Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


9951. Virino (válaszként erre: 9950. - Csaba72)
2016. márc. 12. 09:51
Nem kell hívni, a konzultáció után ő fog felkeresni. De ha a dokitól majd rákérdezel, mondani fogja, hogy kb. mikorra érkezik.
9950. csaba72
2016. márc. 11. 21:18
szerdám utolsó konzultáció a dokival, az altató orvost nekem kell hívni és egyeztetni az idopontot vagy minden meglesz ezen a megbeszélésen?
9949. Kiel (válaszként erre: 9947. - Csaba72)
2016. márc. 9. 21:53
Biztos hogy bejön, pikk-pakk eltünnek a kilók! Sok szerencsét a műtéthez, és gyors felépülést! Ráadásul a pocsék gyűrűs kaland után a bypass kellemetlenségeit már lehet meg sem fogod érezni! :)
9948. 2664dcbb41 (válaszként erre: 9947. - Csaba72)
2016. márc. 9. 17:03

Már régebben kigyűjtöttem, nekem is jól jött, bár egy kicsit változtattam itt-ott a listán, talán tudod te is használni!


*5 váltás hálóruha - lehet póló is katéter miatt)

*5 alsónemű

*zoknit is vihetsz

*1 papucs

*köntös

*1 törölköző

*Fogkefe, fogkrém

*Izzadásgátló stift

*2 pohár vagy bögre (teának és víznek külön, mert lesz, hogy félóránként mást kívánsz, de egyszerre úgysem tudod kiüríteni)

*1 evőkanál

* 2 tekercs wc papír

*1 csomag baby törlőkendő (szuper arcot meg popót törölni)

*1 csomag fertőtlenítő kendő (én domestosost vittem a wc ülőkét letőrölni)

*Tusfürdő

*Mosdószivacs és vagy pici törölköző féle a műtét utáni napokra, mosdáshoz

*Kéz ferőtlenítő (pici üveges zselé, HiGeen márkájúból nagyon jó illatúak vannak)

*Papír zsepi (5-6 kis csomagos)

*Gyógyszerek (Ha rendszeresen kell gyógyszert szedned vidd magaddal és már az első nap tisztázd a dokival mit mikor kell szedned ÉS ay altató orvossnak is mond majd amikor jön beszélgetni veled)

*Saját otthoni kispárnád (jó lesz meglátod)

*2 üveg 1,5 literes szénsavmentes, ízesítetlen ásványvíz , szívószál

*Kényelmes derekú ruha a hazaútra

9947. csaba72 (válaszként erre: 9945. - Kiel)
2016. márc. 9. 16:40
5 éve van gyurum...164 kg voltam mikor betették, most 130 kg vagyok, megjártam vele a poklok poklát állandó hányás ha megakadt a kaja és sokszor megaakadt, gyomorpanaszok, fájdalmas port meg ilyenek... megelégeltem mert tehetek bármit nemtudok lefogyni pedig már fél éve heti 6 x kondizok elotte meg heti 2 x jártam focizni. ha ez sem jon be elkonyvelem,hogy kovér maradok de ennek sikerulnie kell........tényleg mi van rajtatok a mutét alatt és a kórházban milyne ruhát vigyek az ottartózkodás ideje alatt? szávessen fogadok jótanácsokat :-)
9946. Kiel
2016. márc. 9. 12:36

Sziasztok!

Na, mi is megtettük az első lépést a karcsúbb, egészségesebb élet reményében. Tegnap a férjemmel elmentünk az első találkozóra. Az kapcsolattartó felvett minden, az elhízással kapcsolatos adatot, családi anamnézist, mért magasságot, súlyt, kerületeket. A következő fél évben négyszer kell dietetikushoz mennünk táplálkozási naplót kell vezetni, kétszer pszichológushoz, gasztroenterológushoz, vérvétel, vizeletvizsgálat, gyomortükrözés, és az összes eredmény birtokában beszélhetünk először az orvossal. Ő javaslatot fog tenni, hogy slave, vagy bypass, és szeptember közepén műtét.

Nem egyszerű menetrend, de belátható, követhető, és most tele-tele-tele vagyok reménnyel!!! :D

9945. Kiel (válaszként erre: 9941. - Csaba72)
2016. márc. 9. 12:29
Szia csaba72! Eszerint tettél egy próbát a gyomorgyűrűvel, és nem jött be?
9944. csaba72
2016. márc. 9. 08:37
okostelefont vihetek de azon sem lesz internet mert kulfoldon használni elég húzós - wifi meg gondolom nincs :-):-), utálok unatkozni
9943. zsuzsi135 (válaszként erre: 9942. - 2664dcbb41)
2016. márc. 9. 08:06

ez igy igaz ...

a mütét után alszol aztán nyeletés ....

nyeletés után AZ ELSÖ WC

totál le vagy gyegülve én aludtam az elsö 3 nap pihentem ... pihiztem mozogtam lábujhegyeztem séta aztán lépcsözés

5 nap haza

eltelik vége..

9942. 2664dcbb41 (válaszként erre: 9941. - Csaba72)
2016. márc. 9. 06:55
Én csak az okos telefonomat vittem, ja meg pár régi nőklapját, de a séták és a pihizés szinte minden időmet " felemésztette". Sok mindennel ne készülj, felesleges.
9941. csaba72
2016. márc. 9. 06:36

nekem kicsit drágább lesz mert a gyomorgyururu is eltávolítják arra nem emlékeztem mennyit kell fizetni a kórházban.

mivel látogatókra nem nagyon számíthatok a kórházban toltott ido alatt ( kicsit messze lakunk ) érdemes elvinni valami notebokot vagy valami hasonlót az ido elutésére? mit érdemes vinni...tudom van itt leírás de mégis ki mit hiányolt ez ido alatt mit vinne amit amúgy nem vitt magával?

9940. zsuzsi135
2016. márc. 8. 16:16

Sokan irták itt hogy pl. a 1.2 millát kéze adták a Mohos Dr nak elötte

de igen a 330.000 a korházi ágy a mütö bérlet meg a 4 babapiskota a viz 1 leves meg 1 tea

többet nem is tudsz

ja a nyeletés a mütét után infuziok stb.

a legnagyobb rész az 1.2 millábol az egyszer használatos varrogép.amivel BENT dolgozik

9939. Anita75 (válaszként erre: 9937. - Csaba72)
2016. márc. 8. 12:33

Szia!

Kórházban 330.000 Ft-ot kp-ben a műtét napján!Nekem a férjem ment le befizetni amig én gyors lezuhanyoztam.

1.200.000 utalni a műtét előtt egy héttel Mohos doktornak.

9938. csaba72
2016. márc. 8. 10:45
már magamba beszéllek :-(
9937. csaba72
2016. márc. 7. 14:50
nincs kedvem visszakeresni: mennyit kell fizetni a korházban és mennyit a dokinak?
9936. ojuna
2016. márc. 6. 11:23

Sziasztok!


Itt mindenki gyenge volt, mert nem fogytunk le, mindenki mas okbol..en a mutet elott 2 evvel -45 kg fogytam magamtol segitseg nelkul, de ahogy elengedtem magam minden visszajott, most ez mar nem tortenhet meg megha nehany plussz kilo vissza is szalad gyorsan kezelni fogom :)

Nekem komplex mutetem van sleeve + sadi-S. Ez kicsi gyomor es a belek leroviditeset jelenti, valamint kulon utakon halad az etel es az epe, csak a vastagbelben talalkoznak. NEM EN VALASZTOTTAM!!! A doki kijelentette, ha elni szeretnek nekem ezt fogjak csinalni. Itt a klinikan 6000 emberen vegeztek gyomorszukito mutetet ebbol csak 12 embernek van az a mutet ami nekem...kicsit remiszto. 2000-ben vegeztek hasonlo mutetet amerikaban, meg csak 16 eve, szoval nem tudni mi lesz kesobb, de kemenyen dokumentalnak mindent amit iszok, eszek, erzek. Itt a sleeves mutotteket 1 nap utan kidobjak a korhazbol es azt mondjak 50-70 kilot lehet tole fogyni. Mivel nekem kozel 100 kilot kell fogynom igy a sadi-S plussz meg 30-40 kilot leszed rolam. bonyolult es nehez mutet tobb, mint 3 orat voltam a mutoben es en 4 napot toltottem a korhazban.6 het utan dolgoztam..fizikai munkat, mert elelmiszer csomagolo vagyok es -2 fokban dolgozom.Ezzel egyidben elkezdem heti 3 alkalommal edzoterembe jarni es most 36 kilot fogytam es mindent eszek, en is eszek rantott hust, sult szalonnat, sultkrumplit es kenyeret...ezt csak azert irom, mert dietazni aki akar tegye en is figyelek a mennyisegre, de elem az eletem es nem hianyzik az edesseg, bar neha a fagyit szeretem. KIEL< DAGIDOG es a kedves TOBBIEK.Legyetek batrak, erosek es uj eletet kaptok!!! :)))))

9935. Dagidög (válaszként erre: 9934. - Kiel)
2016. márc. 6. 11:09
Igen az én döntésem volt. A bypassról 8-10 éve tudok, kb akkoriban ment a discovery-n a súlyosan kövérekről szóló műsor. Már akkor elhatároztam hogy ez nekem is kell, de mivel akkor még nem csinálták itthon és pénzem se nagyon lett volna rá, magyar leírást se lehetett találni a műtétről, így hagytam lógva a dolgot. Amikor elkezdték csinálni itthon is elhatároztam hogy belevágok. Végre hozzá lehetett magyar írásokhoz jutni. Ekkor még nem hallottam a sleeve-ről. De minél többet olvastam róla, annál jobban tetszett. Valamiért egy idő után úgy éreztem hogy a bypass túl drasztikus beavatkozás. A doki is a bypasst javasolta, mivel hosszú távon annak jobbak az eredményei. De én úgy voltam vele ha nem emberelem meg magam akkor a bypass-al is vissza lehet hízni, igaz kisebb eséllyel mint a sleeve-el. Akkor meg minek rendezem át a szerveimet. Nekem a sleeve is hatalmas segítség. Nincs éhség érzetem és kb negyedét, ötödét eszem a régi adagoknak. A doki is elfogadta a döntésemet, nem erőszakoskodott.
9934. Kiel (válaszként erre: 9933. - Dagidög)
2016. márc. 6. 07:54

Szia Dagidög! Pontosan az van, amit leírtál, hogy nem a műtét maga aggasztja, hanem maga tény, hogy ennyire gyengének bizonyultunk. Hogy magunktól nem sikerül. Az igazság az, hogy még magamra sincs elég lelkierőm, nem fogyózhatok az egész család helyett. Nem akarok mindenki tányérja fölött ott állni, hogy "ne, azt már ne vedd ki, elég volt!" Ezt együtt csináljuk, és együtt is érünk el eredményt!

Azt elmondanád, hogy miért a sleevet csináltattad? Ez a te választásod volt?

9933. Dagidög
2016. márc. 5. 23:09
Szia Kiel. Én is hasonló cipőben jártam a műtét előtt mint a férjed. A sokadik sikertelen f(gy)ogyókúra :) után jelentkeztem a műtétre. De minél közelebb volt a műtét annál jobban elbizonytalanodtam.Nem akartam elhinni hogy ennyire gyenge vagyok, hogy másképp nem megy, de az ismerőseim, rokonok, kollégák támogatásának köszönhetően beláttam hogy nincs más kiút.Na persze azért így sem voltam 100%-ig biztos a dolgomban.Mikor Mohos doki kötözött a műtőasztalhoz még akkor is az járt a fejemben hogy mekkora barom vagyok, hogy ezt teszem. A műtét utáni napokban míg a kórházban voltam folyton azon agyaltam hogy nem csináltam e túl nagy hülyeséget. A műtét január 26-án volt és azóta lement -18kg. Pedig csak sleevet csináltattam. Többek között ennek az eredménynek köszönhetően már tudom, hogy jó döntést hoztam, és már nem bánom. Mindenkitől elismerő szavakat kapok, a fogyás miatt is, és az miatt is hogy bemertem vállalni a műtétet.Nekem nincs külön étrendem, azt eszem amit találok a hűtőben. Annyi pici változás azért van, a műtét óta nem ettem kenyeret és más tészta féléket, de nem is kívánom.Valamit a szaftosabb húsokból( pl pörkölt) inkább csak a szaftját eszem, valahogy az esik jól. De azért a rántót húst nem utasítom vissza :). Összegezve: ellőtte ijesztőnek tűnik, de utólag már a legjobb döntésnek. Nem szabad meghátrálni!!!!!! sok sikert
9932. Kiel (válaszként erre: 9931. - Ojuna)
2016. márc. 5. 13:25

Köszi szépen ojuna, nagyon lelkesít amit írtál. Elképesztő teljesítmény 13-at leadni a BMI-ből, de biztos felemelő érzés is.

A férjem most el van keseredve, hogy hogy lehetünk ilyen gyengék, hogy nem vagyunk képesek magunktól lefogyni. Hiába mondom neki, hogy ha valami húsz év alatt száz próbálkozásra nem sikerült akkor nem szégyen segítséget igénybe venni. Ha mankóval is, de a mi erőfeszítéseinken fog múlni, hogy hogy fog ez az egész sikerülni. :(

9931. ojuna (válaszként erre: 9922. - Kiel)
2016. márc. 4. 23:00

Szia Kiel!

Gondolom olvastad engem is kulfoldon Hollandiaban mutottek. Igen nekem is alltak a koltsegeket csak egy minimalis onreszt fizettem ami kevesebb volt , mint 200 euro. En morbid elhizott voltam majdnem 61 BMI indexel. Most 48. Nekem nem volt sok vizsgalat..vervetel es EKG. A gyomromat meg sem vizsgaltak..mar elotte egy evvel szinten volt mutetem itt Hollandiaban akkor az epeholyagomat tavolitottak el..szinten laporoszkoppal...most 12 db kicsi heg van a pocakomon ugy nezek ki , mint akit gepfegyverrel kisse kidekoraltak😆de ez nem szamit. Itt nekem azt mondjak mindent ehetek ihatok ami jol esik, ha nem tul egeszseges akkor csak keveset. Ok itt azt mondjak hogy 20% segitseget kaptam a tobbi rajtam mulik, de nem kell dietazni csak okosan enni-inni. A hus a lenyeg a feherje...a zoldseg csak a lelkemnek jo ok ezt mondjak...a cukorral vigyazzak es napi 6x egyek.En nem rettegek a visszahizastol mert eleg volt ducinak lenni es ezt eldontottem a mutet elott..nem akarok felni elni..most elek igazan..mar nem vagyok a kajalas rabja..de van ido lefogyni...eletminoseget kell valtanom nem versenyt futni a kilokkal...most gyorsan ment..kesobb lassabban nem gond...kontrolalom magam.Nincs ket egyforma story...mas visszahizik valaki lefogy..nem akarok tobbe a vesztes oldalhoz tartozni...nem jon vissza csak rajtam/tunk mulik. Tornazzatok eljetek sportos eletet es ehettek batran csak tartsatok a kontrollt!! Nekem itt pszichologiai tesztek voltak...nem a testemet teszteltek hanem az agyamat..kepes vagyok vegigcsinalni vagy sem...es kepes vagyok..Megcsinaljuk!!!!!!

9930. ojuna (válaszként erre: 9927. - 72ZSU)
2016. márc. 4. 22:41
Gratulalok szep eredmeny☺
9929. 72ZSU (válaszként erre: 9928. - Zsuzsi135)
2016. márc. 4. 20:41
köszi :) már kezdem látni a változást, de még 30kg kell hogy tényleg csini legyek
9928. zsuzsi135 (válaszként erre: 9927. - 72ZSU)
2016. márc. 4. 20:39

jujj

Istenien nézel ki

üdv zs.

9927. 72ZSU
2016. márc. 4. 19:28

Tettem fel 2 fotót. Félúton járok, 5 hónap alatt 36 kg mínusz...

Szerintem megérte :)

9926. 72ZSU (válaszként erre: 9918. - Csaba72)
2016. márc. 4. 19:25
Egy pici félelem természetes, de nem kell túlaggódni. Életed legjobb döntése lesz. És egyáltalán nem biztos, hogy szükséged lesz plasztikára, ez mindenkinél más. Én 2 hét múlva megyek a 6 hónapos kontrollra, életem legjobb döntése volt a műtét. Most már csak azt bánom, hogy nem csináltattam meg sokkal hamarabb. Persze nem sétagalopp az elején, de kellő odafigyeléssel simán elviselhető, és utána napról napra jobb lesz.
9925. Kiel (válaszként erre: 9924. - Zsuzsi135)
2016. márc. 4. 17:17
Ezt én is a fejemben fogom tartani! Fel sem merült bennem, hogy még akár vissza is lehet hízni ilyen pincur gyomorral. Nagyon kell akkor vigyázni! Gondolom amikor eléred a megfelelő súlyt, és már nem akarsz fogyni nem baj ha kicsivel többet tudsz enni, de ezzel sem szabad eszerint túlzásba esni.
9924. zsuzsi135 (válaszként erre: 9923. - Kiel)
2016. márc. 4. 13:45

Ez csak az én tapasztalatom....

kb 8 honap mire ugy igazán belül a hegek gyogyulnak ..

aztán az a 5 kanáltol jol laktam elmulik

SAJNA

most ettem épp 1/3 rántott hust párolt zöldséggel +alma püré

eleinte 1 kis kocka husi ugy állt a hasamba mintha sünit nyeltem volna akármennyire pépeztem

MA semmi gond.

és ha öszinte vagyok tudtam volna még enni DE muszály elég legyen.

ezért vigyázni kell itt azt irta valaki pár honapja azota is sokat gondolok rá hogy az anyossát operálták fekélyel kivették az egész gyomrát

de a szervezet mintha "begye" LETT volna kialakitott magátol valamit...eleinte lefogyott

aztán 4-6 év alatt szépen felhizott ujra

na ez a story sokszor jár az agyamban.....

9923. Kiel (válaszként erre: 9920. - Zsuzsi135)
2016. márc. 4. 12:22
Elmúlik a teltségérzet? Újra jön az eszegethetnék 6-8 hónap után?! Jajj.:(
9922. Kiel (válaszként erre: 9917. - Ojuna)
2016. márc. 4. 12:21

De jó ezt olvasni, nagyon jól hangzik az a sok mínusz kiló, mínusz centi! Sok kitartást és sikerélményt a továbbiakhoz!:)

Mi a férjemmel külföldön készülődünk erre a lépésre. Ha a testömegindexed 40 fölött van, vagy 35 fölött, és vannak járulékos betegségeid a tb fizeti a műtétet. Az első beszélgetés mindjárt egy dietetikussal indít. Utána vele lesz még egy találka, kétszer pszichológus, a belgyógyászati vizsgálatok, vérkép, tüdőkapacitás mérés, gyomor tükrözés, sebész, majd altatóorvos találkozó... Min. fél év. És ezalatt táplálkozási naplót kell vinni, diétázni kell, el kell kezdeni mozogni, szóval alaposan megnézik, hogy rád költsék-e azt a 10 000 eurót. Nekem eléggé a határon mozog a BMI-m, de a férjemé 45.

Ha jól kalkulálok mi valamikor szeptemberben kerülünk sorra, addig figyelek, és lassanként olvasom vissza itt az előzményeket. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook