Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha hasi műtét (nem laparoszkópia) során távolítják el a méhet, meddig nem szabad felkelni? fórum

Ha hasi műtét (nem laparoszkópia) során távolítják el a méhet, meddig nem szabad felkelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2009. jún. 3. 07:36
Ahogy elmúlik az altatás hatása, már fel is lehet kelni!- ez kb. 6óra,-de sok mindentől függ!
4. 4ab67f870d (válaszként erre: 3. - Princes47)
2009. jún. 3. 07:35

Szia, Princess!


Kicsit megnyugtattál :-) Hódmezővásárhelyen műtenek. Már voltam, nagyszerű orvosgárdájuk van, nekem pedig hat év kilátástalan szegedi kanosszajárás után egy csodás orvosom dr. Apró György személyében. A vakbél után is felkeltem azonnal, csak reméltem, hogy ez után is így lehet. Nem akarok táncolni, csak vécére kimenni... Nekem bélmozgásra a köménytea jött be, fájdalomcsillapítót viszek sajátot, mert az általában alkalmazott Cataflamot nem bírom. A lemosdás mit is jelent? Cicamosdás? Akkor lesz kis töri meg ilyen előre impregnált tisztítókendő is. A folyadék viszont bajos... Gyorsan megy ki belőlem, sajnos ha iszom, azonnal toalett, ahogy be, úgy ki. Ezért félek... Nem a műtéttől :-)

2009. jún. 3. 07:22

Ezt a kórházban biztosan el fogják mondani, de már

mütét után kb 6 órával fel lehet kelni a WC-re, sőt azt tanácsolják hogy mozogjon az ember, mivel a beleknek mozgás kell. Azért nem táncról van szó, csak lassan óvatosan elsétálni a WC-re /ha persze bir a beteg/ Sok folyadékot kell inni, hogy a belekbe legyen, ne huppadjanak össze. Ajánlom, hogy előre készits be több üveggel, hogy ne legyen hiányérzeted. Ajánlom a meggyet /üveges is nagyon jó/. Szívószálat rövidet. Kis törölközöt lemosdáshoz.

Ne legyél szivbajos, ha fáj kérjél fájdalom csilapitót.

Melyik kórházba fogsz menni, vagyis melyik városba?

2009. jún. 3. 07:11
Gondolok itt a műtét utáni szigorú fekvésre. Pl. WC-re mikor lehet felkelni? Vajon jelezzem előre, hogy az ágytál nekem esélytelen? És meddig szokás ezzel kórházban maradni?
2009. jún. 3. 07:10
Ha hasi műtét (nem laparoszkópia) során távolítják el a méhet, meddig nem szabad felkelni?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook