Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hallottatok a tejalapú kefirgombáról? Mik a tapasztalatok? fórum

Hallottatok a tejalapú kefirgombáról? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2007. aug. 6. 11:37

Sziasztok!


Mi most kezdtük el inni és csinálni a gombát, eddig elég pozitív a hatása, a vérnyomásom lejjebb ment (igen magas volt 150/90) annyira, hogy fejfájás gyötört 3napig...azóta minden rendben. A mienk az hígabb mint a bolti, és szénsavas is egy picit. Aki adta, azt mondta, hogy az élesztő miatt van.

Akiktől kaptuk, annyit mondtak még, hogy minden tejtől megalvadt, kivéve a REÁL-os tejkészítménytől nem.


Akit érdekel, tudok adni Mezőhegyes és vonzáskörzetéből /Makó, Orosháza, Békéscsaba/


Jó egészséget mindenkinek!

46. d'or
2007. júl. 29. 12:26

en is iszom +termesztem ezeket a kis hasznos edi kefirgombakat, de mostmar nagon sok van ..igy szivesen atadok vkinek ,ha erdkel??

Pécs es kornyeke foleg, mivel ott lakom..es szerintem postan nem igazan lenne jo otlet??

45. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 44. - Teráz)
2007. júl. 24. 18:25

Szia Teráz!


Nyilván biztos érdemes, csak én mindent hamar feladok. Tudod, mint a fogyókúrát, amikor épp megáll a fogyás.

Te mit tapasztaltál poz. hatásként?

44. Teráz (válaszként erre: 43. - 031d5c7fc0)
2007. júl. 23. 21:34

www.kefirgomba.hu ,itt mindent megtudhatunk róla !

Érdemes lett volna folytatni,én már hosszú ideje iszom,és egy évig abba sem hagyom !

Utána is egy hét szünet és folyt.köv.

:)

Én már fagyasztottam,úgy adtam oda ,és működik !!

Miskolc környékén élőknek nagyon szívesen adok !

2007. júl. 23. 15:49

Hello!


A mi családunk vagy 3 hónapig fogyasztotta, nem vettünk észre semmi hatást.

Egyébként pont úgy néz ki, mint a karfiol.

Gyorsan nő, és ha elfogy a tej, mindig rohanni kell venni. Nekem csak gond volt, mindig megnőtt.

Viszont a leírás róla talán még valahol megvan, ha gondoljátok megkeresem.

42. Icus (válaszként erre: 41. - Iz_eniko)
2007. júl. 13. 11:39
Nem sikerült, a környékemen senkinek sincs. Jővőhéten megyünk a papához ő Duna túlsóoldalán lakik Dunavecsén, hátha ott több sikerel járok. Ott még vannak tanyák a közelben!
41. iz_eniko (válaszként erre: 40. - Icus)
2007. júl. 13. 11:08
Na,sikerűlt szerezni?(kefirgombát)
40. Icus
2007. jún. 28. 19:58
Na csak kipróbálnám, ezt a kefír tenyésztést! Van véletlenül, Dunaújváros környéki köztetek, akinek van felesleges Kefirgombája?
2007. jún. 27. 09:29
Privit irok azonnal:)
38. Icus (válaszként erre: 36. - Iz_eniko)
2007. jún. 27. 09:27
Igen a tejalapú kefírgombát néztem. A kaukázusi-kefirt is ide sorolta. Amit te csinálsz otthon az "szénsavas"?
37. Icus (válaszként erre: 36. - Iz_eniko)
2007. jún. 27. 09:27
Igen a tejalapú kefírgombát néztem. A kaukázusi-kefirt is ide sorolta. Amit te csinálsz otthon az "szénsavas"?
36. iz_eniko (válaszként erre: 35. - Icus)
2007. jún. 27. 09:23

Biztos hogy a tejalapút nézted?Ebből csak annak kell 1 literrel meginni naponta,aki nagyon beteg.Az ajánlott napi adag a 2,5 dl.Én este,kb mindig ugyanabban az órában fogyasztom a el a kefirt.

Piacról vásárolt házi tejjel készitem.De a legelején,amikor inni kezdtem,bolti tejet használtam.

35. Icus (válaszként erre: 34. - Iz_eniko)
2007. jún. 27. 08:59

De, te is csak 2,5dl-t iszol naponta? Mert a hon-lapon amit ajánlottál, literes mennyiségről beszéltek!

Házi tejjel vagy bolti tejjel készíted

34. iz_eniko (válaszként erre: 33. - Icus)
2007. jún. 26. 20:44

Ahogy gondolod:)

Én minden este 2 perc alatt elkészitem a kis 2,5dl-es következő napi adagomat,nem nagy dolog.5 hónapja iszom ezt a kefirt és mintha kicseréltek volna,nagyon sokat segitett rajtam.

Ha szereted,jól teszed ha iszod, egészséges.

33. Icus (válaszként erre: 32. - Iz_eniko)
2007. jún. 26. 18:30

Hát elovastam, amit a kaukázusiról írt. Azért 1 litert meginni belőle naponta, az elég durva mennyiség nem? Én reggelire szoktam inni 2,5dl-t. Az pont jól esik és bőven elég is. Nem is kivánok többet belőle.

Naponta gondozni? Nem tudom, ezért a kis mennyiségért ? Aki hisz, benne annak biztos megéri, de én csak azért iszom mert jól esik.

32. iz_eniko (válaszként erre: 31. - Icus)
2007. jún. 26. 18:15

Kedves Icus.

Érdemes szétnézni a www.kefitgomba.hu-n.Ott rákattintassz a tejalapú kefirgombára és mindent megtudsz ami érdekel:hogy néz ki,mire jó,stb.Ott képeket is láthatsz.

31. Icus (válaszként erre: 30. - Iz_eniko)
2007. jún. 26. 17:44
A boltban vehető Kaukázusikefiren én ugyan nem látok semmit. Ha, a tejfől régi azon szoktam valami fehéret látni, de én mindig azt hittem, hogy penész!
30. iz_eniko (válaszként erre: 29. - Icus)
2007. jún. 25. 16:42

:)

Persze hogy látható.Olyan mint egy kis karfiol- rózsa.Fehér és ha túlságosan megnő,le kell választani belőle és adni lehet másoknak is.

29. Icus (válaszként erre: 28. - Iz_eniko)
2007. jún. 25. 14:32
Honnan tudod, mekkora a gomba nagysága? Ez a gomba látható? Én úgy gondoltam, ez olyan, mint a kovász, amit régen mindig félre tettek a kenyérkészítésénél, a következő adag kenyérhez.
28. iz_eniko (válaszként erre: 27. - Icus)
2007. jún. 25. 13:26

24 órát kell áljon a kefirgomba a tejben.Ha nagy a meleg,jobban megsavanyodik a tej ennyi idő alatt,és volt már olyan,hogy szénsavas kefirem lett.De én úgy gondolom,ez függ a gomba nagyságától is.

Az állaga?Sűrű,igen.

27. Icus (válaszként erre: 26. - Iz_eniko)
2007. jún. 25. 13:09

Nekem a házi tej nem jó, attól íszonyítos hascsikarásom és hasmenésem van. Bolti tejet sem iszom. A joghurtot meg nem szeretem, de a kaukázusi kefir bejön izlik, minden reggel a reggeli mellé megiszom egy pohárral. De, a kaukázusiból is csak a "Milli" izlik. az olyan jó szénsavas, ízes. A Tesco még elmegy, de, a CBA-s szörnyű. egyszer vettem de,olyan folyékony és semmilyen ízű volt, hogy ki is öntöttem, nem mertem meg inni.

Egy kefírnek azért sűrű állagúnakkéne lenni nem?

Amit ti készítetek magatoknak, az is szénsavas?

26. iz_eniko (válaszként erre: 25. - Icus)
2007. jún. 25. 11:12

Szerintem az is jó,de mindig jobb az amit te készitesz magadnak.Tudod hogy tiszta,friss és nincs benne semmi tartósitó,vagy ilyesmi.

Természetes.A legjobb házi tejből késziteni,ha van rá mód.Szóval:tudod mit iszol.

25. Icus
2007. jún. 25. 07:16
A boltban kapható kaukázusi kefirrel mi a baj? Az nem jó?
24. Teráz
2007. jún. 11. 21:46

Komoly gyomorbetegségem van,amíg élek gyógyszert kell szednem rá,de gyógyszerrel is nagyon sokat szenvedek.Elkezdtem inni először a vízalapú,később a tejalapú japán kefírgombát,határozottan érzem jótékony hatását .

Nagyon kellemes ízű mindkettő,a vízalapú fogyasztásakor 3 hónap után 1 hét szünetet kell tartani,míg a tejalapút 1 évig javasolt folyamatosan fogyasztani.Mindkettőt "anyatejpótló"-ként tartják számon.Mindkettőböl tudok adni 2-2 adagot a Miskolc vonzáskörzetében élőknek.

23. iz_eniko (válaszként erre: 22. - Elviracska)
2007. máj. 17. 16:22

Köszönöm.

Most már több mint két hónapja én is fogyasztom,és izlik.Úgy hallottam,olvastam,hogy 20 napig kell inni,10 napig szünetelni.De egy kúra egy év.

Érzem én is hogy jót tett.

2007. máj. 17. 16:11

Én hosszú éveken keresztül ittam ,még most is néha iszok,de nagyon jó a gyomornak.

Nekem máj problémáim voltak vannak ,ezért is fogtam neki,de én ugyéreztem ,hogy jót tett nagyon.

2007. máj. 7. 09:12
Én sógornőmtől kaptam a gombát. Minden nap iszom egy bögre kefírt, mert szeretem. Ennyi.
20. iz_eniko (válaszként erre: 19. - D8baef1251)
2007. ápr. 11. 21:35
Hizni szeretnek,es problemaim is vannak.TE is hasznalod?Mit tudsz rola mondani?
19. d8baef1251 (válaszként erre: 18. - Iz_eniko)
2007. ápr. 11. 20:45
fogyni szeretnel vagy problemaid vannak?
18. iz_eniko (válaszként erre: 17. - Iz_eniko)
2007. ápr. 10. 21:58
Bocs,most neztem vissza ,latom hogy 3 honapja iszod,en is keszitem mar magamnak,de meg csak ket hete hasznalom .Remelem jobban fogom erezni magam tole.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook