Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házasodna a gazda ... fórum

Házasodna a gazda ... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2012. jún. 26. 08:59

Péntek este kiderül, kik lesznek a gazdák!

Érdekes lesz, milyen emberkéket szedtek össze...

34. 15a0ad145d (válaszként erre: 33. - 15a0ad145d)
2012. jún. 17. 14:00
Szóval, valaki tud ebben segíteni? (nem azért, nem olyan fontos, csak, hogy ez a téma is menjen tovább) :)
2012. jún. 16. 16:27
Tudja valaki mikor indítják ezt a műsort?
32. 15a0ad145d (válaszként erre: 31. - 2a69f78972)
2012. ápr. 19. 09:06

Gratulálok! Szőrszálhasogatásban nagyon ott vagy...(Mellesleg Darwin is csak egy a sok okos közül)

Mivel annyira pozitívnak tartod a "paraszt" kifejezést, Te nem akarsz jelentkezni parasztlánynak a műsorba?

31. 2a69f78972 (válaszként erre: 30. - 15a0ad145d)
2012. ápr. 18. 21:10

Mivel más témával jöttél, hát segítek Neked egy kicsit.:)


NEM A MAJMOKTÓL SZÁRMAZUNK, még Darwin 1930-ban kiadott "Fajok eredete" című evolúciót boncolgató tanulmánya szerint sem.

Hanem:

Az ember és a majom KÖZÖS ŐSTŐL származik, Darwin szerint.


De ez egy 1930-as vélemény, ami mostanára erősen megdőlni látszik.


Na látod, megint okosabb lettél!

30. 15a0ad145d (válaszként erre: 29. - 2a69f78972)
2012. ápr. 18. 20:19

Igazad van, ne is pazarold rám az időd!

Különben meg mint írtad:"Aki ilyen szinten lenézi a gyökereit és mivoltát" menjünk vissza a gyökerekhez: nem a parasztoktól, hanem (elvileg) a majmoktól származunk, vagy nem?

Mellesleg ezt iróniának szántam:"büdös, trágyaszagú, gumicsizmás, retkeslábú paraszt gyerek"

29. 2a69f78972 (válaszként erre: 27. - 15a0ad145d)
2012. ápr. 18. 20:02

Tudod mit? Én nem akarlak meggyőzni.


Nevezd ahogy neked tetszik, nevezd magad GAZDÁNAK, a lényeg ugyanaz.


Különben sem az a mérvadó, hogy Te minek nevezed magad, hanem hogy Téged minek neveznek.


Aki ilyen szinten lenézi a gyökereit és mivoltát, azaz:


"Visszatérve a fórumtémára, még mindig nem büdös, trágyaszagú, gumicsizmás, retkeslábú paraszt gyereket keresnek, hanem GAZDÁT!"


...arra felesleges az időt pazarolni.

2012. ápr. 18. 19:43

A magyar nyelvbe a „paraszt” szó a szerb, horvát, illetve szlovén prost szóból kerülhetett, amelynek jelentése „egyszerű, közönséges, nyers, durva”. Eredetileg a magyarban is csak melléknévként volt használatos az eredetinek megfelelő pejoratív kifejezésként. Mai főnévi jelentése csak később alakult ki.

(Lásd: Wikipédia)

27. 15a0ad145d (válaszként erre: 26. - 2a69f78972)
2012. ápr. 18. 19:39

Tévedés azt hinni, hogy aki napszámossal dolgoztat az kárpótlást kap vagy tucatnyi gyereke van. Csak annyit mondok, nekünk két gyermekünk van és őstermelők vagyunk, de például egy fillér adókedvezményben nem részesülünk.(ha már a rengeteg gyerekről van szó, és napszámossal sem dolgoztatunk) Tehát nem a kedvezmények és támogatások miatt tollasodik meg egy gazdálkodó ember, hanem a kétkezi munkától, ami hol többet, hol kevesebbet hoz.

És a mai 21. században a paraszt kifejezés az igencsak lenéző egy fizikai munkát végző emberre, aki többet dolgozik, egy nap, mint egy diplomata egy hét alatt!

Visszatérve a fórumtémára, még mindig nem büdös, trágyaszagú, gumicsizmás, retkeslábú paraszt gyereket keresnek, hanem GAZDÁT!

26. 2a69f78972 (válaszként erre: 22. - 15a0ad145d)
2012. ápr. 18. 18:39

Egyébként változatlanul fenntartom, hogy nem a pénz mennyiségétől lesz valaki "nemparaszt".

Mert szerinted, aki dolgozik, az paraszt, idézet Tőled:


"Tény, hogy vannak, élnek napszámosok is a tanyavilágban, akik így is és úgy is parasztok, de egy gazda nem paraszt (szerintem)."


Tehát amelyik parasztnak szerencséje volt a kárpótlással, vagy nem volt egy rakat gyereke és megtollasodott, az a pénze által hirtelen NEM PARASZT, de aki ennek a Nemparasztnak dolgozik, az paraszt!


Érdekes felfogás!

2012. ápr. 18. 17:59

Lassan már nem lesz szó az igenen és a nemen kívül, ami ne számítana a gyűlölködő ember szájából szitoknak!...és így teszik tönkre a gyönyörű magyar nyelvet.



Tirpákok:


A Békés megyéből Nyíregyházára telepített tótajkú népet, amellyel a Felvidékről és külföldről jövő szintén tótajkú telepesek egybeolvadtak közös néven tirpákoknak nevezik


A nyíregyházi tirpák értelmiség azonban elhatárolja magát mind a magyaroktól, mind a többi szlovák eredetű népcsoporttól.

24. globus (válaszként erre: 22. - 15a0ad145d)
2012. ápr. 18. 17:03
Amúgy a tirpák is mást jelent, mint ahogyan most használtad :)
23. 2a69f78972 (válaszként erre: 22. - 15a0ad145d)
2012. ápr. 18. 16:20

Úgy látszik ennek a szónak a megítélése tájegységenként változik.

Én 13 éve Budapesttől 35 km-re, vidéken élek és itt az emberek önmagukat parasztnak minősítik.

De az is igaz, hogyha valakiről kiderül, hogy egy tahó, akkor soha nem hangzik el szitokszóként a "paraszt", leginkább a bunkó.

Sajnálom, hogy ez a szó egyeseknél ilyen értelmet kapott, mert ezzel számtalan irodalmi remekmű szereplőjének identitása is megkérdőjeleződik.

22. 15a0ad145d (válaszként erre: 19. - 2a69f78972)
2012. ápr. 18. 15:41

A paraszt kifejezés mostanában már nem a mezőgazdasági gazdákat jelenti, hanem a tirpák, bunkó embereket, és éppen ezért sértő a paraszt kifejezés egy tanyán élő gazdának!!! Tehát inkább mondjuk gazdáknak, mert elvileg a műsor is gazdát keres, nem pedig parasztot /és mégis lehet, hogy paraszt lesz, akit beválasztanak :)/

A másik dolog az, hogy "nem attól paraszt, vagy nem paraszt valaki, hogy mennyi pénze van." ez részben igaz, de sajnos sokan azt hiszik a tanyán élő emberekről, hogy igénytelen már-már putris életet élnek, kútról hordják a vizet és gyertyával világítanak, ezért is írtam, hogy azért nem kéne általánosítani, mert egy városi panellakó is lehet olyan igénytelen, mint amilyennek a tanyán élő embereket hiszik (sokszor tévesen!) És sokan ezért nem merik elmondani, hogy külterületen élnek, mert általánosítva vannak!

Tény, hogy vannak, élnek napszámosok is a tanyavilágban, akik így is és úgy is parasztok, de egy gazda nem paraszt (szerintem).

21. 2a69f78972 (válaszként erre: 20. - A14deb9047)
2012. ápr. 18. 11:36

Zsókám, minden tiszteletem mellett én nem így látom.


"Sajnos a földművelő, mezőgazdaságban, állattenyésztésben dolgozó ember pejoratív szinonímája"


Valóban szinonimája, de nem pejoratív!!!


A bunkó, neveletlen, viselkedni nem tudó ember pejoratív szinonimája, de ettől még az önérzetes, mezőgazdasági munkáját szerető vidéken élő ember nem lesz más, igenis paraszt marad, csakhogy ezt nem szabad/na szégyellni!

2012. ápr. 18. 11:29
Sajnos a földművelő, mezőgazdaságban, állattenyésztésben dolgozó ember pejoratív szinonímája. Ha nem lennének ilyen emberek, a többinek nem volna mit enni :)
19. 2a69f78972 (válaszként erre: 9. - 15a0ad145d)
2012. ápr. 18. 11:01

Bocsánatot kérek, de miért érzed a paraszt szót sértésnek?


Anyai ágon a nagyszüleim Ádám-Éváig visszamenőleg vidéken éltek és haltak, Tehát PARASZTOK voltak.

Én ebben semmi sértőt nem találok.

Röhej, hogy már azt sem lehet mondani valakire, hogy paraszt, mert már ez is szitokszónak minősül, mint a cigány, vagy a zsidó.


Szerintem mindenki büszkén vállalja fel,- ha van oka a büszkeségre - hogy micsoda.

De még azt is szeretném Neked elmondani, hogy nem attól paraszt, vagy nem paraszt valaki, hogy mennyi pénze van.

Sőt még a bevásárló központban hordott ruháktól sem.

Paraszt valaki attól, hogy vidéken él és a mezőgazdasággal foglalkozik.

És ezt nem kell szégyellni !!!

Láttam én már akadémikust is Trabantban!

18. 97f33311ff (válaszként erre: 15. - Dominós)
2012. ápr. 18. 10:49
a ganészag legalább nem káros, csak kissé büdi :)
17. agis
2012. ápr. 18. 10:48
Haha! A nemet RTL-en evek ota fut ennek a musornak a nemet megfeleloje...gyalazatos szokott lenni, jokat derulok rajta, ha elkapom a musort:)
16. andi6020 (válaszként erre: 1. - 902929e538)
2012. ápr. 18. 10:47
Mi a gond?
2012. ápr. 18. 10:41
Még a ganészagot is jobban viselem, mint a városi benzinszagot.
2012. ápr. 18. 10:40
Jajj! Nekem a parasztokkal semmi bajom nincs, összes ősöm az volt, de mi már nem gazdálkodunk. Tisztelem becsülömőket is, meg a munkájukat is. Nekem az ilyen fos műsorokkal van bajom, ami nívón aluli, lejárat mindenkit, stb... hülye nép meg más híján megnézi.
13. 937a2a883a (válaszként erre: 9. - 15a0ad145d)
2012. ápr. 18. 10:15

Teljesen egyet értek :)


Igaz,nekünk nincs tanyánk meg ilyesmi,de falun élek és mindig voltak állataink meg valamennyi földünk és én szeretem ezt az életet.Pesten tanulok,de nem szeretem a várost.Inkább foglalkozom az állatokkal és mondhatnak parasztnak,de nekem ez az élet szép :)

2012. ápr. 18. 10:12
Tegnap láttam pont a reklámot.Milyen hülyeség ez már megint....
11. 97f33311ff (válaszként erre: 10. - Zsoka1984)
2012. ápr. 18. 08:34
Igazad van. De látod, ez kell, erre van igény :/ népbutítás az egész.
2012. ápr. 18. 08:29

Majd jól lejáratják a mezőgazdaságot meg a parasztot.

Imádom ezeket a kulturális műsorokat, komolyan azt is le kellene lőni aki kitalálta.

Kenyeret meg cirkuszt a népnek, ez még most is simán megállja a helyét.

Csak most cirkusz van, de kenyér nincs.

2012. ápr. 18. 08:16

Álljunk azért meg egy szóra! Nem minden tanyasi ill. tanyán élő ember paraszt, mert azért jó pár városi, sőt fővárosi emberkét is megilletne ez a jelző!Sőt, nem véletlen az a mondás sem, hogy ha a paraszt nem sz*rik, az úr nem eszik!

Én és a családom is mezőgazdasággal foglalkozik, de ha valaki meglátna egy városi bevásárló központban minket, meg nem mondaná, hogy mivel foglalkozunk.

Sőt, hogy még fokozzam, a szomszédom egy több mint 150 nm-es újépítésű házban él és egy 5 évnél fiatalabb Audival jár, a felesége pedig egy új Nissan terepjáró tulajdonosa. Mindezek mellett tele vannak gépekkel, amik nem pár száz ezer forintosak! Egy másik szomszédom gyermekei pedig mind diplomások és mégis a mg-ot választották! (Mellesleg ők sem trabival járnak)

2012. ápr. 18. 08:02
ganézás, gumucsimma, vasvella ... jó lesssz ez látom.
7. 97f33311ff (válaszként erre: 6. - Globus)
2012. ápr. 17. 23:41
kihagytad a szalmán alvást és az átható trágya szagot :))))
6. globus (válaszként erre: 4. - Dominós)
2012. ápr. 17. 23:11
Fejés, inszeminálás, dugás a kertben, ezekre gyúrj :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook