Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeknevelés: szerinted mennyit "ér" a jó példa? fórum

Gyermeknevelés: szerinted mennyit "ér" a jó példa? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
5. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 2. - Tavaszilány)
2011. aug. 17. 11:51

Véleményed szerint van olyan genetikailag örökölhető negatív tulajdonság, amit szeretettel, neveléssel nem lehet pozitív irányba fordítani?

Vagy nem értem ezt a genetika dolgot... :-(((

4. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 11:51

Én már pár éve kinőttem a kamaszkorból, gyermekem még nincs, de a környezetemben sok babát nevelnek. Szóval innen onnan látok dolgokat.

Olyan nevelés szerintem nincs, hogy ne kelljen akár fegyelmezni, vagy szigorral elérni valamit. Mert néha kell. Pár napja volt egy topic, ahol egy édesanya hangoztatta, hogy a 11 éves lányával milyen barátnői a viszonya, aztán a kislány mellett megjelent egy 15 éves udvarló szerű fiú.. és dilemázott, hogy tiltsa e.. mert nem akarja tiltani, mert akkor tiltott gyümölcs lesz a fiú. Na, innen kezdődik a hülyeség, szerintem. Egy kislányt igenis nevelni kell. Nem barátnőként, hanem anyaként. Ha kell, akkor odacsapni az asztalra, hogy ezt nem. Egy bizonyos kor után meg alapból hiába papolsz szerintem a gyerekednek. Nekem is hiába papolt anno édesanyám, nem törődtem vele. Ha büntetett, azzal már igen, mert tudtam, hogy ha kicselezem a büntit, akkor rosszabbul járok.

2011. aug. 17. 11:51
Verés és papolás szerintem semmit nem ér, lényeg a példamutatás.
2011. aug. 17. 11:49
70% genetika+15% nevelés+15% példa
2011. aug. 17. 11:45
Véleményetek szerint a gyermeknevelésben, a "helyes útra terelésben" (gondolok itt a tanulás, a munka szeretetére, étkezésre, ilyesmire) a szülők, a család által képviselt értékrend, jó példa, vagy az egyéb módszerek - büntetés, szigor, "papolás" ér többet? Mennyit ér szerintetek a közös játék? Inkább tapasztalattal rendelkező szülők álláspontját, vagy kamasz-kamaszkorból kinőtt fiatal felnőttek véleményét olvasnám szívesen!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook