Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha nem a mi nevünkre van beadva az építési engedély, akkor nem kapjuk meg a szocpolt? fórum

Ha nem a mi nevünkre van beadva az építési engedély, akkor nem kapjuk meg a szocpolt? (tudásbázis kérdés)


12. Csiga78 (válaszként erre: 11. - Skate77)
2009. jan. 30. 08:54

Érthető voltál.

De megpróbálom kicsit egyszerűsítve leírni.Szóval,épül egy új ház,amit meg szeretnénk venni,de addig amíg a lakás a nevünkön van nem szeretnék azzal kapcsolatban semmit a nevünk alatt futatni,mert a siker lényege,hogy eladjuk a mostani lakásunkat.Ezért februárban indul a ház építése,de akkor még nem készül el teljesen csak szerkezetre.Amint eladtuk a lakásunkat már meg is vesszük,onnantól már a nevünkre kerülne.Lényegében egy szerkezetkész házat vennénk,amit kulcsrakészre befejeznek,de szerkezetkészig nem fut a nevünkön.Erre mondták azt,ha nincs a nevünkön a kezdetetktől,akkor nem kapjuk meg a szocpolt.Most viszont van ongatlan a nevünkön.Szóval ez zavart össze minket,mert mi úgy tudtuk,hogy mikor 70%san kész a ház,akkor kell igényelni,nevünkön legyen és az első lakhatási a mi nevünkre legyen kiállítva.


Így már érthetőbb voltam?


Köszönöm a segítségeteket!!!

2009. jan. 29. 11:58
Na akkor nem jót írtam? vagy elértettük egymást?
10. Csiga78 (válaszként erre: 9. - Mókicaaaa)
2009. jan. 29. 11:21

Készre fogják megcsinálni,csak most összezavartak bennünket azzal,hogy ha az építési engedély nem a mi nevünkön fut,akkor nem kapunk teljes szocpolt.

Kész lesz a ház,csak akkor tudunk pénzt adni az embernek,amikor eladtuk a lakásunkat,addig nem és addig nem is tudjuk megigényelni,mert van a nevünlön ingatlan.Kulcsrakészre csinálják nekünk a házat.

2009. jan. 29. 11:03
Mi ezt már végig jártuk ami a lényeg, szerkezetkészre nem fogtok teljes szocpolt kapni, csak ha Kész lakást vesztek, ez tuti!!!
2009. jan. 29. 10:59

Nos nagyon figyelj, remélem érthető leszek!!

Bank részéről abban az esetben igényelhető ha minden a neveteken van!

Építési része, ami az önkormányzatnál intlézhető: Az építési engedély, úgynevezett jogutólási kérelem kitöltésével a nevedre írható, onnantól kezdve a neveden fut. Ezt lehet intézni az után miután megvettétek, akkor vinni kell a tulajdoni lapot, amire már ti vagytok bejegyezve. Ha előtte szeretnéd intézni, akkor az aktuális tulajdonos aláírása is kell erre a nyomtatványra. Érthető voltam??:)

2009. jan. 29. 10:52
Mert nem bankos vagyok, csak most vagyok a mi szocpolunkkal én is elfoglalva, de az tuti, hogy abban az esetben van pénz, amennyiben a használatba vételi engedély ki van adva. Szóval mindjárt utánajárok, remélem eredményes lesz!
2009. jan. 29. 10:51
Köszönöm:)))
2009. jan. 29. 10:51
HHHúhhh, akkor most kérdezek valakit!
2009. jan. 29. 10:48
Hú,remélem érthető voltam:)))
2009. jan. 29. 10:47

Az lenne a kérdésem szocpollal kapcsolatban:még nem igényeltük meg,így most szeretnék.Áruljuk a lakásunkat,tavasszal kezdődik az építkezés,de csak szerkezetkészre húzza fel az építető a házat.Mi amint eladtuk a lakást szeretnénk megvenni.Most azt mondták,ha nem a mi nevünkre van beadva az építési engedély,akkor nem kapjuk meg a szocpolt.Mi úgy tudjuk,hogy a szocpol lényege,hogy a lakhatási már a mi nevünkre legyen kiállítva.Ebben kéne a segítségetek,hogy igaz-e,mert a mi nevünkre nem lehet beadni az építási engedélyt,mert még a lakás a nevünkön van.

Mi a házat úgy akarjuk megvenni,hogy csak a falak és a tető van kész.

2009. jan. 29. 10:45

Szia!

Mihez?

2009. jan. 29. 10:45
Profi szocplosok segítsége kellene!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook