Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány évesen szülnéd az első gyerekedet? fórum

Hány évesen szülnéd az első gyerekedet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. babli
2010. febr. 3. 14:09

Én 20 voltam mikor megszültem az első lányomat /2007/ ,s 22 amikor az ikreket /2009/.Nem érzem/érzem azt hogy hiányozna a bulizás az életemből.Van egy szeretni való férjem,amiben tud segítenek nekem.

A lényeg hogy találd meg azt az embert akinek szülnél is,s ne erőltesd másra,mert nem végződik mindig jól.

41. Vick81 (válaszként erre: 7. - Annaaa)
2010. febr. 3. 14:00

Szia Alexa!

Megnéztem a képeidet és láttam, hogy többen vagytok akik othon szültetek.A második babámat én is szeretném otthon szülni, vagy legalábbis olyan háborítatlanul, mintha otthon szültem volna, mondjuk egy születésházban. Tudsz nekem ebbe segíteni, kit lkell megkeresni, hogy induljak el ezen az úton. Te Geréb Ági segítségével szültél?

40. BeaÉrd (válaszként erre: 37. - Ymanie)
2010. febr. 3. 13:59
bocsi más téma Veres Robi-t ismered?
39. a7f41877f6 (válaszként erre: 31. - Annaaa)
2010. febr. 3. 13:59
Szerintem akkor kellene gyereket vállalni, ha mindketten akarjátok. Abból baj lehet, ha a párod még nem érzi készen magát a feladatra, és te erőlteted.
2010. febr. 3. 13:59
Most 36 vagyok. Még nincs gyerekem. A jó hír, hogy a közelmúltban végre megismertem azt az emert, akitől szeretnék. Úgyhogy azt hiszem 37-38 leszek. Kicsit késő tudom :-)
37. Ymanie
2010. febr. 3. 13:58
Én egy hónap híján 18 voltam amikor az első gyerekem született,és kerek hét évre rá a harmadik.Tudom,kicsit nagyon korán volt,de soha nem fogom megbánni.
36. 35491a860f (válaszként erre: 5. - Judy24)
2010. febr. 3. 13:58
Én is 24 évesen szültem az első babánkat és azt mondom, hogy a lehető legjobb életkor az első gyermekhez, mert már elég érett voltam mindenhogyan, főleg érzelmileg az anyaságra és a férjemmel mindketten nagyon vágytunk már babára. 23 évesen fogant meg és 24 éves voltam, amikor a szülinapom után 2 héttel született meg az első gyermekünk. A másodikat már 30 évesen szültem és ez meg azért volt jó, mert 30 évesen az első gyermekvárás, szülés és csecsemőgondozás tapasztalataiból leszűrve sokkal, de sokkal bölcsebben álltunk férjemmel mindketten a babázáshoz. Én azt mondom, hogy addig, amíg minimum egy érettségi és egy szakma (mindegy, hogy milyen) nincs a kezedbe, addig ne szülj, mert később kisgyerek/gyerekek mellett, család, háztartás stb. már nagyon nehéz tanulni, ezáltal sokkal nehezebb lesz elhelyezkedni is. Mondhatnám azt is, hogy diplomával a kezedben sem könnyű jó munkahelyet találni, de érettségi meg szakma nélkül még annál is nehezebb.
35. BeaÉrd (válaszként erre: 31. - Annaaa)
2010. febr. 3. 13:56
sok sikert gyerek nélkül nem élet az élet ja meg egy szerető társ is kell persze :)
34. Sirga
2010. febr. 3. 13:56
A 20. szülinapom előtt 2 héttel. :)
33. Nagyir
2010. febr. 3. 13:55
Szia! Ha tehetném, egy-két éven belül már babáznék. 23 éves korom előtt nem tudtam volna elképzelni, hogy szüljek. Nem azért, mert bulizós vagy éretlen lettem volna, ellenkezőleg. Inkább nem tudtam elképzelni magamat anyaként. De egyelőre úgy tűnik, hogy még legalább három év, nagyjából 28-29 éves leszek, amikor babát vállalhatunk már.
32. 3b816157ed (válaszként erre: 19. - Annaaa)
2010. febr. 3. 13:55

hát nem könnyű

ne erőltesd, kapcsolatok mehetnek rá

szépen összeköltöztök aztán hátha ő is meggondolja magát

31. Annaaa (válaszként erre: 12. - V.csilla)
2010. febr. 3. 13:55

Gratulálok! :)



Itt válaszolok kb. mindenkinek...

Májusban fogom megcsinálni a szakvizsáimat így lesz már addigra egy szakmám! Szeptembertől esti egyetemre szeretnék menni, mellette dolgozni...

22-23 évesen szeretnék már babát... dolgoztam is, végzettségem is van és az nem zavarna, ha nagypocakkal diplomáznék...

De addig még magam mellé kell állítani 1-2 embert..legfőképpen a páromat, hogy támogassa a vágyaimat!

2010. febr. 3. 13:54

Ohh én mindig fiatal anyuka szerettem volna lenni, ilyen 20-22 éves korom körül szülni......

De most vagyok 20 év 27-30-nál előbb nem tervezem sőt inkább attól felfele....... Én szeretném ha úgy lenne..... és 25-27 éves koromban szeretnék feleség lenni :)

29. 3b816157ed (válaszként erre: 20. - 9925394c3b)
2010. febr. 3. 13:53

:)

csáááá

28. 362f32914c (válaszként erre: 1. - Annaaa)
2010. febr. 3. 13:52

Ez egy örök vita a fiatalon szült és a későn szült nők között.Én a fiatal anyukák táborát képviselem.Én több előnyét látom ennek mint ha későn lenne gyerekem.Persze ez nem a tapasztalat,hanem a környezetem.Akik későn szültek azok mesélik hogy sokáig voltak gyerek nélkül és ezt nehéz megszokni.Meg a mai világba mikor egyre fiatalabban halnak meg az emberek,úgy gondolom hogy ha már gyereket vállaltunk azt fel is kell nevelnünk.Hát én örülök hogy 35 évesen van egy 15 éves gyerekem.És úgy gondolom hogy megérem az unokám születését is.(aki pedig 40 évesen szült az nem biztos)Ezzel nem akarok bántani senkit mert nem tudni hogy miért vállalt ilyen későn gyereket.De orvosokat ha meghallgatunk akkor ők is 20-30 év közé teszik a gyerekvállalást.

Fiatalon könnyebb még minden.Nem görcsöl az ember olyan dolgokon mint idősebb korban.

Ha pedig foglalkoztat az anyaság akkor szüljél nyugodtan.Persze ha meg van hozzá a társad.Még mindig jobb hogy így érzel és korán vállalsz babát,mint hogy csak azért vállalsz mert a környezetd már azzal szekál hogy legyen már gyereked,pedig még nem is vagy rá érett.

27. Vick81
2010. febr. 3. 13:52

Sziasztok!Én 24 voltam két hónap híján 25 amikor a kisfiam született.

Nagyon akartük őt a férjemmel.Ma már elgondolkodom azon, hogy várhattunk volna még egy picit, nem sok időt töltöttünk kettesben, nem utazgattunk, hiszen 1.5éve voltunk csak együtt mikor megszületett a kis drágánk.Örülök, hogy fiatalon lettem anyuka, csak a kettesben töltöt idő hiányzik.

26. Gaby76
2010. febr. 3. 13:52
33 éves múltam, 29 évesen ismertem meg a páromat, 30 évesen mentem férjhez. Sajnos nem érzem, hogy szeretnék gyereket. Kibuliztam már magam, nem erről van szó, viszont pl. még sosem voltunk együtt nyaralni, bérlakásban lakunk és sok hitelt törlesztünk. Nekem a válság miatt bő fél éve nincs munkám. Rengeteget marcangolom magam amiatt, hogy biztosan valami nincs rendben velem, amiért ennyire ódzkodok a gyermekvállalástól. :-(
25. fbb53e1d99 (válaszként erre: 22. - BeaÉrd)
2010. febr. 3. 13:52
lássuk be..ez azért ritka...
24. Ella89
2010. febr. 3. 13:51
Én 20 évesen szültem. Mondjuk 32-35 éves kor tájára terveztem (anyagi megfontolásból), de így jött össze. Nehéz, mert még egyetemre járok és a GYES szinte semmire sem elég, szóval bátran mondhatjuk, hogy egy fizetésből élünk hárman. Viszont nem bántam meg és az anyagiakat leszámítva minden tökéletes! :)
23. fbb53e1d99 (válaszként erre: 19. - Annaaa)
2010. febr. 3. 13:51
Ajjajj..ez nehéz dió..csak onnan tudom, hogy az én fiamnak is ezért ment taccsra a 2 éves kapcsolata, pedig már a gyűrűk is megvoltak..Ő nem akart még gyereket, akislány meg igen..nem tudtak megegyezni, így külön váltak útjaik, a gyűrűk meg pihennek:)
22. BeaÉrd (válaszként erre: 9. - 7c79ff1565)
2010. febr. 3. 13:50
szerintem az én esetemben nem igaz hogy ki esik egy fizu,mert már táppénz alatt is többet kaptam mint mikor dolgoztam!Most is a tgyásom 100 ezer
2010. febr. 3. 13:49

Szió!

Én 21évesen szültem a Manócskámat áprilisban töltöm a 22 évet.

Én úgy érzem ez egy jó korszak persze ha van melletted "biztos" társ akivel fel vagytok erre készülve és mellette "biztos" háttér.

udom a mai világba semmi sem biztos és ah valaki arra vár h majd ha kicsit job lesz,akkor sztem soha sem szülhetne de ezt úgy értem elsősorban ha biztos érzelmeitek vanank egymás felé és úgy érzed eljött az idő arra h te ezt bevállald és meg fogod tudni csinálni és érzed h akarod akkor sztem nem lehet probléma!

Minden kezdet nehéz de sztem jó ilyen fiatalon szülni és anyáskodni!

Én nem bánom egy percig sem h ennyi idősen szültem,sőt mindig is így terveztem h fiatalon szeretnák anya lenni!


A terhesgondozások során persze sokszor néznek majd furcsán h Úr Isten ennyi idősen terhes,de vanank ennél jóval fiatalabbak is akik már túlestek ezen!

A szülők számára is sokaknál ez ellenzésbe fordulhat,de én úgy gondolom az nem is igazi szülő aki a gyerekét arra kéri h öjön meg egy gyereket!

De ez csak az én véleményem!


Még egy utolsó mondat ha te is és a párod is készen álltok erre akkor tegyétek azt amit a szívetek diktál,ne pedig azt amit más mondd!!

2010. febr. 3. 13:49
21 éves vagyok, 4,5éves kapcsolatban élek és 2-3év múlva szeretnénk babát
19. Annaaa
2010. febr. 3. 13:49

Háát igen..én sem érzem úgy, hogy kimaradnék valamiből csak azért mert gyerekem van.. Buliztam sokat, voltam sok helyen..nem érzem úgy, hogy ez lenne az élet értelme, amiért megérná várni még a gyerekkel 10 évig...

Igazából ami még kicsit hátráltató dolog, hogy a párom hiába lesz 25 éves, kicsit még gyerekesen áll a témához, hogy ő még ráér..5-6 évig még gondolni se akar a témára.. Én viszont addig nem akarok várni...

Nagyon jól megvagyunk, hosszútávra tervezünk, 1-1,5 év múlva össze is akarunk költözni..eljegyzés..stb...

Ha ehez elég felnőtt a gyerekhez miért nem?

2010. febr. 3. 13:48

29 évesen lettem anya. Ekkora akartam :)


Hallgass a szívedre ;)

2010. febr. 3. 13:47

en 28 eves vagyok es a masodik babankat varjuk. Az elsö mar 20 honapos.

En inkabb ugy mondanam hogy megvan mindegyiknek az elönye es a hatranya. Mindenkinek maganak kell tudni hogy mit szeretne, hogy neki mi jo.

De azt azert ne hagyjuk ki a dologbol hogy 18-19 evesen megis szüles utan mit akar csinalni az anyuka? Gyerek mellett tanulni? baromi nehez, van akinek nem is sikerül soha. 30 eves kor felett pedig termeszetesen szembe kell vele nezni hogy hany evesek leszünk is mikor a gyerekünk erettsegizik, csaladot alapit, unokaval ajandekoz meg. Szoval mindennek van elönye hatranya. En ugy ezrem hogy a 25-28 teljesen ok. Elmondhatom hogy eltem, buliztam. Van vegzettsegem, dolgoztam is, van mit felmutatnom mar es erett is vagyok mind agyilag mind lelkileg egy gyerekre. De mint mondtam, ezt mindenkinek maganak kell erezni.

/ja, es ami meg fontos, nem art ha a partner is keszen all ra/

16. fbb53e1d99 (válaszként erre: 7. - Annaaa)
2010. febr. 3. 13:47
miért? A Te szüleid ellenzik?
2010. febr. 3. 13:47

Fontos tényleg a párod véleménye is!Gondolom nem akarsz hétvégi apukát a gyerek mellé!

Ha ő is úgy érzi készek vagytok rá akkor mindent bele!

2010. febr. 3. 13:46

Szerintem mindenki máskor érik meg az anyaságra.


Én 28 voltam, amikor a lányom született. A barátnőim 90%-ának még nincs gyereke.

Mindig tudtam, hogy nekem lesz(nek) gyereke(i)m, vagy így vagy úgy. De addig akartam várni vele, amíg nem érzem a nap minden percében, hogy hiányzik egy baba.

Meg persze, az is befolyásolta, hogy 25 évesen ismertem meg azt az embert, akit komolyan el tudtam képzelni gyerekeim apjaként.

13. 3b816157ed (válaszként erre: 7. - Annaaa)
2010. febr. 3. 13:46
együtt élsz a leendő apukával?:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook