Hajfestés (beszélgetős fórum)


2007. jan. 19. 22:26

Sziasztok!

Én egyszer próbáltam otthoni szőkítést , persze az elején bátorság híjján csak 1-1 tincset festettem be. Így haladtam egy darabig, amíg a barnából , barnás-vörös és szőke színek kavalkádját fedeztem fel a tükör előtt állva. Jobb voltam mint egy papagály . Rettenetesen tönkretette a hajamat és rémesen festettem akkor megfogadtam, hogy soha többet szőkét ! ! !

2007. jan. 19. 22:11
Tehát, ha kiszőkítem és vörös lesz a csokibarnábol akkor vessek rá mégegyszer? mert akkor lehet inkább hagyom mert marad vagy 20 szál hajam..:) Hát nem tudom....:) bár én mondjuk fodrászra bíznám, de félek hogy ő is elrontja:(
2007. jan. 18. 20:17

Ha jó festéket akartok venni otthoni használatra ne az általános drogériákban vegyetek. Pl ott van a Balahától nem messze egy Hajas nagyker ahol bárki vehet dolgokat, feleannyiért mint ammenyiért a fodrászatba kirakják.


Akinek meg szép a haja, és nem őszül, szerintem nem festetesse. Én is festettem 3 évig és nagyon tönkreteszi. Most sokkal szebb és egészségesebb.

171. Zsömle (válaszként erre: 168. - Figarina)
2007. jan. 18. 18:36

Szia!


Köszönöm a választ, sokat segítettél.

Szerinted otthon is megpróbálhatom eltűntetni a vöröset az általad említett festékekkel vagy csak kizárólag szakember által. Hány százalékos hidrogén kell hozzá? A 3% az a hidrogénre vonatkozik? Bocsi a buta kérdésért eddig 9%-os hidrogént használtam a 6-88-hoz.

Üdv,

Gabi

170. babi83
2007. jan. 18. 15:09
Én is festettem egy időben, de annyira rosszul voltam a festés alatt, hogy szó szerint az utcára kellett kimennem a levegőre, mert majdnem elájultam, meg tiszta sebesre kiette a fejbőrömet a festék, pedig állítólag természetes anyagú volt, így most alig várom , hogy lenőjön, most derékig ér, és annyi , hogy a végén kb. 15 cm világosabb, de nem feltűnő , mert tépett, amikor kontyban van akkor meg kimondottan jól mutatnak a világosabb tincsek.
169. figarina (válaszként erre: 165. - Kinguccc)
2007. jan. 18. 15:08
Szőkítés után rá kell festeni a hajra,mert úgy nem maradhat,tehát elvileg nem marad vörös!!!
168. figarina (válaszként erre: 162. - Zsömle)
2007. jan. 18. 15:06
igora royal 5-36 vagy 4-36 3%,fedi a vöröset
167. Betty7 (válaszként erre: 166. - Pici Lulu)
2007. jan. 14. 15:46
Ha jól értem, ez az én hsz-mre válasz: Én is tudom, hogy árt a hajnak a festés (és a szőkítés a legkárosabb) és hogy a legjobb megoldás lenöveszteni. De mint írtam, nem szeretnék válazotatni, és valami köztes megoldást szeretnék. Példát nem tudok említeni, mivel én ehhez nem értek. Ezért kérdeztem rá itt, hogy mit tehetnék, hogy javítsak a hajam állapotán. (Lehet barna és egészséges a hajam és én nem érzem jól úgy magam, de azt hiszem ez nem megoldás. És tönkretenni sem akarom a hajam.)
2007. jan. 14. 12:22
Ahogy Zsömle is írta... én 4 éven keresztül csak feketére festettem a hajamat, na szóval már nem olyan dús a hajam mint régen, és elvékonyodott elég érdekes lett a tapintása is, régen sokkal jobb volt.. tehát most lenövesztem az egészet, utoljára október végén festettem be feketére és hál istennek tök jól megfakult a fekete (alapból kidobja a hajam a színeket) és inkább sötét barna az egész és nem látszik ahogy nőő le.. tehát lenövesztem és inkább az eredeti színemet fokozom azzal, hogy ápolom és egészségessé teszem. Mert bármennyire is ráírják azokra a hajfestékekre, hogy ilyen vitamin meg olyan természetes anyag van benne, és hogy ennyire meg annyira nem káros a hajnak.. szerinte ez hülyeség..! Már akinek bírja a haja, az enyém nem bírja és nem akarok kinézni egy-két év múlva mint akit megtéptek! Szóval ahogy nő a hajam, úgy lenövesztem az egész festéket és soha többet nem festem be...
2007. jan. 14. 10:25
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hátha van olyan aki probálta már, hogy sötétbarnára van befestve a hajam és szeretnék szőke hajat, ez hogyan lehetséges? nem elsz a szőkitéstől vörös a hajam? mert azt nagyon nem szeretnék!Előre is köszönöm
2007. jan. 14. 09:03
Nekem 3 és fél éve vannak szőke csíkok a hajamban. Kezdem unni, de ami a lényegesebb, meg akarom változtatni az életem. Lehet, hogy a Hoxa buliba már szőkén megyek!:)
163. Betty7 (válaszként erre: 161. - Figarina)
2007. jan. 14. 08:53
Fodrász szívatta le az első alkalommal. Aztán elmentem tőfestésre. Kb. 5000 forintba került, és eléggé sokaltuk. Aztán nem sokáig festette fodrász, hanem egy ismerős mondta, hogy a Garnier kiszőkítő festéke jó. Azóta azt használom, itthon.
162. Zsömle
2007. jan. 13. 22:41

Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem.

Mostanáig Igora Royal 6-88-as festékkel festettem a hajamat közel 4 éve, nagyon intenzív vörös a hajam színe, ami még mindíg nagyon tetszik, de sajnos a hajam mennyisége igen csak megfeleződött és nagyon elvékonyodott, így szeretném a vörös hajamat visszafestettni eredeti színűre ami kávébarna, elég sötét. Szerintetek ennek mi a legegyszerűbb módja? Esetleg ha szőke csíkokat melíroztatnék első körbe bele és utána mikor szép lassan kiszőkült vissza festetném barnára az működne? Vagy van egyszerűbb módja is? Lenöveszteni nem szeretném ,mert a két szín között nagy a különbség.

Nagyon várom válaszotokat és előre is nagyon köszönöm nektek.


Üdv,

Gabi

161. figarina (válaszként erre: 160. - Betty7)
2007. jan. 13. 19:44
fodrász festi a hajad?tudod,h milyen festékkel?
160. Betty7
2007. jan. 13. 09:39

Szia Figarina!

Megint kérdéssel fordulnék hozzád. Mint már írtam, szőkíteett a hajam (sötét barnáról platina szőkére). Anyukám rá szeretne bírni, hogy változtassam vissza a hajszínem az eredetire, mert amikor barna volt a hajam kb. kétszer ennyi volt. Én is tudom, hogy nagyon roncsolja a hajat a szőkítés, de nagyon nem szeretnék barna hajat, mert én szőkén érzem jól magam a bőrömben. Ha akár kipróbálásra is visszafestetném a hajam, tudom, hogy soha többé nem lenne szőke, mert Anyu nem engedné, hogy újra ilyen mértékben károsítsam a hajam.

Mit csinálhatnék, hogy a hajszínemet is megtarthassam, és a hajam is valamennyire erősödjön, javuljon?

2007. jan. 10. 17:01

Sziasztok! SZeretném megtalálni az arcomhoz(ide érte forma, hajszín, szemszín) igazán illő hajszínt és formát. Olvasgatva a neten a témában sok helyen találkoztam un. típusmeghatározásokkal, miszerint az évszakoknak megfelelő típusba (vagy azok keverékébe) mindnki besorolható, és ez nem csak a hajválsztáshoz, hanem pl. sminkeléshez, öltözködéshez is iránymutatást ad. De magamat nem tudom egyértelműen besorolni.

Jelenleg nekem sötét színű hajam van (festett ében), az eredeti: sötét barna. Szeretnék kicsit változtatni, de nem bármi áron - pl. feleslegesen nem világosítanám a hajam, ha abszolut nem állna jól...Fodrász ismerőstől és a saját fodrászomtól is kértem tanácsot, de az egyik szerint jól állna a hamvas barna, a másik szerint vagy avilágosabb vagy a sötétebb...

Tud valaki segíteni?

158. figarina (válaszként erre: 157. - *hedvig*)
2007. jan. 9. 16:41
nincs mit!:)
157. *hedvig* (válaszként erre: 156. - Figarina)
2007. jan. 9. 15:23
Nagyon köszönöm :)
156. figarina (válaszként erre: 155. - *hedvig*)
2007. jan. 8. 21:53
priviben írtam Neked címet
2007. jan. 8. 17:05
Sziasztok! Már nagyon régóta szeretnék egy olyan frizurát, ami teljes mértékben hozzám illik. 20 éves vagyok, de még nem volt olyan "igazi" hajam. Szeretném vörösre festeni már régóta, de egyszerűen nem marad meg a festék a hajamon, pedig volt már vörös régebben. Debrecenben élek, és aki tud egy olyan fodrászt, aki kedves, és nem tukmál rám semmi hülyeséget, az írjon.
154. figarina (válaszként erre: 153. - Boboyszi)
2007. jan. 2. 13:14

kb 3%os szőkítést javaslok,egyes részeken még gyengébbet(ott ahol már eleve szőkés)

Én javaslom ,h kerss a lakóhelyeden egy schwarzkopf szalont,ahol profik,én erre a termékcsaládra esküszöm 3 éve,nem lesz rá panaszod tuti! nem megy tönkre a hajad,mert utána már elég színezni csak a hajhosszt,a tövét kell csak mindig festeni!Buék Neked is:)

153. boboyszi (válaszként erre: 135. - Figarina)
2007. jan. 2. 10:14
Szia! Köszönöm a válaszodat, de lenne még egy-két kérdésem! A "gyenge szőkítés" pontosan mit jelent? Milyen terméket ajánlasz ehhez a szőkítéshez? Nem teszi nagyon tönkre a hajat, ha minden alkalommal szőkíteni és festeni is kell a lenőtt részt? Az általam írt terméket eléggé hajkímélőnek tartod, vagy van estleg valami, ami tényleg nem roncsolja annyira a hajat? Válaszodat előre is köszönöm! És Boldog Új Évet Kívánok!
152. figarina (válaszként erre: 151. - Tünde733)
2007. jan. 1. 23:15
Köszönöm a bizalmad!:)Ha priviben megírod konkrétan merre laksz,megpróbálhatok neked keresni ott egy jó fodrászt!
2007. jan. 1. 23:12
Gondoltam!:)Csak az a baj,hogy nagyon messze laksz tőlem:(((hajdu-bihar)Szivesen rádbiztam volna a hajam!!!:)))
150. figarina (válaszként erre: 149. - Tünde733)
2007. jan. 1. 23:09

Fejér megye!!:)

Ebből élek!!!:)

149. tünde733 (válaszként erre: 148. - Figarina)
2007. jan. 1. 23:07
Ez nagyon profin hangzik!!Hol is laksz te?:)
148. figarina (válaszként erre: 147. - Tünde733)
2007. jan. 1. 20:57
Tudod miért volt foltos?Azért mert eleve a fekete is így lett hónapról hónapra rákenve!És nem kell narancsszínig leszívatni csak 1-2 árnyalatnyit,a kívánt barna színmélységéig!Hosszú hajnál és fekete színnél én speciális szőkítő keveréket alkalmazok,és először csak a hajvégeket kenem,ahol valószínűleg a legtöbbször érte a fekete festék(3 részre osztom a hajhosszt kb,nem számítva az eredeti ,tőrészt)majd kb 10-15 p(ezt folyamatosan figyelem)múlva a középső részt is megkenem és így tovább...így tökéletesnek kell lennie az eredménynek,és sok esetben a barnát már csak színezőként viszem fel,mert felesleges a festék!
147. tünde733 (válaszként erre: 144. - Figarina)
2007. jan. 1. 14:13
Figarina!Az én hajam kb a hátam közepéig ér.egyszer már probálta a fodrász szőkitéssel leszedni róla a feketét,de szőrnyü lett a végeredmény!!a hajam a narancs sárgától,a szőkén át,a feketéig,minden szinben pompázott:(gyorsan vissza is festette feketére!:((
146. Edis
2007. jan. 1. 13:13
Sziasztok! Én állandóan szenvedek a hajammal, mindig mást szeretnék. Most éppen úgy döntöttem kb. 8 év festett haj után, hogy lenövesztem a szőkémet (én szőkésbarna vagyok). Viszont tudom, hogy mire lenő addigra megint kitalálok valamit, mert eléggé szürke a hajam. Azt szerettem a legjobban amikor csak melírozva volt. Ez a lenövés sem valami szép, de nem akarom megint befestetni hasonló színűre..
2007. jan. 1. 13:05
oksi, előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook