Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyesről visszamennék dolgozni-mire számíthatok? Mik a jogaim? fórum

Gyesről visszamennék dolgozni-mire számíthatok? Mik a jogaim? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 30. 07:48
Köszönöm a válaszaitokat, mindent mérlegelni fogok. De először is megpróbálok bölcsit szerezni, és kitalálni-kiszámolni mivel járok jobban. a legszívesebben itthon maradnék a fiammal, de ez sajnos nem lehetséges. Köszönöm előre is nektek.
2011. szept. 29. 10:04
Márciusba járt le a Gyed-em és sokan tévednek a 6-órás munkaidőbe mert Gyes alatt csak 4 órába lehet dolgozni.A 6-órást visszautasították.Amíg gyesen vagy nem rughat ki a főnököd.Te felmondhatsz de sajnos a tapasztalatom:Felajánlja a munkáltatód hogy ok gyere dolgozni 4 órába na ez most elég kemény mert kb 30-40 ezer között fogsz kapni.:(Ha felmondasz nem jár végkielégítés de a munkáltatónak kötelessége a gyed alatt összegyült szabadságaidat a bejelentett munkabéred szerint kifizetni.
3. Letty72 (válaszként erre: 1. - Pindur77)
2011. szept. 29. 09:34

Szia!


Gyes mellett dolgozhatsz napi hat órában, ha jelenleg gyed-en vagy akkor azt le kell mondanod, és gyes-t kell igényelni.


Először beszélj a főnököddel, mert gyes folyosítása mellett nem köteles foglalkoztatni. Ha lejárt a gyes, akkor viszont köteles, de csak a 30 napos védelemig.


Más munkáltatónál is próbálkozhatsz, a gyes melletti munkavégzés, nem csak az eredeti munkahelyeden lehetséges.


Addig azonban ne mondd le a gyed-et, amíg nem találtál olyan munkahelyet, ami biztos.


Az eredeti munkáltatódnál szerintem írásban jelezd, hogy vissza akarsz menni gyes mellett dolgozni, ő döntéséről ami lehet nemleges is 15 napon belül köteles írásban értesíteni.

2011. szept. 29. 08:25

Kedves Pindurka!

A tévében hallottam, hogy csökkentett munkaidőben dolgozhatnak és kötelességük lenne a munkáltatónak alkalmazni őket. Azóta mi változott nem tudom, de inkább érdeklődd meg az illetékes Munkaügyi Központban, v. egy jogász is felvilágosítást tud adni számodra, hogy egyáltalán mire számíthatsz.

Nem akarlak, ha a közeletekben van bölcsöde, akkor, ha van rá módod beadhatod azt meg az illetékes Önkormányzatnál kell információt kérni.

Ilyen az országban v. működik v.pedig már nagy részét megszüntették. Megértem a gondjaidat hidd el nekem ez nem olyan könnyű manapság. Még óvoda is eléggé kevés van hazánkban. Mindezeknek járj utána kíván neked sok szerencsét Üdv.Ágnes

2011. szept. 28. 15:05

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni:

22 hónapos kisfiammal vagyok itthon, de sajnos most már anyagi okok miatt vissza kell mennem dolgozni, és a kisfiamat bölcsődébe adni.

A kérdésem az irányú lenne, hogy mire kell számítanom, ha visszamegyek? Milyen bejelentési kötelezettségeim vannak a munkaadó felé? Meddig vagyok védett időszakban?(Sajnos azzal is kell számolnom, hogy a munkáltató nem akar visszavenni). Ha a gyes-t is kérni akarom, akkor 6 órás munkaidő mellett jár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook