Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Halott ember telefonszáma:( fórum

Halott ember telefonszáma:( (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
64. Morgan le Fay (válaszként erre: 63. - Syria)
2011. aug. 14. 11:23

Igen, valóban vannak olyanok (bár ilyet nagyon keveset ismerek), akiknek megnyugvás kijárni a temetőbe. De pl. a saját anyósom azért megy ki naponta, mert szerinte az özvegyi titulus, az valamiféle "elismerés" (bár ez elég fura kifejezés rá, tudom). Szóval ezzel a kiválóságát bizonyítja, hogy nem vált el, kitartott a férje mellett a végsőkig, és most is naponta virágot visz neki. De nem hiszek abban, hogy a halál után mindenkit szentté kellene avatni. Az apósom asszonyverő alkoholista volt, aki kis híján tönkretette a gyerekeit is. Nem pedig az a családszerető ember, akivé az anyósom tette.


Ami a temetőbe járást illeti, maximálisan egyetértek veled.

63. syria (válaszként erre: 59. - Morgan le Fay)
2011. aug. 14. 07:07

Szó nincs arról, hogy dobjunk ki mindent, ami a szeretteinkre emlékeztet, sőt! Például a mai napig őrzöm (többek közt) az imádott, 1976-ban meghalt nagymamám útlevelét. Ahogy minden meghalt családtagom születési, házasságkötési anyakönyvi kivonatát is. Szerintem ezek sokkal személyesebb dolgok, mint egy telefonszám.

A telefonszám megtartása kicsit morbid, ahogyan többen korábban céloztak is rá.

Ha kitörlöd, mindössze annyi történik, hogy eggyel kevesebb dolog lesz, ami fájó emléket ébreszt benned egy váratlan pillanatban.


Nem értek egyet azzal, hogy a temetőbe járás általában a külvilágnak szól. Sokan vannak, akik azért járnak ki egy adott sírhoz, mert az valamiféle megnyugvást ad nekik. Ismerek olyan 70 éven felüli nénit, aki akár hetente többször is kiment imádott férje sírjához, mert akkor úgy érezte, kicsit megint együtt vannak.

Én például nem vagyok ilyen, nekem semmit nem jelent egy kődarab, bárki is nyugodjon alatta. A szeretteimet a szívemben őrzöm, az, hogy napi szinten gondolok rájuk, szerintem többet ér, mint évente egyszer a halottak napján tumultust csinálni a temetők környékén. Persze, kell az az ünnep is, de aki viszonylag közel lakik, miért nem tud pár nappal előbb, vagy később menni, hogy akik messziről utaznak a sírkertbe, ne tömegnyomorogjanak?

62. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Morgan le Fay)
2011. aug. 13. 23:42

Szerintem ez természetes akkor,amikor valaki hiányzik.Nem is kell,hogy most ennyire drasztikus oka legyen.

Úgyhogy én teljesen megértelek.Én például minden este a telefonommal a kezemben alszom el...Majdnem mindig úgy ébredek fel reggel,hogy még mindig a kezemben van...Igen ritka az,amikor nem.Ez van!:(

Úgyhogy tartsd csak meg,nincs abban semmi.

2011. aug. 13. 15:47
Nekem a papám telefonszáma van meg, pedig ősszel lesz négy éve, hogy meghalt. Szerintem nincs azzal semmi baj, ha megtartod.
2011. aug. 13. 15:46

Szerintem sem az emlékét törlöd ki, ha a számát törlöd, csak fájó emlékek jutnak eszedbe. Szerintem a szívünkben tovább élnek a már sajnos meghalt barátaink, családtagjaink.

Én már csak a jó dolgokra emlékszem a papámmal kapcsolatban, sokszor apró dolgokról eszembe jut és olyankor mindig mosolygok:)

Egy telefonszám szerintem minden, csak nem személyes. Én csak egy dolgok őrzök a papámtól, egy szív alakú párnát, ami az övé volt és a füredi szívkórházban kapta.

59. Morgan le Fay (válaszként erre: 57. - 53dfddad18)
2011. aug. 13. 15:37
Az élőkre, de meghalt szeretteink emlékét tisztelni kell, nem? És itt nem a mindennap temetőbe járó, magamutogatókra gondolok. Mert az ilyesmi (általában) szerintem nem a holtaknak szól, csak a külvilágnak. A telefonszám nekem olyan nagyon személyesnek tűnik, ez a bajom.
2011. aug. 13. 14:42
Én sem töröltem még ki, még nem jutottam odáig.
2011. aug. 13. 14:12

Halott embernek felesleges tárolni a telefonszámát, ugyanis soha nem fogod felhívni, és ő sem téged.

Az élőkre kell koncentrálni...

56. Morgan le Fay (válaszként erre: 55. - Syria)
2011. aug. 13. 13:44
Ennyi erővel minden elhunytunk dolgait ki kellene dobni, nem? És vannak olyan emlékek is, amik előjönnek, ha akarom ha nem. Apu imádta a fehér cikláment. Azonnal ő jut eszembe ha ilyet látok, de nem állhatok neki a kukába dobálni a virágárusnál az összeset.:))
55. syria (válaszként erre: 43. - Morgan le Fay)
2011. aug. 13. 13:25

Éppen azért töröld a számot, hogy legalább a hülye technika ne nehezítse meg, hogy elengedd, mert szerintem nem sikerült eddig, ha ennyire foglalkoztat.

Nem az emlékek közül törölsz valamit, hanem egy olyan szálat vágsz el, ami már nem jó semmire. Legfeljebb arra, hogy ha váratlanul belebotlasz, fájó emléket idézzen fel.

54. e705905164 (válaszként erre: 1. - Morgan le Fay)
2011. aug. 13. 13:17

a papám száma benne van még mindig...


nem zavar,hogy ott van,minek töröljem?sosem fogom..

53. arrival (válaszként erre: 48. - Af1fde488c)
2011. aug. 13. 13:04
Ezt nem is tudtam!
2011. aug. 13. 12:54

Sziasztok!


Én is azok táborát gyarapítom, akik "nem törölnek". Megvan Papus telefonszáma, és persze, Apukámé is, aki márciusban volt egy éve, hogy elment. Nálam van a mobilja, anyu nekem adta, és kb. 1-2 hónapja kapcsoltam be, megnéztem a képeket. Nagyon felzaklatott, én "nem vagyok jó" az elengedésben, úgy látszik, pedig rengeteg "jelet" kaptunk, amiből arra lehet következtetni, hogy nagyon is körülöttünk van! :)

51. ujlany (válaszként erre: 47. - Arrival)
2011. aug. 13. 12:46
ah, 6 honapig pihentetik azt a szamot, aztan mar ki is adjak...
2011. aug. 13. 12:44

Sziasztok!

Nekem tegnap volt 4,5 éve, hogy meghalt a lányom. Én örököltem a mobiltelefonját, miután nekem még nem volt. Persze sokat nem értek hozzá a mai napig, de ami kell azt tudom: hívást fogadni, hívni. No mindegy nem is ezt akartam elmesélni Nektek, hanem azt, hogy egy alkalommal hívtam a húgom mobilon. Hát neki is kiírta, hogy "Andika hív" és nagyon megijjedt, félelemmel vette fel a telefont, amikoris közöltem vele, hogy csak én vagyok. Persze azóta kaptam a férjemtől egy új mobiltelefont még nőnapra, de a szám megmaradt. Minden ismerősömnek szóltam, hogy már én vagyok ezen a számon, ne hogy halálra rémüljenek!


Miután a lányunk nagy rejtvényfejtő volt, a volt szobája tele van sok kupával, éremmel, amelyeket nyert az évek során. Tehát ez természetes, hogy a szeretteink főbb dolgait megőrizzük.


Legalább 2 év telt el halála után, amikor a szekrényében volt erőm rendet tenni és átnézegetni a ruháit. Egyrészét a húgomék elvitték, egyrészét csak úgy odaadtam ennek, annak, másrésze meg még megvan.

2011. aug. 13. 12:33
Én sem töröltem ki a nagymamám számát! Ő 8 éve ment el!
48. af1fde488c (válaszként erre: 47. - Arrival)
2011. aug. 13. 12:25
Ebben tévedsz, van egy időintervallum, amit ki kell várniuk, és utána ismét bekerül a rendszerbe. Jártunk ugyanígy, azt hittük új számot kapunk, és hetekig hívták a régi tulajdonost, mert ki sem várták az elévülési időt. Kaptunk egy másik számot, mert így használhatatlan volt.
2011. aug. 13. 12:22

En a nagybatyjammal voltam igy, nagyon joban voltunk. Evekig nem toroltem ki a szamat. Azota uj a telefonom es a szolgaltato is, igy mar nincs benne.

Szerintem egy egyszer eladott szamot tobbe nem adnak el, nem is lehetne, mert honnan tudjak, hogy az illeto mar nem hasznalja. Esetleg ha 'elfogy' az osszes szam, bar az meg vagy 200 ev szerintem.

46. af1fde488c (válaszként erre: 1. - Morgan le Fay)
2011. aug. 13. 12:21
Én törölném, mert ez így önkínzás. Gyújts érte egy gyertyát, vagy néha nézd meg a képeit, de erre semmi szükség. Meghalt, már nem fog hívni, de ahányszor átfutsz a névjegyzéken, szíven üt a dolog. Emlékezz rá akkor és úgy, ahogy méltó.
45. Morgan le Fay (válaszként erre: 44. - Honeywald)
2011. aug. 13. 12:07
Á, én a SIM kártyámra mentek minden számot.:) Nálam nem átírás kérdése. Pedig az talán könnyebb, mint a törlés.
44. honeywald (válaszként erre: 1. - Morgan le Fay)
2011. aug. 13. 12:03
persze, hogy voltam ilyen helyzetben! :) de mivel már elegnedtem én is az illetőt, így amikor új telefonomnak kellett lennie, nem kellett már átírnom a számát oda.
43. Morgan le Fay (válaszként erre: 39. - Gubóka)
2011. aug. 13. 11:56
Szerintem is a kommunikációról van szó. A kapcsolat, az megmarad életem végig, ez biztos, ez nem kérdés. De ez a bolond technika... Néha hiú és ostoba reményt kelt az emberben.
42. ujlany
2011. aug. 13. 11:54

szia! en ugyanigy vagyok. 2 eve halt meg a legjobb baratnom, es nem tudom kitorolni a szamat meg az smseket sem.

Visoznt ha hivok valaki mast es veletlenul az o szama jon elo (kicsi esely, mert Zs-vel kezdodik a neve) akkor nem tolt el rossz erzessel.

Egy jo baratom egyszer azt mondta, hogy azt a problemat amit emberi intelligencia nem old meg, azt majd a termeszet megteszi.

En ebben az esetben ezt kovetem. Nem tudom mi lenne a helyes, ugyhogy a "termeszetre" bizom.

Vagy itt marad a szam amig elek, vagy leeg a telefon, vagy ellopjak, vagy valaki veletlenul leuriti a nevjegyzekemet.

41. Gubóka (válaszként erre: 40. - Morgan le Fay)
2011. aug. 13. 11:52
igen. iden tavasz végén volt 9 éve
40. Morgan le Fay (válaszként erre: 37. - Gubóka)
2011. aug. 13. 11:51
9 év?
39. Gubóka (válaszként erre: 36. - Morgan le Fay)
2011. aug. 13. 11:51
az más, mert a telefonszám egy kapcsolatot jelképez. a kommunikaciot. ha kitörlöd, azzal végleg lezárod szerintem. persze nem fog sose hivni, de van benne egy iylesfajta elegendes szerintem.
2011. aug. 13. 11:51
Miért törölnéd ki?Nem zavar ott senkit.Én sem törölném ki soha.
37. Gubóka (válaszként erre: 35. - Morgan le Fay)
2011. aug. 13. 11:50

örülök ha segihettem :)


nehéz dolgok ezek, kell találni valamit ami megnyugvással tölt el es akkor sokkal könnyebb.


nekem 9 évembe került. mióta beraktam az igazolvanyt a tarcamba egyszer elővettem. persze sirtam, de a boldogsagtol, h vegre ugy tudok gondolni ra, h nincs bennem nyomasztodas. es csak a szeretet erzem.

36. Morgan le Fay (válaszként erre: 34. - Gubóka)
2011. aug. 13. 11:48
El is tettem. Ami a furcsa, itt van a gépemmel szemben az üzenőtáblámon. Naponta többször látom, még sincs rám ilyen hatással, mint a telefonszáma.
35. Morgan le Fay (válaszként erre: 33. - Gubóka)
2011. aug. 13. 11:47
Azt hiszem igazad van.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook