Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem indul be a szülés? fórum

Ha nem indul be a szülés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
50. 6496c360f6 (válaszként erre: 46. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 18:25
Ne idegesítsd magad a trollokon, mert, csak te jársz rosszúl, főleg most! Kitartást! Én megértem a félelmed, de látszik, hogy te is tudod, hogy nem halogathatod. Sok sikert! <3 :) Biztos minden rendben lesz, ne törődj vele, ha bunkók! :)
2016. júl. 29. 18:25
De egyen voltam múlt hét hétfőn. Az volt az első.mert a magánorvosom így rendelt vissza magához a 37. Hétben.
2016. júl. 29. 18:23
Azért nem mentem be mert megvan adva egy telefonszám hogy azon kell idöpontot kerni 9-13ig. Múlt hét csütörtök óta próbálkozol de nem csak azon a számon.igen lehet h bemehettem volna előbb de a védőnő se mondta h menjek mert csak annyit mondott hogy már ugyse kapok időpontot, ha meg szülnöm kell akkor úgyse küldenek el. De aztán én nem hagytam annyiban csak foglalkoztat a dolog csak utána neztem hogy azért ez mégis fontos lenne mert a védőnő sem hívta fel erre a figyelmet, pedig mindennel riogatott eddig. Nehez úgy hogy ezer féle helyeről 2000féle infot kap vagy nem kap az ember. És nem gondolnám hogy egy 20 perces nst vizsgálat próblémat jelent főleg ha ez a dolguk és vam tb-m.
47. jozsi.38 (válaszként erre: 46. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 18:23
nem heteket halogattad? a 36-38 hétig van két hét vagyis a 38. hét a harmadik. Igen, mindenki szembe megy az autópályán. Ha csak heti egy Nst-vel számolok a 40. hétig az négy alkalom, de a kiírt időpont után még gyakrabban van. nem vitatkozom, tények. Te pedig nem voltál eddig egyen sem, elmondásod szerint. Megint nem értem...
46. 98be58747b (válaszként erre: 43. - Jozsi.38)
2016. júl. 29. 18:16
Kérlek nem vagyok kiváncsi a továbbiakban a véleményedre. Eddig én voltam a felelőtlen anya. Most meg biztos örülni fognak. Vasárnap tud bevinni a férjem mert legközelebb csak kedden addig meg nem akarok várni.én sem örültem hogy nem vették fel a telefonokat.és annak sem örülnék ha baj lenne. Nem heteket halogattam a dolgot, ne essünk túlzásba.
2016. júl. 29. 18:16
nézd, a szüléstől félni normális dolog. Az a nem normális, vagyis az átlagtól eltérő., hogy ez miatt a fóbia miatt nem mész be és kérsz időpontot . Miért néznek rád ferde szemmel? Én egyik gyerekemnél sem fizettem egy árva petákot sem. Bár igaz, a helyzet azóta csak rosszabb lett
44. 98be58747b (válaszként erre: 39. - Jozsi.38)
2016. júl. 29. 18:11

Nem áll szándékoman elbliccelni semmit. Tulajdonképpen annyi a problémám hogy nem vagyok az aki kiveri a balhét és mivel ott akarok szülni nem szeretném ha ferde szemmel néznének rám és mondjuk ezért megkínoznának szülés közben illetve kevésbe figyelnének a gyerekemre. Ennyi. Ettől félek. Mert az egy elég kiszolgáltatott helyzet és nem lesz ott velem senki.

De lehet én vagyok a nem normális és egyébként az egészségügy csodásan működik. Cukimuki mindegyik és bennem van képzavar hogy hála pénz es stb. Ellátás nélkül nem igazán működnek még annyira sem mintha kapnának vmit...

2016. júl. 29. 18:08
vasárnap biztos örülni fognak neked...
2016. júl. 29. 18:05

Sőt amikor 3 éves volt a kislanyom akkor is embertelen módon bánt velünk az ügyeletes gyerekorvos és körübelül a 3. Kórházba vették be a gyerekemet aki akkor már egy napja szenvedett,ugyanis 8 kor jött ertünk a mentő es a lányom kb éjfelkor kapott ellátást és nem a vilag végéről beszélke . Budapest.

És akkor arrol ne is beszéljünk hogy egy rohadt háziorvos azt sem tudja mi az terhes gondozásba vétel, és hogy milyen kodon fut az amire nekem szükségem van. Úgyhogy rohadtul elegem van az összesből. De nyívan az nst vizsgálatot meg kell csinálni és meg is fogjak. Köszönöm a segítseget.

2016. júl. 29. 17:59

Jesszusom. Kár itt fórumot inditani. Ha bárki vissza olvas, akkor láthatja hogy le van írva az hogy minden vizsgálatom negvolt. Képzeld el hogy a 37hetes ultrahangom is megvolt. Sőt volt már egy nst is a magándokival. Aki biztosított arrol hogy pikk pakk kapok időpontot.1 hete próbálom őket elérni, mert ez a protokoll hogy telefonon kell időpontot kérni.És ezt jeleztem a védőnönek is aki csak a vizelettel van elfoglalva nem kaptam érdemleges tanáysot tőle sem. De úgy voltam vele ha próbalkozok csak sikerrel járok, de mivel ma sem ezért úgy döntöttem hogy vasárnap bemegyünk a kórházba ès személyesen megkérem őket hogy nézzenek meg mert elérhetetlenek ennyi. És mivel a magándokimat nem fogadtam fel ezért múlt hét hétfőn nézett meg utoljára és elengedte a kezem.

Arról meg nem tehetek hogy rosszul vagyok tőlük,mert konkrétan 2 hozzatartozomat mar hagytak szenvedni és pofátlanul magukra hagyták illetve velem is a remek orvosom anno kiszúrt,mert azt sem tudtam mit csinál és beindította a szülést ez a mostani meg úgyanazzal jött h nem biztos h tud vállalni. Nekem ennyi elég volt ahhoz hogy tudjam egyikse megbízható még pénzért sem. És egyáltalán nem érzem a jelenlétükben magam biztonságba, ezért nem gondolom h el kell ítelni.semmilyen vizsgálat nincs kihagyva.mindent tisztessegen nem kevés lóvéért megcsináltattam.

40. 388b941089 (válaszként erre: 38. - Jozsi.38)
2016. júl. 29. 17:47
no komment.
2016. júl. 29. 17:46
a szívverését jó lenne, ha hallanák, látnák a papírt róla, és ilyen tájban van még egy UH ha minden igaz, ne bliccelj el mindent, a gyerek nem fontos, csak a félelmed?
38. jozsi.38 (válaszként erre: 36. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 17:42
b.zz most komolyan... 38 hetes terhes vagy, és félsz bemenni egy nyamvadt időpontot kérni személyesen, amikor kb. a harmadik ilyenen kellene már túl lenned. Attól nem félsz, hogy a gyerekkel rendben van-e minden? Mi fog történni, ha bemész időpontot kérni? Hm?
37. 388b941089 (válaszként erre: 36. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 17:32
Kitől rettegsz? Ne haragudj, de nem teheted azt meg, hogy nem jársz be nst-re, azért mert "rettegsz" pár embertől. Nekik az a feladatuk, hogy ellássanak téged és a babádat. Menjél csak be minden héten, az nst kötelező vizsgálat, nem választható.
36. 98be58747b (válaszként erre: 32. - Jozsi.38)
2016. júl. 29. 17:28

A területileg illetékes kórházat hívom, azért ennyire nem vagyok hülye.De most beszéltem egy hölggyel, mondta hogy nst re 9-13ig lehet időpontot kérni.mondtam h tudom de mivel mindig foglalt és soha nem veszik fel lehetetlen.mindta hogy mindig őket szúrják le, de sajna nem tudnak mit csinalni. Azt mondta menjek be személyesen mindenkinek ezt javasolja.

Ennyi. Ezt fogom tenni csak elakartam kerülni ezt mert tudom milyenek hisztinek minősìtenek mindent.Sajnos megáldott a sors h rettegek tőlük, főleg hogy velem is volt negatív élmény és még volt egyéb dolog is a családban ennyi.

35. 388b941089 (válaszként erre: 31. - Bbe8e56e9e)
2016. júl. 29. 17:28
Olyat egy védőnő se mondhat, hogy nem baj, ha nem nézik nst-vel. Addig verném az ajtót a kórházban, amíg meg nem hallgatja valaki a gyerekem szívét. Az tuti.
34. 388b941089 (válaszként erre: 23. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 17:27
Nem aggódsz a gyerekedért, hogy nem nézik nst-vel?
33. 388b941089 (válaszként erre: 22. - Shanalyl)
2016. júl. 29. 17:24
:OOO Aki alkalmatlan egy szülést lebonyolítani, az ne is kísérje figyelemmel a terhességemet. Elájulok.:O
2016. júl. 29. 17:20
területileg hova tartozol? Abba a kórházba kell jelentkezned, ahova területileg tartozol,oda jelentkezz be, ennél érthetőbben nem tudom leírni. A védőnőd sem túl segítőkész, ha nem tud/akar tanácsot adni, mit tegyél, ő ismeri a legjobban a helyi viszonyokat, nem értem...
2016. júl. 29. 16:13
Hát én nem tudom,( nekem volt orvosom! mindkét lányt műszakján kívül szültem és bejött hozzánk! Egyiket este másikat hajnalban!) de szerintem az NST 36. héttől hetente aktuális! Azt mindig megnézi valaki( ha nincs orvosod)tőle kellene érdeklődnöd mi a protokoll az adott kórházban! Be kell feküdni ha lejárt az idő vagy sem! Nekem be kellett és más-naponta volt NST ha eltérés volt akkor többször is! Túl vittem mind kettőt! De szorosan figyeltek ránk, szívhang magzatvíz vizsgálat! Ez nem játék, hogy majd kibújik ha megérik a körme! Csak okosan nem az első szülésed! Sok sikert!
2016. júl. 29. 16:03
Hát durva, hogy milyen dokid volt :O Én bemennék a klinikára (vagy ahol csinálják) személyesen és ott kérnék időpontot. Akkor megtudják azt is mondani, hogy mi lesz később. Szülésznőt nem kerestél esetleg?
2016. júl. 29. 14:55

Én biztos elmennék magánrendelésre NST-re, nem várnék és nem hagynám /hanyagolnám. Már közel a kiírt időpont, muszáj figyelemmel kísérni a babát.


Ha meg megindul a szülés, lesz ügyeletes orvos a kórházban. Emiatt nem kell aggódni.

28. R_e_G
2016. júl. 29. 14:50
Amikor a szülésznőm szabin volt én a terhesgondozóba mentem nstre. Nálunk csak jelentkezni kell a betegfelvételnél.
27. R_e_G (válaszként erre: 26. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 14:45

Jól megjàrtad az orvosokkal... Nem tudom milyen a kapcsolatod a védőnővel, de én a helyedben felhívnám tanácsért. Ha nem tud okosat mondani akkor hívnám a magándokit és vázolnám a helyzetet. Csak mondana valamit, hogy mi a teendő.


Nemrég szültem, túlhordott baba, választott orvos nélkül (szülésznőt fogadtam). Nekem a 40. hét utàn sűrűbben kellett nstre mennem, plusz àramlásvizsgàlatra. A 41. héten pedig orvosi utasításra befeküdtem. A kiskönyvembe fel volt vezetve, nem küldhettek el.

2016. júl. 29. 13:35
De mindegy biztos én parázom túl a dolgot. Meglesz addig a gyerek, de majd konzultálok jövő héten a védőnénivel hogy ő mit mond arra az esetre ha nem indulna be. És biztos tudja mi a szokás, eljárás ebbe a kórházba.
2016. júl. 29. 13:32
És az nst azért lett fontos mert akkor tudják hogy létezem, hogy ott fogok szülni, talán még orvos is rám néz és tudok konzultáni vele. De így esélyem sincs. És mindenre időpontot kell kérni, tehat kvázni nem mehetek oda nőgyágyaszati rendelésre ha nincs időpontom mert nem fogadnak az időpontot meg csak 1vagy 2 hónap múlva kapnék. A sürgössegi nőgyógyászatra meg nem megyek mert nem veszem el attól az időt aki beteg. Ráadásul egyszer mentem oda mert 2 napig vérzett az orrom és felküldtek oda h a baba jól van-e, akkor is 2 órát ültem ott. És ez sürgösségi volt.....
2016. júl. 29. 13:23
És attól is féltem hogy megint az lesz mint 6 évvel ezelőtt hogy önkényesen burkot repeszt a doki és mehetek szülni. Mert 6 éve a másik doki is mint utóbb kiderült nyaralni indult volna és azért csinálta velem azt a 37.héten. és ez is ezzel kezdte. És egyáltalán nem akartam azt ne akkor jöjjön amikor ő szeretne, nem akartam hogy ezt egy harmadik személy döntse el. Nekem ez akkor eleg nagy trauma volt, mert a babámnak nem volt elég levegője, oxygén maszkot raktak rám folyamatosan. És se fajas , se tagulás nem volt. És még be is sárgult a gyerek utána. És még a doki i megjegyezte h ő sem gondolta volna hogy ebből természetes úton baba lesz. Na hát ezekért a dolgokért nem bízom bennük.
2016. júl. 29. 13:15

Biztos nem fogalmazok érthetően.Csak egy kérdés merült fel bennem, hogy mi van ha nem szülök meg 10éig.Mert bízok benne hogy előbb beindul,de mi van ha nem. Akkor automatikusan 10én bemegyek a kórházba?hogy hé mára kivagyok írva de semmi és nem tudtam járni nstre mert nem vették fel a telót és fogalmam sincd.h mit csináljak mert nem fogadtam fel senkit.

Magándokihoz meg azért jártam mert felhivtam őket hétfőn és másnapra már mindenre kaptam időpontot, vizsgálat, labor, uh. És tartották az időpontokat max egyszer vártam 5 percet.és az eredményeket is már aznap megkaptam mailben. Azért ez így kényelmesebb volt. Hiszen egyszer kértem a kórházba időpontot 1 hónap múlva tudtam volna menni.és többek között ezért is jártam külön. Szerettem volna őt felfogadni, de mikor elkezdte mondani h hát szabin lesz meg nyár meg minden, meg biztosít helyettest de amúgx ő nagyon szìvesen vállalja 120ezer forintért, úgy döntottem nem éri meg.

Amúgy a magándokim ebben a kórházban praktizál és mondta hogy nem lesz gond tuti kapok időpontot az nst-re.

De mivel másfél hete hivogatom őket és nem érek utol senkit ezért szeretnék arra a lehetőségre is felkészülni hogy mi van akkor ha nem indul be addig semmi, mert végülis a védőnő is azt mondta h bajom nem lesz attól hogy nem voltunk nstén viszont ezt elfelejtettem h de mi van ha annyira jól érzi magát a babó h addig nem akar kijönni. Viszont azt sem akarom hogy paraszt módon viselkedjenek, ennyi

22. Shanalyl (válaszként erre: 21. - 388b941089)
2016. júl. 29. 12:31
Nekem is magándokim volt, de nem vállal szülést, én is csak néztem, h que? Mondjuk eleve mondhatta volna már az elején, h oké, h hozzá járok, de magát az eseményt nem vállalja. :P Szóval kerestem másikat. A fene fog kétfelé fizetni. Az újjal még jobban is jártam szerintem.
21. 388b941089 (válaszként erre: 19. - 98be58747b)
2016. júl. 29. 12:12
Én meg azt nem értem, hogy ha magándokid van, akkor az nem egyértelmű, hogy nála fogsz szülni?? Azért jár valaki magándokihoz, h a szülését is végigvigye, nem?!?! Nekem ez totál magas, minek akkor a magándoki??
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook