Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha külön kasszán vagytok a pároddal, akkor... fórum

Ha külön kasszán vagytok a pároddal, akkor... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2011. nov. 2. 19:41
Én mindig furcsán pislogok mikor ilyent hallok, hogy egy házaspár külön kasszán van..
20. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. nov. 2. 19:40

Mi közös kasszán vagyunk, nem tudok véleményt mondani a külön kasszás megoldásról.

De engem nem üt meg a guta, ha a férjem megvesz valamit a közös pénzből, és őt sem üti meg a guta, ha én veszek valami nagyobb dolgot, mondjuk valami olyat amit csak én használok és csak az enyém...Nekem csak ez volt furcsa ebben a fórumindító hozzászólásodban, hogy gutaütést kapnál.

19. zebracsikó (válaszként erre: 17. - 5bfba16667)
2011. nov. 2. 19:38
nálunk az fizet, aki hamarabb előveszi a pénztárcáját vagy a kártyáját, de legtöbbször én ki se nyitom a táskám.:))
18. a2bbd13f84 (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. nov. 2. 19:38
Nálunk a számlák mennek felesben, a kisebb bevásárlásokat én intézem, hétvégi nagybevásárlást meg a párom. Ha elmegyünk vhová, férfi lévén ő fizet természetesen.
17. 5bfba16667 (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. nov. 2. 19:37
Jah, és hogy a kérdésedre a válasz: mindig az fizet többet, akinek épp több a pénze, ennyi. És ezt SOHA nem hánytorgatja fel a másik.
2011. nov. 2. 19:36

Céda!

az előzőleg (pár napja) feltet kérdésed alapján arra gondolok, hogy a férjed miatt nagyon feszengsz a különkasszás dolog miatt és mindenáron igazolást akarsz arra, hogy ő nem rossz ember, csak másképp gondolkodik a pénzkérdésről....szerintem Te nem úgy gondolod, ahogy ő, nem is nagyon akarod elfogadni, neked ez nem tetszik, de nincs nagyon más választásod és igazolást keresel arra, hogy működhet és más se halt még bele.

Inkább azon gondolkodj, hogy Te ÖNMAGAD normálisnak tartod-e, és ne más véleménye érdekeljen.

Őszinte leszek: én lelépnék a helyedben, ha ilyen elveket vallana a párom.

15. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. nov. 2. 19:35

nálunk a kajába, rezsibe fele-fele arányban szállunk be, viszont, ha elmegyünk vhova, akkor a párom többször fizet.

Jogos a külön kassza... Sztem. Én a régi 10 éves kapcsolaomból úgy szálltam ki, h semmim nem maradt a ruháimon, meg hasonlókon kívül.... Közös lónak legtöbbször tényleg túrós a háta.....

14. andi6020 (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. nov. 2. 19:35
Kérésedre nem szólom le a külön kasszát, de el nem tudom képzelni, hogy ez a mindennapokban hogy működik.
13. 5bfba16667 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2011. nov. 2. 19:35

Szerintem meg nem beteg. Ugyanis nagyon ritkán hallod azt, hogy gond van, ha külön kasszán élnek az emberek, míg a közösködésben máshogy van. Tökéletesen jól működik, hogy az otthoni dolgokat közösen, a programoknál pedig egyszer Ő egyszer a másik, kinek hogy. Itt nincs általában vita.

Én meg így gondolom. Persze lehet, hogy 5 év után még így, 10 év után már úgy fogok gondolkodni.

12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - 5bfba16667)
2011. nov. 2. 19:32
a 2. hsz-ban odaírtam, hogy ez az én meggyőződésem.
11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Bella 13)
2011. nov. 2. 19:32
de bizony, az is az
10. 5bfba16667 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2011. nov. 2. 19:31
SZÁMODRA. Asszem ez így helyes.
9. Bella 13 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2011. nov. 2. 19:31
És a filléreskedő nő az nem beteg???
2011. nov. 2. 19:31
már nem is lennék vele
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - 5bfba16667)
2011. nov. 2. 19:30
mert nem normális egy párkapcsolatban az, hogy a kereset nem közös
6. 5bfba16667 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2011. nov. 2. 19:29
Hogy lehet lebetegezni valakit csak azért, mert nem úgy gondolkodik, mint Te?
2011. nov. 2. 19:29

Mi 5 éve vagyunk együtt, kezdetektől külön kasszán. Párom elvált ember, tele rengeteg rossz tapasztalattal, amit nem is tud leküzdeni. Ez nem azt jelenti, hogy garasoskodás lenne, de nálunk van én pénzem, meg te pénzed.

Mivel én gyeden vagyok itthon, ő keres többet. A számlákat felezzük, havi egy nagy bevásárlást én csinálok, de a napi költségeket ő állja. Ebből soha nem volt vita. Mikor nekem volt több pénzem, én költöttem többet. Éttermet, mozit, ilyeneket egyszer én, egyszer ő.

Nálunk csak abból van vita, hogy mivel én sokkal kevesebbet kapok most, már hónap elején elfogy a pénzem, és ha nem kérek, nem jut eszébe adni. A másik, hogy szinte soha nem tudom, hogy állunk anyagilag, mert nem mondja, hogy mennyi pénze marad, mennyiből gazdálkodunk.

De ezek csak ritkán adnak okot vitára.

4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. nov. 2. 19:28

a filléreskedést nem lehet elkerülni külön kassza esetén, mert a külön kassza már magában a filléreskedés.


továbbra is állítom: az ilyen férfi beteg.

3. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. nov. 2. 19:27

a szüleim mindig is így voltak. én így látom helyesnek. 29 éve házasok és a pénzből ilyen szempontból még soha nem volt gond.


bár most kicsit neccesebb mert anyunak nincs munkája de még így is működik.

2011. nov. 2. 19:27

Te hogy viseled, hogy a férjed sosem hív meg étterembe, vagy ha igen, ki kell fizetned a kajádat?

Ebben semmi romantika nincs, sőt, ellenszenves és beteges dolog -ez a meggyőződésem.

2011. nov. 2. 19:24

Ha külön kasszán vagytok a pároddal, akkor hogyan oldjátok meg a következő helyzeteket :


Pl. ha moziba, étterembe, nagybevásárlásra, tankolni stb. mentek ? Fizeti mindenki a sajátját ? Vagy egyszer én máskor te alapon ?


Ha az egyik fél többet keres, akkor is fele-fele arányban álljátok a költségeket , vagy a többet kereső többet is ad bele ?


Bár sokan fujjognak a külön kassza hallatán, azért vannak olyan párok, akiknél ez válik be.


Közös kassza esetén én gutaütést kapnék, ha a férjem a közös pénzből venné meg álmai luxuautóját amikor az engem nem érdekel és szükségünk sincs rá. Viszont ha neki ez a mindene, miért tartanám vissza ?


Mégis, arra lennék kíváncsi, akik külön kasszán élnek, hogy kerülik el azt a helyzetet, hogy fillérezésbe csapjon át a dolog ? Egyáltalán, kell-e ettől tartani ?


Másrészt, a mai világban "illik" a férfinak egy kicsit több költséget állnia mint a nőnek, ha magasabb a fizetése ?


Várom a véleményeteket ! ( kérek mindenkit, ne a külön kassza leszólásáról szóljon most ez a topic )

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook