Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hatékony álláskeresési fortélyok fórum

Hatékony álláskeresési fortélyok (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
28. ec63a7fc29 (válaszként erre: 27. - Rika)
2007. máj. 12. 06:07

Mindent a maga idejében.

Egyszer egy felvételi elbeszélgetésen, miután közölte az interjút vezető főnök, hogy nem vesz fel, gondoltam nincs veszíteni valóm, s elmondtam neki mi mindent tanul meg a gyerekek mellett otthon az ember:

Egy többgyerekes anyának napi gyakorlata van abban, hogyan kell ötfelé gondolkodni. Igazán kreatívvá válik a problémák megoldásában, mert mindig közbejön valami, ami miatt nem az előre megálmodott módon fognak történni a dolgok. Mondhatni rugalmas lesz a feladatok megoldásában.

Rendkívül jól be tudja osztani az idejét.

Még sosem hallottam a hírekben, hogy éhen halt volna egy komplett család, mert a három /vagy többgyrekes anyuka nem tudott ételt rakni az asztalra hónapokig...

Rendkívül jól osztja be az idejét, s egyik gyerekét sem felejti ott iskolában, óvodában.

Sokkal kreatívabb, mint aki nincs erre rákényszerítve. Egycsomó szülőtárssal, pedagógussal, gyerek osztálytársával áll napi kapcsolatban, a hangulata nem lehet ingadozó, akármilyen holdállásnál sem.

Nagyobb a tűrőképessége. Amikor 3 gyerek szinkronban csivitel mellette, akkor is tud a saját gondolataival foglalkozni, s közben a gyerekeivel is törődni. Emiatt a megosztott figyelme is jobb.

Lehet, hogy nem ő lesz a cég legcsinosabb dolgozója, s lehet, hogy az alakjáról sem a Barbie baba jut eszébe valakinek, de mint az osztálytársak, majd a kollegák is szívesebben időznek egy ilyen türelmes, nyugodt, lelkileg kiegyensúlyozott vidám ember mellett. S miért vidám? Mert ezt humorérzék nélkül nehéz lenne túlélnie a mindennapokat.

S van még egy előnye: Míg egy egyedülállónak órákig tarthat átkapcsolni egyik funkcióról a másikra, addig ebben a szituban élő nőnek nagy gyakorlata kell hogy legyen abban, hogy a következők között másodpercek alatt kapcsoljon át:

Egyik percben remek szakácsnő, rá 1 percre óvónő / tanítónő / ezzel szinkronban takarítónő , ugyanakkor ha feltűnik a párja, akkor szinte azonnal dögös maca, ha a barátnője feltűnik (akár telefonon) akkor megértő barátnő, ha vásárolni kell, akkor kiváló logisztikus, aki fejből ismeri az otthoni raktárkészletet, a hiányokat, azonnal tud osztani-szorozni mire mennyi jut, belefér-e....sorolhatnám.

Akik hasonló cipőben vagytok, soroljátok fel lszí.

A lényeg a gyors váltáson van.


S mindennek a titka: AZ ÉVEKIG TARTÓ NAPI GYAKORLAT.

27. rika (válaszként erre: 26. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 10. 13:32
nem semmi...én még 6 hónapig sem fogom bírni...
26. ec63a7fc29 (válaszként erre: 25. - Rika)
2007. máj. 10. 13:20
Főállású anya voltam, magántanítványok (MATEK, MAGYAR...) s rajzoltam. Plussz ami jött, mindent bevállaltam.
25. rika (válaszként erre: 19. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 10. 11:35
6évig? addig miből éltél?
24. ec63a7fc29 (válaszként erre: 22. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 9. 13:22

Az én mhelyemen is azt mondogatják, miért nem jöttem előbb, nagy szükségük lett volna hamarabb is a tudásomra. Erre vagy hallgatok, vagy azt mondom, ti nem vettetek fel! Én jelentkeztem, de többször elküldtetek.


Magánügyi okok miatt akartam itt dolgozni, ki kellett valamit derítenem. Csak 3 hónapra terveztem, s több, mint 3 éve vagyok itt.

23. rika
2007. máj. 9. 12:31
igen az a baj, hogy nagyon sok helyen előbb az ott dolgozók kutyáját-macskáját veszik fel aztán csak olyat aki az utcáról esik be. Még akkor is ha jobban beválna az aki az utcáról esik be.
22. ec63a7fc29 (válaszként erre: 20. - Fde954d8c0)
2007. máj. 9. 12:18

Be is adtam naponta a papírokat, stb.

De a végén stratégiát váltottam: elmentem olyan cégekhez, ahol szerettem volna dolgozni. nekem nem ismerősöm a fél város, vagy retye-rutyám, ezért ezt is önállóan kellett megoldanom.

carscac, el mered árulni, te hol dolgozol, mit csinálsz?

21. rika (válaszként erre: 18. - Fde954d8c0)
2007. máj. 9. 11:33
ennél lejjebb már nem nagyon lehet menni. Már csak a házalásos munkákra nincs beadva az önéletrajza. Mindig ki van plasztikázva, mert ha jelentkezik pl egy recepciós állásra akkor nincs benne a sok utazási iroda ahol dolgozott, vagy ha benzinkútra adja be akkor nincs benne hogy van diplomája meg ilyenek. Hidd el nekem nem nagyon van lejjebb.
2007. máj. 9. 09:48

a beletörődő ember kitartást kíván???

ébredjünk már fel emberek!!!

nem kitartást kell kívánni, mert kitartás nem ehhez kell, hanem erőt és, bátorságot, és tenni akarást, ami nem merül ki a síránkozásban, hanem ujjászületik a napi megújulásban!!!

ha kell naponta 20 helyre kell beadni önéletrajzot, amit nem otthon, hanem profi ezzel foglalkozó emberrell kell megcsináltatni!!!

előnyök elől, hátrányok sehol!!!

forr a vérem amikor kitartást kíván valaki, aki 6 . évig játszotta ezt!!!

19. ec63a7fc29 (válaszként erre: 17. - Rika)
2007. máj. 9. 09:34
Én 6 évig játszottam ezt. Kitartás!
18. fde954d8c0 (válaszként erre: 17. - Rika)
2007. máj. 9. 09:25

ha túlképzett a probléma, és nincs állása, akkor olyat kell keresni ahova felveszik.

nemfontos mindíg az iskolai, ill egyéb képzések álltal szerzett képesítéshez ragaszkodni!

a diplomát, ha vam nyugodtan el kell felejteni!

ma mindenkinek van diplomája!

de nem mindenkinek van állása!

ha már dolgozik valahol, onnan könnyebb akár 2 hét mulva is továbblépni. de adott esetben, a képesítéséhez mért pozíció alá is érdemes menni, mert lehet egy váratlan üresedés, ill ha jó , akor előbb utób felfigyelnek rá, és áthelyezhetik, felemelhetik! sok helyen cégen belül szokták az ilyet elvégezni!

ha meg nem, akkor a tapasztalat sosem árt!

17. rika
2007. máj. 9. 07:25
Én teljesen ki vagyok akadva. A párom munkanélküli most már 4hónapja - kezd minket nagyon megviselni anyagilag - csak adjuk be az önéletrajzokat folyamatosan de még csak válaszra sem méltatják. Vagy ha igen akkor túlképzett. Marhára unom, hogy nem lehet melot találni. Szép lassan elveszítjük amink van. Az auto már nagyon ingatag.
2007. máj. 9. 06:47

Nekem a Bill Gates-i hozzáállás tetszik:

A leendő munkáltatónak kell azt éreznie, hogy rád és senki másra van szükségük.:


Egyszer elhitették az IBM-mel, hogy az ő hardware-ükhöz van kompatibilis software-ük. A tárgyalásról kifelé menet az addig csendben lévő társa megkérdezte:

Bill, van nekünk ilyen software-ünk?

Válasz: Nincs, de van 3 hetünk.

Így született meg a windows 3.1-es

15. 5464505f6a (válaszként erre: 12. - Csak En)
2007. máj. 8. 16:23
Tényleg szerencséd volt:)
14. 4e7c752558 (válaszként erre: 13. - Fde954d8c0)
2007. máj. 8. 15:34

Szia!

Hol van ez a munkahely? Én is jelentkeznék. Érettségim és logisztikai ügyintézőnek tanultam, de gyakorlat híján sehol nem alkalmaznak. (Egyébként így nem is lesz, ha még lehetőséget sem adnak rá).Tanulnék is, ha tudnám mit lenne érdemes. Tanácsodat előre is köszönöm.

2007. máj. 6. 18:46

a lényeg a bátorság.

amikor hozzánk jönnek és én interjúztatok akkor, elsősorban a bátor az aki felvételt nyer.

a félszeg sosem. hiába lenne jobb,

a szemtelen pedig sosem!

viszont mindíg levélben értesítek!!!!!

2007. máj. 6. 17:11
Én nem tudok erre mit mondani. Amikor befejeztem a főiskolát leadtam egy önélterajzot hátha ... 2 napon belül felhívtak, hogy menjek interjúra. Az interjú után 30 perccel pedig hívtak telefonon, hogy másnaptól kéne kezdjek. Egyik nap államvizsgáztam, másnap már mentem munkába. Ja és fontos: nem volt ismeretségem. Tudom, hogy nagyon szerencsés voltam. Na de minden jóban van valami rossz is ...
11. lamoni (válaszként erre: 9. - 4e7c752558)
2007. ápr. 27. 21:06
Hasonló helyzetben vagyok mint te. A munkaügyi hivatalba még egyetlen állást se ajánlottak, már hónapok óta azzal hitegetnek, hogy majd indul vmi tanfolyam, érdeklődjek jövő héten. Mindenhol regisztrálok, mindent felhívok (már egy csomó pénzbe van a telefonálgatás, meg az utazás az elbeszélgetésekre), mégsincs semmi. Kész röhely, de lassan oda jutok, hogy diplomával eljárok takarítani, hogy meg tudjak élni, mert felénk most erre van kereslet. Egyre több a gazdag vállalkozó, és most nagyon menő tararítónőt, meg bejárónőt tartani.
10. aebal
2007. ápr. 27. 13:46
mindenféle médiában figyelni és ismerősöknek szólni
2007. ápr. 27. 08:40
Majdnem mindegyik internetes álláskereső portálon regisztrálva vagyok kb. 7-8 hónapja, de eddig semmi. Nem tudom ki talált már így állást, de szerintem 100-ból jó ha egy. Mégcsak egy e-mailt sem küldenek vissza talán a munkaadók meg sem nézik az ilyen oldalakat. Több helyre küldök, küldtem önéletrajzot: semmi. Telefonálok: visszahívnak, ha kellek. Ennyit az álláskeresésről, komolyan én már úgy elvagyok keseredve ennél nem sok lélekölö dolog van. De ha van pozitív tapasztalat szívesen veszem.
8. lamoni (válaszként erre: 7. - 5e67f791bc)
2007. márc. 23. 09:43

Igazad van, de amikor már a sokadik állásra jelentkezel, és mégcsak vissza se jeleznek, kezd fogyni az önbizalmam.

Egy jól kereső állásom volt, és sokan tiszteltek, becsültek, kivéve a főnökeimet (akiknek az enyémhez hasonló szép hónapokat kívánok), és most nem találok egy normális állást.

A környékünkön szinte már mindenhova adtam be önéletrajzot, és már lassan ciki lesz újra felkeresni őket. Az interneten meg nagyon sok álláhírdetés csak kamu.

2007. márc. 23. 01:00

Mindig tisztaban kell lenned az ertekeiddel. Mennyivel vagy tobb, mint a masik jelentkezo, mit nyer a ceg veled? A legfontosabb pedig: Hogyan kommunikalod az ertekeidet?

En mindig sok kerdessel keszulok. Utananezek a cegnek, ahol csak tudok. Jo pont, ha olyan dolgot is tudsz, ami nem jelent meg az allashirdetesben. Kozvetlen vagyok, felszabadult az interjun, (bar mindig ilyen vagyok) nyitott, mosolygos, kreativ. Sosem gorcsolok. Ugy allok hozza, hogy nincs semmi tetje a dolognak. Semmit sem veszek tul komolyan. Ha laza vagy, mosolygos, azt sokkal jobban dijazzak, mintha elre vasalva feszengsz.

6. tibike (válaszként erre: 5. - 5464505f6a)
2007. márc. 22. 22:40
Persze! Igazad van, azért kell mindenhova jelentkezni, mert ha csak 5-10%-os az érdeklődés, akkor ugye legalább 10 helyre eleve muszály, ha 1 helyen dolgozni akarunk. És ehhez még némi szerencse is kell.
5. 5464505f6a (válaszként erre: 4. - Tibike)
2007. márc. 22. 22:16
De azért több esélyed van rá,mintha csak várod,h vki becsönget:) Persze a kapcsolatok a legfontosabbak manapság,sajnos,nem a tudás:(
2007. márc. 22. 22:09
Én kb. 50 helyre küldtem önéletrajzot,mailben, postán, meg mindenhogyan, kimondottan hirdetésekre, ebből négyen reagáltak valamit, egy hónapon belül. Tehát ezt az arányt érdemes figyelembe venni.
2007. márc. 22. 22:03

Hát én mindent! És többnyire átverés az egész. A legjobb, ha ismerősök, barátok ajánlanak valamit. Az biztos.

Pl.:

"... hegeszteni tudó kollégákat felveszünk. Továbbá összeállító lakatosokat. Fizetés nettó 180-300000 Ft/hó + szállás. Tel.:..."

Ezt most idéztem egy újságból,szó szerint. Nettó 300ezer! És annak mennyi a bruttója? Vagy hány órát kell érte dolgozni? Az biztos törvényes?Nehogy már többet keressen egy hegesztő, mint egy polgármester, vagy miniszter! És akkor csodálkoznak, hogy ég a telefonvonal!(egyszer volt alkalmam bepillantani ilyen fejvadászok életébe). A legszörnyűbb, hogy az újság meg simán leadja a baromságot, amiért fizettek.

2007. márc. 22. 21:53
Mindenhova önéletrajz. Ha nem keresnek kollégát,akkor is.
2007. márc. 22. 21:51
Hatékony álláskeresési fortélyok! Miket ismersz és vetsz be ahhoz, hogy munkát találj?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook