Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hat dolog, amit sohasem mondanak el a fogyókúrákról (pedig nem ártana tudnunk...) fórum

Hat dolog, amit sohasem mondanak el a fogyókúrákról (pedig nem ártana tudnunk...) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hat dolog, amit sohasem mondanak el a fogyókúrákról (pedig nem ártana tudnunk...)

1 2 3
2010. jan. 20. 17:54

Hűha, te duplán terhelt vagy :-). Így valóban nagyon nehéz. Én is állítom, ha nem a férjem a férjem, sosem leszek ekkora :-). Szerintem már cumisüvegben is rántott húst kapott. Pedig jó lesz, ha az a pasi megszokja a tisztességes ételeket, különben egész életedben szenvedni fogsz, már ha marad a pasi :-). Mi lenne, ha egyszer őszintén leülnél anyukáddal, és elmondanád neki a problémáidat, a céljaidat és a támogatását kérnéd. Tini koromban nem volt annyira nehéz dolgom,-( mindig hízékony voltam)-, mert anyukám ismerte a problémát saját bőrén, és idejekorán figyelmeztetett, rám szólt, ha sokat ettem, persze nem bántóan. Ettől függetlenül mi is a hagyományos ételeket ettük, szintén a pasik miatt :-)

Egy ötletem van, ami ugyan csak félmegoldás. De nekem már sokszor bejött. Egyél mindenből 1-et. Ha kell, használj kis tányért, ahogy már valaki írta előttem. Sose szedj másodszor. Kenyér helyett mi lenne, ha időlegesen kipróbálnád pl. a norbis puffasztott izét, én csak hungarocellnek hívom :-). Vagy próbálj otthon sütni kenyeret. A teljesőrlésűt itthon sütöm, fele fehér, fele teljes lisztből. Töredék összeg, tuti az van benne, amit beletettem, és nem malátától vagy kakaóportól barna. És nem 800 ft, mint a biokenyerek, és nem is betonkemény, így emberi élet kioltására is alkalmatlan :-). Nem feltétlenül kell hozzá kenyérgép, sütőben is jó.

2010. jan. 20. 17:26
Hát én is felírtam magam... A mai napom igazából csak ennyiből is állt... Ilyen fogyis meg egészséges dolgok után kutakodtam, nálam ez már iylen hobbi szinten működik. Volt az űrlapon egy kérdés hogy miért nem szokott sikerülni a fogyókúra vagyis az életmódváltás. Nem tudom hogy a többiek hogy vannak ezzel de én még suliba járok és itthon csak az van amit a szülők mondanak... Szóval én hiába akarnék teljes kiörlésű barna kenyeret enni a felháborodás lenne az első mivelhogy szemben a fehér kenyérrel amit apukám a legolcsóbbat szokta venni (tele adalékkal meg szirrelszarral) kiakadna hogy én 300 akárhány forintért veszek egy fékilósat és persze jön rá a többi: zsírszegény túró vagy sonka... szemben a hűtőben megtalálható százféle zsírral (kacsa, disznó, tyúk stb). Most is mondtam anyának hogy vegyen a zöldségestől valami zöldséget... Erre hoz konzerv kukoricát ami tele van cukorral meg tartósítóval meg eleve a narancsbőr jóbarátja, meg gombát ami köztudott hogy nem zöldég, de nem is növény... Mindegy ezzel megbékéltem és wokban megpároltam egy kis leheletnyi olivaolajjal (amit én vettem és szembeszálltam velük) Szóval nem arról van szó hogy csóró e az ember, csak nekik hiába mondom az életmódot meg ilyeneket nem fogja őket érdekelni. Ha meg én akarok főzni azt mindenki utálja mert én kerülöm a legveszélyesebb dolgokat mint a cukor, só, zsír, olaj, nem főzök semmit hanem párolok, lehetőleg olyanban ami teflonos (máshoz nem is nyúlok)és félnyersen hagyom és ettől kikészülnek és nem főzhetek csak külön. A barátom sem hajlandó megenni semmi olyat ami egészséges mert azt mondja hogy az hülyeség meg "csajos" a szó meg "buzis" :D Neki ez a mániája és neki külön is csinálnom kell kaját ha itt van, vagy ha én vagyok ott akkor tuti hogy valami rántott hús lesz sültkrumplival , vagy szír és rengeteg só és fűszer valamiféle kombinációja valami szétfőtt zubogtatott szappanlével vagy hasonló... Hát így nem lehet egészségesen élni! Ha benézek a hűtőnkbe semmi értelmes és tápláló: van szalonnak, zsír, füstölkolbász, két szál zöldésg(abból semmit sem lehet csinálni) akkor van még egy tojás,tejföl,húsleveskocka,pörköltkocka,savanyúkáposzta(azt ettem gombához)... szóval ilyenek, ha az övékbe egy rakás (ugyanúgy) semmi, bár az anyukája szokott venni gyümölcsöt mert tudja hogy ha én eszek akkor a barátomba is teszek pár falatot. Na szóval így nehét, de majd ha egyedül leszek tőlük külön akkor majd máslesz, remélem, de eddig mit tud nekem mondani ez az "enni kell" tagság, nemtudom, erre is kiváncsi leszek ezt hogy oldják meg
2010. jan. 20. 17:26
Kicsit letört a lelkesedésem a klubbal kapcsolatosan. Picit olvasgattam, a cikkekben szereplő nevekre kerestem. És őszintén szólva nem tudom, hogy ebben az esetben belefér-e ez a cikk a hoxa szabályzatába, de egye fene, lássuk mit mutattok. ;-)
2010. jan. 20. 16:53

Szijjasztok én is jövök :-)

Gratulálok azoknak, akik lefogytak és meg is tartották, de ilyenkor azért hajlamosak vagytok elfelejteni, hogy előtte hány sikertelen kísérletetek volt. És addig rendben, hogy csináld ezt meg ezt. DE HOGYAN? Hogyan programozzam át az agyamat, hogy átvágjam azzal ( mert ez ugye nem lehet valóság :-)), hogy a zellerszár van olyan finom és kielégítő rágcsálnivaló, mint egy tábla karamellás lila tehenes csoki vagy egy zacskó pisztácia? És nem hiszem, hogy bárki is azt mondta volna, hogy csak így lehet. Ugyanakkor szerintem igenis minden segítség jól jön. És minden támogatás. Hiszen mindig az eleje a legnehezebb. És valóban nem kell társ, de jól jön, ha a család nem raplizik este 8-kor sütiért, csokiért és rántott husiért, amikor te elhatároztad, hogy 6 után nem eszel. És persze, elvben szinte mindenki tudja, mit kell tenni. Itt viszont olvastam az összes buktatómat. De mindegyikből tanulok valamit. Legutóbb pl azt, hogy he bebűnözök is, márpedig miért ne tenném, tojok a lelkiismeretre, nem adom fel, és nem utálom magam érte, csak folytatom tovább az utat, amit elkezdtem. És ha túl sok változást akarsz magadra erőltetni egyszerre, akkor nagyon nehéz lesz. És nekem senki nem mondja, hogy ha rátör este a zabálhatnék, akkor a sárgarépát választja élből, ha csoki, süti vagy bármi aminek a rabja is van.

És odáig rendben, hogy fejben dől el. Ez tény. De vannak dolgok, amivel átlendülhetsz a mélypontokon, még ha apró trükkök is. És persze egyedül is fel lehet emelni és odébb cipelni egy 200 kg-s követ, de könnyebb, ha többen csináljuk. És bizony hiába az elhatározás, van amikor alkalmas vagy rá lelkileg és agyilag, hogy megtedd, van amikor nem. És fogadjuk el, hogy a hízásnak a testi mellett lelki okai vannak. És persze lehet mondani, hogy szüntesd meg, és minden f@sz@. De mi van, ha nem lehet? Nem kötözhetem össze a gyerekeket, és tömhetem be a szájukat-ha azt veszem észre, hogy amikor halálba szekálnak, egy kis nassolással vigasztalom magam. De igenis az első pár hét a legnehezebb, és akkor bizony minden trükkre szükség van. Na, megint bő a beszédem :-). De ez most nagyon aktuális elhatározás. Még -18-20, és most nagyon megállt a mérleg, de keressünk valami pozitívat, a heti 6 mozgástól -1 % testzsír.

2010. jan. 20. 10:11

Hát elsősorban jóval kisebb mennyiségeket eszek (mindig kistányérra szedek és csak egyszer), tornázok (dvd-re, vagy hulahopp karikázok) és ha kicsit jobb idő lesz eljárok futni. Szóval mindennap kell valamit mozognom.

És ami fontos még, az a sok víz!!

De én már pl. elhagytam a fehér kenyeret is és az édességet. Nagy ritkán eszek majd egy kocka étcsokit(abban jóval kevesebb a cukor és egészségesebb)

Olajjal főzök, előnyben részesítem a fehér húsokat. Sok-sok zöldség, gyümölcs.:D

Röviden ennyi. Azt hiszem ezek betarthatók. De ez nem jelenti azt, hogy soha többet nem eszem csirkepörköltet nokedlivel, de csak minimális mennyiséget. Nem fogok mindent megvonni magamtól. Szerintem a hangsúly az a mozgáson van. :)

51. 9c8432d068 (válaszként erre: 50. - E0d2170ab5)
2010. jan. 20. 09:51

Attól én is tartok,hogy valami "elkötelezettség" lesz a dologban,de úgy láttam,hogy az csak a klubtagoknak. Én nem szeretnék klubtag lenni,nem is tudnék,vidéken élek.


Majd meglátom,mi lesz,esetleg kilépek,ha nem az,amit vártam.


Mi az,amit Te teszel a fogyás érdekében?

2010. jan. 20. 09:26

Hát nem tudom mikor küldenek anyagot, mert én nem regisztráltam...Vagyis először igen, de aztán meggondoltam magam :) Attól tartok, hogy később ez túl nagy"elkötelezettséggel"jár majd...

Igazából tudom mit kell tennem azért, hogy fogyjak és most már nem is vagyok egyedül, úgyhogy nincs szükségem arra a klubra... :)

49. 9c8432d068 (válaszként erre: 48. - E0d2170ab5)
2010. jan. 20. 09:08
Nem szeretnék megállni 70 kilóig,csak nem tudom,mikor kapok valami anyagot a regisztráció után,amiből tudom,mit kell csinálnom?
48. e0d2170ab5 (válaszként erre: 47. - 9c8432d068)
2010. jan. 20. 09:02

Igen, a 90 napos nekem is használt, de a végén jóval több jött vissza mint amennyit leadtam...

Nyilván nekünk még valamivel gyorsabb az anyagcserénk, de ez nem jelenti azt, hogy ne sikerülne változtatnod és ezáltal fogynod! ;)

A fogyni akarás és az elhatározás nem hiúság! Én hiszek abban, hogy neked is sikerülni fog!! Kitartás! :D Meg se állj 70ig :D

47. 9c8432d068 (válaszként erre: 46. - E0d2170ab5)
2010. jan. 20. 08:06

Köszönöm a kedvességedet.


Kíváncsian várom,sikerül e majd nekem is életmód változtatással eljutnom a sikerhez.


Most 81 kg vagyok,egy évvel ezelőtt 70 kg voltam.

Lassan két éve lesz,hogy végigcsináltam egy 90 napos diétát,akkor 78 kilóról 70-re mentem le,de aztán szépen,mint ahogy lenni szokott,visszajött a leadott 8 kiló helyett 11 kg.


165 cm magas vagyok,és ehhez sok a 81 kg. 70 kilóval már nagyon jól érezném magamat.


Látom,a vízfogyasztással Nektek is gondotok van,nem csak nekem.


Sajnos,már a korom sem kislányos,ezzel a 62 évemmel bizony nehezebb lesz fogynom,mint Nektek a fiatalos hormonműködésetekkel. :))


Viszont vagyok annyira hiú önmagammal szemben,hogy fogyni akarjak,és jól érezzem magamat a bőrömben.


Sok sikert mindenkinek a cél eléréséhez.

2010. jan. 20. 07:10

Sziasztok! De jó, valaki csatlakozott :D Örülök neked! Légy üdvözölve Bévi48! :))

Bejja_24, gratulálok a 2 liter vízhez! Nekem ehhez még edzenem kell. De 1,5 litert sikerült letuszkolnom tegnap.

A képemről meg csak annyit, hogy ez a 70 kiló a kis 156 centis magasságomhoz és a régi önmagamhoz képest SOK! És nyár óta csak híztam persze... Már várom azért a hétvégét, hogy ráállhassak a mérlegre!

Örülök, hogy nálad már megindult valami változás! Csak így tovább! Menni fog :D

Puszi nektek!

45. 9c8432d068 (válaszként erre: 44. - 008e232c2c)
2010. jan. 19. 18:25

Köszönöm,már regisztráltam is.

Kedves vagy,kedvesek vagytok.

44. 008e232c2c (válaszként erre: 43. - 9c8432d068)
2010. jan. 19. 18:21
Várunk szeretettel!Nagyon édes a kislány a naplódban!
43. 9c8432d068 (válaszként erre: 42. - 008e232c2c)
2010. jan. 19. 18:19
Köszi a választ,lehet,hogy belépek.
42. 008e232c2c (válaszként erre: 41. - 9c8432d068)
2010. jan. 19. 18:18
Presze ide mindenki jöhet s nincs díj:-))Üdvözlünk a fóromon!!
2010. jan. 19. 18:11

Azt szeretném megtudni,vidékiek is feliratkozhatnak e? Pl. falun élők.


Van e valamilyen tagsági díj,vagy fizetési kötelezettség?

40. 008e232c2c (válaszként erre: 39. - E0d2170ab5)
2010. jan. 19. 17:54
Szia dorci89 képzeld ma sikerűlt 2l vizet innom nehezen idult de megvan azért te is jól haladsz ahogy látom:-))A képed nem is gáz számomra de persze te tudod magadon mi a sok majd én is rakok fel az már brutál.De nem fogom szégyelni mert tudom,hogy sikerűlni fog s nem fogok így kinézni.Ne aggódj csinik leszünk mint itt mindenki aki csinálja aki elhatározott valamit!!:-))
2010. jan. 19. 07:22

Szia Bejja_24! Tegnap este akartam írni a naplómba, de mindig szétkapcsolt a netem, ezért nem jött össze. De már pótoltam a hiányosságaimat ;)

És egész jól ment a napom, köszi :)

Látom te is jól haladsz :D

És teljesen egyetértek veled abban, hogy nem jó ha koplalunk!! Csak ésszel! :))

remélem minden oké!!?? :)

Puszi

2010. jan. 18. 19:06
dorci89 jól ment a mai nap??
2010. jan. 18. 16:13

Hello!

Nagyon jó a cikk! Egy apró dologgal egészíteném ki:

Írod, hogy "A rossz hír az, hogy ha egyszer már kialakult egy zsírsejt...".

Tudni kell, hogy a zsírsejt olyan, mint az agysejt. Születéskor adtt, hogy hány darab van belőlük. Az igaz, hogy egy zsírsejt lehet kiürült, vag yzsírral telített, csak a félreértést szerettem volna elkerülni. Tehát a zsírsejtek száma születéskor adott, az már az egyénen múlik, hogy ezek telített, vagy kiürült állapotúak-e? Egyébként el is lehet pusztítani őket pl Mezoterápiával, de ez egy másik téma.

36. nedin (válaszként erre: 22. - 156a5eb9fd)
2010. jan. 18. 10:31

szia Emese biztos te vagy azon a két képen?nagyon csini vagy, csak gratulálni tudok :)

Nedin

35. 07c4794583 (válaszként erre: 34. - Klaucsi)
2010. jan. 17. 23:54
rólad miért nincs semmi kép? tök jó lenne előtte-utána képeket látni (nem arccal persze). csak görög zitát találtam a naplódban, de kétlem, hogy ő olyan sokat fogyózott volna életében :o)
34. klaucsi (válaszként erre: 32. - Iramis)
2010. jan. 17. 23:18

Nem kérdés, hogy ha valaki életmódot vált, mérlegelnie kell a múltat és a jövőt.

1. Ha úgy érzed, változtatnod kell, annak oka van. Nyilván nem tetszik valami magadon vagy érzel valamit magadon, ami tudod, hogy nem jó. Ennek érdekében teszel azért, hogy ez ne így legyen. Ha pl van 40kg felesleged, akkor lefogysz, stb...

2. Nem érdekel, hogy milyen vagy és jó ez ahogy van.


E kettő közül mindenki el tudja dönteni, melyik a jobb. Élsz tovább tétlenül és önsajnálatba sodrod magad, vagy teszel magadért valamit.


A kérdésed egyébként kicsit fura... mert nem értem, miért lenne az nehézség vagy szükséges rossz, ha egészségesen élsz.

Azt senki nem mondta, hogy nem lehet megengedni magadnak egy szelet kenyeret reggel, akár fehér kenyeret is. A mértékletességen van a hangsúly. Nem kell lemondani a hízlaló ételekről, ha tudod kontrollálni magad és mondjuk nem 3 szelet sütit eszel meg karácsonykor, hanem csak 1-et.


De ugyanúgy az sem okoz nehézséget, hogy cukor helyett édesítőt használsz.


Ha pedig sportolsz, sok sanyargatástól meg tudod védeni magad.


De ha személyes véleményre vagy kiváncsi, mert az imént csak általánosságról beszéltem, akkor íme az én konkrét példám:


- a reggeli kenyér+felvágottat joghurt+gyümölcs+zabpehely trióra cseréltem. A kenyérrel ellentétben a bio zabpehely laktatós, nem viszi fel a vércukromat, így sokáig nem vagyok éhes, majdhogynem ebédig jóllakottnak érzem magam.

- a panírozott, zsírban tocsogó húsokat felcsréltem grillezett/párolt húsokra. Mellé nem sültkrumplit eszem, hanem párolt zöldségeket (brokkoli, karfiol, kukorica, borsó, káposzta, stb), salátákat (tzatziki, görög, fejes, káposzta, tavaszi, jégsali, gyümölcsös sali, paradicsomsali, ubisali, stb).

- nem mindig húsételeket eszem, heti 1-2-szer rakott zöldséget vagy főzeléket is fogyasztok.

- cukros üdítők helyett ásványvizet iszom, citromot facsarok bele az élvezeti érték miatt.

- a cukros süteményeket saját készítésű sütikre/édességekre cseréltem: pl túrókrém (pl meggy, túró, méz/édesítő összeturmixolva, nagyon finom) vagy zselatinos gyümisali édesítővel: Felforralok 1 lábas vizet, teszek bele szegfűszeget, reszelt citromhéjat, fahéjat. Ha felforrt, leszűröm. Ebban a lében megfőzöm a gyümiket félig pl alma, meggy, barack, majd ha kihűlt a lé, ebbe teszem a zselatin port, míg a zselatin összeáll, kavargatom pár percig, aztán a hűtőben pedig megdermed. Isteni desszert...


Amint látod, egyáltalán nem koplalok, nem szenvedek. Sőt... mióta lefogytam és új életet kezdtem, számomra a főzés, a kisérletezés, az új saját receptek kitalálása élvezet és hobbi lett. A párom pedig imádja, hogy finom, mégis egészséges ételek kerülnek az asztalra. Mindketten sportolunk, hobbi szinten, edzőteremben vagy szabadban, ez pedig segít a kondícióban és a kilók stabilan tartásában. Nem mellesleg sokkal fittebb és kevésbé fáradt vagyok, mióta rendszeresen sportolok.


Számomra nem kérdés: jól döntöttem az életmódváltás mellett és ezt a szemléletet fogom a gyerekeimnek is hirdetni. Sok szülő nem figyel oda a már gyermekkorban kialakuló rossz szokásokra: kevés mozgás, csipsz, mértéktelen cukros löttyök. Én figyelni fogok arra, hogy az én gyerekeim előbb kérjenek egy banánt mint egy szelet csokit. Tiltani semmit nem lehet persze, de ha már gyerekkorban megtapasztalják a gyerekek, hogy mi a finom és egészséges, felnőttkorban nem lesz számukra kérdés a Te kérdésed: jó-e így élni...

33. iramis
2010. jan. 17. 22:49
mos+t
32. iramis
2010. jan. 17. 22:49

Én is túlsúlyos vagyok, de csak egy kicsit, és igazából ez csak mos ( 40 éves korom körül) kezdődött. Eddig szinte mindegy volt, hogy mit, mikor és mivel eszek. Elkezdtem én is fogyókúrázni. Elkezdtem egészséges kajákat enni, teljeskiőrlésű liszttel sütni-főzni. Rájöttem, hogy én ezeket sajnos nem szeretem. Szivesen megeszem egyszer-egyszer............de hogy ezentúl örökké??

Nemtudom kinek hogy sikerül életmódot váltani örök életére, azt viszont szeretném tudni, hogy élvezi-e.Vagy csak két rossz közül ez a jobb?

31. klaucsi (válaszként erre: 16. - Belle Morte)
2010. jan. 17. 19:17

A végleges siker fejben dől el!

Ha valakinek fontos saját maga, tudja, hogy miért kezdte el, mi volt a célja, nem fogja ezt feladni. Én 45kg-ot adtam le és tudom, hogy milyen kínszenvedés volt 100kg-osan magamat nézni a tükörben! Soha többé nem akarom azt a lányt látni! Nem is fogom!

De bizony teszek is érte. A fogyást követően nem vettem elő a don pepe telefonszámát, hogy rendeljek egy nagy pizzát és nem tömöm magam kólával... mert amit egyzer elértem, nem engedem leomlani! Nem nehéz feladat.

30. klaucsi (válaszként erre: 14. - 156a5eb9fd)
2010. jan. 17. 19:08

Ezzel a hozzászólással teljesen egyetértek.


Én a jelenlegi sikeres életmódváltásom előtt, 5 éven át próbálkoztam, abbahagytam, újrakezdtem stb...

Egyszer pedig végre valahára megértettem, nem mehet így tovább az életem!!!


Azért vitatkozom csak az esetleges pozitív hozzászólókkal, mert Én azt gondolom, hogy mindaddig, amíg egy ember MÁSBAN, MÁSOKBAN KERES SEGÍTSÉGET, MÁSOKRA HAGYATKOZIK, MÁSOKTÓL VÁR MEGOLDÁST, MÁSOKHOZ IGAZODIK (EDZŐTÁRSAK, STB), ADDIG BIZONY MÉG MINDIG NEM JUTOTT EL A VÉGSŐ ELHATÁROZÁSIG.


Nem kell klubb, nem kell társ a fogyáshoz, nem kell pénzt kiadni azért, hogy az agyadat átprogramozd. Aki úgy érzi, hogy egyedül nem megy, akkor nem fog menni csapattal sem... majd szép lassan lemorzsolódnak a csapattagatok, a barátnőd lemondja az edzést és ezzel az indokkal már te sem mész el, stb, stb, stb... Az életmódváltásban fontos, hogy azokat az embereket tartsd magadtól távol, akik gátolnak a harcban... Szerintem mindig az a legjobb, ha egyedül csinálod, mert akkor senki nem gyakorol Rád hatást. Ebben a küzdelemben TE vagy a legfontosabb.


AMÍG SZÁMODRA NEM ELÉG MEGGYŐZŐ A BELSŐ HANG ÉS NEM TUDOD MEGÉRTENI, HOGY CSELEKEDNI KELL, JÖHET BÁRMILYEN KLUBB, BÁRMILYEN FOGYITÁBOR MEG ISTENTUDJA, HOGY MI, FELESLEGES MINDEN BELEFEKTETETT ENERGIA ÉS IDŐ.


Én magam is úgy kezdtem neki, hogy 6 éven át szórakoztam mindenféle diétával. Voltam dietetikusnál. Elém rakott egy olyan étrendet, amire azt mondtam, hát köszi, majd inkább Én eldöntöm, hogyan csinálom.


Rengeteg zöldség, gyümölcs, csirkehusi+saláta, főzelék, rakott főtt kaják, napi 2-3L folyadék, rendszeres testmozgás illetve a cukor, liszt, kenyér kiiktatása = életmódváltás.


Nem kell ehhez elém rakni 20 tányért, amin van 5 db répa meg 4 db krumpli... ugyan már! El kel határozni, nem kell magunkat teletömni hamburgerrel, pizzával, rántott hússal meg tortával, el kell hagyni a fehér kenyeret, helyette egészséges ételeket, párolt húsokat, párolt és nyers zöldségeket meg gyümölcsöket kell enni, sovány sajtokat, natúr joghurtot, kefírt, stb... Én nem éheztem a fogyókúrám alatt. Eleinte igenis kúra volt, bárki bármit is mond. Most viszont tény, hogy megengedem magamnak a bőségesebb tányért, nade minden nap vagy minden másnap edzek! Nem eszek ma sem zsíros kenyeret meg nem tömöm magamba a pizzát, egészségesen élek, finom kajákat eszem (ma pl. rakott karfiolt ettem, desszertnek meggyes túrókrémet, persze saját készítésűt cukor nélkül). A sport lehetővé teszi, hogy ne koplaljak, a sok folyadék széppé teszi a bőröm, az agyam pedig továbbra is tudja, hogy EGÉSZ EGYSZERŰEN CSAK FIGYELNEM KELL MAGAMRA!!!


NINCS CSODASZER... A TE AGYAD ÉS A TE ELHATÁROZÁSOD KELL HOZZÁ!


ENNNNNNNYI AZ EGÉSZ!!!!!

29. e0d2170ab5 (válaszként erre: 26. - 008e232c2c)
2010. jan. 17. 15:55

Oké Bejja_24!! Én már elkezdtem és most tényleg igyekezni fogok!! :)Szívesen segítek ha tudok, és örömmel megosztom a tapasztalataimat...

Igazán jó érzés, hogy nem vagyok egyedül!! :)

Köszi ;)

28. Enni Kell Klub (válaszként erre: 27. - Caravell)
2010. jan. 17. 12:31

Igazad van az akaraterővel kapcsolatban, erről mindjárt írok még. De először a másikról:


Én elég sok emberrel találkoztam a klubban, akiknek bizony nagyon hiányosak az ismeretei - éppen azért, mert a magazinokban meg mindenfelé annyi egymásnak ellentmondó dolgot lehet hallani, és már nem tudják, hogy kinek higgyenek és össze vannak zavarodva.


Sajnálom, ha az jött le, hogy "csak és egyedül ez" a klub a megoldás, egyáltalán nem ez volt a cél. Most elolvastam még egyszer, amit írtam, és továbbra sem érzem úgy, hogy én ezt írtam volna, de ha Neked ez jött le, akkor nyilván benne van, csak én nem látom. (A saját írását nehezebb az embernek más szemmel néznie :-)))


Szerintem ez a lényeg: "Az Enni Kell Klub ilyen és ehhez hasonló ötleteket ad Neked. Jössz?"


Aztán mindenki eldönti, hogy neki mi segít jobban.


Egyébként a két ajándékban, amit a feliratkozáskor kapsz (a harmadik az maga ez a cikk pdf-ben) az egyik éppen arról szól, hogy van egy nagyon jó módszer az akaraterő és a kitartás erősítésére. Olvasd el, nagyon jó ötlet - és ingyenes! Ehhez nem kell a klubba belépned. A másik pedig egy négyperces hanganyag a korábbi résztvevők véleményével, közülük is mondják páran, hogy nekik az tetszett a klubban, hogy a társaság segítette őket a cél elérésében.

27. caravell (válaszként erre: 25. - Enni Kell Klub)
2010. jan. 17. 11:22

A gond nem az emberek tudatosságával, ismerethiányával stb. van, hanem az akaraterejével és a kitartásával: ezt pedig lehet erősíteni klubokkal, bármivel (kinek mi jön be) de kifogásolom, hogy a cikk úgy álllítja be, hogy szinte sehogy máshogy nem lehet és ha igazán felelősségteljes vagy meg tartós eredményt akarsz, akkor csak így...

Én 15 kg, fogyást 12 évig tartottam - és azt is tudom, hogy miért jöttek vissza a kilók. Semmiféle segédletet nem használtam, tornáztam rendszeresen (a Duci tréningre) és odafigyeltem,h mit eszek meg este már nem ettem. Nem volt benne semmi egészségtelen: nem egészségtelen minden fogyókúra, azt mindenki tudja szerintem, hogy a hosszútávú szénhidrátmegvonás és a többi nem tartható. Sőt, azt is mindenki tudja, hogy tornázni kell, kevesebbet és egészségesebbet enni, sok folyadékot inni. Más meg nem is kell!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook