Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha valakinek meghal a párja, mennyi idő szükséges, hogy újra rátaláljon a szerelem? fórum

Ha valakinek meghal a párja, mennyi idő szükséges, hogy újra rátaláljon a szerelem? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 14. 21:17
Ha valaki elveszítette a párját ,és egy idő után felmerül benne az,hogy mikor lesz valakije,vagy mikor lesz szerelmes,akkor már eljött az idő. Akinek fáj,annak eszébe sem jut ilyesmi,és ez sokmindentől függ. Miért érdekel téged a barátod szerelmi élete,amikor ettől sokkal nagyobb problémája van? Inkább abban segíts neki. Az amugyis magánügy. Vagy esetleg te szeretnél közelebb kerülni hozzá? Akkor azt tanácsolom,hogy óvatosan,mert még törékeny a lelke. Fél év ,az csak arra elég,hogy az ember felfogja,még ott van az elfogadás és az elengedés. Sok idő.
2010. jún. 14. 21:00
Ilyenkor nem az a legfontosabb, hogy találgatni, vagy azon gondolkodni, mikor lesz új szerelem. Sokkalta fontosabb, hogy túl tudja-e tenni magát a dolgokon, hogy eltudja-e fogadni végre és bele nyugodni. Ez valószínűleg hosszú időbe telik, pláne, ha nagy volt a szerelem köztük. De ha végre újra nyit a világ felé, mert gondolom bezárkózott lett, akkor sem kell rögtön új párt keresni. Fontosabb magába az életbe visszarázódni. Sajnálom őt! Baleset volt?
6. zsofizsoka (válaszként erre: 3. - Vanilla00)
2010. jún. 14. 20:56

Nem, nem velem történt.

Egy barátommal, aki 23 évesen elveszítette a barátnőjét - fél éve.

Nagyon sajnálom, amiért ennyire szenved és szeretnék bíztató szavakat olvasni olyanoktól, akik már sajnos átéltek ilyesmit.

2010. jún. 14. 20:55
Szerintem egyén függő. Ha veled történt a tragédia, akkor ne is figyelj azokra, akik azt mondják hogy sok idő kell hozzá. Tedd azt, ami jól esik, ne erőltess semmit. És ne félj elmenni egy pszichológushoz, ha úgy érzed, hogy jó lenne kibeszélni magadból a dolgot. Idővel könnyebb lesz biztosan...
2010. jún. 14. 20:52
Egy ismerősöm 2000ben azaz 10éve vesztette el a vőlegényét, azóta nincs senkije, és még mindig minden áldott éjszaka vele álmodik, hiába járt már mindenféle szakemberhez...
2010. jún. 14. 20:47

Szerintem ez egyén függő

A húgom barátja 1,5 éve halt meg, neki még nincs senkije, és szerintem még jó ideig nem is lesz :(

Nehéz feldolgozni, és nem Őt keresni a másikban :(

Veled történt a tragédia?

2. babszibobó (válaszként erre: 1. - Zsofizsoka)
2010. jún. 14. 20:47

Szerintem mindenkinél más, hisz magát a gyászt is másként éljük meg!

A Szív jelzi mikor készen áll az Újra!

2010. jún. 14. 20:45
Ha valakinek meghal a párja, mennyi idő szükséges, hogy újra rátaláljon a szerelem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook