Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hány éves kortól vannak számítógépes játékok? fórum

Hány éves kortól vannak számítógépes játékok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
33. titati (válaszként erre: 32. - Sutoczkine)
2010. ápr. 22. 09:20

én se a betűk felismerését írtam, hanem a funkció gombokat.... nyilak, törlés, szóköz stb...


illetve ajánlottam egy oldalt is.... kukk meg, hátha tetszik...

32. sutoczkine (válaszként erre: 30. - Titati)
2010. ápr. 22. 09:13
20 hónaposan nem a betűkkel szeretném kezdeni.
31. sutoczkine (válaszként erre: 27. - MMMaya)
2010. ápr. 22. 09:11
Ez nem törvényszerű. Ugyanis rengeteget foglalkozok vele. Ja és most éppen alszik.
30. titati (válaszként erre: 24. - Sutoczkine)
2010. ápr. 22. 09:09

Lehet hasznosan!

De akkor ne játékor keress neki! Hanem pl amit írtam nyiss neki egy word-ot, és nyomogassa a billentyűket...alapdolgokat már most megtanulhat, pl szóköz, törlés, stb... hamár hasznos dolgot szeretnél a gépnél....vagy a fényképnézegetésnél a nyilakat kezeli, egérrel bezárja, stb stb.


bár egy 20 hónaposnak nem hinném, hogy bármi is hasznos lehet a gépnél.

2010. ápr. 22. 09:09
És akkor most lehet végképp megkövezni, mert szeptembertől vagy januártól megy bölcsibe, mert nekem muszáj melót találnom, ugyanis 1 fizu manapság semmire sem elég, pláne, hogy lakáshitelünk is van.
2010. ápr. 22. 09:08

A fiam 3 éves, értelemmel tudja kezelni a gépet, 2,5 éves kora óta "tanítgatom" játékokon keresztül a használatára, voltak bajok, de nem függő, szépen eljátszik mással, vagy kimegy homokozni és néha ül csak le, játszani valamelyik kedvenc netes játékával :)

ezen az oldalon sok, kisebbeknek való játék is van:

[link]

ésmég

[link]


Azonkívül meglepő, de felismer karaktereket már, tudja melyik az A betű, a W, a T, mikor mivel történik akció a játékban. A START szór és a PLAYt is felismeri és ha éppen eszembe jut, angolul mondom neki mit tegyen. Azonkívül a vonatkoztatott irányokban is fejlettebb a koránál, felfogta, ha felfele mutat a nyíl, az előrét jelent, és tudja kezelni a touchpadot, ami szintén teljesen más agyi funkciót igényel, pl. mintha az élő város helyett térképen kell odatalálnod valahova...túl sokat nem játszhat és ezt ő is tudja, általában 3-4 félével szeret (verseny, agyat igénybevevő, építős, huncutos -nem tudom mi a besorolása, de amíg az egyik karakter nem figyel a másiknak kell valamit tennie :)) vagy ameddig tudja és otthagyja. A lövöldözős, öldöklős játékokat nem hagyjuk játszani, vannak kedvesebbek, amik szintén lekötik :)

Az én kedvencem a hotdogöltöztetős :)

[link]


Aztán később lehet hagyni pl. az agame.com-on vagy a friv.com-on szaladgálni. Elsőre érdemes olyat keresni, amiben nincs szöveg, csak ábrák, pl. a booobah oldala ilyen :) olyan angok is vannak ott, amik természetesek egy gyereknek, de minket zavarnak :D így remekül mulatnak a pukizva elszálló figurákon :))


bocs hosszú volt, de szerintem nem kell agyoncsapni a szülőt ha ésszel megtanítja kiskorban használni a gyerekének a gépet :)

27. MMMaya (válaszként erre: 24. - Sutoczkine)
2010. ápr. 22. 09:08

Már ezzel hozzászoktatod... Most heti fél óra, egy év múlva már napi fél óra...

Nekem mindegy, ez a ti dolgotok.

26. sutoczkine (válaszként erre: 25. - FormáSan)
2010. ápr. 22. 09:07

Ki a fene mondott olyat, hogy helyettesíteni akarom magamat a sz.géppel????????? Még tévénk sincs!!!!!!!


HETI 3-4 NAP ALKALMANKÉNT 5-10 PERC!!!! Szóval ki is neveli a gyereket???

25. FormáSan (válaszként erre: 19. - Sutoczkine)
2010. ápr. 22. 09:03

elszomorít, komolyan elszomorít! Amikor egy pici gyermek a szülőktől az anyukáktól kell tanuljon mindent meg! Akkor jön a sz.gép:-) és helyetesiíteni akarjátok! Én még a tévét sem engedtem egyedül nézni, napi fél óra az esti meséből, de nem is igényelte! Rajzolt, gyurmázott és mindent ami a korának megfelő, természetesen én magam is vele!


Elidegenednek a gyerekek már korán a világtól és a virtuális világban lelik örömüket, nagyon el lehet igy rontani valamit, de nagy nagyon:-(((

24. sutoczkine (válaszként erre: 22. - MMMaya)
2010. ápr. 22. 09:02
Persze, hogy ráér, de addig amíg nem akar folyton ott ülni csak heti pár alkalommal pár percet addig szerintem belefér, hogy ezzel is ismerkedik. És még 1x mondom, hogy nem akarom a géphez szoktatni csak azért kérdeztem, hogy, ha itt ül akkor legalább valami értelmeset csináljon.
23. FormáSan (válaszként erre: 21. - Szoszilvi81)
2010. ápr. 22. 09:00
hm... és Ti mikor játszottok vele?
22. MMMaya
2010. ápr. 22. 08:47

Nem értem miért kell egy ilyen pici gyereket a számítógéphez szoktatni.

Annyi mindent lehet csinálni, inkább mennjetek sétáljatok vagy fessetek, foglald le mással.

Ráér még ezzel foglalkozni.

2010. ápr. 22. 08:44

A nagy fiamat a számítógép, a fényképezőgép, az elektronikus cuccok érdeklik.

Viszont a kicsi, játszik a gépen, aztán megunja és megy játszani, ő is szeret legózni, szereti a memória játékokat, a kártyákat, az összedugós dolgokat, az autókat.

Minden gyerek másképp éli meg.

Ha még nem szokott játszani a gépen, lehet egy gyerek laptop elég lenne. Nálunk karácsonyra akartak venni a nagyszülők, de az én 3 évesem már a nagy gépet használja, az interneten a mesetévét is beindítja, meg vannak ügyességi játékok amivel játszik. Nekünk már felesleges volt. De ha nálatok még most kezdi, talán az is elég lenne.

20. sutoczkine (válaszként erre: 17. - Titati)
2010. ápr. 22. 08:42
Most még működik a fél óra, nem hisztizik, hogy többet akar. Nem igényli minden nap és 5-10 perc után ő hagyja ott.
19. sutoczkine (válaszként erre: 16. - Pmjudit)
2010. ápr. 22. 08:40
A gyurmázás nem jön be neki :-(. Pedig direkt csináltam neki só-lisztből. És már írtam, hogy csak heti fél órát ül előtte.
18. pmjudit (válaszként erre: 16. - Pmjudit)
2010. ápr. 22. 08:39
ép=gép
17. titati (válaszként erre: 12. - Sutoczkine)
2010. ápr. 22. 08:38

A naplódban olvastam, hogy az Apukát próbálod "leszoktatni" a számítógépről. Akkor a pici fiadat meg inkább most NE szoktasd rá, és egy gonddal kevesebb :-)


Heti fél órában nem fogod tudni meghúzni a határt.


Inkább vegyél neki egy játék laptopot játék egérrel ;-)) KIpróbálni ez is tökéletes.

Vagy csak képeket nézegessen a gépeteket...az egérhazsnáltaot ott is tudja gyakorolni... ha egy word-ot nyitsz neki, ott meg "püfölheti" a bullentyűzetet.


Én játék elé még nem ültetném!

De ha mégis ezt szeretnéd, akkor:

wwww.egyszervolt.hu

2010. ápr. 22. 08:38

Ennyi idősen még nem kellene a ép előtt ülnie - bocsi.

Valamint, egy 20 hós gyerek még csak véletlenszerűen képes használni az egeret. Inkább gyúrmázzatok, ne az egeret húzkodjátok - bocsi, nem akaralk megsérteni.

15. sutoczkine (válaszként erre: 6. - Cszsuka)
2010. ápr. 22. 08:36
Van sok játéka és azokkal is nagyon szeret játszani. Most éppen a legó és az autó a sláger. Meg a párom régi kressz könyve.
2010. ápr. 22. 08:36
Az egyik gyerekeknek való honlapon van egy játék, kifejezetten ilyen piciknek, ha gondolod priviben megmutatom, hogy hol.
2010. ápr. 22. 08:36
Nincs még szükségük erre, de a mai felgyorsult világban, nehéz lépést tartani. Nem mondom hogy jó, de ez van. A fiam (első osztályos) osztálytermében van számítógép, és szünetben szoktak játszani rajta (nem feltétlen helyes, de a mai gyerekek már simán tudják használni a gépet) Mi meg még felsőtagozatban ismerkedtünk vele...
2010. ápr. 22. 08:34
Szerintem is ráérne még, de sokszor látja, hogy az apja ül a gép előtt és ezért ő is ki akarja próbálni, hogy apa mit is csinál. Egyébként heti fél óra szerintem belefér. Ennyi van engedélyezve.
2010. ápr. 22. 08:33

még a kérdés is túlzás:-) ekkora babácskának az anyukára meg a környezetére van szüksége, hogy tanuljon és tanuljon, nem kattingatni és játszani a géppel!

Nem lehet, hogy az anyuka függő és igy akarja maga mellett tudni a kicsikét! Gyorsan el kell gondolkodni, de nagyon gyorsan!(((

10. access
2010. ápr. 22. 08:32
Akkor még néhány évet várni kell, mivel annyira fiatalnak nincs semmi féle játék. a PC-n tanulni meg nem igazán tud, mivel ahhoz olvasni is kellene, ez még szerintem nem megy neki.
2010. ápr. 22. 08:32

Minden gépen rajta van a Paint. Ha beindítod neki, akkor azzal biztosan rájön.

Nekünk volt egy olyan lemezünk-nem volt drága szivárvány az aranyhal vagy valami ilyesmi. És azt mondja halk dallal az megtanítja, hogy hogyan kell használni az egeret. Az enyémek élvezték. Sajna tönkrement a lemez. Kezdetnek jó volt.

8. eperlevél (válaszként erre: 3. - Szoszilvi81)
2010. ápr. 22. 08:30
Hát ez az....Nincs nekik még szükségük erre.
2010. ápr. 22. 08:30
Sztem jobb lenne, ha mással foglalná el magát a picid, mint a számítógép!! Arra még ráér, sokkal érdekesebb játékok vannak!! Amik fejlesztik, okosítják, stb.
2010. ápr. 22. 08:30

Szia!


Ne haragudj, de nekem az a véleményem, hogy nem kellene a gép elé ültetned, igen sok hátránya van. Inkább adj neki olyan játékot, amivel növelheti a kreativitását.

Egy-két év és nem tudod levakarni a gépről, nem lesz megfelelő szókincse, esetleg még a szeme is romlik, mivel a merev nézés a szemmozgató izmokat rugalmatlanná teszi.

2010. ápr. 22. 08:30
Szerintem ez 20 hósan nagyon korai. Minden gyereket érdekel a számítógép, de pár év múlva ráérnek ezzel foglalkozni.
2010. ápr. 22. 08:29
Azért ezt még egy kicsit korainak tartom ... Az én 3 éves lányomnak vettünk interaktív gyerekszámítógépet a szülinapjára, az bőven megfelel egy ekkora gyereknek szerintem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook