Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasság alatti különélés, gyerekkel fórum

Házasság alatti különélés, gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
169. New(l) (válaszként erre: 166. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 10. 16:58

Hozzátenném, hogy ráadásul épp annyi nárcisztikus nő van, mint férfi, a csöndes babaarcú lélekgyilkosok. Egy faszi meg még annyira sem "panaszkodhat", hogy a felesége elnyomja, mert körberöhögik.

Elnézést az offért.

FI nagyon sok erőt és kitartást kívánok! ❤️

168. New(l) (válaszként erre: 167. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 10. 16:54
Így van, és korántsem mind nárcisztikus. Ettől függetlenül nem kell mártírhalált halni egy ilyen mellett,viszont nagyon nem egyszerű kilépni.
167. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 165. - New(l))
2021. jún. 10. 14:01

Ez így van, sajnos sokan beleesnek abba a hibába, hogy felmennek az internetre, beírják hogy nárcisztikus, aki egyébként rendelkezik minden olyan tulajdonsággal, ami egy "házasság megrontója", meglát egyet az illető, és akkor már rá is húzza a férjére.


De azért szerintem abban egyet érthetünk, hogy nem kell ahhoz egy férfinek nárcisztikusnak lennie, hogy megkeserítse a felesége életét. (És ez persze fordítva is igaz).


Teljesen mindegy, hogy nevesítjük-e, nagyon sok férfi nagyon sokat megenged magával egy nővel szembe és nagyon messze megy.

166. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 165. - New(l))
2021. jún. 10. 13:56
Valóban. A valódi esetek miatt tényleg kár.. :(
165. New(l) (válaszként erre: 164. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 10. 13:52

Ebben egyetértek, mármint hogy most a szitokszó a nárcisztikus. Egy időben minden ordenáré viselkedésű, jellemhulladékot borderline-nak bélyegeztek, most a nárci és pszichopata a sláger.

Egy baj van ezzel, hogy ezáltal bagatellizálják azokat az eseteket, ahol tényleg fennáll ez a kórkép.

Így csépelték el a depressziót is.

164. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 162. - Ba7da9cfc0)
2021. jún. 10. 13:49
Nem új persze. Nincs is jelentősége különben. Régen is voltak ilyen emberek ma is. Max annyi a különbség, hogy ma többeket vádolnak ezzel alaptalanul. A divat az divat ugye. Most ez megy. 10 év múlva lesz más.
163. New(l) (válaszként erre: 156. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 13:49
Sajnos ez mindig ilyen. Anyám egyszer kért segítséget, amikor tényleg utcára tette faterom, de nem hitte el az ismerős házaspár, hogy ő ilyenre képes. Az nem lehet, vagy ha mégis, miért nem szólt róla korábban anyám...Onnantól ismét hallgatásba burkolózott, ahogy mi, gyerekek is. Rejtegettük faterom mocskos viselkedését, mert annyira más arcát mutatta a külvilág felé, senki nem hitt volna nekünk. Egyébként a szomszéd tanúja volt nem egyszer durva dolgoknak, de inkább bevonult a házba, mint aki semmit nem látott/hallott. Így bezárult a kör. Azért az is igaz, hogy nehéz kívülállóként megfelelő segítséget nyújtani, beleavatkozni senki nem akar egy család magán(?)ügyeibe. A párkapcsolati/családi erőszak még mindig tabu, és bár javult a helyzet valamelyest, nagyon komoly pszichológiai támogatást kellene nyújtani az áldozatoknak, mert sokszor maguk sem tudják, mi a menekvés a helyzetből.
162. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 161. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 10. 13:34
Nem új dolog ez, csak "nevén nevezzük a gyereket".
161. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 159. - PöttyösPanka)
2021. jún. 10. 13:32
Semmin nem változtat. Aki válni akar válni fog. Régen is váltak diagnózis nélkül is. Ez csak egy divatos dolog lett manapság. Nincs jelentősége.
160. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 158. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 13:28

Ezt a történetet nem a férj mondta. Mindketten mondták. Egy titok volt csak a harmadik..

Egyéb tekintetben a feleség is nyílt lapokkal játszott. Elmondta a sérelmeit (játszótér stb), a férj is nyíltan vállalta hogy tenne valamit a kapcsolatért, amire a feleség nyíltan mondta ő nem. Nem volt semmi kibogozhatatlan dolog.


Egyedül a harmadik szereplő. Mikor kiderült már mindenki értette mi van a háttérben. Sajnáltam. A feleséget is jól ismeretem. Róla nem gondoltam volna. :(

159. PöttyösPanka (válaszként erre: 157. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 10. 13:24
Nem tudom, hogy ilyen esetben min változtat az, hogy valaki diagnosztizáltan személyiségzavaros. Ha orvos által igazoltan "normális" ember veri szét a konyhát, köp le, stb., akkor az kevésbé ok a válásra, mintha igazolása van róla, hogy ő ilyen? Tényleg nem értem. Lehet, hogy nem pszichológiai eset, de attól még alkalmatlan az együttélésre.
158. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 157. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 10. 13:18
Ez is egy nagyon kibogozhatatlan ügy. Lehet, hogy tényleg úgy van ahogy a férj mondja, de az is lehet, hogy ő játszik kifele. De az is lehet, hogy a nővel van gond tényleg. Borzasztó játszmák ezek, és az igazságot maximum csak akkor lehet megtudni, ha a zárt ajtók mögött hangfelvétel készül. Bárki mondhat bármit bárkinek, ezekben az esetekben, ahogy a mienkben is tényekkel kell dolgozni, tanúkkal, akik igazolnak, vagy cáfolnak egy vádat.
157. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 156. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 13:11

Csak ugye laikusként könnyű ezeket másra ráhúzni, ezért jó ezt szakemberre bízni.


A legtöbben igyekszünk a jó oldalunkat mutatni másoknak. Ez nem manipulálás, ilyen a legtöbb ember.

Mindenki csinál jó vagy rossz dolgokat, amire könnyen lehet mondani ad-elvesz, de ilyenek vagyunk.

Általában írom. Nem tudom a Te férjed személyiségzavaros-e, ezt szakemberre bíznám.


A felelősség lesöprés a barátom esetében pont a feleség részéről volt. A férj elismerte hibáit és akart változtatni. A feleség hallani sem akart arról, hogy esetleg hibás hiszen mindenről a narcisztikus a férje tehet.


Hiába kérte a férj menjenek terápiára stb., a feleséget meggyőzte a barátnő hogy ezzel is csak manipulálni akar a férj. Hihetetlen történet volt.

Egy baráti társaság szeme előtt. A feleség pedig már csak azzal barátnővel akart beszélni, aki mindenben igazat adott neki, pedig volt még másik 3 közeli barátnő is, de azok ugye a közös felelősségről és közös megoldásról beszéltek...

2021. jún. 10. 12:48

Azt azért tudni kell a nárcisztikusról, hogy MANIPULÁL!!!

-Azt mondja amit hallani akarsz.

-Azt mutatja kifelé, hogy vele minden oké, ha te nem mész bele a színházába, akkor rád néznek hülyén, és bebizonyosodik, hogy veled van a gond, mert az ajtók mögé nem látnak.

-Ad és elvesz. Morzsákat szór neked, majd megaláz, és mikor azt mondod nem bánik jól veled, közli, hogy "de múlt héten is megdícsérte a hajad" v. akármi amit éppen akkor odavetett, hogy érezd magad megtisztelve. És ezt teszi mások előtt is. Így beállítja magát ártatlannak, téged meg bűnösnek, hogy nem értekeled a nagyszerűségét. Az mindegy, hogy fél órája köpött le (igen, leköpött) és azt mondta, hogy eltapos mint egy csótányt. Azt megérdemelted.

Így állítja maga mellé az embereket, és marja el őket mellőled.

Azt mondja ő épít és te rombolsz...valójában kártyavárat épít, majd pöckölgetni kezdi a kártyákat és te vagy a hibás ha összeomlik.

Válás? Ő megijed de nem vallja be, azt mondja higgadj le, nem gondolkodsz tisztán, béküljünk...te már nem akarsz, nem bízol, félsz, vállsz...A te hibád a válás is, mert ő nyújtotta a békejobbot.

Minden felelősséget, mindig lesöpör magáról!!! Viseld te a terhet, hiszen te döntöttél neki jó volt ez a világ.

Na..

155. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 154. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 10. 11:58

Én sem hittem el a barátomról (barát-barát), amíg a párja fel nem vette telefonon, mit művel otthon. 10 éve ismertem, nem tértem magamhoz.

Mindig kedves volt mindenkivel, a társaság középpontja volt, milliószor kiöntöttem neki a szívem, amikor szerelmi bánatom volt.

Nem tudhatod ki hogyan viselkedik otthon.

(Nem azt mondom, hogy a Ti esetetekben így van, csak rá akartam világítani arra, amit eperkéék próbálnak elmagyarázni).

154. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 152. - Ba7da9cfc0)
2021. jún. 10. 10:50

Voltak rossz szokásai, de nem volt narcisztikus személyiségzavaros. 18 éve ismertem őket. A szakember sem talált semmit.


Otthon sem volt tahó, max annyira mint az átlag férfi. A férfiak tahók időnként ugyebár. :)


Csak egy barátnő biztatta a válásra. A többi nem, de a többire nem hallgatott. Jobban szerette azt hallani mindenről a férj tehet és megérdemel egy új pasit. A két gyereknek is biztos jobb lesz.. hát a gyerekeknek nem esett jól a válás.

153. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 150. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 10. 10:36
Nekem még nem ajánlottál kávét :D
152. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 148. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 10. 10:29

Csak egy kis magán vélemény.

Attól mert dolgozik és nem iszik, attól még lehet egy tahó otthon.

Azért mert sokat dolgozik, még KELL segíteni otthon, gyerekekkel.

Feleségnek semmi nem volt jó.... Persze, semmi.

Mire egy nő félre lép, addigra már nagyon szarnak kell lennie annak a kapcsolatnak.

Persze, hogy adta alá a lovat a barátnő, hisze már egy másik férfival volt, tehát a válás volt a megoldás.

A nárcisztikus férfiak általában elég okosak, tehát nem fogja azt mondani a dokinak, hogy igen szidalmazom a feleségem, megalázom mások előtt, csak az fontos amit én akarok, csak az jó amit én csinálok, stb.

151. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 149. - PöttyösPanka)
2021. jún. 10. 10:16
Igen. A férj mindenképpen hibás volt ebben az esetben is. Nem figyelt megfelelően a feleségére. Valszeg innen indultak a gondok.
150. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 145. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 10. 10:12

Hát ez szerintem inkább internet specifikus. :)

Nyilván itt is sokan kiélik a frusztrációjukat, egy nicknév mögés bújva könnyű a másikat elküldeni a fenébe.

Mondjuk én vállalom a véleményem, sokszor sok embernek felajánlottam, hogy szívesen beszélgetek velük egy kávé mellett, senki sem élt vele. :(

Alapvetően én szeretek "vitázni" (és itt tényleg a vita nemesebbik formájára gondolok), és érveket ütköztetni.

Szerintem az is értelmes tanács, hogy válj el. Nyilván, én is látom, hogy sokan a saját házasságukat vetítik rá a másikra, és akkor el kell válni. De azért ha végignézzük a fórumokat általában benne van, hogy végső elkeseredésemben írok ide, mert tanácstalan vagyok... :(

149. PöttyösPanka (válaszként erre: 148. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 10. 10:10
Ez jó sztori. Csak az a baj, hogy már az elején rájöttem, hogy egy másik pasi van a dologban, így oda a csattanó. De az éremnek itt is két oldala van. Vajon az a férfi mennyire hanyagolja el érzelmileg a feleségét, aki észre sem veszi, hogy egy harmadik fél is befigyel már? Mert az bizony meglátszik egy nőn.
148. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 146. - PöttyösPanka)
2021. jún. 10. 09:53

Na jó egy sztori. :)


Ez most nem F1-ről szól! Ne vegyen magára semmit! Egy barátommal történt és sajnos ennek a sztorinak nem lett jó vége.


Említettem, hogy egy bíró ismerősöm mondta divatos lett az utóbbi években narcisztikus személyiségzavarral vádolni a férjeket. Újra leírom nem F1-ről beszélek! Semmi bajom vele stb stb.

Visszatérve. Én nem tudtam, hogy ez divat, de nyilván aki benne van az látja a trendeket. Egy barátom pont ilyen helyzetbe került. Viszont ellentétben sok más férfival akik szarnak bele a kapcsolatba (igen, legtöbbször a férfiakkal van gond) ő pont nem ilyen volt. A feleség hirtelen bejelentette válni akar. A baráti körben senki nem értette miért. A férj sem. A férj normális, dolgozik, nem iszik stb. A vád a következő volt: nem viszi a játszótérre a gyerekeket (ez igaz volt mert sokat dolgozott, anyuka csak 4 órát), a másik pedig a narcisztikus személyiségzavar volt.


A férj próbált mindent megtenni hogy egyben maradjon a család. Párterápiára is hajlandó volt. Megígérte viszi a gyerekeket játszótérre stb. Még szakemberhez is elment, hogy bizonyítsa nincs pszichiátriai problémája. Ez tudom nem tipikus férfi hozzáállás, de ilyen is van. Papirja is lett hogy nem személyiségzavaros stb., de a feleségnek semmi nem volt jó. A barátok is próbáltak segíteni sajnos eredmény nélkül. Két kis gyerekük volt (2 és 7 éves). Mint kiderült végig egy barátnője adta alá a lovat, hogy váljon... dobja ki stb., mint amilyen tanácsokat itt is adnak sokan. A sztori viszont akkor lett kerek mindenki számára (barátok, férj, család számára) amikor kiderült van egy harmadik is. A sors fintora, hogy a pasival a játszótéren ismerkedett meg...

147. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 146. - PöttyösPanka)
2021. jún. 10. 09:35
Igazad van. Valóban lehetne tanulni egy-egy történetből is, de még nem éreztem szükségét itt megosztani.
146. PöttyösPanka (válaszként erre: 144. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 10. 09:30
De szükség van rá. Különben teljesen légbőlkapott amit írsz. Én is írhatnék róla, hogyan kell legyőzni a rákot. De nem lenne hiteles, mert szerencsére nem kellett átesnem rajta. Kellenek a tapasztalatok, hogy lássuk, máshogy is lehet. Ha neked van erről egy jó történeted, oszd meg, hátha valaki tanul belőle. A "beszéljétek meg" nem tanács. Ez olyan, mint a "gondolkozz pozitívan". Aha, köszi. De hogyan?
145. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 143. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 10. 09:24

Máshol nem tapasztaltam még ilyet, ezért gondolom hoxa specifikusnak.


Nagyon sok itt a negatív nő. Kötekedések, egymás szidalmazása stb. A környezetemben jóval vegyesebb a kép. Itt a munkahelyen megkérdezi valaki mit tegyen mert a férje ilyen és olyan (nem asszonyverő férjre gondolok), akkor nem ilyen tanácsok hangoznak el: dobd ki, hagyd a francba, kukázd stb., hanem normális beszélgetése alakul ki és valódi értelmes tanácsokat adnak.


Itt a hoxán az utálkozás, rosszindulat, dögöljön meg a szomszéd tehene lelkület az uralkodó. Nem mindig, de legtöbbször.

144. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 142. - PöttyösPanka)
2021. jún. 10. 09:16

Hazugság amit írsz jól látod. Sehol nem írtam, h a feleség a hibás, nemhogy mindenhol. Mindegy.


Némely nő józan ítélőképességében szerintem nem lehet bízni. Elég csak ide a hoxára felnézni és jól látható.

Mielőtt ebből is azt hoznád ki hogy nő ellenes vagyok némely férj ítélőképességében sem lehet bízni. Hihetetlen, hogy ezeket is hozzá kell tennem :DDD


Sok tapasztalatom van a témában, de nem érzem szükségét részletezni. Így is eleget hazudtok velem kapcsolatban.

143. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 139. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 10. 08:57

Szerintem ez nem HOXA specifikus, maximum azért, mert már utolsó elkeseredésükben írnak a nők, és erre ez a válasz.


Az a baj, hogy szerintem Te sokszor nem érzed a határt itt a menthető és a menthetetlen között. Nyilván sem én, sem te, sem más nem jogosult más élete felett dönteni. DE!

Azt nagyon fontos tisztázni, hogy a FI nem a kapcsolata megmentésére irányuló kérdést tett fel. Senkinek nincs joga ezt a döntését felülbírálni. Ez olyan, mintha valaki felteszi a kérdést, hogy szőkítse a haját, te pedig arról akarnád meggyőzni, hogy legyen barna.

142. PöttyösPanka (válaszként erre: 132. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 10. 08:39

Mindenhol azt írtad, hogy a feleség a hibás. Attól, mert odabiggyeszted az "is" szót, még nem jön át kevésbé, hogy a feleséget hibáztatod, mert ahogy mondtad folyton szidja a férjet, és olyan elvetemült, hogy nem akar párterápiára menni. Tudom, tudom, ez hazugság, mert ilyet nem írtál. De az, hogy óvatosan fogalmazol, még nem jelenti azt, hogy nem értjük. Valamint te sem reagálsz arra, amit én írtam. Úgyhogy megkérdezem még egyszer: Milyen tapasztalatod van a témában?


Az a baj, hogy le vagy maradva. Te azt hiszed, hogy az ilyen házasság még a csak egy kis súrlódás fázisban van, ahol még segít a megbeszélés. A valóságban viszont azon már rég túlvannak. Akkor és ott a feleség igenis megpróbált békülni, megbeszélni a dolgokat, megértéssel és nem veszekedéssel megoldani. Csak te gondolod, hogy a nők abban a szakaszban jutnak el a válás gondolatáig. De ha már mindent megtettek, akkor mi értelme tovább szenvedni egy ilyen helyzetben? Bízz annyira a feleségek ítélőképességében, hogy mire a válást emlegetik, addigra már tényleg mindent megtettek, amit csak lehetett, és nem azonnal ezt az utat választják. Mert hidd el, hogy aki két kisgyermekkel, nulla támogatással és pénz nélkül belevág, az nem a könnyű utat választja, hanem a legnehezebbet, de a leghelyesebbet.

141. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 139. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 20:15
Ha már itt tartunk én is írtam tegnap egy nőnek kommentben (nem itt, facebookon kért tanácsot) az általa leírtak alapján, hogy ne hagyja veszni a házasságát, a férjét, a családját, mert érték! Mit nem adnék azért, hogy olyan férjem legyen, ahogy ő írt az övéről. Eszem ágában nem lenne soha a büdös életbe sem elválni, ha biztonságban érezném magamat, ha legalább csak annyi lenne a baj, hogy unalmas a házasság...annyira de annyira szeretnék unatkozni egy férfi mellett, nyugodtan, nem gondolván arra mi jön ha leteszem a gyerekeket aludni, vagy mi jön reggel, amikor felébredünk. Jobb láb, vagy bal...
140. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 139. - 7af8e3c9a1)
2021. jún. 9. 20:09

Kedves Tamás!


A helyrehozatal, a békülés itt azért nehezen illeszthető be, mert nem egy probléma felvetése volt, amire úgy látták a hozzászólók, hogy el kell válni. Én úgy tettem fel a kérdést, hogy ki akarok szállni, ez és ez van, mik a lehetőségeim, kinek mi a tapasztalata. Még ennyire sem akartam belemenni, mint amennyire belementem az okokat illetően, de valamilyen szinten befolyásolja a lehetőségeket, így akik válaszolnak nem árt, ha tisztában vannak vele.

Nem szidtam a férjemet, tényeket mondtam el.

Nem mondtam, hogy én nem vagyok hibás, azt mondtam nem akarom mérgező környezetben nevelni a gyerekeket.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook