Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem indul be a szülés? fórum

Ha nem indul be a szülés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
20. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 12:10

Jókor jut eszedbe intézkedni :DDD

Sztem már tök mindegy, bemész és megszülsz annál, aki éppen bent van.

2016. júl. 29. 11:57

Én értem hogy a gyerekem megfog születni, nem ezzel van a gond. ☺ hanem azzal, hogy mivel a magándokimat nem fogadtam fel a 37.héten elengedte a kezem.csináljak amit akarok.jelentkezzek be a kórházba nstre.de nem tudok mert nem veszik fel a telefont.kicsit biztam is hogy be is indul a héten a dolog. De aztán elkezdtem azon gondolkozni hogy ha a kiírt időpontig nem történik semmi akkor nekem mi a teendőm.menjek be aznap a kórházba vagy még várjak, de attól félek mert nem akarom h baj legyen és így is nagyon idegesítő hogy egy nyavajás időpontot nem tudok kérni mert semmilyen számot nem vesznek fel.

De akkor az lesz hogy jövő héten szépen bemegyek és személyesen megkérdezem, hogy mizu.

2016. júl. 29. 11:34
egyébként pedig repülő fent, gyerek bent még nem maradt
2016. júl. 29. 11:33
ha abba a kórházba tartozol, menj be személyesen, és kérj időpontot, követeld ki magadnak, közöld, hogy már 38.hétben jársz, és még egy NST vizsgálatod sem volt. Legyél határozott és ne engedd magad elküldeni, ha kell hisztizz, terhes hormonviharnak majd betudják maximum :)
2016. júl. 29. 11:24
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Szép napot.
15. lapbarna (válaszként erre: 1. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 09:42

Szia! Gratulálok a babához!

Én januárban szültem, nem volt fogadott orvosom. A körzetihez jártam, eleve kellett menni a táppénzes papírért is. A 34. héten beírta a kiskönyvbe, hogy nst a 36. héttől.

Az nst-re bementem, és mivel nem volt orvosom, ezért az éppen rendelő orvos kiértékelte az nst-t, mértek vérnyomást, vizeletet néztek. Sosem kellett várnom, inkább azok vártak, akiknek a fogadott orvosuk nem ért rá a terhesambulanciára lemenni.

4-szer voltam nst-n. Utána megszültem, pont 39. hétre.

Tehát, ha nincs fogadott orvosod, akkor is kell vizsgálni téged, és nem hiszem, hogy elküldenének, csak mert nem fizettél orvost.

Könnyű szülést!

14. c73db520ef (válaszként erre: 13. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 09:22
Egyaltalan nem rosszindulatbol irtam az elegans urinot.
2016. júl. 29. 09:16

Nem akarok urinőként bevonulni,szó sincs róla. Nem igazán értem miért kell rosszundulatunak lenni.Csak nem tudom,hogy mi lenne a helyes döntés mert nem akarok a babának rosszat és magamnak meg egy bunkó hazaküldést, mert hallottunk már egy két storyt hogy ha az embernek nincs semmi baja akkor hazaküldik nem vmi kellemes hangvételben.De ha viszont meg nem megyek be 10én akkor meg parázok h nehogy rosszat tegyek.

De igazándiból érdeklődtem h volt e már vki ilyen helyzetben.

De marad akkor a védőnő, kérek tőle tanácsot. Ő mondta nekem, múlt héten hogy már kb 1 honapja kellett volna időpontot kérni, mert szabin vannak és elérhetetlenek.És hogy pl volt egy 15 hetes kismamája aki egy rutin vizsgálatra csak 2 hónap múlva kapott ott a kórházban időpontot.de azt nem gondoltam volna hogy az nstre sem lehet bejelentkezni ráadásul van ra egy kijelölt szám amin lehet őket hívni és nem egyszer hívtam őket. Nem vették fel.arra számítottam hogy ha bejárogatok nstre akkor már ismernek,adnak tanalácsot, tudok érdemben beszélni vkivel és mondják az infókat h ők mit latnak és hogy mit kell majd tenni. Ennyi. Köszönöm a segítségeteket.

12. 04424e865e (válaszként erre: 11. - C73db520ef)
2016. júl. 29. 09:08
Sötétben volt a szülőszoba és a korházban nem volt áram?
2016. júl. 29. 09:03
Amikor en szultem, nem volt nst, uh, fogadott orvosom sem. Mi tobb, akkor lattak eloszor abban a korhazban.
10. 177a5bd706 (válaszként erre: 9. - Eszterkee)
2016. júl. 29. 08:57
Nekem nem volt fogadott orvosom, a körzeti kórházba jártam vizsgálatokra rendszeresen. Az utolsó időszakban hetente kellett bemenni nst-re. Augusztus 13-ra voltam kiírva, végül Augusztus 18.-án be is kellett feküdnöm mert már túlhordtam és akkor pedig naponta volt nst. 21.-én jött a baba.Nem fizettem semmiért.
9. Eszterkee (válaszként erre: 5. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 08:46

Durva! Ezek után valószínűleg nem adtam volna neki egy fillért sem. Persze könnyű utólag nekem most ezt mondanom.

Ha fogadott orvos "helyettest" biztosít, akkor ennyi erővel az ügyeletesnél is lehet szülni. Sőt, mivel a legtöbb kismama ragaszkodik a fogadott orvohoz, így az ügyeletes orvosnak jó eséllyel van ideje és kapacitása veled foglalkozni.

Akinek nincs fogadott orvosa, annak nem csinálnak nst-t??

2016. júl. 29. 08:35
Akkor be köll bikázni, mint az úrhajómat.
2016. júl. 29. 08:34
Ne felj, beindul a szules. Meg egyetlen baba sem maradt bent!
6. c73db520ef (válaszként erre: 1. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 08:33

Persze. amikor eljon az ideje a kis pakkoddal urinokent elegansan bevonulsz szulni. Ez neked jar!

Gondolj arra, hogy mennyi penzt sporolsz meg azon, hogy nincs fogadott orvosod.

2016. júl. 29. 08:29

Köszönöm szépen a válaszokat. Tulajdonképpen azért nem foglalkoztam ezzel eddig mert azt gondoltam előbb szülök meg. Második terhesség, nagy a baba is.Dokit tobb okból kifolyolag nem fogadtam fel.Az első gyermekemnél felfogdtam.na most ő is nyári baba, kedves doktor bábcsi a 37. Héten úgy gondolta nekem szülnöm kéne és a rutin vizsgálaton a saját kis ujjaival burkot repesztett.majdnem császár lett belőle mert nem volt ott az ideje a dolognak és se fájás se tágulas, és annak ellenére h egy halom pénzt letettem neki,rettenet bunkó volt.ez volt 6 éve.és mint kiderült ő szabira akart menni.

Na most megint ezzel kezdte ez a másik dokim, h hát ámugy ő pont szabin lesz ebben az időpontban de ha tényleg kell az ő "segítsége" akkor vagy mákom van és nincs külföldön vagy biztosít egy helyettest. 😂😂 mi van ??? Fizessek helyettésért 120ezer forintot...na nem. Úgy voltam a vizsgálatokkal, laborral, hogx inkább magánúton rendezem, mert sztem igy 10 percnél töbnet soha nem kellett semmire várnom. A szüléssel meg úgy voltam ,hogy az nem ügyelet az mindenkinek jár.kötelesek ellátni, hiszen azért vannak ott.Na de azt nem gondoltam hogy még egy nyavajás nstre se lehet ott időpontot kapni és azzal sem számoltam hogy mi van ha nem indul be.

2016. júl. 29. 07:43
Szerintem érdemes lenne személyesen bemenni és időpontot kérni nst-re. Ha a 40 hetet is betöltöd, menj el újra a magándokidhoz vagy ahhoz, akihez tartozol. Vannak helyek, ahol a 40. hét betöltése után befektetnek a kórházba, van ahol csak a 41. hét után. Ha eljutsz idáig, akkor az nem is olyan rossz, hogy nincs fogadott orvosod, mert nem fogják csak azért beindítani a szülést, mert épp ügyel az orvosod vagy mert épp ráér.
2016. júl. 29. 06:17
No para. Haza nem küldhet, ki nem dobhat. Nagyon sok gyermek jön úgy a világra hogy nincs fogadott orvos. És itt arra gondolok, hogy egyszerűen nem engedheti meg a család magának!
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 06:08

Jókor kezdesz ezen parázni. Mondjuk így megszülsz még hamarabb is. 😊

Ne idegeskedj.

2016. júl. 29. 05:40
38.hetes terhes vagyok. Augusztus 10-re vagyok kiírva. 37.hétig tisztességesen jártam a magándokihoz, minden leletem, uh, vizsgálat meg van. Viszont nem fogadtam fel orvosnak senkit. Úgy vagyok vele hogy azért hogy szüljek had ne fizessek már, viszont abban a kórházban ahol szeretnék szülni és ahol szerettem volna az nst vizsgálatokat folytatni a telefont sem veszik fel es nem egyszer és nem egy számon próbálkoztam. És a védőnénim is azt mondta hogy most már tuti nem kapok időpontot. Na de a kérdés. Gyakorlatilag se orvosom, se nst vizsgálatok, ha 10ig nem indul be a szülés akkor mit csináljak? Sétáljak be a kórházba, hogy ma van a kiírt időpont de semmi jele a szülésnek vki vizsgáljon meg? És ha bunkók lesznek ? Kidobnak ? Haza küldenek? Orvos fóbiám van amúgy . ☺ köszi a választ.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook