Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány évesen szülnéd az első gyerekedet? fórum

Hány évesen szülnéd az első gyerekedet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
12. v.csilla (válaszként erre: 1. - Annaaa)
2010. febr. 3. 13:45

Szia!

Én az eslő gyermekemet 20 és fél évesen szültem.

Nem bántam meg, de tényleg kimaradt az életemből a szórakozás, a barátokkal való bulizás, mivel a barátoknak nem volt családja, így lassacskán elkoptak mellőlünk.

A második lányomat 32 évesen szültem, és most sokkal érettebben áltam a babaváráshoz. Annyira belejöttünk, hogy március közepére várjuk a 3. babócánkat.

11. 3b816157ed (válaszként erre: 7. - Annaaa)
2010. febr. 3. 13:45

nem

férjnél vagyok

van ház, kocsi nuku hitel

tehát nem a semmibe

igaz fősulira járok, de ez legyen a legkisebb gond

mindenünk megvan, csak a baba hiányzik:(

10. Babarózsa84 (válaszként erre: 1. - Annaaa)
2010. febr. 3. 13:44

Én 25 éves vagyok,s kb. 1 éve foglalkoztat igazán az anyaság kérdése. Az utóbbi fél évben napról napra felerősödtek bennem az anyai ösztönök,úgyhogy most már el is kezdtük a babaprojektet.:)

Szerintem akkor vállaljon az ember gyereket,amikor megérik rá, azaz amit te is írtál...ez nem teljesen kor függő,de tény,hogy azért némi háttér is kell hozzá,nem csak a vágy.

Drukkolok neked,és ne nyomd el magadban a vágyaidat,csak azért mert a szüleid...

9. 7c79ff1565 (válaszként erre: 4. - BeaÉrd)
2010. febr. 3. 13:44
szerintem se számít. ismerősöm szeretne már gyereket, de jön azzal, halbérletbe nem lehet gyereket nevelni.. kérdem én miért mit eszik az a pici, h hárman egy lakásba nem férjenek el? és tényelg a családi, gyed/gyes mire van? Azért annaka picinek nem kell sokminden, fel lehet nevelni, mégha nehezebben is, mivel egy teljes fizetés kiesik, és csak a támogatás marad. de amennyit egy gyerekre kell költeni, az elmegy másra is.
2010. febr. 3. 13:44

Helló!

Én 26 évesen szültem és bevallom nem akartam ennyire "elsietni" a baba dolgot, de nagyon örülök annak, hogy így időzítettünk :)

Én is csak arra tudnék buzdítani mindenkit, hogy inkább fiatalon szüljön (persze ésszerű határok között).

Amikor benn voltunk a kórházban, szült egy 16 éves lány is. Azóta hallottam, hogy a párjával már nincsenek együtt és a lány visszaköltözött a szüleihez...

Van ilyen is.

Szerintem mindenki el tudja dönteni, mikor akar babát. Ha Te úgy érzed itt az ideje, akkor ezt más ne mondja meg neked, hogy miért is ne...

7. Annaaa (válaszként erre: 3. - 3b816157ed)
2010. febr. 3. 13:42
Neked pl. a szüleid nem ellenezték? Mármint, hogy fiatal vagy még, ráérsz vele....
2010. febr. 3. 13:42

Szia! Én 30 voltam, amikor az első babámat szültem. De azt mondom, csak azon függött a dolog, hogy megtaláljam azt a férfit, akivel el tudom képzelni a gyerekvállalást. Ha korábban meglelem, nem a második babámat várnám, hanem a negyediket.:-) Szóval szerintem ha megtaláltad életed párját, akkor nincs semmi gond a fiatalon szüléssel, sőt! De ne hagyd, hogy befolyásoljanak, mindig az a jó döntés, ami neked jó!

Még valami: ismerek én sok olyan nőt, aki addig-addig várt a gyerekszüléssel "még ki akarom élvezni az életet" felkiáltással, hogy mire vállalták volna, kifutottak az időből. A serencsések még 40 évesen is megfogannak gond nélkül és egészséges gyerekeik lesznek, a kevésbé szerencsések meg már harmincévesen is kínlódnak, vagy beteg babájuk születik...

Szerintem hallgass a szívedre!

5. Judy24 (válaszként erre: 1. - Annaaa)
2010. febr. 3. 13:42
Szia! Én decemberben szültem és 24 évesen. Nem akartam későn szülni. Megtaláltam a párom akinek szívesen szülők, jó volt a kapcsolatunk. Anyagilag szerintem sosem fog úgy állni az ember, hogy most jöjjön a gyerek. Na meg szerintem sose lesz olyan időpont, hogy most lenne jó, mert mindig lesz olyan ami miatt ne jöjjön. Inkább az kell, hogy Te érett legyél rá. Készen állj a babára. Ez mindenkinél máskor jön el. Ja és nem érzem azt, hogy nem éltem ki magam.
2010. febr. 3. 13:42

Szia!Én most szültem tavaly nov.-ben 23 éves leszek márciusban!

Amúgy szerintem nem számít anyagilag!Mi kaptunk rengeteg rucit ha ez nálatok is meg van akkor mi kell még!

Tejcsi pozitív hozzáállással lesz ha nem akkor receptre van a tápszer!

Pelus kijön a családiból!

Hajrá hajrá éljenek a fiatal anyukák!:)

2010. febr. 3. 13:41

szia én 22 éves voltam amikor elkezdtük a baba projektet és 24 évesen még mindig nem estem teherbe

én késznek érzem magam rá

és ha meg van minden elsősorban lelki és aztán anyagi háttér akkor szerintem nincs probléma

2010. febr. 3. 13:40
Én 18 évesen szültem a fiamat..nem bántam meg. De ma már más világot élünk. A lányom 25 éves, s csak mostanában emlegeti a babát-:)
2010. febr. 3. 13:38

Sziasztok!


1 hónap múlva 20 éves leszek, és őszíntén szólva egyre inkább foglalkoztat az anyaság kérdése!

Szeretnék fiatalon szülni.. 23-24 évesen..Ha megtehetném (anyagilag...stb.) akár már most is szülnék. Érettnek érzem magam az anyaságra, imádom a gyerekeket és alig várom már, hogy végre nekem is legyen babám.

A szüleim nagyon ellenzik azt, hogy fiatalon szüljek, szerintük bőven ráérek 28-29 éves koromig, addig bulizzak még éljem az életemet stb..

Korábban csak azt lehetett hallani, hogy kitolódott a nőknél az első baba vállalása kb. a 30as éveik környékére...mostanában viszont a korombeliektől egyre inkább azt hallom, hogy fiatalon szülnének!


Ti hogy álltok ehez a kérdéshez? Leginkább azoknak a véleménye érdekelne, akik babát várnak!

Sok ellenzője van a fiatalon szülőknek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook