Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Harc önmagam ellen, önmagamért! fórum

Harc önmagam ellen, önmagamért! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Harc önmagam ellen, önmagamért!

1 2 3 4 5 6 7 8
90. wirgi
2013. dec. 30. 19:52

Szia! Én 2012 márciusában rá álltam a mérlegre és a 85 kg-tól/ 162 cm mag/ megijedtem. Eddig nem zavart a súlyom, de most valahogy igen kövérnek éreztem magam. Lányomnak mondtam, hogy szeretnék valahogy fogyni keresek valami jó diétát erre a válasz az volt Anyu, két dolog kell a fogyózáshoz " nem kell zabálni és többet kell mozogni" Igaza volt megnéztem a kalóriabázis.hu oldalon egy napi addigi étkezésemet kalóriában ez kb 2200-2800 kal-ig volt behtárolható, és megnéztem, ha normálisan heti 0,5 kg ot szeretnék fogyni mennyi kalóriát kell ennem /1350-1400/hát igen rájhöttem, hogy tényleg nem szabad zabálni. Innét aztán naplóírás odafigyelés, és valójában mindent ettem, csak sokkal kevesebbet éa a mérleg a mai nap 66 kg-ot mutat, s ez minden nehézség nélkül. Ebben a majdnem két évben már fél éve nem írom a naplómat sem, mert ránézésre tudom, hogy kb mi mennyi kalória / süti, csoki, gyümölcs, zsemle és a többi/. Közben a mozgásra is oda figyelek, de itthon napi 2 alkalommal /teggel-este/10-12 perc. MOst már eljutottam oda, hogy igazándiból nem szeretnék csak 3 kg-ot fogyni, mert már 60 éves leszek és ez a súly most pont jó, most már a bőröm is teljesen szépen visszahuzódott.


Azt hiszem hogy ha már megtudtad csinálni a nagy fogyást akkor igen hamar rá jössz arra, hogy van elég akaratod, hogy folytassad tovább az elért eredményt, és megtanulj egy életmód formát, ami segít a súly megtartásba.

89. Finci44 (válaszként erre: 88. - Chelsey)
2013. dec. 30. 18:58
Akkor eldölt. A szándékaim persze nem változtak meg, csak gyenge voltam. Lefogyva egyébként tök jól is éreztem magam a bőrömben, csak sajnos mindkétszer kibillentem (szerelem, munka) és felborult a lelki egyensúlyom. Egyébként meg stresszevő vagyok, ha bármin tépelődök, azonnal rágcsálnom kell valamit stresszoldásként.
88. Chelsey (válaszként erre: 85. - Finci44)
2013. dec. 30. 18:50

Akkor most eldőlt vagy sem?! ;-)


Az a kérdés, hogy ha annyira el tudtad dönteni, miért nem sikerült mégsem kitartani végig, nyilván nem változtak meg a szándékaid? Nem hinném, hogy fogyás közben meggondoltad volna magad, hogy mégis inkább súlyfelesleget akarsz, mert az milyen jó :)


Nagyon összetett dolog ez szerintem, nem egyszerűen "csak" egy döntés.

87. Finci44 (válaszként erre: 86. - K-né Zsóka)
2013. dec. 30. 18:47
Azért mot letöltöttem egy jó kis alkalmazást, számolja a bevitt és elégetett kalóriát. Lehet, hogy megpróbálom használni, bár még igy is macerásnak érzem, hogy a program számol ki mindent.
86. K-né Zsóka (válaszként erre: 84. - Finci44)
2013. dec. 30. 17:49
Teljesen egyetértek veled, amit írtam nem követendő példának szántam , csak nekem bejött. És most ismét azzal szeretnék megpróbálkozni. Vagyunk néhányan akiknek a sport nem tesz jót, nekünk csak a kiadós nagy gyalogolások maradnak ...
85. Finci44 (válaszként erre: 82. - Chelsey)
2013. dec. 30. 17:19
Lehet, hogy itt eddig még nem hangzott el, de szerintem akkor is agyban döl el. Nálam már eddig kétszer is megvolt a kattanás, csak sajnos mindig "vissza is kattantam" :-(
84. Finci44 (válaszként erre: 81. - K-né Zsóka)
2013. dec. 30. 17:17

Kinek a kalóriaszámlálás, kinek az, hogy kiiktatja a cukrot, lisztet, vagy megcsinálja a 90 naposat, teljesen mindegy, mit csinálsz, ha következetes tudsz lenni.

Én nem számoltam soha a kalóriát. Összetettem, hogy szerintem mi a jó, amit ehetek (persze mértékkel) és mi az, amit biztos nem kellene ennem.

A következetesen betartott szabályaid mellett, ha a mozgásra is figyelsz és legalább 4szer edzel valamit, mozogsz, az már sikerre vezethet.

83. Chelsey (válaszként erre: 82. - Chelsey)
2013. dec. 30. 15:15
Ha valakit érdekel a téma, "Van szabad akaratunk?" címmel találtok egy könnyen olvasható, érdekes cikket a Természetgyógyász magazin januári számában.
82. Chelsey (válaszként erre: 79. - Finci44)
2013. dec. 30. 14:54

Az a baj ezzel az egész függőséggel, hogy amíg valaki képes moderált mértékben fogyasztani valamit, addig másnak ez nem vagy csak ideig-óráig megy. És ez valóban nem csak a klasszikus élvezeti szerekre igaz, hanem kvázi bármire. Hisz szinte bármi lehet függés tárgya.


Itt még szerencsére nem állt elő senki az "agyban dől el" szöveggel, amivel legtöbbször azt sugallják, hogy csupán döntés kérdése a függéstől való megszabadulás és akinek ez nem sikerül az gyenge jellem. Ezzel kapcsolatban érdemesnek tartom megjegyezni, hogy a neurobiológusok még mindig nem tisztázták, hogy mi magunk uraljuk-e az agyunkat vagy az agyunk irányít bennünket ...


De azért tartsunk ki, legalább adjuk meg magunknak az esélyt a nyerésre! ;-)

2013. dec. 30. 13:34
Nekem a kalória számolás vált be anno, aztán elhanyagoltam, pedig nagyon jó volt. Kezdetben folyamatosan éhes voltam, mert inkább kis adagot ettem de az aztán igaz magyaros kaja volt. Aztán kezdtem nézegetni, hogy mi az amit szívesen megeszek és mégis nagyobb adagot is lehet belőle. Észrevétlen kezdtem több ,sokkal több zöldséget,gyümölcsöt fogyasztani mint addig. Jól is laktam, nem is híztam. És akkor már nem sportoltam, csak nagyokat sétáltam és mindenhová gyalog mentem a városban.
80. Finci44 (válaszként erre: 1. - Acimity)
2013. dec. 30. 11:34

Szia!

Most csatlakoztam hozzátok. Látva, hogy már milyen sokan szóltak hozzá a cikkedhez érezheted, hogy nem vagy egyedül a problémáddal.

Én 7 éve lefogytam 13 kg-t, majd feljött vissza 17. Három éve ledobtam 2,5-3 hónap alatt egy 20-ast, ami persze mára megint visszajött.

Tegnap a cikkeden felbuzdulva álltam neki újból, mert emlékszem, milyen jó érzés volt egészségesen enni, mozogni és mindezek mellékhatásait élvezni, hogy ismét csinosan fel tudtam öltözni, hallani az elismerő szavakat az ismerősöktől látni ismét szerelmem szemében a csillogást.

Kitartást kívánok neked! Soha ne add fel, meg tudod csinálni, csak mindig pozitívan gondolkodj!

2013. dec. 30. 11:23

Sziasztok!

Olvastam egy könyvet, a cukor bues-t. Ajánlom mindenkinek a figyelmébe. A lényege: a finomított répacukor és a búzaliszt ugyanolyan függőséget okoz, mint pl. az alkohol. Ezért van, hogy ha teljesen ki tudod iktatni (21 napot mond a könyv), akkor utána már nem sóvárogsz utána. Viszont ha bármennyire kicsi falatot betolsz, utána mint a lavina, megint nem tudsz leállni vele.

Nekem beigazolódott, próbákjázok ti is ki!

78. csipetkeee (válaszként erre: 76. - Suncrest)
2013. dec. 29. 20:23
Ezt én is tapasztaltam nagyon sokszor.
77. Jella (válaszként erre: 75. - 130454e42d)
2013. dec. 29. 19:57

Itt:

[link]

76. suncrest (válaszként erre: 65. - Bibity)
2013. dec. 29. 19:46
Szó szerint így van! Ugyanezt tapasztaltam én is. Egy morzsányi édességet sem szabad bekapni, mert utána valahogy beindul az agyban a: ZABA! ZABA! ZABA! és lehetetlen leállni.
75. 130454e42d (válaszként erre: 74. - Jella)
2013. dec. 29. 19:09
Ne haragudj, hol olvastad ezt?
74. Jella (válaszként erre: 73. - Chelsey)
2013. dec. 29. 18:54

Erről még nem hallottam,de utána olvastam.

"A „hasi agy” idegi információhordozó anyagokat termel, s reagál a pszichét befolyásoló szerekre is. Autonóm módon dolgozik: sokkal több jelet küldd a koponya-agynak, mint amennyit onnan fogad. Megbetegedhet és kialakulhatnak saját neurózisai. Érez, gondolkodik, emlékszik… Olyan pszichoaktív anyagok forrása, amelyek a kedélyállapottal állnak kapcsolatban, így a szerotoniné, dopaminé és az ópiátoké. Benzodiazepinek is termelődnek itt, olyan vegyi anyagok, amelyek a válium vagy a hasonló szerek nyugtató hatását adják."


Így megvilágosodott pár dolog ...

73. Chelsey (válaszként erre: 70. - Jella)
2013. dec. 29. 18:32

Valahol azt olvastam, a bélrendszer olyan mértékben "irányítja" az agyat, hogy kis túlzással két agyunk van.


Az szinte biztos, hogy valami egyensúlyprobléma okozza a túlevést. De arra sajnos mindenkinek egyéni megoldást kell keresnie, hogy miként kerüljön újra egyensúlyba.

2013. dec. 29. 18:22

Ismerős a téma, amiről írtál, és nem akarlak elkeseríteni, de ez igenis így lesz, mindig. Magam is ezzel küzdök. Mínusz 20 után már mindig oda kell figyelnem. De ha elfogadod, hogy ezzel dolgod van, és egyébként jól vagy a bőrödben pluszosan, mínuszosan is, és nem a külső vélemények határozzák meg ezt az érzetet, akkor nincs baj.

Sok sikert kívánok ahhoz, hogy a N e k e d legjobb formába lendülj!

71. Acimity (válaszként erre: 70. - Jella)
2013. dec. 29. 18:14
Egyet értek!
70. Jella (válaszként erre: 65. - Bibity)
2013. dec. 29. 18:09

Ez tényleg így van!Sajnos ez is egyfajta függőség,részemről legalábbis mindenképpen.:/ Ha fogyózok,akkor muszáj teljesen megvonnom magamtól az édességet,különben a legkisebb falat után elcsábulok.

Egyedül 3in1 kávét ittam pont azért,hogy ezzel helyettesítsem az édességet,mivel nagyon kevés vízzel iszom,elég tömény,édes,de sajnos hosszútávon nem pótolja azt,amire a szervezetem (vagy inkább a lelkem) vágyik. :/

69. a0c1361e44 (válaszként erre: 61. - Gbabi50)
2013. dec. 29. 18:08

Ha cukor problémád van, akkor pedig olyan diétát kellene tartanod, hogy a vércukrod mindig egy szinten legyen. Erre szokták javasolni a 160 gr-os diétát.


Egyébként te tudod:)

Ha azt gondolod, hogy mindent megteszel, amit csak lehet, akkor én elhiszem...

68. Acimity (válaszként erre: 65. - Bibity)
2013. dec. 29. 17:52
Én,amikor rendesen csináltam és édességet kívántam ittam egy cappuccinot,nálam bevált.
67. Acimity (válaszként erre: 60. - Guzmi)
2013. dec. 29. 17:50
Köszi az ötletet!Utána nézek!
66. Acimity (válaszként erre: 58. - Dc62f5c563)
2013. dec. 29. 17:49

Édes vagy,köszönöm!

Bizony,muszáj mennie!

65. bibity (válaszként erre: 64. - Bibity)
2013. dec. 29. 17:48
Az édességekkel kapcsolatban azt látom magamon, hogy egy falatot sem szabad. Olyan ez, mint az alkoholizmus, aki beleesett nem gyógyulhat ki, max elmondhatja, hogy x éve tistzta. Szerencsére vannak édesítőszerek, így lehet sütit enni mégis. Ez a része szerintem ennyire egyszerű. Én akinél nagy visszahízást olvastam, mindig úgy kezdte, hogy megengedtem magamnak egy pici sütikét, csokikát stb... Terhességem alatt ebbe én is beleestem, így most fogyózhatok...
64. bibity (válaszként erre: 59. - Gbabi50)
2013. dec. 29. 17:42
Hát ez tényleg nagyon nehéz, magamról is tudom. Kis részleteken is múlhatt a siker... Én sem tudom, ez pontosan hogy működik, több részlet kéne arról, mit is ettek pontosan. Én próbálok sokat olvasni, innen onnan infót gyűjteni. Aki pl. Cukorbetegség közelében van, megtudtam, hogy nem ehetne fruktózt. Tehát pl. A diabetikus termékek egy része ront az anyagcserén. Aztán, az updateben úgy látom, megnövelt zsír és fehérjebevitellel kéne elérni a jóllakottságot. Na igen, de a receptek rengeteg tejszínt használnak, amit én nem bírok. Nekem egészséges zsírbevitelre jó pl a dió, mandula, ezek rém drágák. És még biztos van egy csomó apró trükk, amit nem tud az ember...
63. suncrest (válaszként erre: 1. - Acimity)
2013. dec. 29. 15:42
Sokkal többen járunk hasonló cipőben mint gondolnád. Most én is küzdök, mert a nagy nehezen leadott 35 kilóból már 10-et visszaszedtem. Megtartani sokkal nehezebb mint elérni az áhított súlyt. Ez egy örök harc. Sajnos. :(
62. gbabi50 (válaszként erre: 35. - Jella)
2013. dec. 29. 15:35
Igen,en is igy vagyok vele es meg angyon de nagyon sok mas ember,de aki nem az meg nem hiszi,na meg aztan mind nehezebben szanja ra magat az ember a fogyira es mind nehezebben mennek le a kilok.
61. gbabi50 (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2013. dec. 29. 15:31

Szia!

Igyekszem mozogni,mindenhova biciklivel megyek,es amikor olyan ido van hogy aznap nem bicajoztam akkor a szobabiciklin tekerek 5km ,15 perc alatt,tudom hogy nem sok de a szobabicaj nagyon lefaraszt,sokkal nehezeb mint az igazi,a labaim nagyn fajnak de ezt be szoktam tartani,mas mozgast nem nagyon ajanlott nekem mert nagy a sulyom es izuleti meg mas gondjaim is vannak,azt meg ne mond nekem hogy nem akarok valtoztatni mert akkor nem torodnek a dologgal es meg ezt a forumot sem olvasnam,azt hogy mennyit szenvedtem azt csak en tudom,hany almatlan ejszakam volt mert nem akartam enni este,ahogyan tanacsoltak,vagy mert szegeny ch.dietat tartottam,nekem az a nagy bajom hogyha ingadozik a vercukrom akkor ram jon a fekezhetetlen ehseg,azt nem kivanom senkinek hogy tudja meg milyen az amikor nem vagy ura a testednek,persze aki nem elte at az nem hiszi el ,de azert masok is kuzdenek ezzel,orvendjel hogy ezt az erzest nem ismered,de ne itelkezzel elhamarkodottan,tudod,azt szoktak mondani konyen beszel aki nem dadog,hat minden jot Neked es vigyaz a sulyodra,lehet hogy en valamit az elejen rontottam el,30eve amikor kezdtem a dietakat,a szulesek utan,akkor meg nem volt annyi infom a dologrol,na meg a lehetosegek is korlatozva voltak,akkor Erdelyben eltem es eleg uresek voltak a boltok,erultunk hogy valami kerult az asztalra,eleg nehez volt beszerezni a dietahoz valokat.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook