Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha lekapcsolom a számítógépet a billenőkapcsolóval, ha nem használom, lehet valami baja hosszútávon? fórum

Ha lekapcsolom a számítógépet a billenőkapcsolóval, ha nem használom, lehet valami baja hosszútávon? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 30. 16:25

én is évek óta kihúzom az összes elektromos cuccot éjjelre a konnektorból a szobákban (szobánként egy elosztóra fut össze minden), és semmi baja a számítógépeknek:))

sőt, a laptopom vagy másfél évig csak úgy hevert a sarokban, egyszer sem kapcsoltam be, és nem felejtett el semmit:)

azért az a gombelem ami a gépben van (és jegyzi az alapbeállításokat) nagyon sokáig elég kell, hogy legyen. szóval hacsak nem valami nagyon régi a gép, akkor nem lesz ilyen gond, hogy lemerül. (de egy elemcserével meg lehet előzni ezt is évekre)

2011. máj. 30. 16:25
Miután kikapcsoltam a gépet, lekacsolom a billenőkapcsolót az elosztón. Nem akarok éjjelre karácsonyi hangulatot a szobába.
2011. máj. 30. 16:19
én mindig áramtalanítottam a gépem, sose volt semmi baja, igaz nem a kapcsolót kapcsoltam le, mert ilyen nem volt, hanem az elosztót, de kb detto.
2011. máj. 29. 22:20
gondolom áramtalanításra gondolsz, amikor nem használod: igen, ártasz vele. Anyám megszállottan kihuzatott mindig mindent velünk,és a gépemben egy elem ezért lemerült, és igy a bios minden beállitást elfelejtett, és sose tudtam belépni a gépbe, pedig sokat használtam.
2011. máj. 29. 22:17
igen!nem szabad mert hirtelen áll le a gép!Nekünk is így ment tönkre!Inkább kapcsold ki rendesen és utána a billenővel.
2. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2011. máj. 29. 22:17

Veszed el a kezed a kismegszakítóról!?!


:DDD


Bocsi,vicceltem.Szval: mijaza billenőkapcsoló?

2011. máj. 29. 22:15
Ha lekapcsolom a számítógépet a billenőkapcsolóval, ha nem használom, lehet valami baja hosszútávon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook