Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasnyálmirigy daganat fórum

Hasnyálmirigy daganat (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
440. c73db520ef (válaszként erre: 439. - Tücsimücsi)
2016. nov. 19. 08:14

Nem is tudom.

Az egyiket A Kekgolyoban mutottek, a masikat Becsben, a harmadikat-negyediket New Yorkban.

3-6 honapon belul mindegyik elment.

Es meg a penz sem szamitott.

439. tücsimücsi (válaszként erre: 432. - Kira2015)
2016. nov. 19. 07:24
Illetve helyesbítek: csak abban az esetben van remény gyógyulásra, ha MŰTHETŐ.... ez kiderült már?
438. tücsimücsi (válaszként erre: 435. - Kira2015)
2016. nov. 19. 07:21

Sajnálom..ez az egyik ráktípus ami gyógyíthatatlan...

Milyen stádiumban van? Mikor vették észre? Vannak tünetei?

437. cd7bc2426f (válaszként erre: 431. - Ovics)
2016. nov. 18. 18:53
kitartás!
436. 31bc25d879 (válaszként erre: 435. - Kira2015)
2016. nov. 18. 17:58
Kívánom, hogy minden rendben legyen.
435. Kira2015 (válaszként erre: 433. - Tücsimücsi)
2016. nov. 18. 17:26
Édesapám.....
2016. nov. 18. 17:19
2016. nov. 18. 17:11
Uhh...ki beteg?
2016. nov. 18. 17:08
Hasnyálmirigy daganat kezelések, lehetőségek, tapasztalatok SEGÍTSETEK!
431. ovics
2016. márc. 31. 12:10

Sziasztok!


2 éve diagnosztizálták nálam a fenti betegséget. Felnyitottak, kivették az epémet és visszavarrtak, mondván a dög rajta van az éren, így nem operálható. A szövettan szerint vannak cannibál sejtek.


Azóta a 4. fajta kemónál tartok.


Nincs azóta sem áttét, de a növekedés is minimális.


Jelenleg úgy néz ki felszívódási problémákkal küzdök, minden távozik belőlem étkezést követő fél órán belül.


A probléma még, hogy megzavarodott a vércukor is és a pajzsmirigy is. Hiába inzulin, hiába pajzsmirigy hormon.


Amit kapok a betegséggel kapcsolatban:



- most éppen Gemzar FLU-LV kezelés során 20 mg CDDP és /00 mg Gemzar kemó minden második héten


- Rabiprex 20 mg 2x1


- Contramail Retard 100 mg 2x1


- Womita 3x1


- Pangrol 10.000 e. 3x1


- Medrol 4 mg 2 szem


- Lopedium szükség szerint


- Béres Extra csepp


- Nutridrink napi 2x



95 kilóról lefogytam 64 kilóra. Persze ez nagyon lassan, valójában az utolsó félév aggaszt.


A dokim kezdetben azt mondta, a műtétre kemózunk, 2 hete viszont kijelentette, hogy nem ad át műtétre.



Örülnék, ha megoszthatnám olyannal a tapasztalatomat, aki szintén ebben a betegségben szenved.

430. erus_78
2015. aug. 4. 07:05
Köszönöm!
429. Jázmyn (válaszként erre: 426. - Erus_78)
2015. aug. 3. 22:30
Fogadd őszinte részvétem :(
2015. aug. 3. 17:29
Őszinte részvétem!
427. Virágoskert (válaszként erre: 426. - Erus_78)
2015. aug. 3. 17:24
Fogadd őszinte részvétem:(
426. erus_78
2015. aug. 3. 06:56
Július 31.-én anyu eltávozott közülünk. Ismét fájdalma lett, adtunk neki fájdalomcsillapítót. Kómába esett, nem tudtuk előtte való nap már etetni sem, inni még ivott délután egy kicsit, de ennyi. Hajnalban hívott az ápolónő, hogy szerinte fájdalmai vannak, nehezen vette a levegőt, és nem reagált semmire sem. Kihívtuk az ügyeletes orvost, ő mondta, hogy ez a vég. Rossz volt hallgatni és látni... adott neki fájdalomcsillapító inekciót, bár szeritne már nem érzett semmi fájdalmat, csak automatikusan vette a levegőt, amíg a szíve bírta, addig élt. Ez kb. hajnal 2-től fél 6-ig tartott... még adott be az orvos neki nyugtatót, mondta, hogy így hamarabb vége lesz... kértük, hogy adja be... így a nyugtató beadása után 1 órával szépen lassan lassult a légzése, és megállt a szíve.
425. erus_78
2015. júl. 24. 09:48
Anyu kicsit jobban van. Ma már beszélni is tudott. Meg segített egy kicsit a lábával is, eszik, iszik. Jól megijesztett minket. Nyilván áll le a mája... sokkal talán jobb nem lesz. A tapaszokat eltolva tesszük fel, 1 nap eltolással, így nem kap talán akkora dózist egyszerre.
424. erus_78
2015. júl. 20. 15:11

Nos, nem tisztul a kép. A háziorvos ma volt kinn anyunál. Sárgul már az egyik szeme fehérje, illetve foltok jelentek meg az egyik vádliján. Azt mondta az orvos, hogy ez már annak a jele, hogy leáll a máj. Egyenlőre iszik, de nehéz vele kommukálni, nem tudja kifejezni magát, csak IGEN, NEM, JÓ, NEM KELL... ennyire futja neki. Az érdekes az, hogy ha kérdezzük, egyből válaszol, de ha megkérjük valamire, idő kell neki... szóval lehet, hogy mindent felfog, de nem tudja irányítani a testét? Nem tudom. Amikor kérdezzük, hogy fáj-e valamije, azt mondja, hogy nem, de közben olyan mozdulatokat csinálni, mintha fájna neki... ezt sem tudom... nagyon nehéz...

A háziorvos azt mondta, hogy nagyon gyenge (nyilván észrevettük mi is...), és hogy hamar el fog menni, lehet 3 nap, de akár 2 hét is... ki tudja... hihetetlen... 58 éves lesz most vasárnap. Vigyázott az egészségére egész életében, nem volt kövér, járt tornázni, túrázni... nem dohányzott, nem ivott... hihetetlen...

423. erus_78
2015. júl. 16. 10:41
Tegnap Pesten volt anyu orvosnál. Ő azt mondta, hogy ők is ezeket a gyógyszereket szokták felírni, de kisebb adagot javasolt, mivel anyu 2 napja "nincs magánál". Teljesen lelassult, alig ért meg dolgokat és csomót alszik. Nem tud elmondani egy épkézláb mondatot, vagy 10-szer elismétli. Azt mondta, hogy be kell állítani a gyógyszert, hogy magánál legyen, de ne is fájjon neki. Csak ahhoz gyógyszer kéne, kisebb adag... ma megyünk a háziorvoshoz, hogy írjon fel kisebb adagot. Remélem, hogy kitisztul a kép, mert ez így nem állapot...
422. erus_78
2015. júl. 10. 11:19

Anyu nem megy kemoterápiára. Tovább fogyott, és tegnap megemelték a fájdalomcsillapító hatását is duplájára. Így talán már nem fog fájni a háta és a köldöke fölötti hasi rész... várjuk a hatást...

Szerdán akar felmenni Pestre egy másik orvoshoz, bár szerintem már nincs értelme...

Egyedül sem akarjuk már hagyni, mindig van vele valaki, nehogy rosszul legyen a fájdalomcsillapító miatt se, meg amúgy se... viszont nem akar még ápolónőt, de jövő hét után már kénytelen lesz elfogadni, mert egyszerűen nem tudjuk megoldani, hogy vele legyünk éjjel-nappal... nem tudom, hogy mennyi idő, míg ehhez a nagyobb adaghoz is hozzászokik a teste. 20 nap alatt szokott hozzá a gyengébb dózishoz...

421. erus_78
2015. jún. 22. 16:05
Ma beszélt anyu az orvossal. Hízlalja magát, és július 8.-án megy megint kemoterápiára. Nem vitatkozott az orvos, hogy így döntött anyu...
420. erus_78
2015. jún. 19. 07:16

Voltunk az orvosnál, azt mondta, hogy itt már csak fájdalomcsillapításról van szó, sajnos nem tudja meggyógyítani. Kapott egy erős fájdalomcsillapító tapaszt, úgy néz ki, hogy hat is... Hétfőn megint megy az orvoshoz, és megbeszéli vele, hogy nem akar egyenlőre több kemo-t, esetleg pár hét múlva, ha hízott egy kicsit, mert ha tovább fogy, annak sem lesz jó vége... kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani erre az orvos... Így most próbál hízni pár hét alatt, és esetleg utána megint kemo...

Ha nem hatott volna a tapasz, akkor sugárkezelésre küldte volna el Pécsre, de azt is már csak fájdalomcsillapításra szánta volna... szerencsére hat a tapasz egyenlőre, nyilván hozzá lehet szokni, még van ennél erősebb is... majd meglátjuk, hogy mi lesz...

419. erus_78
2015. jún. 15. 16:12

Megint el telt 2 hét, újabb tumormarker érték: 100-120ezer. Sajnos az orvos nem tudja, hogy mit csináljon, anyu csak 45 kg... Holnap megyünk vele beszélni, sajnos úgy gondolom, hogy nincs jó megoldás... Ha kezelést kap, fogyni fog és rosszul lesz... ha nem kap kezelést, ki tudja meddig bírja. Bár eddig is mindig csak nőtt a tumormarker érték a kezelések ellenére...

Szóval nem tudom, hogy mit lehetne tenni.

418. erus_78
2015. máj. 29. 07:52

Anyukámnak 78000 a tumormarker értéke. A CT-n látszik, hogy tovább nőtt a 4 kis dudor a máján, és a hasnyálmirigy zsírszövetében, valamint mirigygócokban is látható valami.

Az orvos elment nyaralni, a helyettesítő nem tud mit kezdeni vele, mert mindkét orvos szerint nem áll összhangban a tumormarker érték azzal, amit a CT mutat. Jövő héten is szabin lesz az orvos, anyu addig pihenjen. Hétfőn (jún.8.) valami Bizottság áttárgyalja az ügyét, és telefonáljon kedden... Így eltellik 2 hét megint a semmivel...

Én nem hibáztatom az orvosokat, hogy tehetetlenek, de csak ködöítenek... a túlélési esélyekre sem mondanak semmit sem... nem tudom... Lehet, hogy mást csinálna az ember, amíg "jól van", ha tudná, hogy 1-2 hónap múlva már nem tud semmit sem csinálni.

417. ovics (válaszként erre: 415. - Gica985)
2015. máj. 17. 10:09

Kedves gica985 !

Én is leirom a tapasztalataimat !

A tumor nálam is az éren van, amitr nem lehetett műteni.

1 éve fedezték fel, azóta kemót kapok. Nincsenek fájdalmaim, a kemo után 2 nap, ami kellemetlen, de azután olyan vagyok, minbt egy duracell nyuszi. AZ IMMUNRENDSZEREM KIVÁLÓ, HETENTE ELLENŐRZIK. sZEDEK bÉRES CSEPPEKET- EZT AJÁNLOTTA AZ ONKOLÓGUSOM - ÉS mÁRIATÖVIS KAPSZULÁT A MÁJRA. nINCS ÁTTÉTEM.

Véletlenül benyomtam a nagybetűset........

Én hiszek a kemóban, mert 18 évvel ezelőtti mellrákból kigyógyultam.

A fogyás nem a műfogsortól vam, ne ringassátok magatokat ebbe a tévhitbe. Én 20 kilót fogytam kemó előtt, azóta tartom a súlyomat. Ezek a Goji és társai lehúzós dolgok, semmire sem jók. A neten nagyon sok ilyesmit találni, méreg drágán.

ELSŐ AZ ORVOS !

Keressetek fel több onkológust véleményért.

Most OEP engedélyes kemót kapok, ami Amerikában sikerrel használatos hasnyálmirigy rákra. Kisebbedett a tumor, betokosodott és várható, hogy műthető állapotba kerül, azaz leválasztható az érről.

Egyébként érátültetéssel is megoldható lenne, de akkor rizikós, hogy terjed. Inkjább kemo.

NEM VAGYOK GYENGE, kivéve a kemo utáni 2 napot.

A mellrákra adott kemo anno sokkal rosszabb volt.

A hajam is megvan.

A RÁKOSOKNAK TILOS AZ ELEKTROMOS KEZELÉS!!!!!!!!!!!!!!

Ez valóban bomlaszt, de úgy, hogy szétterjed. Orvost kérdezz meg, ha nekem nem hiszel !

Bármi kérdésed van , keress meg: ovics@freemail.hu

416. gica985
2015. máj. 15. 23:14
Véletlen lemaradt a sárgabarackmag hunza gombával kapszula. Ezt is szedi.
415. gica985
2015. máj. 15. 23:08

Sziasztok!

Ma találtam rá erre a fórumra, és gondoltam leirom az én tapasztalataimat hátha valakinek hasznára válik! Anyukámnál február 4én merült fel a gyanú, hogy baj van. Nem volt semmijen tünete. Csak felment a vérnyomása és bevitte a mentő a sürgősségire, ahol csinálták egy hasi uhot és térfoglalást láttak a hasnyálmirigy körül. Aztán a végleges diagnózist ct és egyéb vérvizsgálat után március 31én mondták ki. Ekkor a Tumor marker 547 volt a daganat nagysága 3.5x1.7 cm.Áttétet nem láttak! A többi eredménye hibátlan! Persze azonnal kemot akartak adni amit mind ő mind pedig a család teljes mértékben elutasítottunk. Nem beszélve arról, hogy összes orvos ismerősünk azt mondta nem szabad mert tönkre teszi az immunrendszert, és csak legyengült tőle. És milyen jól tettük hogy nem hagytuk rábeszélni ! Sajnos műteni nem lehet mert körbe fogja a daganat a hasi fő ütőeret. Az orvos rossz híreket mondott. Pár hónapot jósolt, és rettentő fájdalmakat.

Persze egyből elkezdtünk kutatni a két báttyámmal különböző alternatív természetes gyógymódok után.

Goji bogyót, artemisini kapszulát vassal,folyékony aloeverat,colostrum extrát és culevital srt szed.Mindezek mellett pedig heti 2x eljár egy elektromos kezelésre ami sejt szinten rombolja a káros sejteket és baktériumokat.

Foggalmam sincs, hogy mi az ami segített vagy hogy ezek együttesen segítettek e, de másfél hónappal a kezélesek megkezdése után a tumor marker 449re csökkent. Fájdalmai viszont vannak. Nagyon erős fájdalomcsillapítót szed. Fogyni eddig 3 kgot fogyott, de ez nem feltétlen a betegség miatt, ugyanis új műfogsora van amivel nehézkesen eszik. Remélem van olyan akinek tudtam segíteni. Vagy legalább reményt adni. Hiszen a remény még az utolsó utáni pillanatban is él és nem szabad feladni!

414. Ritaa
2015. ápr. 16. 22:51
Valaki közületek volt már kapcsolatban az onkomplex szogáltatással? Kicsit furának találom, hogy a kezelés árát előre el kell utalni... vélemények, tapasztalatok?
413. erus_78
2015. ápr. 16. 10:20
Anyu hétfőn volt CT-n. Sajnos úgy néz ki, hogy a májlebenyen 4 kis góc található, ez azt jelenti, hogy áttétes lett a májára. Hétfőtől 4 erősebb kezelést kap, utána nem lesz CT, csak a tumormarkert nézik. 7 héttel ezelőtt 1700 volt, most 16.000 !!!!! Sajnos én arra gyanakszom, hogy máshol is lesz áttét neki, csak még nem látszik, mert ezek sem voltak láthatóak a CT-n 7 héttel ezelőtt. Az orvos szerint nagyon jól van a körülményekhez képest. Hát kíváncsi leszek, hogy mi lesz 4 hét múlva.
412. erus_78
2015. ápr. 2. 08:16

Tegnap volt anyu a 7. kezelésen, most kimarad egy hét, és utána csinálnak neki CT-t, meg tumormarker értéket is akkor néznek. Szóval még 2 hetet kell várnunk, hogy megtudjuk, volt-e valami hatása a dolognak. Amúgy jól van anyu, csak hasmenése van állandóan... kap valami inekciót is 3 napig, akkor nem olyan vészes a dolog, de utána rossz neki napokig. A kezelés után pihen 2 napot, de utána jobban van... nem hányt, nincs hányingere... csak a hasmenés... volt gasztroenterologusnál, 2 dietetikusnál... most megint jobban diétázik, de fogyott még 2 kg-ot... azt mondják az orvosok, hogy a kezeléstől van hasmenése... de amúgy elsétálgat, főzöcskézik magának. Jó a kedve, eljött velem Zorán koncertre is hétfőn... (ülős koncert volt). Eddig nem ment "emberek közé", úgyhogy ez nagy tett volt tőle. Persze sétál napközben... jövő héten találkozik a munkatársaival is... úgyhogy talán nem érzi magát "annyira" betegnek már.

2 hét múlva megírom az eredményt...

411. erus_78
2015. febr. 5. 14:41
Anyukámnak a tegnapi CT nem mutatt ki semmit, viszont a tumormarker jan. 20 óta 770-ről 1700-ra emelkedett... Jövő héten szerdán kezdik csak el a kezelést... Eltelt 3 hét, és semmit sem történt...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook