Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha bébiszittert fogadok mire ügyeljek?Tapasztalatokat várok :-) fórum

Ha bébiszittert fogadok mire ügyeljek?Tapasztalatokat várok :-) (tudásbázis kérdés)


1 2
27. Filemon79 (válaszként erre: 24. - 4c30444687)
2011. szept. 15. 14:17
Na, ez megnyugtató. Számomra ez a napi 10 óra az oviban olyan szörnyűnek tűnik. :( Persze nem mondom a gyereknek, csupa szépet és jót mesélek az oviról. :) Várja nagyon. Csak jó lett volna valami fokozatosság. Vagy, ha korán megy, akkor hazajöhetne korábban. De lehet, hogy a kicsik nem így gondolkodnak. Aztán az is eszembe jutott, hogy hiába itthon van, ha nem velem van. Akkor már talán inkább az ovistársak.
2011. szept. 15. 14:15

én 4éve 700ftért dolgoztam... ez volt megfizethető nekik, nekem meg potya pénz:)


én ezret nem adnék!


most magánbölcsizünk heti egyszer 2órát, és 600ft/óra!!!


szvl a babyszitter nem tanár! okul a gyerek,de inkább játszótárs,akivel kikapcsolódik! néha elég sokat kérnek érte! mert ha legalább tanítana nyelvet vagy bármit de nem...no ez viszont a világ dolga...


amúgy erkölcsit én nem kérnék...azért több ezer ft az olyan:S és én nekem pl akkor nem lett volna rá keretem hogy kiváltsam azért hogy LEHET felvesznek...és mondjuk mai napig így vagyok az olyan álláshiredtésekkel akik előre kérik...persze ilyen világbna élünk megértem!

de aki munkanélküli annak nincs potya x ezer ftja erre:S sajnos..



amúgy fúrumindiót! átküldök egy linket..én náluk dolgoztam,vagyis ettől a szolgálattól kerültem oda a családhoz...a szülöknek ingyenes, itt a babyszitter fizet tagságot, és ők előre leellenőrzik a hölgyeket,lányokat:) neked csak meg kell adni a paramétereket,hátha akad vki aki szimpi lenne:)

25. CsillagTM (válaszként erre: 20. - Filemon79)
2011. szept. 15. 14:15
ha én lennék a szülő, én tuti menni szeretnék érte...reggel még úgyis álmos, nem para, beadja a bébiszitter, és játszik a többiekkel...de ha te mész érte, egész nap olyan jó lesz várni neki is, neked is, h du. találkoztok...!
24. 4c30444687 (válaszként erre: 20. - Filemon79)
2011. szept. 15. 14:13
Szerintem akkor sem dől össze a világ, ha korán meg és későn jön. Én inkább d.u.-ra tenném a felügyelőt, mert akkor reggel nem lenne láb alatt, meg ha esetleg nem tudsz perce pontosan lelépni, akkor biztos megy érte a dada.
23. Papp Szilvia (válaszként erre: 19. - CsillagTM)
2011. szept. 15. 14:11
mondjuk igazad van,csak én fiatal lányokra gondoltam ezalatt:) nem írtam jól...
22. 4c30444687 (válaszként erre: 16. - 864c5534c9)
2011. szept. 15. 14:10
A buszjegy nem óránként ketyeg. Majdnek a felét levonni, mert nem kell utazni... Az szerintem sok mínusz.
21. 04e95f637a (válaszként erre: 19. - CsillagTM)
2011. szept. 15. 14:10
sőt a rajztanár,pap stb...ugye?akire az életben nem gondolnál!:(((
20. Filemon79 (válaszként erre: 18. - 4c30444687)
2011. szept. 15. 14:10

Aha, én is így gondolkodtam. Bár még minden képlékeny, kezdjem azzal, hogy még meg sem kaptam a munkát. Csak próbálok előre gondolkodni, mi lesz, ha... Lehet, hogy elég lenne csak reggel, vagy csak délután...

Szerintetek mit nehezebb egy kezdő ovisnak elviselni: ha reggel már fél 7-kor az oviban van, vagy, ha du. fél 5-ig kell maradnia?

Ugyanis 7-4-ig tartana a munkaidőm. Ill. mi jobb: ha szülő viszi, vagy, ha szülő megy érte?

19. CsillagTM (válaszként erre: 8. - Papp Szilvia)
2011. szept. 15. 14:08
az utolsó mondatodra reagálva: hát...sajnos ahogy néha olvasom a bűnügyi híreket...ez nem igaz...
18. 4c30444687 (válaszként erre: 13. - Filemon79)
2011. szept. 15. 14:07
Szerintem illene többet adni, mert órában is több, meg jobban igazodnia is kell. Se reggel, se d.u., és köztes időbe nehezebb bármit belepréselni.
17. Filemon79 (válaszként erre: 16. - 864c5534c9)
2011. szept. 15. 14:05
Köszi! És úgy szokták, hogy rögtön kifizetik, vagy havonta? Vagy megállapodás kérdése?
16. 864c5534c9 (válaszként erre: 13. - Filemon79)
2011. szept. 15. 14:03

Más fórumon úgy írják, hogy 1000Ft/óra.


De mivel házbeli, tehát nem kell buszjegyre vagy másra költeni, olyan 600Ft/óra nekem reálisnak tűnik..

2011. szept. 15. 14:01
Én szívesen vállalnék felügyeletet Zalában,de sajnos itt erre nincs igény!Van gyakorlatom,a gyerekekkel jól kijövök,értek a nyelvükön,és szeretek is velük lenni!Csak nincs igény rá! :(
2011. szept. 15. 13:59
Sajnos nincs ismerős igy kénytelen leszek idegenre bizni őket. Hirdetés útján keresgélek remélem nem viseli meg nagyon a kicsit.
2011. szept. 15. 13:57

Ha nem baj, feltennék én is egy ide kapcsolódó kérdést. Nekem "csak" reggel és délután lenne szükségem valakire, aki elviszi a lányomat oviba, és hazahozza, és mondjuk 1-2 órát még eltölt vele délutánonként, amíg hazaérek én, vagy a férjem. Így szerintetek mennyi pénzt reális fizetni neki? Úgy értem: ez a megosztott munka (reggel-délután) rosszabb, mintha, csak du. kéne pl. 4 órát vigyáznia a gyerekre. Akkor illik többet fizetni? És egyáltalán mennyit szokás?

Van ismerősünk, házbeli fiatal lány, akit a lányom is ismer és szeret. Valószínűleg nem szabná ki az árat, és nem akarom sem becsapni, sem - értelemszerűen - túlfizetni.


Köszi!

12. 864c5534c9 (válaszként erre: 10. - Csibefalat2008)
2011. szept. 15. 13:55

Hát, nehéz ügy...De egy fiatal is lehet ügyes, ha otthon úgy nevelték..És a gyerekekkel azért könnyű kijönni...Meg kell beszélni vele, hogy hisztis a kisfiad, ekkor ez és ez és ez a lehetőség a legjobb...

Legjobb, ha 1-2 alkalmat akkor van ott, ha te is ott vagy vele..Pár órát, szokják a gyerekek, s te is látod, hogy megfelel-e...

2011. szept. 15. 13:53

Én erkölcsit kérnék tőle.

Nemtom hogyan keresed? Hirdetéssel, vagy máshogy..

A személyes találkozón sokmindent le lehet szűrni...

Kérd el az igazolványszámát szerintem, nevét, születési idejét...Jó, ha megvan..

Azért legyen már tapasztalata gyerekekkel...


Ha viszont van az ismerőseid között olyan, aki bébiszitterkedik, azzal lenne a legjobb, mert ismered, megbízol benne....


Én is voltak korábban hosszabb ideig bébiszitter...Én jelentkeztem álláshirdetésre, majd elhívtak elbeszélgetésre, s rögtön szimpi voltam...Ezért választottak engem...3 fiú mellé...;D

2011. szept. 15. 13:53
Na igen pont arra voltam kiváncsi hogy vigyázzon-e vki úgy az enyémekre hogy közben az övé is ott van. Vajon tud-e ennyi fele figyelni? Az egyik gyerköcöm 2 éves a másik csak 7 hónapos. De sajnos egy tanfolyam miatt muszáj vkire hagyni őket. Legyen fiatal? De honnan van akkor tapasztalata ha nincs gyereke? A nagyobbik fiam pl. nagyon hisztis. Mit kezden vele egy fiatal? Na lehet hogy mással nem hisztizne...
2011. szept. 15. 13:42

mondjuk belegondolva lehet akinek van gyerkőce nem alkalmaznám...


magamra gondolva,van nekünk életritmusunk,mit hogyan merre szabad stb tudjátok mire gondolok!


minden anyuka más, és mindenki másképp neveli a kicsijét, de anyai ösztön lenne lehet hogy máséra is azokat ragasszuk ami szerintünk jó...


de ez csak elmélet


na meg néha kiborít az egyetlen gyerekem, ha munkából babysitterkednék nem biztos hogy bírnám idegekkel:DD nem is hallottam még anyukás babyszittert, aki fiatal...ovónőket dadusokat igen, de anyukákat még nem!:O

2011. szept. 15. 13:38

én bébiszitter voltam egy évig két ovisnál,vagyis az utolsó 3hónapban már sulis lett a nagyobbik:)


meg egy ovónő két fiára is éjszaka vigyáztam,míg ő kikapcsolódni ment,bár ott annyi dolgom volt h tv-zek és ha megébred valamelyik kérdezzem meg mire van szüksége, de soha nem volt ilyen:)mindig aludtak míg haza nem ért az anyuka:)


én 20éves voltam akkor, és közel laktam hozzájuk...fontos volt nekik a közelség, hogy ne késsek pl bkvval el,vagy ne unjam meg a sok utazást...

fiatalságom is előny volt mert 5-6évesek már igényelték hogy bizony ha egész délután futóversenyezni volt kedvük akkor futkároztunk...


egyszer volt egy baleset amikor biciklizni tanult a kicsi, és belement a rózsabokorba, de nem volt belőle semmi...gyerekek,megesik:) és jó volt h így fogták fel:)


ismeretlen voltam nekik teljesen, akkor láttak először:)


ha nekem kell babyszitter majd, első h fiatal legyen, de ne plázacica, ne olyan aki folyton a telóját nyomkodja, ne miniszoknyban,vagy feszülős naciban jelenjen meg magassarkúval pl:D legyen szimpi a lányomnak!


én is úgy kerültem oda végül h a gyerekeket megkérdezték egy 5perces játék után hogy maradjak e velük:) és szerensére engem választottak:P


legyen szigorú is!ha vmit nem szabad ne hagyja a gyerekre


nekem nem kellene önéletrajz,meg ajánlás...semmit nem ér számomra...ha 10percre bemgy a lányomhoz és jól elvannak akkor okés:)


amúgy meg nem jelentkezik babyszitternek olyan aki utálja a kicsiket:)

2011. szept. 15. 13:32
"fedve"
2011. szept. 15. 13:32
ebből azt akrtam kihozni,hogy azzal teljességgel le volt felőlem "fedve2 a bizalom kérdése,hogy óvónő illetve régi ismerős,nekem könnyű helyzetem volt. :)
2011. szept. 15. 13:31

Az én fiamra most nyáron kellett vigyázni 3hetet a babysitterünknek,én gondosan még hónapokkal ezelőtt kutattam,igazság szerint az ismerőseim között kutattam és egy hét után leesett,hogy nekem van egy réééégről ismert óvónő ismerősöm,1évvel idősebb nálam. Így nyugott szívvel bíztam rá.

neked nincs véletlen ilyen ismerősöd?

4. annácskaa (válaszként erre: 3. - 4c30444687)
2011. szept. 15. 13:30
:DDD
2011. szept. 15. 13:24
Lehetőleg ne legyen priusza gyerek molesztálásért :)
2011. szept. 15. 13:24
mire gondolsz?jellemre,anyagiakra...stb?:)
2011. szept. 15. 13:23
Ha bébiszittert fogadok mire ügyeljek?Tapasztalatokat várok :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook