Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nyernétek 40 ezer forintot, mire költenétek? fórum

Ha nyernétek 40 ezer forintot, mire költenétek? (beszélgetős fórum)


1 2
31. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 6. 13:39

Akkor maradnék az ételnél.

Az ajándékkártyákkal, utalványokkal az a gond, hogy vissza nem adnak belőle, ha többért veszel rá kell fizetned.

Én pár éve kaptam egy Ikea utalványt. Soha többet.

30. aszparagusz (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 6. 13:37
40 ezerből max. egy jobb bizsut veszel.
2022. szept. 6. 01:35

Az en myeremenyem, ennyi sem volt, csak 35 £. Amikor az apam meglatogatott, feladtuk lotton azokat a szamokat, ami a szerencsesutimben volt (az elmeny igy megmarad). 15-ot elhasznaltam, a tobbi meg a tarcamban van, mert kp-t szinte soha nem vesznek fel, pedig neha jol jon.

Eszembe sem jutott, hogy egeti a zsebem, el kell kolteni.

En attol fuggoen dontenek, mire van szuksegem. Ha nem kell semmi "extra" maradnek a kajanal. Az a plusz penz ott marad a szamlaim, es arra, es akkor koltom el, amikor akarom.

2022. szept. 5. 23:32
Ételre, italra. Tárgyakból van elég, nem győzöm elpakolni.
27. ibi75
2022. szept. 5. 22:27
Egy objektívet a fényképezőmre.
26. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 22:15
Én növény rajongóként a kertbe vennék dísznövényt pl. imádom a magnóliát, ha nincs kert,akkor szobanövényt.
25. Epresturmix (válaszként erre: 24. - Fokhagyma)
2022. szept. 5. 21:56
Egyetértek.
2022. szept. 5. 21:49

Élelmiszert semmiképp se vennék. Azt akkor is meg kell venni, ha nincs jutalom. Egyébként a 40 ezer nem olyan sok pénz. Én valami olyat vennék, amit egyébként nem biztos, de mivel váratlanul kaptam 40 ezret, vennék esetleg valami ékszert, egy olyan ruhafélét, amit különben nem vettem volna, de szükségem van rá, vagy egy szép táskát.

Ha élelemre költeném, belefolyna a napi kiadásokba, de ha valami tárgyat, aminek örülnék, akkor ha ránézek, mindig az jutna eszembe, hogy ez egy külön pénzből van, a munkámért jutalom.

2022. szept. 5. 21:48
Ha nem létszükséglet a pénz, én élményt vennék belőle.
22. globus
2022. szept. 5. 20:19

40 ezret? Szinte semmire nem elég.

Na jó, talán egy táskát vennék.

21. ,zumba
2022. szept. 5. 20:12
Én is valami maradandót vennék, ahogy Enissa is írja. Amire ha ránézek, kellemes érzés fog el.
20. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 19:12
Nem tudod, hogy mire van szükséged?
2022. szept. 5. 19:10
Ez a pénz nem sok, gyorsan el lehet költeni. Anno, a férjem 60 EFt értékű gyűrűt kapott törzsgárdaként. Ő is kérhette volna, hogy az értékét adják oda. Nemsokra utána betörtek hozzánk, azt a kevés ékszerünket, ami volt, elvitték:-( Jobb lett volna a pénz, amit addigra el is költöttünk volna.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 18:01

Vegyél egy ékszert, az maradandó.


Kisebb háztartásigép, kisebb festmény. Akármit is veszel, gyorsan tedd, mert egyre emelkednek az árak, a Ft. meg romlik.

17. tien
2022. szept. 5. 17:09
Élelmiszert vennék.
2022. szept. 5. 15:43
Én nemrég nyertem 33-at. Nem raktam félre, a mindennapokban elvásároltam . Tkp reális kielégitetlen vágyam nincs, szóval nincs nevesitett felhasználása, nem is tettem félre. Igy hogy kérdezitek, lehet hogy 10-20 e ft-ért vehettem volna könyvet, de ezt nyeremény nélkül is megtehetem.
2022. szept. 5. 15:32
Az a legegyszerűbb, ha az élelmiszert választod, mert azt könnyen el tudod költeni, és arra úgyis kell költeni. Ha meg mégis eszedbe jut bármi, amit meg szeretnél venni magadnak, akkor tekintheted úgy, hogy a kapott pénzből veszed. Hiszen az ajándékkártyát olyan dologra fordítottad, amit amúgy is megvettél volna.
2022. szept. 5. 15:17
élelmiszer
2022. szept. 5. 15:14

Élelmiszer tisztítószer esetleg csekk.

😁

12. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 15:10

Akkor én is étel, és mielőbb tartós élelmiszert, vagy a fagyóba húst, zöldséget, mert az árak szinte naponként kúsznak felfelé.

Ha étel, minél előbb beváltod, annál többet kapsz érte.

2022. szept. 5. 15:05
Tartós élelmiszer, tisztitószer
10. timycat (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 15:03

Ami még szempont hogy melyik üzletbe szól az utalvány? Ételnél pl van-e a közeledben olyan üzlet ahol levásárolhatod?

Vagy ha ruhát választanál nem csak a közelség számít, hanem az sem mimdegy, hogy milyen árkategóriájú, pl van ahol 40ezerért max egy egyberuhát kapsz, van ahol ebből már kijön egy nadrág+felső+kiegészítő.

9. _Berry_ (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 14:30
Te ismered a havi bevételedet. Aki nem könnyedén, az árak különösebb nézése nélkül költ, annak nyilván minden forint számít és fontosabb lesz egy ételre beváltható kártya, mint a barkácsbolt, vagy ruha.
2022. szept. 5. 14:28
Két bevásárlás jó esetben. Nem kombinálnék, ez kevés ahhoz, hogy gondolkodjak rajta.
2022. szept. 5. 14:27
Étel
6. simple (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 14:26
Én ételre kérném, a felsoroltak közül az az egy ami létszükséglet.
5. kannanana (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 14:24
Én most élelmiszerre kérném. Ruha is kell sajnos, ami beleillik a dress codeba, de kajára biztos elmenne 40 ezer Ft.
2022. szept. 5. 14:16
Annyit mondtak, ajándék kártyaként kaphatom meg, de én döntök milyen boltba kérem. Étel, műszaki, barkács, ruházat. Bármi.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 14:16

Nagyvezírünk bejelentette, hogy okt. 1-jével felold minden ársapkát. Majd akkor kiderül, hogy az égbe milyen magasan szállnak az árak... inkább megtartanám.


De ha azért vagy tanácstalan, mert valóban sokféle helye lenne, és nem tudsz dönteni, hát sorold fel, mi mindenre lenne szükséged, segítünk egy rangsort kialakítani.

Mert az is igaz, hogy amit ma még meg tudnál venni x összegért, okt. 1. után lehet hogy 3 x lesz az ára.

2. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 5. 14:09

Biztos nem költeném el azonnal. Jól meggondolnám ebben a gazdasági helyzetben.

Nem tudjuk, hány éves vagy, egyedül élsz-e, mire van szükséged... ?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook