Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hármasikres kismamák fórum

Hármasikres kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1024. ChrystalM (válaszként erre: 1023. - Bunny63)
2012. máj. 29. 12:33

Jáááj, de szuper, gratulálok! :-))) Tényleg szépen növekednek a babáid, úgy örülök neki! A nemük most már 100%? 2 fiú, 1 lány, tök jó :-))))


Az, hogy szurkálsz, az mit takar? Mert az utóbbi 1-2 hétben én is érzek valamit, ijesztő érzés olykor, néha olyan, mintha felfáztam volna és húzna a hasam alja, néha konkrétan beleszúr... Doki szerint ez normális?


Ja, képzeljétek, a védőnő múlt héten majdhogynem leszúrt, hogy 3,68-as APF-vel miért nem küldtek tovább genetikára... Pfff, egy pillanatra be is paráztatott, hogy nem jó az eredmény, de most, hogy bunny is ugyanazt írja, amit nekem mondott a doki (osztás hárommal), végképp megnyugodtam. :-)

1023. bunny63
2012. máj. 29. 10:53

Sziasztok! Megjöttem a 18 hetes uh-ról:-)))

Az egyszerűség kedvéért csak átmásolom a naplómból a lényeget:


Dokibá nagyon rendes volt, a saját betegeit előre szokta venni, így hamar túl voltunk az uh-n is, utána megnézte az eredményt és már jöhettünk is haza:-))

A lényeg, hogy mindent rendben találtak, mindenkinek helyén vannak a csontjai, szervei:-)))Nagyot nőttek a három hét alatt!!!! Mindhárman akkorák, hogy már betöltött 19 hetesnek számítanak (ma, a 18+3. napon).


"A" magzat (fiú) 19+2

BPD: 46mm

FL: 31 mm

HC: 165 mm

AC: 132 mm

súly: 280g


"B" magzat (lány) 19+0

BPD: 44mm

FL: 30 mm

HC: 158 mm

AC: 137 mm

Súly: 280g


"C" magzat (fiú) 19+0

BPD: 45mm

FL: 30 mm

HC: 163 mm

AC: 131 mm

súly: 270g


Doki erre azt mondta, jobban fejlődnek, mintha egyedül lennének:-))) Kérdezte jól vagyok -e, mondom szurkálok elég erősen. Erre ő: "Még jó, hát maga akkora, mintha 30 hetes lenne!" :-)) Ez volt a nap beszólása:-))) Még hozzáfűzte, hogy pihenjek sokat.

AFP-m 4,09. Ha elosztom hárommal, ez is tökéletes.


Két hét múlva megyek legközelebb hozzá magánba.

1022. ChrystalM
2012. máj. 26. 22:57

Ma délután eljutottam odáig, hogy talán nem is lesz olyan rossz nekem a kórházban. Egyre jobban fáradok, ők meg nehezek, most már ott tartunk, hogy nagyon sokszor már felállni sem tudok egyedül, úgy fáj a térdem, meg a csuklóm az erőlködéstől, és persze úgy megyek már, mint egy pindvin, ha éppen nem derékszögben. :-))))

Szóval ott legalább szem előtt leszek és nem lesz meg bennem a késztetés, hogy molyoljak bármivel, mint itthon.


Nekem is hihetetlen, hogy a 25. hét is kipipálva, egyre közelebb vagyunk a "biztonságos" határhoz, és bár nem szeretném, ha a 30. előtt jönnének, de ha mégis így lenne, minden egyes nap/hét csak növeli az esélyeiket.


A lakással végülis úgy állunk, hogy nem az ismerőséét fogjuk megvenni, de ugyanabban a kerületben. 4 emeletes házban az elsőn van, 2 szobás, napfényes, különösebben nem is kell majd felújítani rajta semmit, csak egy kis festés meg bejárati ajtócsere, és ennyi. Ééééés, ami nagyon tetszik benne, hogy akkora erkélye van, ami mindkét szoba szélességét felöleli. :-))) De jó lesz majd oda kirakni a pulyákat levegőzni, ha mondjuk sétálni nem lehet, vagy majd később kiülni velük játszani... Már alig várom. :-)))


Bunny, én is nagyon kíváncsi vagyok, mit mond majd a dokid, jelentkezz, ha végeztetek. :-)

1021. pagi82
2012. máj. 26. 22:04

Hát én nem is írom, hány rossz dolgot hallottam, sajnos.

Chrystal, szerintem ezért is érdemes a dokira hallgatni, és befeküdni. tényleg úgy kell felfogni, hogy a babák érdekében. Persze vannak olyan szerencsések, mint Lilly, aki az orvosával is meg tudta beszélni, és minden rendben is volt, hála az égnek. De az biztos, hogy ott benn sokkal gyorsabban tudnak reagálni, ha mégis gond van. És ilyenkor 1-2 perc is sokat számít.

Örülök, hogy szépen fejlődnek, Igazából az is leheet, hogy most a legkisebbnek vélt a legnagyobb. Pár mm félreszámolás több dekát jelent. Az is lehet, teljesen egyformák.

Hihetetlen, hogy már a 25. héten is túl vagytok! De jó! Remélem, sikerül lakást találnotok. Mi van azzal a lakással, ami a párod ismerőséé, vagy valami ilyesmit írtál a naplódban?

Milyen rendes a régi dokid, hogy átad másnak. Mármint tudom, hogy ez neked nem jó, de hogy nem azt nézi, hogy neki legyen több pénze, érdeme, hanem csakis téged és a babákat tartja szem előtt.

Bunny, alig várom már a híreket a babókról! Írj ám, amint tudsz. És te hogy töltöd a napjaidat? Most már a te pocakod is jó nagy lehet.

1020. ChrystalM
2012. máj. 26. 00:53

Sziasztok, jol nem irtam mostanaban, de epp a lakas vetel-eladas kellos kozepen vagyunk, plusz hitelintezes, szoval zajlik az elet rendesen.


Idokozben az is kiderult, hogy orvost kell valtanom, az eddigi nem mer tovabb gondozni, szoval irany az I. noi. :-( Persze tudom, hogy ez mind az o erdekukben tortenik, csak nem igy terveztem, na mindegy.

Az uj dokival egyebkent 2 het mulva talalkozom es azt az infot sugtak, hogy a 28. heten be akar fektetni, max 1 hetet lehet vele alkudni pluszban.


Babacskak jol vannak, holnap toltik a 25. hetet. A multheti UH-n a fiu 720, a lanyok pedig 680 es 630 grammok voltak. Remelem a legkisebb nem szakad le ennel jobban, bar o mindig is kisebb volt a tobbieknel.


A magam reszerol rozzanok, itt faj, ott faj, nehezen mozgok es mar a zuhany alol is ki kell tamogatni. :-O


Lily, szuperul fejlodnek a babak, ez tok jo! :-)))

Bunny, probalj meg nem izgulni (bagoly mondja, haha), mert tenyleg sokat szamit, milyen lelkiallapotban vagy. Az en babaim pl nagyon erzekenyek a nyugjeimre. Sajnos sok rosszat hall az ember, de hinni kell, hogy minden rendben lesz.

Es remeljuk, hogy az a szegeny ket kis csoppseg hamar osszeszedi magat...

1019. bunny63 (válaszként erre: 1018. - Lily26)
2012. máj. 25. 15:39

Húúú... annyira rossz ilyeneket olvasni. Ilyenkor mindig előtörnek az én kétségeim is. Persze enélkül is izgulok szinte minden percben, hogy rendben menjenek a dolgok, de tudom, hogy nagy a kockázat. Annyira sajnálom a 3. kismamit:-((( De nagyon bízom a két másik kicsiben!!!! Nem tudod hol szült? De mondjuk gondolom, a legjobb helyre kerültek!


Velem egyelőre minden ok. Kedden megyünk a 18 hetes uh-ra.

Írtam neked privit is.

Örülök, hogy szépen fejlődnek a kicsik!!!

1018. Lily26
2012. máj. 24. 22:07

Köszi a hasfájás elleni tippeket: masszírozunk, meg van infacol, de valószínűleg csak az idő fogja megoldani. Különben nagyon édesek, szépen híznak már 2800g körül vannak. Az éjszakák kemények, nehezen viselem a kialvatlanságot.

A védőnőmtől hallottam, hogy a 3. dunakeszis hármasikres kismamánál a 28. héten beindult a szülés az egyik kisbaba betegsége miatt és sajnos ő csak 3 vagy 4 napot élt. :(((

A másik két baba is csak 900g körül van. Remélem velük már nem lesz gond. Ilyenkor mindig nagyon szerencsésnek érzem magam.

Kismamák mi újság? Remélem mindenki jól van.

1017. Vancsa1977 (válaszként erre: 1015. - Pagi82)
2012. máj. 16. 13:16

Köszi a választ!

Nekem is(a kövérségem ellenére)a vágásnál horpadt a hasam ahogy írtad,és 1 ideje fáj a hasam.

Meg egyszer fekve felemeltem a hátsómat,és úgy húztam le a nadrágomat,erre rámszólt a férjem,hogy úristen hogy néz ki a köldököd?Hát teljesen ki volt dudorodva,és olyan lett,mint 1 kráter.

Félek elmenni az orvoshoz,mert félek,hogy műtét lesz,és akkor félek,hogy ottmaradok a műtőasztalon.A császározásnál is nem sok híjja volt,hogy elpatkoljak,mert sok vért vesztettem,és újrakellett éleszteniük az orvosoknak.

1016. bunny63 (válaszként erre: 1014. - Pagi82)
2012. máj. 16. 09:43
Épp tegnap olvastam egy babagondozós könyvben, h óramutató járásával megegyezően kell masszírozni a pocit:-))) Remélem Lily-nél is beválik!
1015. pagi82 (válaszként erre: 1013. - Vancsa1977)
2012. máj. 16. 08:03

Úgy vettem észre, hogy egyébként is nekem a szülés után nem formálódott vissza a köldököm, hanem csak egy kis horpadás lett ott, szinte maradt kisimult teljesen. Na, és egyik napról a másikra észrevettem, hogy eldeformálódott, keletkezett egy "lyuk". Aztán rájöttem, az nem lyuk, hanem mellette egy kidudorodás. Kemény volt és szépen lassan 1 év alatt azért láthatóan növögetett. Néha néha fájt is, olyan szúrkáló, vagy inkább húzódó érzés volt. Aztán elmentem háziorvoshoz, az azt mondta, nincs semmi bajom - 1 méter távolságból, még csak hozzám se ért, ezért indultam tovább. Aztán egy sebész mondta, hogy van egy kis köldöksérvem, ami még nem szorul műtétre, de ha így folytatódik, akkor biztosan. Aztán végül csak kellett, akkor már a háziorvos is látta.

Ha sérved van, azt érezni fogod, mert nagyon nagyon ritka,hogy semmilyen panasszal nem jár.

1014. pagi82 (válaszként erre: 1011. - Lily26)
2012. máj. 16. 07:58

Persze még nem is lehetne plasztika, az minimum 1 év, de inkább 2. Hát ha volt már sérved, akkor igencsak lehet, hogy most azt érzed, akkor viszont - nem akarlak ijesztgetni - de ha nagyon nagy, akkor a műtétet előbbre kell hozni. De ezt majd úgyis látja az orvos. Azért veszélyes dolog az a sérv, ha megnő. MIkor is telik le a 6 hét?

Szerintem a hasfájósságot majd kinövik,illetve hozzászokik a szervezetük, megtanulnak ők is kevesebb levegőt nyelni evés közben. MI az összes ilyen szert kipróbáltuk , kivéve azt az angol vizet pont. :) Infacol ami talán bejött, de ebben se vagyok biztos, szerintem ami a legjobban hatott az a büfiztetés. A büfiztetés is úgy, hogy órajárásával megegyező irányban (vagy ellentétes??? Hú, elfelejtettem, pedig nem mindegy, mert a belek úgy állnak, és ha fordítva csinálja az ember, akkor az bélcsavarodást is okozhat állítólag) Szóval úgy masszíroztuk őket, meg kis nyomást gyakoroltunk a gyomorszájra alulról felfelé, na ilyenkor mindig kijött egy nagy büfi. sokszor ott áll meg a levegő. Meg aztán a lábtologatást is csináltuk. De egyébként nem tudom a nagyobbakkal hogy voltál, de én csak arra emlékszem, először jött a hasfájás, aztán a nem tudom mi, aztán a fogfájás, ínybedagadás, nyafi, hiszti. És most itt tartunk, hiszti hiszti hiszti. :D szóval mindig is sírtak valami miatt...

Tegnap sétáltunk hazafelé és láttak egy kisgyereket sírni az utcán. Kiabálták neki, hogy szobába szabad sírni! Mert mindig mondjuk nekik, ha hisztiznek, hogy menjenek oda, ott sírhatnak. De már kezdek egyre immunisabb lenni a sírásra.

1013. Vancsa1977 (válaszként erre: 1010. - Pagi82)
2012. máj. 15. 09:48

Szeretném megkérdezni,hogy milyen ha köldöksérved van?Hogy vetted észre?Mondjuk te sovány vagy.és hamar megláthatod magadon,de én kövér vok....


Nekem szerdán volt a császárom,és következő héten kedden engedtek haza a babával.És már 1,5 héttel a szülés után már bicikliztem.

1012. kriszti3
2012. máj. 15. 09:47

Szia Lily!

Nekem is hasfájós volt a Csanád.A lányokkal semmi gondom nem volt.Sok mindent kipróbáltam,talán az angolvíz/ha jól emlékszem a nevére/ használt.igazából idővel kinőtte.Sokat tornáztattuk,maszíroztuk a hasát.Van tejed vagy tápszert adsz nekik?

1011. Lily26
2012. máj. 14. 20:20

Rengeteg oxitocint kaptam: műtét közben és után míg a kórházban voltam napi háromszor szúrtak. És nekem is volt nyomkodás műtét után. Az összes doki, meg szülésznő és még a szülésznőtanoncok is nyomogatták a méhem, nekem meg a szemem gúvadt ki közben. Közben rájöttem, hogy lehet, nem is a méhemmel van a gond, hanem a sérvemmel, sajnos nekem is van köldöksérvem, még az első császárom után jött elő, de akkor még egész kicsi volt, de ez a terhesség persze ennek se használt. Szóval lehet, azzal van inkább a gond. Mindenesetre a 6 hetes kontrollon rákérdezek a dokinál, ha nem javul a helyzet. Egyelőre még nem szeretnék plasztikát, mer t a 2 császár is elég sok volt szerintem, de meglátjuk milyen lesz a hasam 1 év múlva.

A fiúk már végre nekiálltak rendesebben hízni, ez megnyugtató, csak ne lennének olyan hasfájósak. Rengeteget sírnak szegénykéim. Akinek volt ilyen, mi vált be rá?

1010. pagi82 (válaszként erre: 1008. - Lily26)
2012. máj. 14. 15:05

Méhösszehúzót kaptál? Meg vérzéscsillapítót? Én kaptam szurikat meg tablettákat is, azok sokat segítettek. Meg hát a császár után az őrzőben volt egy néni, akit Zsuzsa néninek hívtak.... ANDI emlékszel??? :D :D Ajjjajajj!!! Kínzott minket, de iszonyatosan. Szóval volt egy homokzsák, amit rátett a hasunkra, hogy minél jobban húzodjon vissza, tartsa a helyén a hasunkat. Aztán én nem is tudom mennyi időnként, de sűrűn jött, kb. óránként, két óránként és levette, elkezdte nyomkodni a hasunkat, hogy jöjjön ki a sok vér és a többi. Persze csak jót akart nekünk, de mikor már jött, én csíptem martam önkéntelenül is, annyira fájt! Ő meg csak kiabált, hogy engedjem el a kezét, de egyszerűen nem bírtam. :D Így vicces visszagondolva.

Hasplasztikát akkor támogatja a tb, ha igazoltan fogysz minimum 35-ös bmi-ből minimum 10-et. TEhát orvosnak kell igazolnia, hogy ennyi voltál és ennyi lettél tartósan. A másik módja még esetleg, hogy pszichológus ír véleményt, hogy mennyire bedepiztél a hasad miatt, de ez nem elfogadott tény, csak tipp. (orvos tippje :) ) ugye itt nem csak az orvoson múlik, hanem főként a tb-n. az orvos csak segít, hogy elfogadj a tb.

Nekem köldöksérvem volt, amiatt is kellett műteni.

A terhes súlyt egyébként nem mindig fogadják el.

A műtét 1,5-2 órás, utána 2-3 napig még kórházban kell maradni - de orvosa válogatja, van ahol másnap kiengednek, van ahol 1 hétig is benn kell maradni. Viszont mozogni igazán 3 héttel a műtét után tudtam, előtte csak mint egy robot, mert nem lehet kinyújtani magad, tehát vigyázni kell, hogy nem lehet lehajolni, felnyúlni semmiért. görnyedten tudod magad tartani, mert feszül a bőr a hason és nyújtott lábbal se nagyon tudsz aludni. De ez tényleg 2-3 hét, egyébként műtét után napról napra sokkal jobb, én fájdalmat nem éreztem, csak kellemetlenséget.

1009. pagi82
2012. máj. 14. 14:50
Nyitottam naplót a babakocsikkal.
1008. Lily26
2012. máj. 12. 12:18

Köszi a választ. Igazából nem várom, hogy valaha is olyan lesz. mint régen. 70-ről 123cm-re nőtt a hasam! És már az előző terhességeimnél is csíkosodott. Most inkább csak a méhem mérete idegesít: még mindig kitapintható és kemény sokszor, és bőven a köldököm felettig ér. Elvileg 6 hét alatt vissza kellene zsugorodnia a normál méretére, remélem sikerül majd neki. Egyelőre még erősen vérzek, de ez mondjuk az előző terhességeim után is így volt.

A hasplasztikát támogatja egyéként a tb? Mekkora műtét volt? Feküdni kell utána?

1007. pagi82 (válaszként erre: 1002. - Lily26)
2012. máj. 12. 08:45
Ó hát még ne várj semmit! Nekem kb. 1,5 év kellett, hogy teljesen visszamenjen minden. Illetve még lehet azután is változott picikét. Visszavarrték a hasizmaidat? Ez tök jó. Én úgy éltem három évig, hogy két tenyérnyire szét voltak csúszva a hasfalaim. Most januárban volt a műtétem. Azért a terhesség vége felén szinte minden nap rátesz ám még egy lapáttal! Minél tovább vannak benn, annál jobb a babáknak, de annál rosszabb a hasnak,bőrnek! Nekem kb. a 31-2. héten kezdett el repedezni a bőröm, addig egész jól bírta. Aztán meg csak nőtt és nőtt még,a zért maradt ráncos iszonyatosan. Kb. úgy néztem ki, mint egy 80 éves nénike, főleg ahogy lógott. A 3 év alatt azonban egész jól visszament, szóval tényleg sokat javult, de annyira nem, hogy fel merjek venni egy bikinit, vagy akár a férjem előtt fesztelenül érezzem magam. Utáltam a hasam, de msot már szép kis pocim van! :) Örülök, hogy megcsináltattam.
1006. pagi82 (válaszként erre: 998. - Bunny63)
2012. máj. 12. 08:38
Lehet az még három lány! a 90 % kb annyit tesz, mint ha azt mondta volna, hogy 50%. Szerintem. Nekem amúgy a 18. héten se tudták biztosra mondani. Csak a 24. hét körül - ha jól emlékszem. De hát sok olyat hallani a mai napig, hogy azt mondták fiú lesz és lány lett, vagy fordítva.
1005. pagi82 (válaszként erre: 1003. - Kriszti3)
2012. máj. 12. 08:32
Mekkora ruhákra gondoltál? Most töltögetem fel a vaterára a kinőtt ruhákat, játékokat meg mindent, ami csak foglalja a helyet. Több gyereket úgyse szeretnénk... :) (most legalábbis biztos nem!)
1004. dubadri (válaszként erre: 1003. - Kriszti3)
2012. máj. 11. 12:57
nagyon helyesek a gyerekek!! Mind az 5!!! :)
1003. kriszti3
2012. máj. 11. 12:14

Sziasztok!

Lily!Nagyon nagyon gratulálok és tengernyi erőt a gyerekekhez!Nekem is 5 van:)ezért is mondom.Nagyon ügyesek voltatok,és gyönyörűek a fiúk.

Tök jó,hogy a környéken ennyi a hármasikres.Mi Vácon lakunk,illetve mióta megvannak a kicsik kiköltöztünk vidékre.Nem tudom ki hogy van vele,rólam igazából most tűntek el a fölösleges kilók.Ne, sok volt de ez volt a legrossszabb.

Lányok ti mit csináltok a kinőtt ruháitokkal??

Szivesen vennék csajszi ruhákat,cipőket.Olvastam a kocsi üléseket,nekünk Wolksvagen polónk van egyenlőre.Hátra semmiféleképpen nem férnek el

ugye?Tettem fel új képeket.

1002. Lily26
2012. máj. 10. 21:33

Én a régi részen Dunakeszi állomás közelében lakom. Anyuék meg Fóton a Somlyó-hegy tetején. Tényleg összejöhetnénk egyszer.

Lenne egy kérdésem: nektek mennyire ment vissza a hasatok szülés után? Csináltatok valami speciális tornát? Nekem a hasizmaim is össze kellett varrni szüléskor, annyira eltávolodtak egymástól. Volt ilyen valakinek? Nem vagyok egy cicababa és nem is a "szépségem" miatt érdekel elsősorban a dolog, de jelenleg elég ijesztően fest a hasam. Az, hogy nagy meg ráncos egy dolog, de a méhem még mindig sokszor kitapintható és kőkemény, főleg ha szoptatok és a köldököm felett is érzem. Volt ilyen valakinek?

2012. máj. 10. 13:12
Csajok és merrefele laktok D.keszin?Mi sokszor megyünk át játszóterezni,Lily, lehet már találkoztunk is:)
1000. bunny63 (válaszként erre: 999. - Lily26)
2012. máj. 10. 11:55

Hát, tényleg kicsi a világ!:-))) Bocsi, úgy rémlett, az első két gyerkőc is ikerpár.

Nekem is valami ilyesmit mondott a védőnőm, csak vagyok olyan pesszimista ez ügyben, hogy attól tartok, a "nagy" igényre való tekintettel őszig, mire szülök, meggondolják magukat. Bár a segítség nagyon jól jönne!

999. Lily26
2012. máj. 10. 11:11
bunny63:Szia! Szuper, hogy minden OK. Mi is Dunakeszin lakunk! De nem vagyok rutinos ikres csak rutinos gyerekes. A 2 nagyobb közt 21 hó van (4,5 és lassan 3 évesek). Ami az önkormányzatot illeti, ne félj mi kiharcoltuk, hogy legyen támogatás. Első körben elhajtottak, de anyu elment a polgármester fogadóórájára,plusz a NOE is szólt az érdekemben. És a polgi végül jó piárfogást látott benne. Támogatni kívánja a nagycsaládos életformát (neki is 4 gyereke van): szóval eljön majd köszönteni, lesz virág, cikk a helyi lapban és cserébe 1 évre kapnánk 6 órás segítséget. És volt egy gyűlés, amire meghívták a védőnőket, hogy innentől lesz támogatás, meg ajándék a hármasikreseknek (talán pelenkacsomag 1 évre?). És ott derült ki, hogy rajtam kívül van 2 hármasikres kismama. Szerintem kicsit meglepődtek, mert a védőnő szerint vagy 8 éve nem volt hármasiker a városban.
998. bunny63 (válaszként erre: 996. - ChrystalM)
2012. máj. 10. 11:01
A megérzésem az volt, hogy három lány. Ez már valószínű nem jön be:-))) Most kezdek áttérni a 2fiú 1lány megérzésre:-)))) De ebből még az előzőeket tekintve bármi lehet. Mégsem vagyok olyan jó boszi, mint hittem:-)
997. bunny63 (válaszként erre: 995. - Bobababa76)
2012. máj. 10. 10:59
Kicsi a világ:-))))
2012. máj. 9. 20:48

bunny, szuper, örülök, hogy minden oké veletek, és már alakulnak az arányok :-D van valami megérzésed ezzel kapcsolatban?


igen, ezen a kerületi hozzáálláson mindenki megdöbbent eddig, mert ezt mondják a legcsaládbarátabbnak Bp-en... bár keresztanyám is önkorinál dolgozik, ő mondta, hogy igazából 2010 óta szűntek meg ezek a támogatások, előtte voltak... na mindegy, majd megoldjuk valahogy :-)


akkor lehet, hogy neked szerencséd volt és nem lőttek túl, és tényleg csak a babák fociznak a fetefészkeiddel :-DDD

995. bobababa76 (válaszként erre: 992. - Bunny63)
2012. máj. 9. 19:50
Bunny nem mondod,h D.keszin laktok?MI Fóton!!!!!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook