Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermeknevelés: szerinted mennyit "ér" a jó példa? fórum

Gyermeknevelés: szerinted mennyit "ér" a jó példa? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. EsztyMorgan (válaszként erre: 32. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:28
Szerintem azért valahol ez a barátnő effektus minden lányos anyában ott van. Édesanyámban is ott volt szerintem. De eljön az idő, amikor mondjuk az asztalra kell csapni, hogy még nem fiúzhatsz, javítsd ki a jegyeidet, stb. És igen.. ilyenkor lehet, hogy azt mondja a gyereked - én legalábbis ezt mondtam - hogy de utállak, meg hogy nem érdekel. De idővel megvilágosodik az ember. :) és ettől még nem lesz rossz anya az ember.
34. 9536810fa1 (válaszként erre: 31. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 12:28

Nekem is 16 a kicsikém, és ezt a részt mi is megéltük, hogy jöttek haza annak idején apától és az új barátnőjétől (később élettársától), és mindig lapítottak, nem mertek beszélni, mesélni... és akkor megkérdeztem, hogy "...és szeret benneteket a Klári?" (ő volt a barátnő)... és mondták szégyenkezve, hogy igen. "Örülök. Mondjátok meg a Klárinak, hogy nagyon örülök, hogy apa mellett van, mert így még nyugodtabban engedlek el benneteket, hogy egy nő is vigyáz rátok... és hogy nagyon köszönöm, hogy kedves veletek, és szeret benneteket." ... és ott megtört a jég, meséltek... beszéltek. :)

Aztán később sokat beszélgettünk arról, hogy mindenkinek kell valaki, aki szeresse, mert az nagyon fontos az életben, és nekünk örülni kell annak, ha apát szereti valaki... hehe... és persze ha engem is. :) ... soha nem okozott gondot a pár elfogadása, sőt ha néhány hónapot egyedül voltam, a fiam figyelmeztetett, hogy ...aaaanya kell valaki, hogy szeressen, mert Te igazán megérdemled! :))))

Aaaaaaaaannnnyira édesek voltak mindig... 0 féltékenység. :)

33. tavaszilány (válaszként erre: 5. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 12:25
4 gyerekünk van....ugyanazt látják, ugyanazt a nevelést kapják...mégis 4, különböző egyéniség, mindegyiknek más-és más a negatív- és a pozitív tulajdonsága...
32. 9536810fa1 (válaszként erre: 30. - EsztyMorgan)
2011. aug. 17. 12:24
... én barátnő is voltam, és korlátokat is szabtam... túúúúdod, "szuperanyu" címre pályáztam, mégis bebuktam. :) Nem tudom hogyan lehetett volna kivédeni, még jó, hogy nekem is ott van anyukám, és mondogatja (amikor belemerülök a depimbe), hogy nagyon jó anya voltam, és nyugodjak meg, hogy amit én abba a kislányba beleraktam, az benne van... és nem múlik el. ... így legyen... ÍGY LESZ... :)
2011. aug. 17. 12:24

Tizenhat éves a fiam.

Amikor kicsi volt, elváltunk... akkor ismerkedtem meg mostani párommal, akitől két hónapja elköltöztünk:-((( (itt volt az ideje, erről itt nem szeretnék írni)

Emlékszem, amikor kicsi volt, és elkezdődött a kapcsolatom új párommal, nem értette, nem tudta kezelni, hogy mi-hogyan történt... volt, hogy nagyon kedves volt későbbi nevelőapjához, és volt, hogy szinte durva... hosszú-hosszú idő alatt, sok-sok játék közbeni beszélgetés hozott megoldást. Rejtett indulatokkal küszködött, mert szerette édesapját, és hibáztatta az "új" apukát, hogy nem lehet vele... rengeteget, rengeteget kellett beszélni arról, hogy szeretheti bátran édesapját is, nevelőapját is, mert egy szívvel sokmindenkit lehet szeretni... valami lelkiismeret-furdalása volt annak idején, ezért fordult új párom ellen néha-néha... de időben tudtuk orvosolni, és ma már mindkét "apukájával" felhőtlen a kapcsolata.

Hála a játéknak... és most, hogy kamasz, most sem panaszkodhatok, panaszkodhatunk... :-)

30. EsztyMorgan (válaszként erre: 27. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:21
Ez így van! Pláne ha már a kamaszkor beköszönte előtt barátnőként kezeled mondjuk a lányodat. Fegyelmezni nem szégyen, a legjobb anyának is kell idővel!
29. Zsú1965 (válaszként erre: 16. - EsztyMorgan)
2011. aug. 17. 12:20

"ANYUKA és nem barátnő"

Már attól tartottam, hogy egyedül vagyok a véleményemmel. EGy anya ne legyen barátnő, legyen anya, ha valaki azt mondja, hogy a lányommal mintha barátnők lennénk,akkor nem merik megélni azt a viszonyt, aminek köztük lenni kellene.

28. 9536810fa1 (válaszként erre: 27. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:20
versenykönyvet = verseskönyvet
2011. aug. 17. 12:19

... és miután sikerült versenykönyvet csinálnom a topikból (pirulós szmájli)... mit is ér a jó példa?


Mindent! Fontos, hogy a gyerek szemében hitelesek maradjunk, akit bármikor követhet... Ha hitelünket vesztjük, visszaszerezhetjük, amíg kicsi a gyerek.... tízenévesen viszont... bukta van. :/

26. 13d03718f8 (válaszként erre: 25. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:19

Ezt én is megkönnyeztem:(

Gyönyörű.

2011. aug. 17. 12:18

Én pedig ezen könnyezgetek mostanság... mi éppen rossz korban vagyunk, mármint az egyik gyermekkel. :)


Kiss Jenő: Anyád szemében


Anyád szemében

ott a nap;

sugarai rád hullanak,

hogy nőj te szépen.


Anyád szemében

ott a hold,

beteg, ha voltál, rád hajolt

a lázas éjben.


Anyád szemében

ott a víz;

a könny, ha utad félre visz,

jaj! baj ne érjen...


Anyád szemében

ott a tűz:

ha csüggednél, szívedbe tűz,

lobogjon, égjen!

24. EsztyMorgan (válaszként erre: 23. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:14
Ezt meg én lopom!! ;DD
23. 9536810fa1 (válaszként erre: 22. - 13d03718f8)
2011. aug. 17. 12:12

Vigyázz... öröklődik... a rossz genetika! :DDDD


Van még neki:

"Titok


Mama soha nem nevet ki engem.

Neki elmondom az álmom.

Ő is elmeséli a titkait,

és nem csodálkozik,

hogy csigabiga-háton

az Óperenciáson

túlra jött velem.


Van, amire emlékszik is..."

22. 13d03718f8 (válaszként erre: 17. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:11
Ezt elloptam:) Ha nem baj, mert nagyon igaz:)
21. EsztyMorgan (válaszként erre: 19. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 12:09
Persze :):) ami néha azzal járt, hogy nem értettem egyet vele, jól összevesztünk. De kamasz fejjel, ez ezzel jár.. :):) ma már tudom, hogy mindenben igaza volt. Kezdetnek tényleg nem úgy kezelt, mint a barátnőjét, akivel mindent meg lehet beszélni. Ma már egy kicsit igen, de hát ma már más a tészta, mert 28 vagyok, bármilyen témáról lehet beszélgetni. Egyedül a szexuális életük nem érdekel.. :)
20. EsztyMorgan (válaszként erre: 15. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 12:07
Mondjuk nálunk is így volt. Anyu, apu játszott velünk. Délutánonként volt ilyen vetítés.. akkor még volt ilyen vetítőgépünk, biztos emlékeztek rá. :) hiába voltunk nagyon kicsik, volt olyan, hogy 1-1 mese közben beszéltünk meg valamilyen komoly dolgot.
19. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 16. - EsztyMorgan)
2011. aug. 17. 12:06

És példát mutatott?

...ha úgy érzed, hogy a legcsodálatosabb anyuka, biztosan az!!! Mert a legnagyobb elismerés ez:-)

18. tündér74 (válaszként erre: 7. - EsztyMorgan)
2011. aug. 17. 12:06

Szerintem nem minden a nevelésen múlik. Az alaptermészetet nem lehet megváltoztatni. Ahogy szegény Ranschburg Jenő mondta: tujából nem nevelhetünk mandulafát.

Fórumindító: csakis jó példamutatással nevelhető a gyermek, papolás semmit nem ér.

17. 9536810fa1 (válaszként erre: 15. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 12:06

Engem ne emeljen a magasba senki,

ha nem tud addig tartani,

míg tényleg megnövök.

Guggoljon ide mellém,

ki nem csak hallani,

de érteni akar,

hogy közel legyen a szívdobogásunk.

(Birtalan Ferenc)

;)

16. EsztyMorgan (válaszként erre: 8. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 12:05

Nekem anya mindig azt mondta - ha már cigi!! - hogy ha ki akarom próbálni, akkor ne sutyiban. Persze sutyiban próbáltam ki :):)

Én mindig is kicsit "beteg" dolognak tartottam, ha egy anya barátnőként kezeli a gyerekét. Az én anyukám a legcsodálatosabb anyuka a földön. ANYUKA és nem barátnő. Igen, volt olyan, hogy kaptam egy-két pofont, ma már tudom, hogy megérdemeltem. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindennap ütöttek vertek :) mielőtt még félreérteni valaki. De volt olyan, amikor csúnyán áthágtam a szabályokat. Szóval a lényeg: anyukám engem nevelt, büntetett, szabályokat állított.

15. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 11. - 9536810fa1)
2011. aug. 17. 12:04

Igenigenigen...

És is ezt gondolom, hogy amikor leülünk a kicsikkel játszani, nem neki kell "felnőnie", megértenie a mi "okos-felnőttes" dolgainkat, hanem óhatatlanul mi kezdünk sokkal jobban figyelni (hisz akkor azért picit eltűnnek a gondjaink, és tágulni kezd a tér)a gyermekünkre... és akkor annyi minden meglepő dolog, csavar derül ki, a kicsi elszólásaiból, hogy mekkora zűrzavar van a fejében!!! és lehet rendet csinálni, gyerek-nyelven, játékosan, vagy később... igazán játék közben derül ki szerintem a legtöbb probléma, aminek a fel nem ismerése aztán később előidézheti például annak az említett 11 éves kislánynak az esetét is...

JÁTSZANI KELL!!!!

14. EsztyMorgan (válaszként erre: 10. - 033c9cbae4)
2011. aug. 17. 12:00
Igazad van. Legjobb példa erre édesapám, akit az apja egész gyerekkorában verte. Meg a testvéreit is, meg a Mamámat is. Rengetett ivott..stb. Apum akkor eldöntötte, hogy ő nem ilyen életet ad a családjának, és úgy is lett. Nem iszik, max. szilveszterkor.
13. 9536810fa1 (válaszként erre: 10. - 033c9cbae4)
2011. aug. 17. 12:00
A tinédzser kor vége pl. az az időszak, amikor mindent elutasítanak, amit otthon láttak és tanultak, mert majd ők jobban és tökéletesebben csinálják. :) ... és néha még össze is jön. ;))
12. csgybzs (válaszként erre: 5. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 12:00
Szerintem erre gondolt... és valószínűleg így is van.
11. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 11:59

A közös játék! .. rengeteget, ott a kulcs... ha játszol, okvetlenül véleményt nyilvánítasz, helyzeteket mutatsz be.... az naaaaagyon jóóóó, és nélkülözhetetlen... és persze a beszélgetés, mindig a gyerek szintén bármiről, ami éppen izgatja, érdekli.

... és a példamutatás, persze... :)


A bünetés, papolás.... nem igazán motivál semmire... szerintem. A szigor = korlátok, amiket a gyermek biztonsága érdekében emelünk köré fontos, nekünk is... és neki is. :)

10. 033c9cbae4 (válaszként erre: 7. - EsztyMorgan)
2011. aug. 17. 11:57
Igen! És van olyan gyermek is, aki felismeri az otthoni rossz példát és okosan tud dönteni, hogy ő nem ilyen akar lenni.
9. 9536810fa1 (válaszként erre: 5. - 0d4b7f9881)
2011. aug. 17. 11:57
... talán az eleve negatív beállítódás... mert ugye azt írják (az okosak), hogy a boldogságra való képesség (pozitív beállítódás) 50 %-ban genetika...
8. 0d4b7f9881 (válaszként erre: 4. - EsztyMorgan)
2011. aug. 17. 11:56

Abban igazad van, hogy nevelni kell.

Azt hiszem, inkább ott a bibi, ha pl. tiltom a gyereknek a cigarettát, miközben a szülő dohányzik... ilyesmire gondoltam, hogy ezt a szülők elfelejtik... elfelejtenek egymással is törődni, barátként kezelik a gyereket, apa pl. meg is kínálja a gyermekét a cigivel... :-( A kislánnyal kapcsolatban: 11 éves kislány még kislány még nagyon gyerek, ez nagyon ijesztő történet... :-(

7. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - Tavaszilány)
2011. aug. 17. 11:55
Ezt így nem lehet Einstein módjára levezetni. Minden a nevelésen múlik. A genetika az nyista. Mert persze ha egy gyereket egész gyerekkorában verik, meg ilyesmi.. akkor belőle jó eséllyel lesz gyilkos akár. De ez az egész nem a genetikáról szól, hanem az otthoni dolgokról. Hogy mit látsz és mit adsz tovább a gyerekednek.
2011. aug. 17. 11:53

szerinted mennyit "ér" a jó példa?


Én erre a kérdésre csak azt tudom mondani hogy MINDENT MINDENT MINDENT !!

nagyon fontos és az alapja mindennek a jó példa !!


A gyermek a olyan mint a szülő ő a tükör én ezt nem csak hogy tanultam de napi szinten tapasztalom az öt éves gyerekemen :-))


szerintem tavaszilány százalékos elosztása valótlan :-))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook