Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Havi konyhapénz 2 főre? fórum

Havi konyhapénz 2 főre? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. jan. 30. 15:38

Szerintem meg oda kell figyelni, ha csak ennyi van rá. Mondjuk azt nem tudom, háztartási- vegyi árut beleértetted-e, nekem az egy

kalapban van.


Ja, és 7 éves gyerek simán eszik annyit, mint én. Kamasz többet is.


Szóval szerintem ez nem az az összeg, amiböl kényelmesen ki lehet jönni. Valszeg az olyasmi mint halrudacska, munkahelyi ebéd a kollégákkal, egy vacsi a mekiben kettesben kirándulás után, vacsik után egy kis desszert, ezek ritkán férnek majd bele, ha föételekböl akarsz minöséget (zöldség, gyümölcs, hús, stb)

2021. jan. 30. 00:29
Hát ez változó ,de kb 500 euro kell Nekünk mindenképp.
70. Napsugár8 (válaszként erre: 67. - Epresturmix)
2021. jan. 29. 11:40
Vagy veszel a "közép-kategóriásból", mert ugye "több nap, mint kolbász", és akkor minden napra futja, ha nem is a legmenőbb minőség. Mert enni a hónap utolsó napjaiban is kell, még akkor is, ha a fizu/nyugdíj fizetéskor a drágábbat veszed, hogy biztosan elfogyjon.
69. birebora (válaszként erre: 66. - Napsugár8)
2021. jan. 29. 11:33
:D ez jó duma:)
2021. jan. 20. 22:32

Nem értem mit kell elcsodálkozni a hozzászólásokon.


Mindenki másképp csinálja. Mindenkinek van egy szokása...

67. Epresturmix (válaszként erre: 66. - Napsugár8)
2021. jan. 20. 10:13
Én is nézem mi mennyibe kerül. De eldönthetem, hogy veszek az olcsóbb szarból többet, ami lehet, hogy rám rohad, vagy veszek a drágábból, de tudom, hogy megesszük, mert jó minőségű és el fog fogyni.
66. Napsugár8 (válaszként erre: 64. - Epresturmix)
2021. jan. 20. 10:06
Ez igaz volt még a kerítésbontás előtt. Amióta bárkinek bármikor megszűnhet a munkahelye, és se pénz, se posztó, akkor bizony elkezdik nézni az emberek, hogy "mi mennyibe kerül". Meg a többi kategória is előjön, kinél így, kinél úgy. És ettől kezdve igaz a mondás is: könnyen beszél az, aki nem dadog.
65. Epresturmix (válaszként erre: 64. - Epresturmix)
2021. jan. 20. 09:43
Meg van a csóró, de mindenből a legjobbat kihozom típus! Őket irigylem!
64. Epresturmix (válaszként erre: 63. - Semleges)
2021. jan. 20. 09:34
Van a túl csóró vagyok ahhoz, hogy normálisat egyek. Van a túl fillërbszó vagyok ahhoz, hogy kajára költsek. Van a túl igénytelen vagyok, hogy normálisat egyek. Van a túl lusta vagyok, hogy főzzek. Meg van a normális vagyok, igyekszem változatosan enni és nem érdekel mennyibe kerül.
2021. jan. 20. 09:30
Hát nem tudom, egy-egy hsz-on elcsodálkoztam:)
62. l.luiselotte (válaszként erre: 60. - Channa*)
2021. jan. 20. 08:51
IGY igaz, a h.o.alatt én is többet költöttem a macska kajájára mint a magaméra. SE kedvem sem étvágyam nem volt enni, igaz,most sincs. EZ valahol szerencse, talán ezért nincs túlsúlyunk.
61. Channa* (válaszként erre: 54. - Df1e1c376c)
2021. jan. 20. 08:50

Én úgy is elvagyok 2 kiflivel, ha mozgok. Teljesen mindegy.


Amikor még otthon laktam, akkor ugye jártam suliba és edzésre hetente 5x, majd később bejött a meló+suli+edzés ugyan úgy.

Akkor mindig este 8 körül ettem és jellemzően tényleg csak párizsis zsömlét vagy vajas kiflit kakaóval.


A férjem nem úgy nagydarab, hogy kövér.

185 cm magas és 95 kg.

A fiam 192 cm magas és 105 kg.


Nem csak ül.

Bepakol az autóba, elviszi adott helyre és ott kipakol. Sokat lépcsőzik is és nagy súlyokat emel.

A fiamat meg tudod;) Ő amikor dolgozik, akkor a legtöbb alkalommal 12-16 órát talpon van.


Egyébként végeztem fizikai melót is amikor munkanélküli voltam. Pincérkedtem és konyhalánykodtam, azaz 12 órában dolgoztam. Akkor sem ettem máshogy, pedig ott volt előttem.


Ez van. Béna evő vagyok...

Nem szeretem a különleges ételeket sem, de a magyaros kaják közül is keveset eszek meg...

60. Channa* (válaszként erre: 56. - Auróra2010)
2021. jan. 20. 08:42

Húúú, nem tudom, hogy más is írt e ennyit, de én tuti, hogy említettem és hozzá tettem, hogy ha egyedül lennék, akkor én tuti kijönnék napi 500 Ft-ból, de lenne olyan nap, amikor egy százas is elég lenn.


De ez csak azért van, mert mint írtam én enni sem szeretek, hanem simán elvagyok pl. napokig vajas kiflin is, így 1 csészés ráma+ napi 2-3 kifli, simán kijön egy százasból is naponta;)

59. aszparagusz (válaszként erre: 48. - VendrinerPiroska)
2021. jan. 20. 08:34

Ezt hogy csinálod?

Fejenként havonta kb. 25 ezer forint a kosztpénz?

Az kb. 800 forint naponta. Ebből reggeli, ebéd, vacsora, gyümölcs, kávé, stb. és még a kaja rendelés is belefér.

58. globus
2021. jan. 20. 07:03

Fogalmam sincs, sosem számoltam. Zöldségek zöme, krumpli a kertből, gyümölcs, szörp, lekvár, paradicsomlé üvegekben. Hús leginkább háztól, van állandó beszállítónk, usírt nála sütünk üstben. Persze veszek is, főleg csirkét, pulykát, halat, déligyümölcsöt, gombát, friss májat, pékárut, ilyesmiket. Szerintem nem költünk 100-at kajára, elég lehet ez az összeg.

Mondjuk ilyenkorra már magasabb ára van a mezőgazdaságból származó élelmiszereknek, mint szezonban. Furcsa, hogy drágább az alma, mint a banán.

2021. jan. 20. 06:40

100000ft 2 főre pont sok.

Nekünk hármunknak marad ennyi.

Online megrendelem a tartós cuccokat 25-30ezerért, megveszem a havi hús adagot kb 15-18 ezer.

2 naponta 1 kg kenyér.

1 zsák krumpli, hagyma 3 hónapra elég.

Nem járok naponta boltba, ha megyek is, felvágott, gyümölcs, zöldség.

Máshol több embernél ennyi se jut, vagyxennyiből kell kihozni, szóval összerakom a kezem.

56. Auróra2010 (válaszként erre: 55. - Birebora)
2021. jan. 20. 06:27
Erre én is kiváncsi vagyok, és arra is, aki 500 ft-ból jön ki naponta ...
55. birebora (válaszként erre: 48. - VendrinerPiroska)
2021. jan. 20. 03:16
És mit vásárolsz, mit főzöl? Erre tényleg kíváncsi vagyok.
2021. jan. 20. 01:07

Én zöldséget meg gyümölcsöt eszek sajttal és sonkával vagy tonhalat ugyanazzal.

Én nem ehetek kenyeret.


Ma betomtem egy szendvicset a munkelyemrol, és várom hány fájó pattanás jó ki miatta.

Olyan éhes voltam.... Nem ettem meló előtt. Fel-le futkostam a lépcsőn egész nap 2 emeletet.


Valaki elvan 2:kiflin home office-ban, de ha fizikai melót. Csinálsz, 2 kiflivel nem leszek el.

És lehet nagy darab a férjed, o csak ül a kiszállítasnal, nem?

53. Guruljka (válaszként erre: 52. - Channa*)
2021. jan. 19. 23:50

Nekem nincs már, aki felválthatna a főzésben, de újabban nem kell naponta főznöm. Nem is a főzés a probléma,hanem kitalálni,mi legyen.

A fiam rendszeresen 12 órázik, és gyakran fáradt már ahhoz, hogy egyen. Meleget éjszakásban is tud enni a munkahelyén.

Ha viszont itthon tölt 3-4-5 pihenőnapot, akkor próbálom némi "rendes" főtt étellel etetni, mert ráférne némi zöldségféle, de mindig trükközni kell, hogy megegye. Gyümölcsökből a mandarint és a szőlőt hajlandó megenni.

Én magamra, ritka kivétellel, nem főzök.

Sosem számoltam egy hónapon át, mennyi megy el kajára.

52. Channa* (válaszként erre: 50. - Df1e1c376c)
2021. jan. 19. 23:37

Annyira jó, hogy csak ritkán főzök én. Főleg hétvégén.


A fiam szokta a tésztás ételeket készíteni, a férjem pedig a férfi kajákat (brassói, pörkölt, gulyás, lecsó, rántotta)


Így nem kell állandóan kínlódnom a főzéssel;)

51. Channa* (válaszként erre: 49. - Df1e1c376c)
2021. jan. 19. 23:34

Én csak enni nem szeretek, ja meg főzni sem:DDDD

Leülni és beszélgetni igen, és édességet enni is, de rendes kaját csak azért eszek, mert tudom, hogy kell...

50. df1e1c376c (válaszként erre: 49. - Df1e1c376c)
2021. jan. 19. 23:15

holnap kiolvasztom a birkaszivem, es toltve megsutom, az esti nekiulos kajanak meg garnelas kukoricakremlevest kremlevest fozok.


En mindig annyi mindent akarok monig fozni, csak le kell szukiteni, mert keten eszuk.


Meg a holnapi terv resze valami mousse.

Aztan kiokosodni par het alatt, hogy lehet vegant csinalni (mert majdvendegeket akarok ivni, ha majd lesz hova leulni:D)

49. df1e1c376c (válaszként erre: 46. - Channa*)
2021. jan. 19. 23:06

Nalam senki nem tud tobb hust enni.


Elegge mashogy eszunk. Nem mondom, hogy csorosagban nem lehetett kijonni, de ha mar dolgozok, es nem szukseges, en nem fogok szaraz kenyeren elni.

De ebben nagyon masok vagyunk, en szeretek fozni, kiserletezni, te meg eszel, es mesz.

En nagyon orulok, hogy megtalaltam ebben is a parom, aki szeret leulni a szepen teritett asztalhoz, tarsalogni este kaja mellett, founduet eszegetni...

2021. jan. 19. 21:25
Ez ugye vicc? A feléből is könnyedén kijövök két főre úgy, hogy gyakran fogyasztunk húst, mindig van friss gyümölcs/zöldség itthon, és néha-néha rendelünk is kaját.
47. Channa* (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2021. jan. 19. 21:22

Igen, mi ugye hárman vagyunk.

Én kisebb vagyok nálad, de két majdnem akkor férfi van, mint nálad.


Mi is gyakran főzünk. Én is azt számoltam, hogy csak főzésre 2500-3000/nap és ehhez kell még felvágott és a többi.


Akármit főzök, kb. 3000 Ft mindig lesz.

Én és a fiam csak frissen esszük meg az ételeket, a férjem megeszi másnap is.

46. Channa* (válaszként erre: 44. - Df1e1c376c)
2021. jan. 19. 21:15

Ha dolgozik, akkor 1 kaját nem itthon eszik;)


De a többit igen.


Néha hoz, de nem jellemző.


Amit hoz, azzal nem lehet spórolni.


És azért a két pasi, eszik rendesen. Húst-hússal, így nekünk havi 30 ezer tuti elmegy húsra, ha nem több.

A felvágottra is sok elmegy. Na jó, ez miattam is sok, mert a téliszalámit nagyon szeretem;)

És tényleg a köretnek való+tojás (havi 60 db), legalább 20 kg krumpli, stb...


Na, a lényeg, hogy 100 ezer tuti elmegy.


Én belegondoltam, hogyha egyedül lennék, akkor napi 500 Ft-ból simán megkajálok és lenne olyan nap, amikor elég lenne egy százas is;)

De én simán elvagyok vajas kiflin hetekig, néha egy zacskós leves, vagy egy májkrém, vagy 10 dkg párizsi:DDD

45. df1e1c376c (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2021. jan. 19. 20:08
Mar ha van fagyaszto, es mekkora. Mert alberletben az sajnos nem valasztas kerdese :(
44. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jan. 19. 19:10

De gondolom, a fiad nem otthon eszik, vagy visz kaját, ha étellel dolgozik. Vagy más felé rendezvenyekre szakosodott. Vendéglátós volt ő is, nem?


Nekem nem kell sokat költenem a kajara, mert a munkahelyemen eszek. Ha zárok, a pasimnak hozok másnapra kaját, amit elvisz, magamnak reggelit. Hozok zöldséget, ami benne a kukába, csak mert másnap azt már nem használjuk. itthon intézet teszek rá ontetet, vagy megsutom. Tele van a fagyasztom kacsa hússal, épp van 2 kg prosciuttom, egy rakat sonkam, tonhalam. Nyáron hülyére zabaltuk magunkat homarral. Petrezselymet, kaprot, koriander levelet szinte soha nem kell vennem. 2 liter joghurrnal nem hoztam többet, mert az napokig kitart. Hát, ja... Így azért lehet a kaján spórolni.

43. Napsugár8 (válaszként erre: 42. - L.luiselotte)
2021. jan. 19. 18:38

Egyelőre biztos, hogy a kislány sem eszik meg egy felnőtt adagot, viszont növésben van, és egyre többet fog igényelni.

Másrészt az sem mindegy, hogy az albérlet mellett az anyuka tud-e még a kajapénzen felül valamennyit félretenni váratlan kiadásokra.

A helyében én sem a legminőségibb, legdrágább kajákkal kezdeném, a cél, hogy legyen meg minden, ami kell, és inkább maradjon a havi keretből, mint egyszer hopp, máskor kopp.

Bele lehet jönni, csak oda kell figyelni, mikor mit vesznek, esznek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook