Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
18561. KTünde (válaszként erre: 18540. - Bambi3)
2019. márc. 11. 15:11
Szia kinél volt a műtéted?
18560. KTünde
2019. márc. 11. 15:09
Sziasztok. sleeves műtéten gondolkodom. szeretnék kérni orvos ajánlásokat kit ajánlanátok. köszönöm
18559. Bogi90 (válaszként erre: 18553. - Petalo)
2019. márc. 10. 13:48

Nem vagyok 3 hónapos!😂 Most voltam 1 hónapos! 😊 Hát igyekszek sokat inni! Hát kollagént dr Lenke s van.. Utálom az íze végett (poros) tejjel ittam.. Aztán most várom az orvosi kollagént mikor kapom meg!

Vitamin hát ami volt itthon megeszem. Aztán majd látom melyik a legjobb! 😊😊 Jó fogyást neked is!

Puszillak!

18558. petalo (válaszként erre: 18555. - Tamaranagy)
2019. márc. 5. 21:28
Prívátba írtam neked!
18557. petalo (válaszként erre: 18543. - Dya92)
2019. márc. 5. 11:45
Szia! Engem egy hete műtött meg Pécset, betartom amit mondtak, folyadékon vagyok, pénteken talán varratszedés. Utána talán okosabb leszek én is. - 6 kiló eddig.
18556. petalo (válaszként erre: 18551. - Bambi3)
2019. márc. 5. 09:30

Köszi a válaszodat Bambi, én ma vagyok 1 hetes - 6 kiló, még a húsleves levét eszem-iszom. A múltkor már a vízre is azt mondtam, hogy megettem a vizet :)

Pénteken megyek varratszedésre, gondoltam majd addig felírom a kérdéseimet és kifaggatom az orvost és az asszisztenst. Még vitamint nem szedek, péntek felé gondoltam a krémleveseket elkezdem. De fogalmam sincs,hogy meddig és utána merre-hogyan. Mikor váltsak a kajába pépesre? Bízom benne,hogy menet közbe ezekre mond kapok választ.

18555. tamaranagy (válaszként erre: 18554. - Petalo)
2019. márc. 5. 07:28
Előre is köszönöm ! Nagy segítség lenne !
18554. petalo (válaszként erre: 18552. - Tamaranagy)
2019. márc. 4. 22:02
Szia, az én mütétém kb. 2,2 volt, mire mindent elintéztün. Viszont olvastam, hogy van ahol egy hónapba 2 műtétet ingyen megcsinálnak. Ha megtalálom, hogy hol volt megírom.
18553. petalo (válaszként erre: 18550. - Bogi90)
2019. márc. 4. 21:59

Én 1 hetes sleeves műtött vagyok, folyadékon vagyok, csak levesezek. Nem erőltetem, ahogy érzem úgy eszem. Hétvége felé gondoltam a pépes kajákat elkezdeni, akkor megyek vissza varatszedésre is. Nagyon gyenge vagyok, de próbálok minden nap többet fenn lenni.

Nekem is nehéz volt agyilag, de számba vettem mindent és döntöttem. Tudom, hogy a későbbiekben ez volt a jó választásom.

Akkor te majdnem 3 hónappal idősebb vagy:)


Most 3 hónaposan mennyi folyadékot iszol meg egy nap?

Nekem vitaminokba a Zentrum A-Z ig mondták, nem tudom, még nem kezdtem el semmit szedni. Kollagénbe milyet szedsz? Azt nem tudom, h nekem van zselatin porom, az jó vagy a kollagén a jobb?

Fehérje porokat megrendeltem én is.

Kiváncsi vagyok mi lesz még a jövőre nézve...sok sikert neked IS :)

18552. tamaranagy
2019. márc. 4. 21:13
Sziasztok. Éppen most gondolkodom azon,hogy meg csinaltatom ezt a műtétet? Jól tudom ,hogy nem támogatja a tb? Mennyibe kerül egy ilyen műtét ?
18551. Bambi3
2019. febr. 27. 21:42

Sziasztok, 3 hónapos lettem. Mínusz 20 kg, némi hajhullás, egyebekben változó minden, ami ma nem jó, később jó, ami tegnap nem okozott gondot, ma nem megy, stb.

40-es a ruhameretem és 6-ossal kezdődik a mérlegen a szám, ez klassz. Nemsokára elérem a versenysúlyom, habár gyanitom, h bőven alá fogok menni, mert keveset eszem és aktív vagyok. Még nem mozogtam, túl hideg volt eddig hozza, de lassan beindulok. A kontroll eredményem nem tetszik, van mit javítani. Nem találtam meg a megfelelő vitaminokat még. A sima gyógyszertárban kaphatók úgy néz ki, h nem jók. A Forever, amit ajánlottak, brutál drága. Ki kell még tapasztalnom, mi lesz a jó.

Jó egészséget Mindenkinek!

18550. Bogi90 (válaszként erre: 18549. - Petalo)
2019. febr. 27. 10:31

Szió! Szolnokon műtöttek dr Juhász Árpád! Mentálisan néha nehéz volt! De rendet raktam magamban! Én pl mindig 100 ml mérek ki mérlegen husi leves krém leves.. Egy actimel.. Még próbálom kialakítani az etrendemet. De fehérje port iszok, collagent szedek, vitaminokat..

Arcbőröm most csúnya száraz.. De gondolom kevés a folyadék amennyit azelőtt ittam több volt! Jövő héten kezdek járni személyiedzővel tornazik! Mondtam neki hogy, milyen műtétem volt és aszerint segít!

18549. petalo (válaszként erre: 18544. - Bogi90)
2019. febr. 25. 20:36

Köszi Bogi a válaszodat. Akkor Te már majdnem 1 hónapos vagy. Hol mütöttek? Milyenek voltak az elmúlt hetek?

Mit ajánlanál mire vigyázzak?

18548. Gakocsis
2019. febr. 25. 15:28

A gastric bypas iránt érdeklődő, műtéti időponttal rendelkezők számára rendezett felkészítő előadás, aminek célja, hogy a műtétre, és a műtét utáni időszakra felkészítse az érdeklődőket.

Tematika:

-Reális célkitűzések

-Közvetlen kórházi tudnivalók

-Az első napok

-Étkezés

-A család felkészítése

-Kommunikáció

-A személyiség változása

-Elengedés

-Fontos praktikák

Részletek: [link]

18547. Gakocsis
2019. febr. 25. 15:26

Sziasztok!

Ismét lesz műtétre felkészítő előadás:

[link]

18546. törpicsek40 (válaszként erre: 18545. - Bogi90)
2019. febr. 24. 19:06
Köszi!
18545. Bogi90 (válaszként erre: 18541. - Törpicsek40)
2019. febr. 24. 18:53
Szia! Igen január 30 án volt a műtétem! Az orvos nagyon kedves, a kórház is elfogadható! Egyedül vagy egy 2 ágyas szobában! :-)
18544. Bogi90 (válaszként erre: 18542. - Petalo)
2019. febr. 24. 18:37
Szia! Nekem január 30 án volt a műtétem! Én nem hánytam se műtét után se a kórházban se itthon! Héten volt varrat szedésem. Még az elején vagyok! ;-)
18543. Dya92
2019. febr. 21. 19:35
Sziasztok! Véleményt szeretnék kérni tőletek. Dr. Tizedes György fog megműteni Pécsen gyomor sleeve műtét lesz. A műtétről a klinikáról tudtok valami infót. Illetve akinek ilyen műtétet volt mennyire sikeres? :)
18542. petalo
2019. febr. 12. 16:35

Sziasztok!


Most találtam erre a csoportra és örülök neki, mert azért így más,hogy azoktól hallom a jó dolgokat akik át is este a műtéten. Bambi3 téged olvastalak az utolsó oldalakon és nagyon gratulálok.

Február végére van műtéti időpontom, most intézem a vizsgálatokat, Sleeve- re megyek.

Még az nem tiszta, hoogy mit ihatok-ehetek majd, azt mondta az assz. nó, hogy azt később kapom meg. Én azt hittem, hogy szilárd ételt kb 4 hónap után tudunk majd enni. AHogy olvasgattam itt is meg a FB -on is, először húsleves, majd pépes, sűrűbb pépes, és utána jön a szilárd, amit rágni kell. Gondolom majd úgy is mondják. Sleeve-nél van hányás, ezt tudja valaki? Vagy az akkor van, ha túlfeszítjük a gyomrunkat?

2019. febr. 8. 19:09

Sziasztok!

Van itt köztetek olyan, akit Szolnokon műtöttek? Kérem, hogy írjatok róla: a kórházról,a dokiról! Köszi :)

18540. Bambi3
2019. jan. 28. 05:39
Üdv. Mindenkinek! 2 hónapos műtött vagyok, írok pár dologról tapasztalatként. Nagyon jól érzem magam, végre élvezem az étkezés és a fogyás örömeit egyszerre. Persze az étkezés más, mint régen, de élvezem az ízeket, finomakat eszem, újszerű izelmenyek érnek. A saját készítésű májas, hummusz, sajtkrémek nagyon finomak, a paradicsomos husgomboc favorit (főtt krumpli nélkül), általában minden köret nélkül megy, mert arra mar nincs hely, pisztráng, csirkemaj sütve fantasztikus. Majdnem 17 kg-ot fogytam. Ahogy belefogyok egy régi ruhákba, pár nap múlva mar kezd lógni, köv. heten mar nagy rám, olyan érdekes érzés... Örülök a régi ruhaknak, amik újkent rám jönnek. Semmi negatív dologról nem tudok beszámolni, szuper lett a műtét és az eredménye!
18539. Bambi3 (válaszként erre: 18538. - Bambi3)
2019. jan. 22. 20:28
Elzanak szántam:-)
18538. Bambi3 (válaszként erre: 18535. - Bambi3)
2019. jan. 22. 20:18
Kefirt, joghurtot, levest, alacsony gyümölcs tartalmú leveleket nyomjad, Skyr proteines italt (Lidl), gyümölcsteát, vizet, ez elég lesz majd, h erőre kapj. Hányinger gyakran volt nekem is, mostanában is, de akkor abbahagyom és később iszom még belőle. Kefirnel, édes joghurtoknál is előfordul. Türelem!
18537. Bambi3 (válaszként erre: 18536. - Amy2)
2019. jan. 22. 20:14
Szerintem 2 hétre Neked is minimum szükséged lesz, h meggyógyulj.... Máshol sem lenne előbb időpont tükrözésre? magánúton nagyon drága, ugy tudom. Az en háziorvosom is bypassmutott, úgyhogy nem volt gond a beutalokkal, csak mindenhol kellett mondani, h mennyire faj itt meg ott... Akármikor is kerülsz sorra, Neked az biztosan ugy lesz jo majd, minden összeáll a megfelelő időre.
18536. Amy2 (válaszként erre: 18533. - Bambi3)
2019. jan. 22. 09:21

Szia Bambi3! Igen én még előtte, vegyes érzelmekkel, hasonló arányokkal mint Te. Kell-e, vagy nem? A körzeti orvosom sem túl segítőkész, Nem kérte le nekem az időpontokat. Én szerettem volna túl lenni rajta februárban, de gyomortükrözésre áprilisra kaptam idöpontot és ez egy kicsit a kedvemet szegte.

Mivel március elején születik az unokám és én fogok vigyázni rá, erre az időre már megszerettem volna gyógyulni. Köszi hogy válaszoltál!

18535. Bambi3 (válaszként erre: 18534. - Elza1702)
2019. jan. 20. 12:27

Szuper, h ilyen jól vagy! Viz, gyum.tea, leves, actimel, ivojoghurtokat ittam, bár ma mar nem tennem, mert szerintem nem használ, inkább árt a cukor miatt...

Szóval lassú korty önként viz, leves, ezek a legjobbak. Ebből is meglehet a 1,5 liter. És aztán ezt tovább még 2 hétig mondjuk... Kitartás!!

18534. Elza1702
2019. jan. 20. 08:32
Szia Bambi! Túl vagyok rajta, tegnap már haza is jöttem. A kórházat elég jól viseltem, nem volt semmi gáz. Tényleg nem fáj a drain-cső kihúzás. :D Viszont abban tudnal segíteni, hogy az első időket hogyan éljem túl itthon? Nagyon próbálkozom, de nem tudok eleget inni, emiatt sokat szédelgek. Ezen próbálok javítani. De tegnap este ettem egy icipici kefírt és nagyon “kluttyogott” lefelé menet. Meg egy kis hányingert is okozott, de nem jött vissza. Gyorsan ehettem meg? Illetve iszogatom még a húsleves levet, az jól esik. Te miket ittál még a varratszedés előtti héten?
18533. Bambi3 (válaszként erre: 18532. - Amy2)
2019. jan. 19. 23:16

Szia Amy2, köszönöm az érdeklődést. Nagyon jól vagyok, 15 kg-ot fogytán, nem vagyok éhes, csak ritkán. 2 napja nem hányok, ez nagyon klassz. Kezdem érezni, h mennyit ehetek (picurkat).

A férjem boldog, kezd tetszeni, amit látok, bár éppen nem ott látványos még, ahol szeretnem...

Vannak rosszabb napok, sok savval, kísérletezem az ételekkel. Nagy favorit az üres husleves, az édes joghurtokat (a zerokat is), almale, egyebeket befejeztem, szörnyű édes minden. Natúr görög joghurt, saját készítésű májkrém ropi kenyérrel (Lidl), fel banán, stb. Eddig sokszor hánytam, sok nehézségem volt, karácsonyi tételekből semmit nem ettem, de így is sok problémám volt. Volt egy nagyobb gyomorfájós napom, kicsit ijesztő volt, de elmúlt, Ventert kezdtem szedni rá. Most 7 hetes múltam, szerintem sok kalandnak nézek meg elébe, de nagyon pozitív összességében. Amikor felébredtem a műtétbol, tudtam, h jo döntést hoztam, éreztem.

Te még előtte állsz?

Elza, várom a hírt Rólad:-)

18532. Amy2
2019. jan. 19. 21:34

Szia Bambi3, sajnos csak pár napig írtál a hogylétedről, engem érdekelnének a további napjaid is!

Kérlek írjál a 2. 3. hétről is. hogyan élted meg és mikortól érzed újra azt hogy újra egyben vagy?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook