Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használati utasítás kamaszgyerekhez.... fórum

Használati utasítás kamaszgyerekhez.... (beszélgetős fórum)


1 2
2013. okt. 14. 05:29
Lányom már a felnőttkor küszöbén..12éves korában jött a kamaszkori őrület,pokol volt sokszor,olyan is elöfordult hogy az apjához zavartam el lakni mikor már semmi remény nem volt..Most szinte felnőtt ésszel gondolkodik,bocsánatot kért ezerszer az elmúlt évek rémtetteiért,komoly kapcsolata van 1éve,szóval türelem,kitartás,a java még nálatok is hátravan..:))
2013. okt. 14. 05:10
"Hasznalati" ??
12. e14ebbbf07 (válaszként erre: 9. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 04:16
Ilyen idős a lányom. Egy édes kis tünemény, megbízható,számíthatok rá. Flegma, ha úgy hozza kedve, és igen, a ruhák...nagyon szeret öltözni.Hála a magasságosnak ő is nagy turkáló barát. Szóval szerintem nyugalom,ne görcsölj rá. Erőszakkal úgysem tudod semmi iránt felkelteni az érdeklődését. Az meg, hogy igényes a külsejére, tetszeni szeretne a lányoknak, az nem baj. Az, hogy ez turkákból is tökéletesen megfelel neki, és nem csak a méregdrága üzletekből, az számomra azt mutatja, hogy egy olyan emberkét neveltél-nem csak azért, mert mintha a lányomról írtál volna-aki csöppet sem felszínes, teljesen rendben van magával, nem mások véleménye irányítja. Magabiztos kis krapek lesz. Feleslegesen görcsölsz...járjatok együtt turizni. :)
2013. okt. 14. 01:16

Ha pár ezerből kiválóan felöltözik turiból,akkor szerintem öltözzön.Neki ez most fontos és nem árt vele.Ettől ő még értékes ember marad és később rájön h nem ez a legfontosabb az életben.De ott még nem tart.Örülj neki,hogy nem márkás cuccot akar sok ezerért venni.Muszáj neked kompromisszumokat kötni,ha nem akarod a jó viszonyt elrontani.Olyan ban engedsz,ami nem jelentős.De ha bünteted,mint alább írtad,abban maradj következetes,ott ne engedj!

Azért nyugodtan szólj,hogy egész héten ne menjen ugyanabban a ruhában.Az édesanyja vagy,ez a dolgod:))Vagy előzd meg és szerdán már vidd el a mosásba.Lesz még sok nehéz percetek.Te maradj nyugodt mindig,ez a legnehezebb,..de ne menj bele veszekedésbe,ha meg bírod tenni:))

10. 2dcbbf1f9f (válaszként erre: 9. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 00:35
De néha a hajam égnek áll, hogy már csütörtök van, de még mindig ugyanabban a pulcsiban akar elindulni, amiben hétfőn. Pedig van neki azon kívül is sok másik.
9. 2dcbbf1f9f (válaszként erre: 8. - Mafalda)
2013. okt. 14. 00:33

A divatmániája igazából nem egetrengető. Ő az a gyerek, aki imád turkálókba járni. Ő olyan típus, hogy akár a piacon is turizi, mert nem tartja "égőnek". De az már égő, ha abban a melegítőben kell elmennie a boltban, amit én adok a kezébe, ami szerinte nem divatos. Ha adnék neki pár ezer forintot végigjárná a város összes turkálóját és több öltözet ruhát venne magának. Mint ahogy már volt is rá példa. De nem a ruhák körül forog a világ. Ezt hogy értessem meg vele?



Sokszor nem igazodom ki rajta, nyilván Ő sem rajtam.

2013. okt. 14. 00:22

A divatmánia pedig elég jellemző ebben a korban.Függ a környezettől persze,de ált.divatbolondok a kamaszok.Az én fiam is az volt,pedig az jó régen volt.Nem feltétlen nézik le azt aki nem divatos(persze olyan is van),csak épp látja a sok jó cuccot,gyereken,üzletben,neten,és ő is olyat akar.és az nagyon fontos neki.Ahogy javasolták,evvel kéne hatni rá.

De ne keseredj el!Mert ha ilyen aranyos,őszinte,stb.szertni való fiú,akkor ilyen is marad,miután kijött a kamaszkorból.Vannak jó könyvek ebben a témában próbálj keresni.Sokat segít abban,hogy te hogy állj ehhez a kérdéshez és mit segíts a gyereknek.Mert bizony nehéz ez nekik is.De túlélhető:))

7. mafalda (válaszként erre: 6. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 00:17
Semmiképpen ne nézd el neki!Szép nyugodtan(nem dühösen)kérd el tőle és mondd el,hogy miért tiltottad el a saját gépétől.Ebből nem az következik,hogy akkor a tiéddel uazt a tevékenységet folytathatja.
6. 2dcbbf1f9f (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2013. okt. 14. 00:14

Az őszinteséggel, nyiltsággal nincs gond. Ha csak alkalma adódik ez a néha elviselhetetlen gyerek mindent megoszt velem, velünk. Velem is, az apjával is. Tudjuk kibe szerelmes, tudjuk mi foglalkoztatja. Mindent elmond, néha csak nézek, én lány létemre nem voltam ennyire közlékeny az édesanyámmal.



Ami zavar, ez csak egy példa, egy a millióból: Pl. Nincs számítógépezés, nincs telefon. Rángatja rá a vállát. Kit érdekel??? Mit látok? Az én telefonomról lépked be a közösségi oldalra. Ilyenkor szóljak? Vagy hallgassak? Mi lenne jobb?

Vitázzak vele ezért is? Vagy nézzem el, mintha nem is vettem volna észre?

2013. okt. 14. 00:05

Szia!

Nálunk a lányok, főleg a nagyobbik lányom kamaszkora volt a legrémesebb.

Nagyon nehéz volt...nekünk is, de neki is. Igazából a végén már csak saját magára hallgatott. Nem csinált különösebb botrányokat, annyira azért nem...de a sulival gondok voltak, és a végén ő döntött úgy, hogy abbahagyja, és megváltja a világot 8 általánossal. (Én csak később értesültem erről...)

Viszont jó házasságban él a férjével, és jól nevelik a három gyereküket. És bizony kettő már gimnazista, a legkisebb még nyolcadikos csak.Nem kérdés a továbbtanulás.


Amikor a fiam volt 13, el voltam készülve mindenre, és erre ő lett a világ legédesebb kamaszkölke...inkább egyre jobban hozzám-édesedett, nehogy elvadult volna.


Szóval azonos családban is mások a kamaszok.


Nagyon szereted, de ezt mondd is ki, amikor csak alkalom nyílik rá.

Hagyd azokat a rongyokat, ez vagy múló szédület nála, vagy divattervező lesz.

Azért ezt is megmondhatod: nem értesz egyet ezzel, de amíg nem árt vele magának vagy másnak, addig elviseled.

Az őszinteség a legfontosabb, én magamról emlékszem, mennyire érzékeny voltam ebben a korban arra, amit csak a legkisebb mértékben is őszintétlenségnek éreztem.

Ha őszinte vagy, és érzi, hogy nagyon szereted, és bízik benned, akkor előbb-utóbb talán elmond valamit, ami nyomasztja.

A cuccok iránti fokozott érdeklődés hátterében az is lehet, hogy ezzel próbálja elfogadtatni magát a társaival. Nem lehet, hogy nem jó az osztálya? Hogy piszkálják a suliban, ha nem a menő cuccokkal védi magát?

Ha az osztálytársai számára sncs más beszédtéma a divaton kívül, akkor lehet, hogy újgazdagék környezetébe cseppentetek, és talán lehetne váltáson gondolkodni. Ezt meg is kérezheted a gyerektől.


Mondd meg neki, hozd a tudmására, hogy nagyon becsülöd a kitartását és a felelősségtudatát.

Nem tudom, hogyan dicséritek: mi a fiunkat mindig azzal: Büszke vagyok rád! És ha csak alkalom adódott, mondtuk is, hol ezért, hol azért...Ok gyakran volt.

Még sokáig így is kérdezte: ez és ez történt, Anyaci, büszke vagy rám?

Mondd meg neki, a cuccozásáért nem, de sok más dologért büszke vagy rá, igen.

4. bcec44c3c6 (válaszként erre: 3. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 14. 00:03
Ha a ruhák érdeklik, akkor azzal viszont lehet pozitív motivációt alkalmazni. A ruhák pénzbe kerülnek, és egy tizenhárom éves kamasznak honnan van pénze? A szülőtől.
3. 2dcbbf1f9f (válaszként erre: 2. - Bcec44c3c6)
2013. okt. 13. 23:58
Ahogy látom, ha neki olyan a hangulata, az sem érdekli. Mármint, ha letiltom a számítógépről, telefonjáról. Nem hatja meg. Ha két hónapig nem kapcsolhatja be a számítógépet, az sem érdekli.
2. bcec44c3c6 (válaszként erre: 1. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 13. 23:54
Manapság legjobban az UTP és a koax kábellel lehet őket sakkban tartani. Illetve azok elzárásával.
2013. okt. 13. 23:41

Anyák, akik már túléltétek a gyerekeitek kamaszkorát, kérlek segítsetek.


Legnagyobb gyerekem 13 múlt, egy álom a gyerek, néha rémálom.



Nem tudom, lehet én nem vagyok elég toleráns, de nagyon nehéz vele. Persze tudom neki is nehéz.


Adott egy 13 éves fiúgyerek. Tanulásban nem jeleskedik, de ha akar nagyon kitartó tud lenni. Sokkal több jó tulajdonságát tudnám felsorolni, mint negatívat.



Arany szíve van. Imádja a testvéreit. Bármikor a kezem tenném a tűzbe érte, annyira megbízható. Előfordult, hogy pár hétig Ő volt itthon két kissebb testvérével a nyáriszünetben és jelesre vizsgázott.



Ami bánt. A flegma viselkedése néha. Az, hogy néha azt látom a ruhán, a divaton kívül más nem érdekli. Tudom kamasz, de biztos rég voltam már kamasz, nem emlékszem, hogy engem ennyi idősen csak a ruhák érdekltek.


És még van számtalan hülyesége, amitől falnak megyek......



Hogy legyek okos???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook