Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasnyálmirigy daganat fórum

Hasnyálmirigy daganat (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
410. marlenka70 (válaszként erre: 409. - Erus_78)
2015. febr. 4. 18:55

Mi az Onkológiai Intézetben már előfordult, hogy reggeltől este 1/2 8 ig várakoztunk természetesen volt délelőttre időpontunk de ez semmit nem számít.

Nagyon agresszív lehet ez a tumor anyukádnak. Majd írd meg milyen lett az eredmény.

409. erus_78
2015. jan. 28. 09:09

Anyukámnak mégsem kezdték el a kezelését, mert a vérvétel után kiderült, hogy a tumor marker dec. 4 óta 300-ról 700-ra emelkedett... ezért újból el kell mennie CT-re... persze időpontot csak másfél hét múlva kapot.. most próbáljuk elintézni, hogy esetleg hamarabb elmehessen...

Hihetetlen ez az egészségügy... és még embereket akarnak elbocsátani, ahelyett, hogy felvennének és bővítenék a dolgokat! Annyira ki van szolgáltatva az ember ilyenkor, és heteket kell várnia, hogy valamilyen vizsgálatra eljusson, utána meg órákat vár időponttal, hogy kb. 10 percet szánjon rá az orvos...

408. erus_78
2015. jan. 28. 09:05

Szia!

Örülök, hogy leírtad ezt a történtet. Nálunk sajnos apósom 8 éve belehalt az agydaganatba, hiába műtötték meg...


Hol lehet venni ilyen vizet?

407. marlenka70 (válaszként erre: 406. - Erus_78)
2015. jan. 26. 19:22
Majd írd meg hogy viseli a kezeléseket.
406. erus_78
2015. jan. 26. 10:33
Ma kezdi anyukám a kemoterápiát, azt mondták, hogy ideális esetben 7-szer kap, majd 1 hét szünet, majd 3-szor, és megint 1 hét szünet, és megint 3-szor... nyilván csúszik a dolog, ha esetleg lázas lesz, vagy beteg... Minden hétfőn kell mennie. Hát kíváncsi leszek!
405. erus_78
2015. jan. 21. 13:11
Anyukám 6 hét kórház után itthon van végre egy hete... hétfőn kezdődik a kemoterápia, kb. 16 hétig fog tartani. Jó a hangulata mióta itthon van, reméljük, hogy a terápiával is minden rendben lesz.
404. erus_78
2015. jan. 8. 08:31
Mégsem műtötték meg anyut, a CT alapján vezettek még egy csövet a hasába. Így már jobb a helyzet. Azt mondta az orvos, ha minden jól megy, akkor jövő héten szerdán hazajöhet.
403. erus_78
2015. jan. 6. 15:39
Anyukám még mindig kórházban van. Dec. 13.-án műtötték. Azóta kétszer belázasodott, kétszer kapott kétféle antibiotikumot. Tegnap csináltak neki megint CT-t, meg ultrahangot, mind a kettő mást mutatott, de az ultarhang alapján azt mondták, hogy tályog képződött neki valahol olyan helyen, ami miatt meg kell holnap műteni, hogy a csövet be tudják helyezni neki... hát itt tartunk. Szegény nagyon unja a kórházat. Remélem, hogy csak ennyi a gond, és utána hazajöhet végre.
402. erus_78 (válaszként erre: 401. - Jázmyn)
2014. dec. 14. 22:53

Köszönöm, hogy írtál! Azóta megműtötték Pécsen, mert valaki lemondta a műtétet... ha ez nem történik meg, akkor jövőre műtötték volna, és lehet, hogy nem élte volna túl. Azt mondta az orvos, hogy nem volt egyszerű műtét, mert a daganaton kívül még egy ér is el volt záródva. 5 órán keresztül műtötték. Ma voltam nála, nem fáj semmilye, ha nem lesz gond, 9 nap múlva hazajöhet... de azt mondta az orvos, hogy nagy az esély a sipoly kialakulására, túl sok mindent vágtak el, és varrtak össze... 3 cső jön ki szegénykémből... most az intnezív osztályon fekszik... 2 napig nem ihatott, holnap már ihat 1 pohár vizet... aztán talán majd kap enni is... azt mondta az orvos, hogy sikeres volt a műtét, és szerencsére nincsenek áttétek... de kemoterápiára lehet számítani 4 hét múlva, ha felépül... majd gondolom a szövettan után dönti el, hogy mi legyen...

Bizakodó vagyok, remélem, hogy minden rendben lesz... és talán karácsonykor itt lesz velünk... de ha mégsem lesz itt pont akkor, az sem baj, csak gyógyuljon meg!

401. Jázmyn (válaszként erre: 400. - Erus_78)
2014. dec. 11. 21:01

Szia! Nagyon sajnálom az Anyud! :(Az Apósomat Szegeden műtötték. Amikor besárgult, nem halogatták a műtétet, hanem 1 héten belül megműtötték, reméljük, az Anyud is szerencsésen átesik még a jövő héten.Addig is annyit tehetsz, hogy diétáztatod.Kerülje az inzenzív ízeket, sósat, édeset, savanyút,túl fűszereset, kávét hagyja el, ha kávézik.Nem szabad a máj működését terhelni.itt a neten találsz többféle jó tanácsot a diétára addig is.

Jobbulást az Anyudnak, neked meg sok erőt, hogy segíteni tudd!!!

400. erus_78
2014. dec. 10. 08:22
Sajnos Pécsre még nem jutottunk le, viszont megpróbálták a pécsi orvossal való egyeztetés után az epevezetéket kicsit tágítani, ami nem sikerült. Így egy hét múlva kedden mehet anyukám az orvoshoz, aki azt mondta, hogy jövő héten szerdán, vagy csütörtökön vagy pénteken megműti... nekem ez túl lassúnak tűnik... De sajnos nem tehetek semmit sem.
399. erus_78
2014. dec. 8. 08:59

Sziasztok!

Anyukám sárgasággal került kórházba pár napja... ma csinálják a CT-t, de a gyomortükrözésnél kiderült már, hogy a hasnyálmirigyén 2 cm-es tumor van. Várjuk az eredményt, meg azt, hogy kap-e időpontot Pécsre, hogy egyáltalán még az ünnepeket előtt megműtsék...

Aki esetleg tudna jó tanácsokat adni, hogy mit tegyek, vagy hogy működnek a dolgok, nagyon megköszönném!

398. YPanna
2014. márc. 6. 10:14

Sziasztok, én még nem sok mindent tudok a betegségről, de valahol el kell kezdeni az informálódást.

Leginkább az érdekelne, hogy tudtok-e olyan intézményről ahol a gyógyulást ( rehabilitációt) a lehetőségekhez mérten a legjobb körülmények között segítik.

Az édesapámat tegnap műtötték, gyomorrákkal, kivették a 2/3 gyomrát, a lépét és a hasnyálmirigy egy részét. Az orvos azt mondta hosszú lesz a gyógyulási folyamat.70 éves. Én dolgozom és fogalmam sincs hogyan oldom meg ha kikerül a kórházból. Nem hagyhatom felügyelet nélkül, és egyedül kell megoldanom.

Továbbá tudtok esetleg valami olyan italról aminek magas a tápanyagtartalma, esetleg még a vitamin tartalma is, és még ihatja is? Mert nagyon lefogyott, és szilárd élelmiszert biztosan nem fog tudni enni egy ideig.

köszönöm a segítséget, gyógyulást kívánok mindenkinek.

Panna

2013. febr. 10. 17:14
Köszönöm szépen Jázmyn!
396. Jázmyn
2013. febr. 8. 14:21

[link]


Ezek hasznos tanácsok a diétához.

395. Jázmyn
2013. febr. 8. 13:22

Szia!Biztos visszaolvastál,az Apósomat nagyon gyorsan elvitte ez a betegség.Ha lett volna még időnk és lehetőségünk,mi is beszereztünk volna neki bármit.

Ajánlom neked én is a Béres cseppet,C- vitamint nagy adagban,akár a napi szükséglet többszörösét is.ASEA vizet is kipróbálhatjátok.Varga gomba is hatásos lehet.Szabad gyökök ellen és máj problémájára jó lehet a kurkuma.

Jobbulást az Apudnak!

2013. febr. 8. 12:32
Nagyon szépen köszönöm ki fogjuk próbálni.
393. Tejespite (válaszként erre: 392. - Nnoémi88)
2013. febr. 8. 09:07
Szervusz, együttérzek Veled, az én édesapámnak is ez volt a baja. Mielőtt kiderült, neki is fájt a hasa, de nem ezért, hanem mert sok jót hallott róla, szedte a Béres cseppeket. Kivizsgálásra felkerült egy nagy nevű pesti intézménybe, és ott - csak később tudtuk meg ki ő - szinte a legjobb orvos vizsgálta. Mikor közölte velem h mi a baj, én sírva kibuktam, h 'akkor mit ért a Béres csepp, ha mégis..." Tudtam h naiv kérdés, de az ember olyan szituban nem gondolkodik. Csendesen azt mondta: higyje el, ha nem szedte volna, már rég nem lenne köztünk, nyugodtan adja továbbra is. (az ő esetében nem lehetett szó műtétről és kezelésekről sem már) És mikor az orvos szerint már arra sem lett volna ereje, h felkeljen, ő még gyalog ment a városba ami kb másfél km és gyalog vissza, intézni a dolgokat. Nem mondom, h a Béres csepptől, de így volt. És nem reklámként írom! Jobbulást kívánok!
2013. febr. 8. 01:40

Üdvözlök mindenkit!

Nekem olyan gondom lenne hogy 3 nappal ez előtt apukámnál hasnyálmirigy rákot diagnosztizáltak májáttétekkel. Eddig szinte panaszmentes volt, csak a gyomrát fájlalta, alig fogyott 1 év alatt max 4-6 kg. Most megpróbálunk minden lehetséges gyógymódot megragadi. Az onkológustól kaptunk egy kis reményt, talán még nincs minden veszve. Tudna nekem valaki segíteni abban mi javíthatna még az állapotán a kemoterápián kívül ( gyógynövények, táplálkozás stb) nagyon hálás lennék érte, mert nagyon reménykedem hogy valami segíthet hisz még csak 54 éves, előre is köszönöm

391. Jázmyn (válaszként erre: 389. - A0c1361e44)
2012. okt. 15. 18:25
Kedves irisz,most már látom,hogy bármilyen jótanács késő lett volna,menthetetlen volt szegényke:(Köszönöm az együttérzésed:(
390. Jázmyn (válaszként erre: 388. - Tejespite)
2012. okt. 15. 18:22

Köszönöm szépen az együttérzésed:(Szegény Papánk is az első tünet(hasmenés)megjelenése után csak 10 hónapig bírta.A diagnózist is alig 2 hónapja állították fel,vagyis 8 hónapig nem tudtak rájönni,hogy mi lehet a baja.

Sajnálom az Apud,akkor neked ismerős ez a fájdalom:((

2012. okt. 14. 19:58

Sajnos nem is tudunk nagyon mit mondani, azaz most már igen.


Részvétem Jázmyn...

2012. okt. 14. 19:55
Kedves Jázmyn, őszinte részvétem! Az én édesapámnak januárban diagnosztizlták és május 30-án ment el. Még 1989-ben. De előtte évekig voltak panaszai. Sok erőt kívánok Neked és a családnak!
387. Jázmyn
2012. okt. 14. 19:41
Sajnos már késő minden válasz....ma elment tőlünk örökre...:(
386. Jázmyn
2012. okt. 2. 15:09

Sziasztok!

Látom,ez a fórum már tavasz óta nem él,de azért próbálkozom,hátha valaki benéz ide.

Sajnos 2 hónapja a mi családunkba is betört ez a rémálom,amin ti keresztül mentetek.Beleolvasgattam a fórumba,segített is sokat,amit leírtatok,tapasztaltatok,tanácsoltatok egymásnak.Ennek ellenére teljesen kétségbe vagyok esve,nem tudom,hogyan tovább....Apósom lett beteg és nem tudom,hogyan segíthetnék neki:(

385. Virágoskert (válaszként erre: 383. - Tejespite)
2012. ápr. 22. 20:00
Köszönöm! Neked és mindenkinek!
384. a0c1361e44 (válaszként erre: 382. - Ciccavirag)
2012. ápr. 22. 16:58
Ciccavirág, priviben már beszéltünk erről a szomorú dologról, de azt hiszem nem fejeztem ki együttérzésemet, bár remélem tudod, hogy így van.:(
2012. ápr. 22. 16:44
Fogadd öszinte együttérzésem! Az én Édesapámnak januárban diagnosztizálták, és május végén ment el. De előtte éveken át voltak fájdalmai, járt orvoshoz de nem találtak semmit. Mikor januárban kiderült, mondták, h olyan helyen van, ahol nem műthető, hiába találták volna meg hamarabb. Nagyon rendes dokija volt, biztos igy is volt. Részvétem, mégegyszer!
382. ciccavirag (válaszként erre: 381. - Virágoskert)
2012. ápr. 22. 11:46
Szegénykém.Részvétem. Apukám sem bírta tovább(1 évig birta) szegénykém és feladta a szervezete 2 hete.:(((
2012. ápr. 13. 18:50
Anyukámat ez a ronda betegség két hét alatt elvitte:(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook