Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyógy- és fűszernövények fórum

Gyógy- és fűszernövények (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyógy- és fűszernövények

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
260. zefex
2011. szept. 2. 11:06

Elküldenéd a szappankészítésed történetét (leírását)? Ha ilyen drága olajokból, zsírokból csináltad, elég sokban van, nem?

A Pallasban azt olvastam a kenőcsfáról (shea-ról) hogy használják szappanfőzéshez is, annyi zsírja van a termésnek.

259. zefex (válaszként erre: 257. - Szoknya)
2011. szept. 2. 10:59
Aranyos! Éljenek a türelmes, megértő, segítőkész férjek! Kis kritika meg nem árt néha, önmagunkhoz és egymáshoz úgyis nagyon megértőek és elnézők vagyunk. Így helyreáll az egyensúly ;-)
258. zefex (válaszként erre: 256. - Szoknya)
2011. szept. 2. 10:56

Ügyes vagy!

A botmixert én is bevetettem :D

Ilyen undorítóan még nem tapadt rá zsír semmire (viasz is volt benne)! Olyan sűrű volt az egész, hogy szinte lefullasztotta a mixert! Nem akart volna semmi pénzért lejönni, forráztam - semmi, a mosogatószert kinevette, utána el kellett dobni a dörzsit. Kiskanállal lekapartam amit tudtam, aztán nedves papírtörölközővel.

Ennek ellenére szeretem és használom, de nem olyan könnyű krémes-habos, mint a bolti.

257. Szoknya
2011. szept. 2. 10:48

Az én férjem sürün összevont szemöldökkel áll felettem és emlegeti , hogy szerinte boszorkány öseim voltak, mert normálisan ezt nem vágyhatja egy ember, hogy keverjen, kutyuljon stb:)

S gyanakodva méregeti a fürdöszoba polcain sorakozó kencéket, hogy akkor ö most mihez is nyúlhat:)


Aztán azzal a lendülettel csinált nekem egy szappanöntöformát és legelsö lúgoskodást ö csinálta, merthogy elsönek teszteli, hogy életben maradok utána vagy sem:)

256. Szoknya (válaszként erre: 262. - Zefex)
2011. szept. 2. 10:43

Én elsönek a szilárdat melegítem fel, s utána borogattam hozzá az olajat, s nem lett grízes.

De olvastam, hogy botmixerrel homogénebb lesz, bár nem tudom ekkora mennyiségeknél hogy lehet mixerezni....én ilyen minihabverövel kutyultam. Azzal szép lett.


Viszont a legjobb hír, hogy ezek önmagukban is jól használhatóak:)

Kedvencem: fürdés után nedves börre kevés mandulaolaj kenés, aztán törölközés:)

Legtutibb testápoló és kutyulni sem kell:)

255. Szoknya (válaszként erre: 261. - Zefex)
2011. szept. 2. 10:39

Kb 5x átolvastam...nem esett le....hm..fáradt vagyok? Aztán , mondom ennyire nem lehetek h...., hogy nem látom mi a baj....


Koppant:))))))))))))))


Kösz...jót nevettem:)))

254. adelusz84 (válaszként erre: 252. - Zefex)
2011. aug. 31. 10:44
Mi a baj?
253. Lilibeth59 (válaszként erre: 252. - Zefex)
2011. aug. 30. 21:39
Mi történt?
252. zefex (válaszként erre: 251. - Lilibeth59)
2011. aug. 30. 21:16

Jól indult, de nagyon szomorúan folytatódott...

Fiatalnak lenni a legnehezebb, nem tudja mit veszít, ha feladja...

2011. aug. 30. 18:11

Ma "csak" unokáztam, még főzni is Aptya főzött.

Nemrég vittük haza Prüntyikénket, van mit elpakolni...


Nektek hogy tellett a napotok?

250. Lilibeth59 (válaszként erre: 245. - Szoknya)
2011. aug. 29. 17:48

Tömbös kókuszvaj, ez kellene nekem is, most megint pihen egy adag saját készítésű kókusztej és vaj a hűtőben, de már eldöntöttem, ez volt az utolsó, többet nem készítek, hacsak nem a kókusztej miatt, de annak majd nem szedem le a fölét.

Olcsóbb megvenni a már kész kókuszvajat, majd nagy tételben veszek, úgy olcsóbb, sokáig eláll, de ahogy ismerem magam, ha sok van, sok mindent akarok majd belőle készíteni.

Hajpakolásnak egyenesen imádom, legközelebb ricinusolajjal keverem majd, és úgy dunsztolódok benne...


Végül is, ha jól emlékszem, 24 fok fölött kezd el a kókuszvaj olvadni, ha annál hűvösebb helyiségben tartod, akkor nem is kell a hűtő, de biztos, ami biztos..

A méhviasz nem csak szilárdít, a bőrre is nagyon jó hatással van, olvass róla! A legjobb, ha egy méhésztől tud venni az ember lánya, az biztos még nincs kezelve. Talán a méhviasz a legolcsóbb, mármint ha a kókuszvajat, hidegen sajtolt olajokat, illókat nézzük, és kevés kell belőle, arra figyelni kell nagyon! Én először készítettem egy olyan krémet, hogy kalapáccsal sem lehetett volna szétverni..

249. Lilibeth59 (válaszként erre: 246. - Szoknya)
2011. aug. 29. 17:37
Keresd meg a legmelegebb, legnaposabb helyet, oda tedd, esetleg napközben teheted egyik helyről a másikra, ahogy süt a Nap, menj vele utána.
248. Lilibeth59 (válaszként erre: 247. - Szoknya)
2011. aug. 29. 17:36
Gratulálok, ez egy nagyon fincsi illatú fürdősó, és a bőröd is hálás lesz érte, fürdés után ne törölközz meg, hanem csak bújj bele egy köntösbe, vagy jól burkold be magad egy fürdőlepedőbe, és legalább 30 percig pihenj le. Meglásd, utána testileg-lelkileg nagyon jól fogod érezni magad.
247. Szoknya
2011. aug. 29. 17:06

Levendulás fürdösó (alapötletet Lukréciánál olvastam, persze mást csináltam)


3 evökanál tengeri só, 2 evökanál szódabikarbóna, 1 evökanál szárított levendula, 1 evökanál levendulás mandulaolaj, 15 csepp levendula illóolaj.


Összekeverni és kész:) Állítólag pár napig állni hagyjuk, akkor még jobban átjárja a só+illat.

246. Szoknya (válaszként erre: 243. - Lilibeth59)
2011. aug. 29. 17:02

Hm..nem rossz, sajnos nekem nincs ilyen meleg napos lehetöségem, pedig sok-sok almamaradék van amit felhasználhatnék így.

Sima szobahömérséklet nem elég az erjedéshez?

245. Szoknya (válaszként erre: 242. - Lilibeth59)
2011. aug. 29. 17:00

Nálunk nincs meleg a lakásban, így szerintem megmarad a szilárdsága. Merthogy most a darabos, tömbös kókuszvajam is simán kemény.


Majd meglátom, ha felolvad, akkor hütöbe teszem (nem zavar, ha el kell mennem a hütöig), mert nem olajat akarok, hanem testkrémet. Köszi a méhviaszos tippet a szilárdításra!


Méhviaszt veszek mindneképpen, sok dologban jól fog jönni majd, csak elsöre így is sok cuccot vásároltam:)

244. Szoknya (válaszként erre: 238. - Lilibeth59)
2011. aug. 29. 16:55

Ne is mond..nekünk hemzsegnek a kertben..eddig az volt csak a használható,hogy ha lesóztam öket (bocsának állatvédelem, tudom...de hát az összes virágomat+salátát,mindnet felfalnak).

Vagy ha ágyásom volt amásik helyen a földben letéve, akkor körbeszórni, s amelyik átcsúszik rajta, annak is vége, de ezt elmossa az esö.

Nálunk már nem használt a szedjük össze és dobjuk ki öket dolog, visszajönnek.

Jah és a sörtöl azért féltem, nehogy akörnyék összes csigája ráizguljon a kertemre:)


Amúgy a testkrémem isteni szuperfincsi illatú lett:) Kemény típusú, de még megvárom, hogy szobahömérsékleten hogy viselkedik, mert még hütöhideg. Viszont böörn gyorsan felolvad, még akkor is ha hütöbne tárolnám.

Mindjárt írok egy klassz fürdösó receptet is

.

243. Lilibeth59 (válaszként erre: 229. - Zefex)
2011. aug. 29. 16:07

Mindenki nagyon szorgalmas ma, hmmmm, jó kis házikenyér!

Miért kell a komlót olyan sokáig főzni?


Én sem maradok ám el, almaecetet készített már valaki otthon?

Recept:

Egy ötliteres uborkásüvegbe belerakunk 2 kg szeletekre vágott, vagy lereszelt almát (hullott alma, almahéj is lehet).

2liter vizet felforralunk 20 dkg cukorral (lehet helyette mézet is használni, úgy még egészségesebb).

Ha kissé kihűlt, ráöntjük az almára, tetejére 1 darab kenyeret teszünk.

Vászonruhával lekötjük, és az üveget meleg helyre állítjuk, 20-28 fok közötti árnyékos helyre.

10 napig érleljük, megkeverjük, majd leszűrjük.

A szűrés után minél tovább áll, annál erősebb lesz.

A leszűrt almaecetet célszerű továbbra is vászonnal letakart edényben tartani, így tovább érik, szépen letisztul.

Ilyenkor a tetején kocsonyás anyag képződik, amit ecetágynak hívunk.

Amikor az almaecetet lefejtjük, egy kis ecetben tegyük el ezt az ecetágyat, mert a következő adag készítésénél kenyér helyett már ezt használhatjuk, így hamarabb beindul az ecetesedés.

242. Lilibeth59 (válaszként erre: 237. - Szoknya)
2011. aug. 29. 16:01

Tényleg, nagyon ügyi vagy!


A testkrémet tartsd hűtőben, mert a kókuszolaj a melegben folyékony, a mandulaolaj is, talán egy kis méhviasz kellett volna még bele, attól krémszerű lenne, így inkább testolajat készítettél. Még mindig tehetsz hozzá méhviaszt, ha gondolod, persze olajként is kiváló+++++

241. Lilibeth59 (válaszként erre: 235. - Szoknya)
2011. aug. 29. 15:55
A kerti zsálya már elvirágzott rég, legalábbis mifelénk, a vaníliáról tudom, hogy nem télálló, így nem maradna meg a természetben a mi éghajlatunk alatt. Tényleg kép kellene, már én is nagyon kíváncsi vagyok, mi lehet az a virág.
240. Lilibeth59 (válaszként erre: 232. - Szoknya)
2011. aug. 29. 15:50
Hát akkor, amerre járok, majd kérdezősködöm, csak nem néznek furán rám....,
239. Lilibeth59 (válaszként erre: 231. - Zefex)
2011. aug. 29. 15:48
Jó, hogy megemlítetted a vanília virágot! Nekem volt, de nem telelt át, pedig bevittem egy hűvös helyre, oda, ahol a muskátlik, leanderek telelnek. Aki ismeri, írja már ide, hogy kell teleltetni? Akkor tavasszal veszek megint, mert bár kinézetre egy átlagos virág, de az illata+++++
238. Lilibeth59 (válaszként erre: 230. - Szoknya)
2011. aug. 29. 15:44

Meztelen csigák ellen tuti tipp: egy másra már nem használható edénybe töltsél sört, azt tedd ki oda, ahol vannak a csigák, kertbe, pincébe stb.

Nem tudnak ellenállni a sörnek, belemásznak, de ki már nem tudnak jönni... szegények.

Na, nem igazán sajnálom, mert nagyon undorítóak, és szó szerint lezabálnak minden zöldet.

237. Szoknya
2011. aug. 29. 14:53

Jaj, csajok..ma nagyon hm..szorgos vagyok, ma elég rendesen ráérek a kencéimre:)))


Összedobtam egy egyszerü,de a maga nemében luxus testkrémet.


Most várom az eredményt, hogy ugyan mikorra kegyeskedik megszilárdulni .


Kókuszolaj, levendulás mandulaolaj , édesnarancs illóolaj.


Ennivalóan hangzik:)


Remélem az édesnarancs illóolaj nem allergizáló. Mindegy, nincs sok napfény errefelé, jöhetnek a narancs, citrus, grape, stb is, bár csak módjával.


Holnap pedig egy hónaljcirkálót csinálok, meglátom az milyen..hm...lelkesedésem azért van .

Majd kell vennem pár csini tégelyt, hogy a szemeimet is gyönyörködtessem:)


Na, mára elég belölem:)

236. adelusz84 (válaszként erre: 233. - Szoknya)
2011. aug. 29. 14:26

igen amilyen szép a neve,most olyan csúnya a vázában. :-((


Oké,meglessük majd a fotót.

235. Szoknya (válaszként erre: 231. - Zefex)
2011. aug. 29. 14:12

Ejha, ehhez a vaníliavirághpz is nagyon hasonlít..


Hm...


Na, este ha nem esik az esö,kimegyek és lefotózom . Aztán felteszem és megkukkantjuk közösen.


Kerti zsálya az nem, mert ennek inkább ilyen tömörebb virága van, nem nyúlik fel..


No, most vezet a séd és a vanília.

remélem kiderítjük mi az.

234. Szoknya (válaszként erre: 227. - Zefex)
2011. aug. 29. 14:08
Nem hangzik rosszul...biztosan érdemes kipróbálnod, ha már a háznál terem a jóféle kovász:)
233. Szoknya (válaszként erre: 224. - Adelusz84)
2011. aug. 29. 14:06
Milyen szép neve van:)
232. Szoknya (válaszként erre: 222. - Lilibeth59)
2011. aug. 29. 14:06

Nem tudom mi a forma pontos neve, de ilyen 1x használatos alumínumtepsi forma. Kis lágy mini, hosszúkás tepsi, és ugyanebböl az anyagból olyan muffinformák. Próbának jó lesz,ha okés a dolog, akkor csinálunk jó kis formaöntöket hozzá.


Lúgot vettem sima hm... barkácsüzlet szerüben. Itt más a neve, de Baumax vagy Obi vagy ilyesmi az otthoni megfelelöje.

Nem volt drága. Itt lefolyótisztítónak árulják.

Szóval akár valami mezögazdasági boltban vagy festéküzletben vagy valami ilyesmi helyen érdemes megnézni.

Talán...itt is olyan furcsa helyen vettem,hogy csak néztem:)))

231. zefex (válaszként erre: 212. - Szoknya)
2011. aug. 29. 14:05
Vaníliavirág? Kerti zsálya?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook