Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Építési engedély félkész házra fórum

Építési engedély félkész házra (tudásbázis kérdés)


7. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Simple)
2018. máj. 20. 07:12
Hol kell lenni 5 méternek? Mitől, minek?
6. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Vikitől)
2018. máj. 20. 06:31
Ha építkezni akarsz és jó helyen van a telek és valóban kedvező az ár és addig van hol laknotok, vedd meg.
5. simple (válaszként erre: 3. - Vikitől)
2018. máj. 20. 06:16
Nem hiszem. Szabályok vannak, és az mindenkire vonatkozik. De tényleg menj be az illetékes önkormányzathoz, biztosat csak ők tudnak neked mondani. Itt nálunk simán lebontattak egy házat (nem félkész volt hanem teljesen kész), mert nem volt meg az 5 méteres védőtávolság a kerítéstől.
4. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - Vikitől)
2018. máj. 19. 15:19
Én nem tudom. Az önkorm. műszaki (építési) osztályát kérdezd.
3. Vikitől (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2018. máj. 19. 13:22
Egyedi elbírálásra semmi remény? Mert a ház minőségi anyagokból épült, így az 5 méteres faltávolságot leszámítva minden rendbe vele.
2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Vikitől)
2018. máj. 19. 09:06

Fennmaradási engedélyt nem kapsz hozzá, vagyis le kell bontanod a félkész házat, és 1-2 méterrel arrébb kezdheted az egészet előlről. Azért akarják eladni kedvező áron a jelenlegi tulajék, mert ez így már nem oké.

Valószínű neked sem érné meg. Régebben valóban elég volt 2 épület között a 4 m távolság, az akkor tűzvédelmi előírások (túzoltó kocsik szélessége) alapján. Ma már nem tudnának beállni szükség esetén a 2 épület közé. Szerintem ez az oka, és ez ellen nem tudsz mit tenni.

2018. máj. 19. 08:20
Sziasztok! Olyanba kérném a tanácsotok, segítségetek és ötletetek, hogy venni szeretnénk egy 10 éve félbehagyott házat. Az Építésügyi Osztály azt a tájékoztatást adta, hogy ha megvesszük akkor nem fejezhetjük be, nem kapunk rá fenmaradási engedélyt mert a telek határ és a ház két oldala között nincs meg az 5 méter. A régi jogszabályoknak ez megfelelt, most már nem. Alkalmi vétel lenne, így fontos, hogy találjak valami megoldást a problémára, mert nagyon szeretnénk ezt az ingatlant.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook