Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy anyuka kisgyermekkel tér be a Nemzeti Dohányboltba, kiszolgálják? fórum

Ha egy anyuka kisgyermekkel tér be a Nemzeti Dohányboltba, kiszolgálják? (tudásbázis kérdés)

63. emagdi (válaszként erre: 61. - 17aadc1082)
2013. júl. 24. 17:24
hát pont ez a szomorú. egy szülőnek illene a gyereke miatt leszoknia.
62. emagdi (válaszként erre: 60. - 17aadc1082)
2013. júl. 24. 17:23

persze. nem lehet megakadályozni, hogy minden rossz példát elkerüljön egy gyerek. ezért aztán kit érdekel, hadd csináljon amit akar, dohányozzon, drogozzon, hisz úgyis mindegy, nem? :)


egyébként tele vannak a válaszaid csúsztatással, de értem én miért:)

szar ügy a dohányzás, és biztos gáz lehet ha le kell szokni, és nyilván lelkiismeret furdalásod is van hogy a gyerekednek ezt a példát mutatod. ne nem baj, majd ő is mehet a trafikba ha betölti a 18at.


és igen, nyilván a biznisz miatt lett ez az egész rendszer, de ezt már tisztáztuk.

61. 17aadc1082 (válaszként erre: 59. - Emagdi)
2013. júl. 24. 17:19
Na, pont más miatt a kutya nem fog megválni tőle.
60. 17aadc1082 (válaszként erre: 58. - Emagdi)
2013. júl. 24. 17:18

Figyi, az élet a baj. Manapság ha azt akarod, hogy a gyerek úgy nőjön fel, hogy nem találkozik semmi rosszal, károssal, akkor rakd búra alá.


A tiltással még a büdös életben nem ért el senki semmit. Most sem fog. Viszont tény, hogy marha nagy üzlet annak, akinek most trafikja lett. Remélem, már nem sokáig.

59. emagdi (válaszként erre: 57. - 17aadc1082)
2013. júl. 24. 17:15
egyéként értem én, hogy baromi nehéz egy függőségtől megválni, és ennek még a gondolata is indulatokat kelt :)
58. emagdi (válaszként erre: 56. - 17aadc1082)
2013. júl. 24. 17:15

de. az a legnagyobb baj, ha otthon is látja a gyerek ha a szülei dohányoznak.

vagy ha érzi rajtuk a szagot. vagy ha egyáltalán tudja, hogy rágyújtanak.

ez a minta, ezt tanulja el.


amúgy a junk food betiltása sem lenne rossz ötlet, én támogatom. csak az a baj, hogy ennyi embert olcsón nem lehet minőségi étellel etetni, tehát aki meg tudja fizetni az veszik a normális ételt, a többieket muszáj ipari hulladékkal etetni, mert másképp nem megy.

2013. júl. 24. 17:11
Ja, remélem, a piát is betiltják, mint anno az usa-ban (meg is volt az eredménye, virágzott a feketepiac), sőt, a mekit, meg az összes szar kaját áruló boltot, az összes E-t, meg az autókat.. Sőt, az életet tiltanám be, az lenne a leghumánusabb. Nem lenne gond.
56. 17aadc1082 (válaszként erre: 55. - Emagdi)
2013. júl. 24. 17:10

Vagy nem. Viszont az ő dolga. Ahogy az is, hogy felköti magát. A kövér is meghal, mert cukros lesz, meg levágják a lábát, és még sorolhatnám.. minek nekik annyi kaja?


Ok, addig majd megmondjuk itthon a 6 évesnek, meg az összes szülő, hogy üljön a sarokban, ne érje baj :D


Az egész egy orbitális ostobaság. Aki ezt nem látja, az bocs, de hülye.. mindez azért, hogy a gyerek ne lássa, hogy cigit vesz az ember. Az nem gond, ha itthon látja, hogy szívjuk :D

55. emagdi (válaszként erre: 54. - 17aadc1082)
2013. júl. 24. 17:00

"Aki meg dohányos, és netán van 18 év alatti gyereke, az dögöljön meg. Értem :D Humánus.. "


hát, ez magas labda volt, mert ugye aki dohányzik, az pont ettől fog előbb meghalni, nem attól, ha esetleg két utcával arrébb kell most menni a cigiért, mint eddig.:))

úgyhogy tényleg a humánus az lenne, ha betiltanák a dohányzást mindenhol és sehol nem tudnál cigit venni:)

de most csak annyi van, hogy legalább a fiatalkorú gyerekedet ne vidd magaddal ha dohányért mész.

54. 17aadc1082 (válaszként erre: 53. - Emagdi)
2013. júl. 24. 16:38

Aki meg dohányos, és netán van 18 év alatti gyereke, az dögöljön meg. Értem :D Humánus..


amúgy meg sztem, aki 26-os bmi felett van, az ne mehessen étterembe se, sőt, ne vehessen a boltban ezt-azt, mert dagadt.

53. emagdi (válaszként erre: 52. - 937a2a883a)
2013. júl. 24. 12:31
aki nem dohányos, az ne menjen trafikba, fagyit meg kávét bárhol lehet kapni.
2013. júl. 24. 12:25

"figyi, a jégkrémért alapvetően nem a trafikba kell menni, az csak azért van ott, hogy ha már megy a szenvedélybeteg a cigiért, akkor a cukorfüggőségét is tudja enyhíteni egy kis jégkrémmel"


Nem oda kell menni alapvetően,de remélem azt te is tudod,hogy nem csak a dohányosok cukorfüggősége miatt van ott.

51. 937a2a883a (válaszként erre: 50. - Emagdi)
2013. júl. 24. 12:24
Az utolsó mondatodat nem értem.Nekem szántad?Mert én értem,nem is kicsit,ugyanis én nem csak "hallomásból,mert ezt-azt mondtak" vagyok benne.
50. emagdi (válaszként erre: 49. - 937a2a883a)
2013. júl. 24. 09:34

figyi, a jégkrémért alapvetően nem a trafikba kell menni, az csak azért van ott, hogy ha már megy a szenvedélybeteg a cigiért, akkor a cukorfüggőségét is tudja enyhíteni egy kis jégkrémmel, nehogy már át kelljen menni a tescoba csak ezért :)


amúgy valóban nem attól függ hogy ki dohányzik, hogy mennyire könnyen elérhető számára a cigaretta. de nem is ezért jöttek létre a trafikok, ez csak gazdasági kérdés.


csak azt nem tudom, mit nem lehet ezen érteni?

49. 937a2a883a (válaszként erre: 32. - Anya4005)
2013. júl. 23. 18:54

Hát pont ez az!Ezért érdekes ez az egész.18 éven aluli nem léphet be a boltba!Még fagyiért és üdítőért sem!

Pedig inkább ők veszik a fagyit,nem véletlenül lett megengedve az árusítása.

Erre kevernek minden hülyeséget az illetékesek.


Amúgy azt szoktam mondani,hogy aki akar,az úgyis fog cigizni,aki meg nem akar,az nem.Én 6 éve vagyok olyan helyen,ahol leemelem a cigit és kész.Mégsem dohányzom,és tiniként sem szoktam rá,pedig ott volt előttem a cigi.

48. emagdi
2013. júl. 23. 18:46

szerintem ki fog ez még alakulni, dohányosok, legyetek türelemmel, pár hónap múlva már biztos akadálymentes lesz az ellátás a kedvenc cigitekből mindenhol. ez az érdeke a gyártónak is, trafiknak is, úgyhogy megy majd az a cigi, csak még nagyon friss ez az új rendszer.


de a legjobban akkor jártok, ha jól keresztbe tesztek a rendszernek, és leszoktok:)

47. Mezei Virág (válaszként erre: 46. - Bc257fd221)
2013. júl. 23. 18:42

Ha mindenki leszokna a bagóról, tönkremennének a trafikok.


Nem lenne bevétel az államnak.

Nem bánnám.

Ezt a módszert viszont alattomos dolognak tartom.

Ha én bagóznék, biztosan leszoknék.

46. bc257fd221 (válaszként erre: 45. - Mezei Virág)
2013. júl. 23. 16:57

Persze,hogy az.

Nekem már tele az egésszel a t@köm,jó ez az én egyéni szocom,mert bagózok.Nincs a faluban Nemzeti,6 km-t bicajozok,és már két alkalommal nem volt készleten az én bagóm.Dunántúli kisváros...,10 dobozzal szerettem volna venni nem volt csak kettő.


Erősen gondolkodom,hogy kiszállok a buliból!:)

2013. júl. 23. 15:38

Láttam egy riportot - szóval kisgyerekkel nem szolgálják ki az anyukát.


Nem írom le az igazi véleményemet, csak ennyit:

Emeletes baromság.

Képmutatás az egész.

44. Mezei Virág (válaszként erre: 43. - Anya4005)
2013. júl. 19. 06:46

Sajnos nem vicc :((

Kell az ellenség.

Na gondolom ezt is kitörlik, mint egy anyuka face-s kommentjét, amit beraktam.. :((

Semmi politika nem volt benne...

2013. júl. 18. 23:25
Kezdték azzal,hogy nem vehetett dohányárút kiskorú. DE: gáztöltőt igen,amitől beálltak,mint a gerely,meg cigipapírt is,mert gondolom,a mariska nem olyan káros,mint a cigi. Vicc ez a boszorkány üldözés a dohányosok ellen.
42. Mezei Virág (válaszként erre: 40. - Anya4005)
2013. júl. 18. 14:30

Na ja!


A tiltásoknak amúgy semmi értelme nincs.

41. Mezei Virág (válaszként erre: 37. - Bc257fd221)
2013. júl. 18. 14:28

Ne adj ötleteket, még megvalósítják!

:DDD

2013. júl. 18. 14:03

Teljesen egyet tudnék érteni a tiltásokkal,ha lenne egyetlen olyan hír a tv-ben,hogy:

K.B. kiskorú elkövető nikotinos befolyásoltság alatt agyonverte kiskorú társát,mert nem tudták eldönteni,kié legyen az utolsó szál!

39. hamyka (válaszként erre: 37. - Bc257fd221)
2013. júl. 18. 13:31

milyen igaz!


majd ez lesz az új rendelet:


senki ne menjen a kocsmákba mert az ital halált és agy bénulást okozhat!!


ha ezt törvénybe iktassák kiröhögöm a belemet :DDD

38. hamyka
2013. júl. 18. 13:30

láttam a videót, ekkora marhaságot kitalálni nem semmi :(


akkor a gyerekkel rendelkező anyukák élelmiszer boltba sőőőt az utcára se menjenek mert mindenkinek utban vannak, forduljatok fel, ezt akarja a magyar állam? eléggé szemetek :(



ugyan mááár, így is ugy is szív be az a szerencsétlen gyerek káros levegőt, meg ha akar úgy is megveszik a fiatalok a cigit nekem ez a véleményem


egyébként a magam részéről nem haragszom hogy nem néztek 18 évesnek mert legalább még fiatalnak néznek, de én is öregszem :DDD

37. bc257fd221 (válaszként erre: 36. - Mezei Virág)
2013. júl. 18. 13:17
Ennyi erővel a kocsmákból is kilehetne tiltani azt a kiskorút,aki az apjával jár málnát inni...
36. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Anya4005)
2013. júl. 18. 11:58

"Kiskorú bemehet a dohányboltba,ki is szolgálják,ha nem dohányterméket kér,viszont amíg bent tartózkodik,addig másnak sem adhatnak dohányterméket."


Miért? Félnek, hogy kilopja a kezükből és elfut vele?

Vagy a látvány is betegít?

Agyahagyott elvek. Mint sok más egyéb is.

35. Noarashi (válaszként erre: 32. - Anya4005)
2013. júl. 18. 10:54

Ugyan már. Sem a chips, sem a jégkrém nem egészséges :)

Azért nem édes, hogy aggódnak az egészségünkért?

34. Mezei Virág (válaszként erre: 32. - Anya4005)
2013. júl. 18. 09:42
Ekkora baromságot, megáll az eszem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook