Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nincs vagy nem lesz gyereked hátrányos helyzetű nyugdíjas leszel. Ez komoly? fórum

Ha nincs vagy nem lesz gyereked hátrányos helyzetű nyugdíjas leszel. Ez komoly? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
49. 32c4f9f2ff (válaszként erre: 42. - Emi1206)
2014. júl. 29. 15:54
Sajnos így igaz, a közép rétegről tudnak még valamit lenyúzni, akik becsületesen próbálnak dolgozni. És persze az ő leendő nyugdíjukkal lehet még variálni. Habár a mostani nyugdíjasok sincsenek biztonságban.
2014. júl. 29. 15:51

igyus-ugyis hatranyos helyzetu egy nyugdijas;

mar ha megeri egyaltalan, illetve ha kap majd valamennyit :(

47. Vivvv
2014. júl. 29. 15:35
Elég szomorú. Van akinek egyáltalán nem is lehet gyereke... Nincs is értelme kommentálni, ez siralmas.
2014. júl. 29. 15:32

Persze, gyártsak gyereket parancsra, nem? Vagy huuuuuu nem lesz nyugdijam... Csak mert ez a tapló banda még mindig ott tart, hogy lyánynak szülni dicsőség, asszonynak kötelesség. Erre csak a kedvenc hangulatjelemmel tudok válaszolni .I.

Majd szülök másodikat ha én úgy gondolom. Ha soha nem gondolom úgy, hogy kellene akkor soha. Most ettől a parasztvakitástól várják, hogy tele legyenek a szülészetek, szánalmas.

2014. júl. 29. 13:28

Szerintem ez elterelés, már megint :(

Sokkal nagyobb gondjaink vannak.

Sok víz lefolyik még a Dunán és sok dolog történhet még. :((

2014. júl. 29. 13:19
baromsag; vihar a biliben
43. globus (válaszként erre: 13. - 9c57fd10dc)
2014. júl. 29. 12:43
Most nem azért, de pont ők azok, ahol jön a gyerekáldás, ha kell, ha nem... erről többet nem írok. Úgyis tudja mindenki, miről beszélek. A szegénység újragyártja magát.
42. emi1206 (válaszként erre: 39. - Nefaria)
2014. júl. 29. 12:31

Érzésem szerint pont ez a cél, hogy az emberek vándoroljanak ki vagy haljanak ki. Nekem az az érzésem, hogy ma a világban mindenhol feleslegessé vált az úgy nevezett középréteg. Azok az emberek, akik intelligensek, tanultak vagy valamennyire azok és dolgoznak, annyi pénzt keresnek, amennyiből valahogy megélnek, na őket mintha üldöznék. Minden intézkedést ezt a réteget érinti a leghátrányosabban. Pakolgatják ide-oda ezeket az embereket, most menjél külföldre dolgozni, mert jaj de jó lesz neked, aztán külföldön kijelentik, hogy ide már többen ne jöjjenek, tanuljál, mert akkor lesz jó munkád, de aztán mégsem lesz. Most szüljél sok gyereket, oldd meg, hogy diplomások legyenek és majd akkor tök jó lesz neked, de nem lesz.

Itt most az állatvilág törvényei érvényesülnek. A gyengék elhullanak. :) Bár nem csak most, ez így volt eddig is, csak talán mostanában látszatra nagyobb a rálátásunk a politikára is.

41. grizus (válaszként erre: 39. - Nefaria)
2014. júl. 29. 12:22
Ne félj, fogunk alapítani. A meglévő helyén. Mi. Én masszívan hiszek benne. Jó lenne megérni.
40. 82d45dcd14 (válaszként erre: 39. - Nefaria)
2014. júl. 29. 12:21

Alapícsunk:)

Én benne vagyok,ugye ott lesz nyugdíj?

39. nefaria (válaszként erre: 37. - Grizus)
2014. júl. 29. 12:19
De, sajnos értem, a kérdés költői volt :) Komolyan néha már kedvem lenne kivándorolni. Vagy inkább alapítok egy országot :)
38. grizus (válaszként erre: 37. - Grizus)
2014. júl. 29. 12:08
Mármint... szerintük.
37. grizus (válaszként erre: 36. - Nefaria)
2014. júl. 29. 12:07
Az le van tojva, nem érted? Pusztuljon a férgese.
2014. júl. 29. 12:05
És mi van azzal, akinek pl. sérült a gyereke, és nem tud szakmát/érettségit szerezni? Az azért nem ugyanaz, mintha van egy léhűtő, iskola- és munkakerülő gyereked...
35. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Vacsa)
2014. júl. 29. 11:19

Mi úgy csináljuk, hogy magánba, de az sem lesz elég, tuti, ezért mellé még egy élet és nyugdíjkiegészítő biztosításba. Amúgy itt is megy a spekuláció meg minden, de akkor is jobb, ha magánba teszem, minthogy a közösbe. Mert az itteni szociális háló így néz ki:

-No gyes (itthonlétemet fizetem)

-csp csak munkaviszony alatt jár, de spec nekünk az sem, mert egy bizonyos fizetésen túl nem jár már és mi ebbe beleesünk (a franciáknál pl 3 gyerek után már nem adózol bármennyit keresel)

-fizetjük a tb-t, de az állami egészségügy is fizetős ettől függetlenül, csak a minimálbéreseknek ingyenes. Onnantól meg ki-ki olyan ticketet fizet, ami az ő fizetésével arányos, tehát aki jobban keres, az többet fizet az ellátásért (államiért). Úgymond, hülye burzsoá, te fizess, mert neked telik rá, fulladj meg...


Ezért a legtöbben inkább a magánellátást választják, pl én pár vizsgálatot kaptam csak ingyen terhességek alatt, az összes többiért fizettem és többet is, mint mások. Ezek után nekem a nyugdíjkérdés már olyan, hogy már a nyugdíj előtt is sem érdekelte őket, hogy miből fizetem, ha beteg vagyok (szerencsére nem vagyunk azok), akkor gondolod, hogy nyugdíjasként jobban érdekelné őket???:)))


De lekopogom, legalább tudom, hogy oké, aki nem dolgozik, annak egyiknek sem jár csp és amúgy meg gyes sem, szóval nagy vonalakban nem az én pénzemből neveli más a gyerekeit és ezt így igazságosnak tartom.


Aki pedig nem akar szülni, igazad van, ilyen rendeletek után sem jön meg a kedve.

2014. júl. 29. 11:18
egy pasinak egy év alatt akár 365 gyereke is lehet egy nőnek max 5:)
33. 82d45dcd14 (válaszként erre: 10. - Pk86)
2014. júl. 29. 11:11

Ez akkora baromság!

Persze,mert ma Magyarországon mindenki ugyan annyi fizetést kap!

32. grizus (válaszként erre: 10. - Pk86)
2014. júl. 29. 11:05
Miután olyan jó kis adókedvezményük van, nekik is mintha több maradna, mialatt nevelnek.
31. vacsa
2014. júl. 29. 10:47

Na, majd most szül boldog-boldogtalan... Nem??? Dehogynem. A magyar ember mindent benyal...


Csak gondoljunk a magánnyugdíjpénztári megtakarításokra. Vígan-dalolva dobták be az emberek a nagy süllyesztőbe a megtakarításukat... Csak picit kellett fenyegetőzni...

30. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Pk86)
2014. júl. 29. 10:28

Ebben sok logikát látok és igazságosnak találom. Csak a gyakorlatban mindenki attól tart, hogy mi lesz azokkal, akik meg 8 munkanélkülit nevelnek fel, mások pénzén, és így több nyugdíjat kapnak, amiből az ő gyerekeik semmit nem termeltek ki.


De maga az elv igazságos, mondjuk Európaszerte probléma a nyugdíjkérdés, ezért szerintem az a legjobb, ha mindenki magánpénztárba vonul, ez a legbiztosabb.

2014. júl. 29. 09:37
rendben.
28. unom (válaszként erre: 27. - 9c57fd10dc)
2014. júl. 29. 08:41
Kórháztól, osztálytól függ. Pl PIC-en egyáltalán nem ez van szerencsére.
27. 9c57fd10dc (válaszként erre: 26. - Unom)
2014. júl. 29. 07:30
Ha nagy a baj, atvisznek az allamiba, igen, de ott is lefizeted a novert, a dokit...... Ha nem fizetsz vagy nem viszel kávét, nasit, le se tojjak a beteg fejét...
26. unom (válaszként erre: 22. - 9c57fd10dc)
2014. júl. 28. 23:12
Ha nagy a baj nálunk magánkórházban nem fognak kezelni. Pl. szülés: ha baj van a babával a rohammentő viszi át a szar államiba, mert drága a kezelés, a magánklinikának nem éri meg. Ha az anyával van nagyobb baj szintén. Kis gond esetén persze segítenek, az ellátás jobb, mint az államiban.
2014. júl. 28. 23:08

ezt más országban úgy hívják, h diszkrimináció!!!


de én röhögök, mert ha ennek az országnak ez kell, akkor én mást nem tudok, mint röhögni!! :D


ui: senkinek nem lesz nyugdíja, csak kell néhány hüle, aki befizeti a járulékokat a köv. 30 évben, lehetőleg a legkevesebb ellenkezéssel...:)

2014. júl. 28. 22:45
Nem tartom jogosnak.Vannak,akik kevés pénzből élnek,ezért nem mernek gyereket vállalni,vannak egészségügyi okok,és vannak olyanok is,akik nem találták meg a párjukat.Miért legyenek ők hátrányban?Kevesebb nyugdíj és dolgozzanak tovább,igazságtalan.
23. 9c57fd10dc (válaszként erre: 21. - Pk86)
2014. júl. 28. 19:42
Ha nincs penzed gyerekre, nincs penzed a takarekba se... Tényleg nem jut eszedbe hogy vannak szegenyek is?!
22. 9c57fd10dc (válaszként erre: 19. - 32c4f9f2ff)
2014. júl. 28. 19:40
Ennyi erovel a tb-t se kéne hogy vonják, hiszen ha valami ertelmes, fontos beavatkozasra van szükség, akkor a legtobb ember nem az sztk rendelesre megy el... De mégis vonják es mégis szar a szolgaltatas es kenytelen vagy elmenni a magandokihoz, aki ugyanugy rendel sztk-ba is, sőt, sokszor sok vizsgálatot a magandoki csak sztk-as gepekkel tud elvegezni az sztk rendeloben...
21. pk86 (válaszként erre: 19. - 32c4f9f2ff)
2014. júl. 28. 19:39
Akinek nincs gyereke is kapni fog nyugdíjat, csak a kiszámolt összeget szorozzák meg 0,8-al vagy 0,9-el. Akinek meg több gyereke van, az 1-nél nagyobb szorzót kap. Tehát nem az egész nyugdíjról van szó, hanem pár százalékról, amit vígan félre lehet rakni, ha nincs gyereke valakinek.
20. 5953ac0df8 (válaszként erre: 19. - 32c4f9f2ff)
2014. júl. 28. 19:39

Én szívesen félre teszem magamnak a nyugdíjamat...

De nem fogom én sem duplán fizetni,mert jelenleg vállalkozóként nem keveset fizetek állam bácsinak,és még rakjak is félre,kedvesek...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook