Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes mellett dolgozok, beteg lett a gyerek! fórum

Gyes mellett dolgozok, beteg lett a gyerek! (beszélgetős fórum)


13. gne2 (válaszként erre: 12. - Töttike)
2010. márc. 17. 20:13
Az én lányom az ovival csinálja ezt, úgyhogy megértelek, hidd el! Sokan lázasan, betegen is viszik a gyereket, ezért akkor is sokszor lesz beteg, ha eddig nem volt beteges. :( De később már mehetsz vele táppénzre, csak a próbaidő járjon le, míg bedolgozod magad. Bár biztosan tudják, hogy a kisgyereked van, márpedig ő beteg is lehet!
12. Töttike (válaszként erre: 11. - Gne2)
2010. márc. 17. 20:08

Hát igen, tudod a bölcsi! Két héttel a munkába állásom előtt kezdte! Azóta már többször beteg volt. Eddig még meg tudtam oldani, de félek hogy sokszor lesz beteg, mert orrmandula megnagyobbodás gyanúja áll fenn. Elég durván horkol! De hát mindíg náthás is. Most megvárjuk a jobb időt és ha tartósan fennáll a horkolás, akkor fülorrgégészet, aztán lehet műtét lesz...!

Nem lesz egyszerű... más is már végigcsinálta, valahogy majd csak túléljük!

11. gne2 (válaszként erre: 10. - Töttike)
2010. márc. 17. 19:56

Igen, egy kicsit most segíteni kell a családodnak, ha meg tudjátok oldani. Később már kicsit könnyebb lesz, alakulnak majd a dolgok, de tudod, hogy az eleje mindig nehezebb. Most még az előítéleteket is le kell győznöd.

Amúgy a táppénz szabályai vonatkoznak rád, ezeket már nem másoltam be. Akkor jól értelmeztem, hogy most kezdtél dolgozni, és máris beteg lett. :(

Nagyon sajnálom, remélem, hogy hamar meggyógyul a kicsid!

10. Töttike (válaszként erre: 8. - Gne2)
2010. márc. 17. 19:45
Ja és csak egy hónapja dolgozok. És három hónap a próbaidő. Mindenképpen necces az otthonmaradás...!
9. Töttike (válaszként erre: 8. - Gne2)
2010. márc. 17. 19:43
Közbe én is utánaolvastam és én is ezt találtam, amit te idéztél. Tulképpen nem az érdekel engem, hogy kapok e pénzt, hanem hogy a munkáltatóm felé hogy tudom igazolni hiányzásomat. És igen, igazad van, hogy ha sokat marad valaki otthon a gyerekkel, akkor lapátra kerül. Ezért van most is a mama otthon a gyerekkel. Férjem is talán otthon tud maradni majd egy-két napot, meg a másik mama, papák. Valakit igyekszek majd mindíg beszervezni. De fel kell készülnöm arra is, ha nem tudom másképp megoldani én kell itthon maradjak...!
8. gne2
2010. márc. 17. 19:35

"A gyermekgondozási segély folyósításának időtartamára gyermekápolási táppénz nem jár, kivéve ha a szülő a gyermekgondozási segély mellett munkát végez."


Tehát egy keveset legalább dolgoznod kell, és később is csak a munkaviszonyod alapján jár majd a táppénz, ha beteg a gyerek. Az a baj, hogy ha a próbaidő alatt többször is beteg, akkor indok nélkül nem fognak tovább alkalmazni. :( Tudod, a kisgyerekes anyukák sokat hiányoznak, nem akarnak helyettest fizetni a cégek.

7. Töttike (válaszként erre: 3. - Gne2)
2010. márc. 17. 19:25
Most a mama van otthon vele, de mi lesz ha a mama nem tud rá vigyázni? Azért kérdezem, mert fel szeretnék rá készülni.
6. k.tünde78 (válaszként erre: 4. - Töttike)
2010. márc. 17. 19:22

ajjjaj,a gyes felett elsiklottam,viszont az alábbi linken szakértőtöl érdeklődhetsz és elég gyorsan érdemleges választ ad gyeses kérdésben is.



[link]

5. gne2 (válaszként erre: 4. - Töttike)
2010. márc. 17. 19:19
Nem kaphatsz.
4. Töttike (válaszként erre: 2. - K.tünde78)
2010. márc. 17. 19:17

Azt gondoltam, de gyes mellett kaphatok táppénzt?

Köszike a választ!

3. gne2 (válaszként erre: 1. - Töttike)
2010. márc. 17. 19:15
Apuka vagy nagyszülő sem tud otthon maradni a gyerekkel?
2010. márc. 17. 19:15
a gyermek orvos állítja ki a táppénzes papírt a te nevedre
2010. márc. 17. 19:07

Gyes mellett hogy tudok otthon maradni a beteg gyerekemmel? Táppénzt ugye nem kaphatok!? Mivel még próbaidős vagyok szabadságra nem mehetek. Az orvos ad egy igazolást és akkor fizetetlenre megyek, vagy hogy működik ez?

Valaki tud nekem segíteni?

Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook