Hajfestés (beszélgetős fórum)


2007. jan. 1. 12:51

Lányok,bocs ,h ezt mondom,de a fodrászat egy szakma...

Persze,h nem lesz olyan,mint a dobozon,mert tudni kell,h milyen vastag a haj,milyen a kiindulási árnyalat,mekkora a lenövés,stb.....

HA feketéből akarsz barnát először enyhe szőkítésr kell kapjon a hajad,majd ha megvan a megfelelő színmélység,mehet rá a festék(javaslom,h ezt fodrásznál csináltasd)

én kartont vezetek a vendégeimről,és mérlegen mérem a festéket,így a vendég mindig ugyanazt az árnyalatot kapja!

A Celldömölki fodrászt pedig nemsokára megírom!!!

2007. jan. 1. 10:21
Kb. 10-12 éve festem én is a hajam. Először én festettem, de egy idő után meguntam és egy nagyon szép konyakszínűt festettem a fodrászommal, de sajnos csak 5 festésig találta el a színt, mert mikor megcsinálta a következő festést az valahogy inkább Ferrari szín lett, mint konyak. Azóta megint inkább én festem magamnak és a Belle Colort használom, nagyon megvagyok vele elégedve, habár soha nem olyan nekem sem a szín, mint a dobozon, de most találtam egy színt, amivel nagyon megvagyok elégedve és tetszik mindenkinek.
2007. jan. 1. 00:19
Valamelyik nap festettük be a hajamat, de nem úgy sikerült, ahogy a dobozon kinézett a csaj haja, de hát így jártam...
2006. dec. 31. 23:32
Én kb 13 éve festem a hajam feketére,de most már egy kicsit unom!szeretném ha megint barna lenne!hogy csináljam ,hogy ne roncsolodjon?segitsen valaki!!!!!!
2006. dec. 30. 22:59
ja és FIGARINÁNAK üzenem h Vas megye Celldömölk(ahol lakok):)
2006. dec. 30. 22:47
Sziasztok!Köszi a segítséget!Ha ezentúl minden festésnél leszívattatom előtte akkor nem roncsolódik meg nagyon a hajam?? Meg szeretnék dauert is, azt úgy még kibírná?? Mert amúgy nem vok csúnya:) és rossz érzés h más aki nem olyan jól néz ki a szép haja feldobja:( és ha nekem is feldobná?!:( :):):) értitek na:) azért köszi, rendesek vagytok! :)
138. figarina (válaszként erre: 136. - Andika:))
2006. dec. 30. 20:36

helló!

Olvasd el a 135 hozzászólást,valószínű nálad is ez lesz a teendő!

Írd meg merre keresel JÓ FODRÁSZT,segítek neked találni !

137. daroki (válaszként erre: 136. - Andika:))
2006. dec. 30. 19:59

Szia!


Én megnéztem a keresőbe a képet.Nálam ez a hajszín még a szép szőke árnyalatba tartozik.Szerintem nyomtasd ki,keress egy új fodrászt és keresd fel a képpel együtt!Ha most nem tetszik a hajad és van egy olyan benned,hogy ennél rosszabb már nem lehet akkor én a helyedben tuti elmennék egy másik fodrászhoz,ugyan mit veszíthetsz?Érdeklődj ismerősöktől,biztos akad olyan vki a környezetedben akinek van egy jó fodrásza.De vannak a menőbb fodrász szalonok is,ha nem sajnálod rá a lovét akkor próbálj ki egy ilyet!

Sok sikert!

2006. dec. 30. 19:45

Sziasztok!SEGÍTSÉG!! Nekem nyáron lett először festve a hajam.Pár hónappal ezelőtt skandináv szőkével lettem befestve csak sajnos hozzá öntöttük a szőkítőt(2 tasak) és leszívta:( extra csúnya hajam lett:fehértől a vörösig.Azóta a fodrászom azt mondta h befesti hamvassal(wella9.1) és mikor befestette az elején szürkés fehéres(őszes) a végén barnás vöröses lett. Azóta lenőtt 2cm barna saját haj és újra hamvas lett és most ugyanez a helyzet sőt a lenővés helyén rézvörös.Teljesen kétségbe vok esve mert más csajjal is előfordult h leszívták a haját és utána szépre befestették neki.Most akkor a fodrászom hülye??Mert most olyan vok mint egy papagáj:2cm rézvörös aztán fehéres szürkés aztán barnás vörös:(:( elegem van h másnak olyan szép szőke haja van nekem meg.. pedig jó minőségű a hajam:( + még egy kérdés írjátok be googleba Brenda Gandini-nagyon jó hajszíne van én is ilyet akarok ez milyen színű??

valaki írjon légyszi!!!!!!!Andi

135. figarina (válaszként erre: 134. - Boboyszi)
2006. dec. 29. 17:44

Szia!Le kell szőkíteni a hajd-több mint valószínű!Látatlanban nehéz megítélni,de túl sötét lehet az alapszíned ahhoz,h egy ennyire világos árnyalatot egy lépésben meg lehessen festeni.Ezenkívűl(nem szeretném bírálni a fodrászodat)némi színtani ismeret sem ártana,mert az h narancsszín maradt a hajadban arra utal,h nincs tisztában azzal,mit milyen árnyalattal közömbösítünk,h hamvas végeredményt kapjunk....

Szerintem ki kell takarítani a hajdból minden "színt"egy gyenge szőkítéssel és utána rávinni a megfelelő árnyalatot.a lenövést ugyanúgy kell kezelni minden akalommal!Remélem segítettem!

2006. dec. 27. 12:26
Szia! Egy hete voltam fodrásznál, amikor is hamvas szőkére (Wella Koleston 1/11) szerettem volna festetni a hajamat. Egyébként az eredeti hajszínem barna, abban voltak szőkére melírozott csíkok (leszívva voltak). Viszont miután befestette a fodrász a töve nagyon narancssárgás, és a többi sem lett szőke, inkább az is vöröses. Ott lett szép, ahol a melírozás volt. Szerinted most befessem így az egészet festékkel, vagy le kellene szívni és úgy ráfesteni? Ha a leszívás a megoldás, akkor utána hogy tudom a tövét ugyanolyanra festeni ha majd nő, azt is le kell szívnom festés előtt? Válaszodat előre is köszönöm!
133. Betty7 (válaszként erre: 132. - Figarina)
2006. dec. 22. 07:11
Rendben, köszi!
132. figarina (válaszként erre: 131. - Betty7)
2006. dec. 21. 22:36
A sötétbarna tuti,h fekete lenne,a többi szín pedig jóval világosabb árnyalatot adna a hajdon,mint amit vársz!Én a helyedben fodrászra bíznám!
131. Betty7 (válaszként erre: 130. - Figarina)
2006. dec. 21. 19:18

Szia!

Megnéztem, pontosan így van írva: erősen szőkített hajon ne használja. Az én hajam platinaszőkére van "leszívva". Sötét vöröset, világosbarnát, esetleg sötétbarnát próbálnék ki. Hosszú hajam van, amire elvileg 2 csomaggal kéne tenni, de így, hogy szőkített a hajam, csak egyet tegyek? Vagy egyáltalán ne? Nem szeretném, hogy esetleg zöld, vagy lila legyen a hajam, mert ilyet is hallottam. :S

130. figarina (válaszként erre: 129. - Betty7)
2006. dec. 21. 11:35

Szia!

A szőkített vagy a szőkére festett haj nem uazt jelenti.A szőkítettre csak nagyon óvatosan szabad ráfesteni/színezni,mert szerkezetéből adódóan másként viselkedik,mint a normál haj.Valószíűleg azért írták rá,h ne használjuk,mert "bekaphatja" a színt,nem azt az eredményt adja,amit a kép alapján vársz!

Milyen színt tennél rá???Léteznek színező habok,amik ápolnak is egyben vagy színfrissítő szérumok!

129. Betty7
2006. dec. 21. 07:15

Sziasztok!

Remélem tud nekem valaki segíteni. :)

Festett szőke a hajam, már elég rég óta, de szeretnék kipróbálni más színeket is, de nem tartósan. Vettem is hajszínezőt (Schwarzkopf) de csak később láttam meg rajta, hogy "szőkített hajúak ne használják". Esetleg kipróbáljam egy kis tincsen, hogy mi lesz? Vagy egyáltalán nem ajánlott? És ha nem, mit tehetnék, hogy ideiglenesen megváltoztathassam a hajszínemet?

Betty

2006. dec. 17. 09:03
Ha én 18 éves lehetnék!Szerintem hagyd úgy ahogy van,majd később kipróbálod,lesz még időd!:-)
127. figarina (válaszként erre: 122. - Peter88)
2006. dec. 14. 22:15

Szia Peter88!

Pierce Brosnan-nek születni kell...

mi lenne,ha a viselkedésed lenne felnőttes,nem a festett hajad????

Üdv:1 FODRÁSZ

126. tünde733 (válaszként erre: 122. - Peter88)
2006. dec. 14. 19:21
Egyébként milyen szinü a hajad?de szerintem ráérsz még öregiteni magad!!:)jó lenne 18 évesnek lenni:))
125. m_marcsa (válaszként erre: 122. - Peter88)
2006. dec. 14. 17:09

Nem értelek. Jóképű fiú vagy, fiatal. Miért akarod öregíteni magad? Örülj, hogy fiatal vagy, én szívesen lennék 18 :)).

De, végül is te kell döntsél.

124. anita72 (válaszként erre: 122. - Peter88)
2006. dec. 14. 17:06
Szerintem így van jól ahogy vagy (megkukucskáltalak). De én is voltam fiatal úgyhogy tégy ahogy jónak látod. Mindent ki kell próbálni egyszer!
123. emagdi (válaszként erre: 122. - Peter88)
2006. dec. 14. 17:00

szia!


megnéztem a képed, nem igazán értem, hogy miér szeretnél őszülni, vagy idősebbnek látszani, de hát ha így van, végülis te tudod.. :)))

nem tudom mennyire lehet hitelesen őszülést melíroztatni. szerintem ha ennyire foglalkoztat a téma, akkor próbáld ki, ha nem tetszik, lehet korrigálni (átfesteni, vagy egy idő után úgyis lenő és levágandó lesz). a lényeg, hogy egy jó fodrászhoz menj, szerintem nyugodtan mondd el neki mit szeretnél, kinevetni biztos nem fog (elvégre neki az a munkája), maximum tanácsokat ad, hogy ő mit javasolna, illetve megmondja, hogy milyen eredményt tud kihozni a hajadból.

ha megcsináltattad, mindenképpen tegyél fel róla képet!!!!! :)

122. Peter88
2006. dec. 14. 16:36

Sziasztok!


Nem tudom mennyien írnak ide a fiúk közül... :) Márpedig én az vagyok és egy kérdésem lenne. A haj.lap.hu-ról tévedtem ide... HAjfestés gondolatok!? hát nekem is eszembe jutott 1


Fiatal vagyok, 18 éves még sosem festettem a hajam. Kicsit fiatalos az arcom (check my picture) és most azon gondolkodom hogy mi lenne ha kicsit "ősziesíteném" a hajam. Befestetném feketére és arra természetesnek ható ősz tincsek... mintha öregednél :) Tiszta Pierce Brosman! Na mit szóltok? Azért írtam be ide mert nem szeretném hogy kiröhögjön a fodrász! :DD


Várom véleményeteket!


Péter

121. figarina (válaszként erre: 120. - Kiskacsa)
2006. dec. 9. 21:18
priviben írok!!:)
2006. dec. 9. 00:06
Kedves Figarina! Most először járok ezen az oldalon, de minden hozzászólást elolvastam. Fodrászként tőled szeretnék tanácsot kérni. Egy éve, 25 évesen kezdtem vörösre színezni a hajam (mahagóni, gránátalma). Semmi baj nem is volt vele 3 hónapig, nagyon tetszett. Később meguntam, nagyon sötétnek tartottam, mert amúgy világéletemben szőke voltam (természetes sötétszőke, vagy inkább "magyarbarna" :)). Vártam, hogy leteljen a 24 hajmosás, de ez az egész nagy kamu, ugyanis meg 40 mosás után sem történt semmi, csak az addig gyönyörű, fényes hajam fakóvörösben "tündökölt". Szerettem itthon színezgetni a hajam, de akkor kerestem egy fodrászt. Ő befestette kávébarnára, húzott bele 12%es oxival vékony csíkokat, szóval igényes lett a melír, de a vörös 2 hét után átütött persze a barnán. Két hónap múlva megismételtük ezt a műveletet. Ettől kezdve próbálok homokszőkét elérni, de még most sem tökéletes az eredmény. A fodrászom mindig azt mondja, hogy fessük professzionális festékkel, csak a végén mindig én viszek dobozos festéket, amihez ad 9-es oxit (lehet, hogy már eleve az van egy homokszőke színhez mellékelve??), mivel a barna szín, amit ő festett, fejvesztve kopott a hajamból, nem tetszett. Tudom, h a vörös mindenen átüt, de csak színező volt... Lényeg, hogy már Wella és Schwarzkopf festékkel háromszor volt homokszőkére festve, és minden festésnél picit világosodik, így a melírral egész jó, csak mégis szeretném ha segítenél. Most ünnepek alatt már nem tudok a fodrászomhoz menni, egyszer itthon kéne befesteni a hajam. Kérlek, segíts, milyen színt vegyek. Még azért van egy kis különbség. Nem különül el markánsan a szőke és a barna a hajamban, de én azért látom. A fodrászom szerint egészen világosszőkét kéne vennem, az jobban befogná a barnás részt is. De attól meg túl kiszőkül a hajtövem, nem? Kérlek, segíts. A jövő héti céges buliban jó lenne egy icipicit már szőkébbnek lenni...Amúgy türlmesen várom a kívánt hajszínt, le nem szívatnám semennyiért, a fodrászom sem ajánlotta. Főleg azért, mert növesztem is a hajam. Bocs, hogy ennyit írtam, remélem segítesz nekem... Előre is köszi :)))
2006. nov. 25. 22:27

Ez bizony a HAMVAS árnyalat mellékhatása!Gondolom végigkented a hajadon egyből....(ami oltári nagy hiba,és ha nem tévedek a bolti festékeken is fel van tüntetve)

Nem szeretnélek elkeseríteni,de a vilszőke nem fog segíteni rajta!A javaslatom az,h keress egy JÓ fodrászt aki profi a színtechnikákban(sajnos nem mindenki az),mert ez nem a legegyszerűbb feladat!!!

2006. nov. 25. 15:40

tegnap befestettem a hajam a Garnier 8.1-sel, Világos hamvas szőke..a csaj haja olyan barna a dobozon mint az állat..de végülis eddig is szőkére festettem a hajam, igaz Palette-t használtam (ott mindig olyan színű lett a hajam mint a dobozon) feltételeztem itt sem lesz másabb! Amugy a hajam már 5 éve szőke, és a mostani festés elött Palette ultra vilgáos hamvas szőkével festettem, ami baromi jól nézett ki! Na szóval befestettem és amikor lemostam kicsit megállt a szivem, a hajam ugyanis nemhogy szőke nem lett, még barna sem, helyette szürke, szószerint! Kb úgynéztem ki mint öreganyám..jó mérges lettem..ugyhogy ma megvettem a Palette-t, világosszőke színt, remélem segít!

Egyébként lehet hogy a 699-Ft-os hajfestéktől nem szabadna sokat várni, de a Pal... sem drágább, sőt olcsóbb és mégis jobb..ennyit az árakról!..

2006. nov. 14. 12:45

Szia! Sajnos nem tudok senkit, de sztem járjátok végig a várost, aztán hátha...

Valóban jobb ezt fodrásszal elintéztetni.

Én is hülyén nézek ki, ugyhogy eldöntöttem, ma egy pár barna tinccsel kijavítok mindent.

2006. nov. 14. 12:20

tud valaki sos egy fodrászt, aki ma tudna fogadni?

a szőke festés kapcsán az ismerősömnek kanárisárga lett :( szegény sapiban ül azóta és nem akar/tud várni holnapig

115. sunny777 (válaszként erre: 114. - Figarina)
2006. nov. 14. 09:32
Hát igen, sajnos nem ilyen egyszerű, gondolkodom a fodrászon, de pénzügyileg most nem nagyon jön jól...De sztem az lesz a vége.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook