra megyek, de leszarom, csak engedjen el. Albérletet tudnék fizetni, más kérdés, hogy mint apa és nem mint sértett fél viselkedik e és beszáll e.
9. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 10:32

Mire fel venné el?


Alkoholista drogfogyasztó súlyos mentásis beteg vagy?

Van tető a fejed felett? Van munkád? Nincs az a bíró aki nem neked ítélné a gyerekeket..

A gyerektartás pedig ne haragudj de nem a tiéd, az nem neked jár hanem a gyerekeidek.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - NomNom)
2021. jún. 7. 10:21
Már most tömi. Ellenszélben dolgozom :(
2021. jún. 7. 10:21

Annyira nem lehet régóta probléma, ha ilyen picik a gyerekek. Gondolom nemrég még együtt terveztétek a jövőtöket, ezért nekem kicsit elhamarkodottnak tűnik a szétszakadás.


Megbeszélni nem tudjátok a dolgokat? Ahogy látom kommunikáció még van köztetek, mert fenyegetitek egymást.

Kívánom, hogy inkább értelmesen rendezzétek valahogy!

6. NomNom (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 10:18
Hidd el sokan játszmáznak így a gyerekekkel valaskor (ami undorító szerintem), ez nem fog semmit befolyásolni. Neked lesz nehezebb ha minden hülyeséggel teletömi a fejét.
5. NomNom (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 10:17

A nagyobbik még nincs annyi idős, hogy eldönthesse kivel akar lenni, te leszel az elsődleges gondozója. Senki sem valas után költözik szét, már előtte általában megtörténik hiszen mire beadják a papírokat, senki sem akar együtt élni.

Én nem látok semmi olyat ami miatt az apjukhoz kerülnének. Amikor engeded majd látja őket.

2021. jún. 7. 10:10
Kérdés, hogy vihetem e őket magammal lakni így hogy nincs beadva a válás? Nyilván ragaszkodom hozzájuk, és a legjobban én tudom csak, hogy mennyit foglalkozom és gondoskodom róluk vele ellentétben aki csak a buli és a fegyelmezés részét veszi ki.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - NomNom)
2021. jún. 7. 10:08
A gyerek imádja az apját, más dolog hogy ő ezt erősen meg is lovagolja, befolyásolja ajándékokkal, nyájasabb vele, rám meg marad a piszkos munka is, a hétköznapok, a baba, aki mellett nem tudok úgy figyelni a nagyra ahogy ő amikor kettesben vannak. Mert a picit sose viszi magával, nem kell bajlódnia azzal, hogy ossza meg a figyelmét a két gyerek között, így magához édesgeti a nagylányom.
2. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 7. 09:57
Nem fogják elvenni tőled a gyermekeidet! Ha csak nem vagy teljesen megbízhatatlan, felelőtlen vagy nem mondasz le róluk önként, akkor semmi esélye. Ne hagyd, hogy megfélemlítsen. Pláne, ha csak arra kellenek neki a gyerekek, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie.
2021. jún. 7. 09:48

Sziasztok!

Tapasztalatok érdekelnének illetve, hogy mik az esélyeim a következő szituációban.

Házas vagyok, van 2 kislányom, egy 2 és fél éves, és egy fél éves. Itthon vagyok GYED-en, de hamarosan munkába állok, diplomás kisgyermeknevelő vagyok abban a bölcsiben ahová a nagyobbik gyerekem jár és oda viszem a kicsit is.

A házasságomban tarthatatlan állapotok vannak, csak és kizárólag a gyerekek tartanak benne, most pedig már csak az, hogy ha eljövök visszatarthatja e őket a férjem. A válást még nem adtuk/adtam be, tehát a gyerekekhez ugyanolyan joga van elvileg, de én szeretném ha velem laknának, eddig is én voltam velük többet, férjem munkája végett sokszor heteket nincs itthon. Vállalnám a felelősséget értük, és természetesen bármikor láthatná is őket, de attól tartok a nagyobbat nem engedné el velem. Nem kell gyerektartás se nekem csak ne kelljen vele lenni. Ha elköltöznék így, hogy házasok vagyunk még, mire kell számítsak? Ő azzal fenyeget nyilván, hogy elvesztem őket és majd én kell fizessem neki a gyerektartást. Nekem semmi családi hátterem, segítségem nincs, biztos munkám van, és rendes, dolgos, gondoskodó vagyok, de ennyit tudok felmutatni. Neki autó, albérlettámogatás, dupla annyi fizu.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook