Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés vállalkozó kedvűeknek fórum

Hajfestés vállalkozó kedvűeknek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hajfestés vállalkozó kedvűeknek

1 2
2008. dec. 10. 20:56
Sokáig szőke voltam. Aztán, mikor rájöttem, hogy a hajam elment nyaralni (tönkrement), levágattam elég sokat belőle, mondtam a csajnak, aki vágta, hogy amíg csak egy picit is megakad a fésű a hajamban, mind vágd le, ne sajnáld. Rendbe akarom hozni a hajam. Igenám, csak amikor a pasim meglátta a rövid frizumat, hááát, nem tetszett neki... Neki a hosszú szőke haj tetszik. CSak mivel nekem tönkre van menve a hajam, nagyon lassan nő. Mondtam neki, válasszon: vagy maradok szőke, nyakamig érő hajjal, vagy befestem barnára, és megnövesztem. Hát, most növesztem. A barnát ledobta a szőke... Tehát most félig barna vagyok, félig szőke. De egészséges a hajam, és relatív gyorsan nő. A bibi az, hogy szeretném kipróbálni, hogyan állna a nagyon sötét haj (akár nagyon sötét barna, akár fekete). De ha befestem pl. feketére, utána már nem lehetek szőke, igaz? Azon gondolkodtam, hogy kánával festeném a hajam feketére, ami nem teszi tönkre, sőt, még ápolja is a hajat, és amikor megnőtt, akkor ismét szőke lennék. De az egyik barátnőm fekete volt, és most szőke akar lenni. Hát, csajok, a második festésen van túl, a haja kész, mortusz, meghalt, és még mindig nem szőke, hanem valami, még narancssárgának is szégyen mondani, izé színe van. Nagyon csúnya, szegény lány nem is jár sehova, csak a munkahelyére, ahol (szerencséjére?) nincs fűtés, ezért sapkában van bent. Én is így járnék?! Nagyon ronda a haja. Elcseszte azt a gyönyörű fekete haját. Szerintem már ő is megbánta... Van még 1 kérdésem. A hajvasalás mennyire károsítja a hajat? Általában azt mondják, hogy nagyon kiszárítja, viszont a barátnőim, akik kerámialapos hajvasalóval símítják, azok csak dicsérik, mert nagyon puha és szépen fénylik a hajuk. És nem virágzik. Most akkor mi az igazság?
29. Ermot (válaszként erre: 28. - F6a9962b78)
2008. dec. 9. 07:09
Rendben:)
28. f6a9962b78 (válaszként erre: 27. - Ermot)
2008. dec. 8. 19:59
rakf fel majd kepet.)
27. Ermot (válaszként erre: 26. - F6a9962b78)
2008. dec. 8. 09:44

Óóóó, az szuper.


De most uncsihúgimhoz megyek extramodern séró vizsgájára...kiváncsi vagyok, mit fog összeszerkeszteni rajtam:D

2008. dec. 2. 17:26

őőő fodrász cikkesben mindenképpen... a márka most nem jut eszembe hirtelen..de az eladósegít, A rosszmanos sztem nem jó:S

Van olyan hajszínező ami szőkít egyben és színez olyanra amilyenreszretnééd.. miden színben van..ZÖLDBENIS :)

25. Ermot (válaszként erre: 21. - F6a9962b78)
2008. dec. 1. 08:14

Zöld hajat milyen festékkel lehet?

Próbáltam régen valami növényi nem tom mivel, de csak halványan fogta be. Utána meg vettem Kallos-t, de az meg kékre:D

24. Wolfi2006 (válaszként erre: 23. - F6a9962b78)
2008. nov. 30. 10:35

köszike:))

az ilyen típusú hajfestékeket pl. egy Rossmannban megtalálhatom? vagy fodrász kellékesbe kellene szétnéznem??? bár szerintem ott én nem vásárolhatok

23. f6a9962b78 (válaszként erre: 22. - F6a9962b78)
2008. nov. 28. 18:47
fodrász cikk:) ha értelmes eladód fox ki még jól is jársz:)
22. f6a9962b78 (válaszként erre: 19. - Wolfi2006)
2008. nov. 28. 18:46
van:)
2008. nov. 28. 18:45
Fodrásznak tanultam és ahogy olvasom sokatok írtóztok a leszívatásstól. Én magamon teszteltem mindent a hajam feketétől-zöldig minden színű volt ami létezik, a szivatás 1-2 alkalommal nem tré, csak ha hetente jársz, és ha meg is viselné a hajad vannak rá készítmények, olyan samponok és balzsamok amik tényleg használnak és 1000ft-on alul vannak. A másik a szőkítő poroktól való para..Hááát én minden színem majdnem színezett szőkítővel oldottam meg semmibajom nem lett tőle szárazabb lett a hajam és balzsamokkal olajokkal kezeltem és pár hét múlva semmi baja nem volt..leégni nem ég le a hajad ha oda figyelsz-csak látod mikor jó a színe a hajadnak minnél tovább hagyod annál világosabb (megjegyzem sokesetben a töve fehér lesz)MIndenkinek szép hajszíneket kívánok :)!!!
2008. nov. 24. 10:59
lenövést úgy gondolom, hogy a majdnem fenekemig érő hajam, kb. mennyi idő alatt nőne meg ugyan olyan hosszúra
2008. nov. 24. 10:58

sziasztok!

barna a hajam és nagyon hosszú

nem tudom, ha szőkére befestetném, kb. mennyi idő alatt nőne le?

Van egyáltalán olyan festék, ami előtt nem kell kiszívatni a hajat és barnáből szőkére festené?

18. Ermot (válaszként erre: 17. - Szandika017)
2008. nov. 24. 06:55

Köszi!

Nem a lila hajamat akarom fehéríteni(isten ments, az a rész, már idén volt leszívatva, nem akarom teljesen tönkretenni:D), hanem alul van szőke rész is. Na azt.

Extrém ezüst? Még nem is láttam olyat...

17. Szandika017 (válaszként erre: 15. - Ermot)
2008. nov. 22. 15:16

Szia Ermot!


Ha elfogadsz egy tanácsot,szerinetm bízd inkább fodrászra a hajad festését,mert ha lila a hajad,akkor kell egy kicsit szőkíteni,amit nem ajállok hogy te végezd otthon.De ha van gyakorlatod,és nem olyan vékony szálú a hajad,akkor persze magad is kiszőkítheted:)Szőkítés után egy extrém ezüstöt vagy egy dúrva hamvas szőkét felviszel....és kész a "fehér" hajad!csak neked is az ajállom hogy inlább tegyélfel többet,mint kevesebbeta foltosság elkerülése érdekében!

16. Szandika017 (válaszként erre: 14. - 8c73a5832e)
2008. nov. 22. 15:10

Szia!


Ha most szőke vagy, akkor egy középbarnával vagy egy sötétebb barnával,szép színt érsz el.Ezt elrontani nem lehet!!!Nem baj ha vannak vörös foltok,mert azt is szépen befogja.Arra figyelj hogy a festékkel ne nagyon sporólj,inkább kenny fel többet mint kevesebbet!

15. Ermot
2008. nov. 19. 12:08

Sziasztok.

ááá, pont jókor olvastam ezt a cikket, én is most fehér hajat (de az ezüst is szuper lenne) szeretnék...vagyis fehér részt a hajamra, mert amúgy lila a hajam:):D

Még nem próbálkoztam semmivel, de lassacskán körül kell néznem, hogy mit hol tudok beszerezni ehhez.

14. 8c73a5832e (válaszként erre: 12. - Szandika017)
2008. nov. 15. 17:42
Köszi a választ.De ha barna festékkel rámegyek ,akkor milyen lesz a végeredmény?
2008. nov. 15. 09:51

Sziaztok!!!


Póthaj mániám van!már egyszer volt egy nem éppen jó minőségű póthaj,ami nagyon nem tetszett.most találtam a neten Amerikai hajt elég jó áron,de nem tudom,hogy milyen is az az Amerikai póthaj..Ha valaki esetleg ismeri az légyszi írjon hogy milyen minőség lehet,mert nem akarok megint pórúl járni!Előre is köszike.

Ui.:ha lehet mihamarabb mert elköltöm a rászánt pénzemet,ahogy magamat ismerem!

2008. nov. 15. 09:45

Hááát igen ezek az otthoni festések,szőkítések nem éppen a leg okosabb választás...főleg az otthoni szőkítéssel lehet elrontani mindent! A szinező max 1-2 hajmosásig LEHET,hogy befogja de utána úgyan úgy átfog ütni a vörös...én nem ajállom!Szerintem egy jóminőségű barna hajfesték megtenné a hatását,de azért én a helyedbe elmennék fodrászhoz.Ő biztos helyre állítja a hajad,de többet ne szőkítsd a hajad mert még a végén elégeted!!!

Ui.: utolsó éves fodrász tanuló vagyok:)

2008. nov. 13. 11:08
Üdv! Én házilag szökítettem a hajam,elötte a forász levágta rövidre,már elég hosszú volt.Az volt a gond,hogy előtte már egy ideje volt festve vörösre.A szökítőpor meg oxi leszívta,utána festettem,de még mindig átüt alatta a vörös szín.Szerintetek ha próbálkoznék pl. Palette színezővel / hogy phentessem a hajam/ az befogná,és eltüntetné a vöröst??Valami világosbarnára gondoltam,vagy attól bevörösödne,vagy zöldülne? Segítsetek!!! Köszi.
2008. okt. 28. 13:49
Marcsika! Köszönöm szépen válaszod!::)
2008. okt. 21. 21:03
Sziasztok! Hát egyelőre a világosítással nekem is vannak gondjaim, mert természetesen türelmetlen vagyok és rögtön szőke szerettem volna lenni barnából. Eddig 2szer voltam azóta fodrásznál, elsőre a tövét egy árnyalattal világosította(7es) és tett bele melírcsíkokat. Legutóbb 8assal festette be. Változik a hajszínem, csak csigalassúsággal:-( De legalább nem roncsolódik közben a hajam, az is valami:-)
8. 9ee86b8a1a (válaszként erre: 7. - H.kinga89)
2008. okt. 21. 07:59

Szia Kinga!

Én használtam ezt a radírt,sötétbarna volt a hajam,majdnem fekete és már egy fél éve próbálkozom a világosítással de sajnos még most sem az igazi.

Egyrészt minden mosásnál ledom egy árnyalatot másrészt egy kicsit a hajamat is megviselte.

Igaz az is hogy a leszivatás meg jobban roncsolta volna a hajam.

Remélem hamarosan elnyeri az igazi szint a hajam.

2008. okt. 19. 17:25

sziasztok.nekem lenne egy kérdésem.1éve fekete a hajam.most szeretnék vörös hajszint.de nem akarom leszivatni a hajam mer félek h tönkre menne, viszont hallottam a fodrászkellékesnél hogy van valami "radir" ami leszedi a fekete szint.valaki használt már ilyet? és szerintetek hogy érhetem el a leggyorsabb hatást hogy vörös lehessen a hajam?

előre is köszi. sziiasztok

6. 9ee86b8a1a (válaszként erre: 5. - Szandika017)
2008. okt. 19. 13:39

Szandika!

Nyugodtan befestheted a hajadat.

Én mind a 3 terhességem alatt festettem a hajam és nem volt semmi gond.

2008. okt. 18. 17:56

sziaztok!

5 hónapos terhes vagyok,és be szeretném festetni a hajamat,de van aki azt mondja hogy ezzel ártok a babának is,de van aki azt mondja ,hogy fessem nyugodtan!Mit tegyek!!! nagyon csúnya a hajam már...:(

Véleményeket várok...

2008. okt. 7. 19:07

Én már 1/2 éve próbálom a sötétbarna hajamat világosítani.

Van egy olyan anyag a fodrászkellékesnél aminek a neve:LOREÁL Efassor ez egy hajradír ami nem roncsolja annyira a hajat mint a szőkítőpor.

Na én ezzel csináltam és utánna azt a festéket kentem rá amilyen szint szeretnék.

Igaz hogy sok hónapot kell rászánni hogy a kívánt hajszint megkapjam mert a mosások alkalmával mindíg ledob egy árnyalatnyit.

Így mire a következő hajfestés következik már nyoma sincs az eredeti dzinnek.

Nem tudom mikor érem már el hogy az marad amit rákentem.

3. emagdi (válaszként erre: 2. - Panka1980)
2008. okt. 6. 21:05

szerintem annyi a titok, hogy JÓ fodrászhoz kell menni, aki tud hajat festeni...

ő tud neked pontosan olyan színt festeni, amilyet szeretnél. (ha meg nem, akkor előre szól, hogy olyat nem lehet, vagy hogy nem érné meg, mert tönkretenné a hajad)

2008. okt. 5. 14:59

Sziasztok!

Az én problémám az, hogy a barnára festések (általában fodrász csinálta) által mára majdnem fekete a hajam. Szeretném csak egy normál barnára festetni, amit eddig 2 fodrász próbált. Az egyik egy Oxy Reloadhoz hasonlóval világosított, csak éppen más márkájúval. De mindössze az én kedvemért hozatott egyet, és a vége a hajamnak elég sötét barna maradt (leglább még egyet rá kellett volna rakni), így mikor rákente a világosbarnát, a vége megint rendesen fekete lett. Úgyhogy két hét múlva már utáltam a fejem a fakó tövével és a fekete végével. Középbarnára színeztem, a végeredmény megint fekete. A másik fodrász melírozott, és azt mondta, hogy több alkalommal csinálja majd, és a végén az egészet barnára festjük. Ez eltart kb fél évig. Már az első után 2 héttel rosszul voltam magamtól, mivel lenövésem is volt, abba is belefolyt a melír, és a végén ráfestett egy világosbarnával. Szóval pár mosás után annyira lekopott, hogy olyan fakó volt a töve, hogy a főnököm is megjegyezte, hogy "furán" néz ki a hajam. Szóval maradjon inkább a sötét. De mindig a fejemben motoszkál, hogy valahogy csak meg lehet ezt oldani úgy, hogy ne kelljen fél évig sapkában járnom.

Segítsen nekem abba valaki, hogy hol lehet privát személynek oxy relodot venni. Nem akarok megint több ezer forintot hagyni a fodrásznál a semmiért.

A szőkítőportól és a hidrogéntől tartok. Mert sajnos sokszor a fodrász se tudja, meddig szabad rajtahagyni, nemhogy én.

Várom az ötleteket! És előre is köszönöm a segítséget!

2008. okt. 5. 11:03
Szeretnék fodrász lenni, de nem vagyok. Ha valami különlegeset akarok, amit egy lépésben nem lehet megoldani egy lakossági hajfestékkel, akkor utána járnék, de nem találtam használható ötleteket a neten. A végül mégis sikerülteket megosztanám a kutakodók kedvéért, hogy nekik ne kelljen fél évet várni, mire rájönnek a titokra.

Ugrás a teljes írásra: Hajfestés vállalkozó kedvűeknek
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook