Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hatékony álláskeresési fortélyok fórum

Hatékony álláskeresési fortélyok (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
88. Hobitka (válaszként erre: 86. - Bernuska)
2007. júl. 5. 22:55
Ha már felvettek, akkor emiatt csak nem rúgnának ki! Főleg, ha akkor már bizonyíthatok.:-)))
87. Hobitka (válaszként erre: 84. - Fde954d8c0)
2007. júl. 5. 22:53

Hát nálunk itt "vidéken" túl sok lehetőség nincs, úgyhogy a kérdezőkbe sem fektetnek túl sok energiát a cégek. Szerintem aki éppen ráér, az játszik Istent és ítélkezik...

Elég nehéz nem a szivemre venni, amikor a gyerekek említése után megjelenik a lesajnáló mosoly a szájuk sarkában. Pedig ha tudnák mire vagyok képes! :-DDD

86. Bernuska (válaszként erre: 83. - Hobitka)
2007. júl. 5. 22:53
jobb, ha első körben derül ki, mint a 2.ban
85. Bernuska (válaszként erre: 82. - Fde954d8c0)
2007. júl. 5. 22:52

ok, köszi :)

akkor elküldöm neked, hátha felveszel :)

84. fde954d8c0 (válaszként erre: 83. - Hobitka)
2007. júl. 5. 22:49

ne érzed úgy

a kérdezők zöme sosem tanulta azt amit csinál, nem tudnak jól kérdezni mert ők csak emberek.

aki ilyet kérdez elsőre az nem valós értékeke alapján ítél!

az ilyen hely meg lehet hogy nem is kell neked!

83. Hobitka (válaszként erre: 79. - Fde954d8c0)
2007. júl. 5. 22:47
De én mindig úgy érzem, csak mellékesen beszélek egy nagyon kicsit a családomról, de az első kérdés, amit feltesznek, hogy meg tudom-e oldani a gyerekek felügyeletét egy váratlan betegség esetén. Tényleg meg tudnám, de szerintem ezt senki nem hiszi el. Úgy érzem az álásinterjúk 90%-át azért buktam el, mert van két gyerekem...
82. fde954d8c0 (válaszként erre: 81. - Bernuska)
2007. júl. 5. 22:45

igen, jó lett

a végén az agykontrolt kivenném. az kicsit komlytalan dolog.

neked nem, nekem sem, de nem értékeli mindenki!

2007. júl. 5. 22:44
az önéletrajz "elmegy"?
80. Bernuska (válaszként erre: 77. - Fde954d8c0)
2007. júl. 5. 22:40

már megkaptam, köszi :)

a bekezdésben furi az a pötty, lehet, hogy azért, mert én csak felsoroláshoz használom.... :D

tényleg jó... sokat gondolkodtam azon is, hogy tudnám beleírni, hogy van kire hagyni a gyerekeket gond esetére.... stb.

79. fde954d8c0 (válaszként erre: 78. - Hobitka)
2007. júl. 5. 22:39

semmiképpen sem.

őszintének kell lenni, de nem a végletekeig!

a szavakat kell facsarni, és a hangsúlyt úgy kell elhelyezni, hogy elmondtad ki vagy mit csinálsz, hány gyereked van, de ne ez fogja meg a kérdezőt, csak emlékezzen rá!

2007. júl. 5. 22:33
carscac, ezek szerint te sok önéletrajzzal találkozol a munkád során. Arra lennék kiváncsi, szerintetek jó taktika, ha az első körben az ember nem említi a gyerekeit?
77. fde954d8c0 (válaszként erre: 75. - Bernuska)
2007. júl. 5. 22:25
elment
2007. júl. 5. 22:24
jó sok munkád volt velem
2007. júl. 5. 22:24
köszi :)
74. fde954d8c0 (válaszként erre: 72. - Bernuska)
2007. júl. 5. 22:09
most küldöm vissza
73. fde954d8c0 (válaszként erre: 72. - Bernuska)
2007. júl. 5. 21:10
küld
2007. júl. 5. 21:09

E-mailban küldöm át, mert csak úgy tudom mellékletként :D

Nem lett egyedi, mert átböngésztem egy csomó dolgot a neten.. ez jött ki belőle..

a fényképen ne röhögj, de lehet, jobb lenne kivenni :DDDD

71. fde954d8c0 (válaszként erre: 70. - Bernuska)
2007. júl. 5. 20:13

csak ügyessen

ha gondolod privben küld el, és ha tudok adok tanácsot.

egy a lényeg, ne legyen sablonos, azt félre rakják azonnal, bevallom sokszor én is félre szoktam rakni, mert azt mondom aki nem veszi a fáradságot hogy eladja magát, az a későbbiekben sem lessz jó munkaerő, mert azért dörzsöltség kell mindenkibe!

persze jó az egyenes ember de csak egy határig!

aztán nem úgy hívják!

csak ügyessen!

70. Bernuska (válaszként erre: 69. - Fde954d8c0)
2007. júl. 5. 16:55

ok, köszönöm....

már forog az agyam (talán végre már...), de egyenlőre nyüzsögnek a csajok körülöttem... :D

nyugiban átgondolom, és újraírom este az önéletrajzom, utána írok neked is, mire jutottam... mert nyavalygással tényleg nem előre lépek, szióka

69. fde954d8c0 (válaszként erre: 68. - Bernuska)
2007. júl. 5. 15:55

ha segítséget ad valaki akkro ne utasítsd el, ha elutasítod akkor tul képpen nem is akarod a problémát megoldani!

ne fényezd magad az önéletrajzban, nem ezt mondtam, aztmondtam hogy pozitívumok legyenek benne.

ha kell akkor fogalmazd át 100×. fontos a szövegkörnyezet, fontos hogy milyen szavakat használunk, ne azt írd ami eszedbe jut.legyél dörzsölt egy kicsit!

ha szánsz rá pénzt, akor tudom javasolni Allen Pease-Alan Gartner - től, a Szó-Beszéd c könyvet. alcím: a társalgás művészete.

ebben részletessen le van írva hogy mit hogy kell megírni, megfogalmazni, a különböző szövegkörnyezetek hatásai, értelmezésük, felhasználásuk, adott esetben manipulatív hatásaik is....

forgasd sokat, nagyszerű olvasmány!!!!

2007. júl. 5. 13:29

köszi, de talán már így is túl van fényezve az önéletrajzom.....

...és minden hirdetés úgy kezdődik, hogy jó/kimagasló kommunikációs készséggel rendelkező.... csinos hölgyet keresünk....

neeeem, ezt mindig továbblapozom....


tényleg aranyos vagy, főleg azok után, amilyen stílusban én beszéltem veled.... de nem tudsz segíteni....

nem hiszed el, de bőgtem, ahogy olvastam az írásod, azért köszi :)))

67. fde954d8c0 (válaszként erre: 66. - Fde954d8c0)
2007. júl. 5. 11:03
még mielőtt bárki bele kötne, a példáim stílisztikussak voltak, természetessen nem írunk önéletrajzba olyat hogy nem kávézunk!
66. fde954d8c0 (válaszként erre: 64. - Bernuska)
2007. júl. 5. 11:01

ne gondolkodj így!

nem szabad hogy letargiába es,, mert akkor még nehezebb lessz!

azt szoktam mondani ilyenkor, hogy egy papírra fel kell írni a pozitívumokat, és a negatívumokat amik jellemznek. de vigyázz! ne azt írd hogy nem vagyok szép! nem vagyok csinos! ez max a te elképzelésed magadról, ez nem befolyásolja az állástalálást!

olyankoat írj ami tényleg te vagy. ilyen mint: empátia, angol nyelv tudás, gyorsan tudsz írni, nem kávézol, stb. amikor ez megvan,akkor vedd elő az önéletrajzodat, és olvasd el. amiket felírtál, azok közül hány szerepel benne????

szedd szám szerint sorba, hogy hány pozítívum, és hány negatívum lessz benne.

ezek után nyugodta tépd szét az önéletrajzodat, és miközben azt mondod hogy meg tudom oldani a dolgot, dobd ki a fenébe.

és írj, vagy írass egy új önéletrajzot, ami már ténylegessen te vagy!

ne halgass arra aki azt mondja hogyszabvány önéletrajz,olyanból sok van. legyél te szabványos, de nem tömegcikk.

legyél rá büszke hogy nem kávézol, legyél rá büszke boldog stabil családi háttered van,!!!

legyél arra büszke ami te vagy!!!!

meglátod sikerülni fog!!!!

írj le akár minden tapasztalatot, akár priviben is, ha tudok segítek!

sok sikert!

65. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 64. - Bernuska)
2007. júl. 4. 21:43

Meghogy "ertektelen, semmi ember"! Ez nem igaz! Nagyon sokan vannak szerintem ugyanebben a helyzetben, es nem a Ti hibatok, hogy az orszagban olyan allapotok uralkodnak, amilyenek.

Biztosan fogsz talalni elobb vagy utobb!

2007. júl. 4. 21:38
Én már régen feladtam.... :( semmi esélyem: nem vagyok szép és nem tudok szépen beszélni, ráadásul van 2 gyerekem (és hiába írtam és mondtam minden alkalommal, hogy lenne segítségem egy probléma esetén....mármint a gyerkőcökkel kapcsolatban...) egyszerűen nem kellek sehová :( egy értéktelen, semmi ember vagyok, sajnálom magam, mert mást már nem nagyon tudok csinálni, küldözgetem az önéletrajzomat mindenhová reflexből, beleélem magam pár percre, aztán annyi... eszméletlen letargiában vagyok.... nem tudom, meddig bírom ezt a kiábrándító helyzetet...
63. Suesue
2007. jún. 18. 22:55
Évek óta keresem a megfelelőt, most jött el a pillanat, hogy feladom. Nagyobb az esélyem elvinni az ötöst a lottón, mint korrekt állást találni. :)
2007. máj. 26. 14:28
Még csak három npot dolgoztam,ill.csak ilyen betanulás volt,hogy mikor mit és hogy kell.Jónak tünik,egyenlöre:)Ha legközelebb betörik az ablaküvegetek,vagy csötörés lesz,vagy feltörik a kocsitokat,akkor lehet én lszek a vonal másik végén,úgyhogy ne vivjátok ki a haragom:DD
61. ec63a7fc29 (válaszként erre: 59. - 5464505f6a)
2007. máj. 26. 07:38

Gratula !


Kicsit bővebben, hova, milyen volt, hogyan érzed magad, elkezdted-e...?

60. lamoni
2007. máj. 25. 21:36
Sziasztok. Úgy néz ki, hogy összejön az egyik állás.
59. 5464505f6a (válaszként erre: 57. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 25. 21:06
Felvettek.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook