Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekelhelyezési per fórum

Gyermekelhelyezési per (beszélgetős fórum)


6. Magdalénia (válaszként erre: 5. - Dittka24)
2015. dec. 5. 13:59

Akkor nincs más lehetőséged, csak a jogerős bírói végzés.

Remélem, hogy egyszer rájön az apa, hogy nem szabad az anyjuk ellen hangolni a gyerekeket és magához édesgetni sem, különféle kedvezményekkel, ajándékokkal.

Nehéz időszak lesz ez addig.


Jó lenne, ha a láthatási idő sem nálad lenne, főleg eleinte, hanem pl.a nagyszülőknél, vagy közös ismerősnél történt vendégség alatt.


(Iskolába, ovodába papírt írni, hogy ki hozhatja el a gyerekeket!)

5. Dittka24 (válaszként erre: 4. - Magdalénia)
2015. dec. 5. 12:45
A két gyermek 4 és 7 éves.Megállapodásra lett volna lehetőség mivel a bíró is így szerette volna,de az apa hajthatatlan.A baj annyi,hogy az apa a gyermekeket befolyásolja,manipulálja és ellenem neveli.A szakvélmény pontosan ezt tartalmazza,alá támasztja és leítja,hogy az apuka ezért is alkalmatlan a gyermekek nevelésére.
4. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Dittka24)
2015. dec. 3. 00:21

Arról nem írtál, hogy hány évesek a gyerekek és hogy érzik magukat nálad, vagy az apjuknál.

Ha másfél éve tart ez a heti váltás, akkor a gyerekeknek sem jó, ha ez hirtelen szűnik meg. Kell az átmenet, ha nincs nagy probléma az apánál való tartózkodás alatt és miatt.

Nagyobb gyerekeknek nagyon kevés a két hétvégi láthatás, jobb ha ott is aludhatnak. Szükségük van az apjukra is, - ha szereti őket és szeretik az apjukat.


Az, hogy a bíró hoz egy ítéletet, egy dolog. Ti megállapodhattok ettől eltérően is, ha mindketten elfogadjátok egymás feltételeit. Ha nem, akkor a jogerős bírói ítélet szerint. De az a rosszabb, mert egy idő után újraindíthatja a pert első fokon és sosem lesz vége.


Szerintem jobban jár az apuka is, te is, a gyerekek is, ha meg tudtok egyezni.

3. e676663877 (válaszként erre: 1. - Dittka24)
2015. dec. 2. 19:29

Valószínűleg 15 nap áll rendelkezésre a fellebbezés ellen. Az a helyzet, hogy amíg jogerős ítélet nem születik addig nem nagyon van miről beszélni.

Tehát most született egy végzés, de az nem jogerős. Viszont lehet, hogy fellebbezésre való tekintet nélkül végrehajtható, ami azt jelenti, hogy a gyerekek Nálad lesznek elhelyezve, de csak ideiglenesen. Ha lejárt a fellebbezési határidő akkor kb. 1 hónap múlva lesz jogerős a mostai ítélet.


Azonban a végzés fog tartalmazni minden ide vonatkozó érvényességet. Ha jól tudom azt 8 napon belül kézhez kellene kapnod.

2015. dec. 2. 19:22

Szegény apuka :(


(Én felhívnám az ügyvédet, konkrét ügyben jobban képben van, mint a kedves fórumtársak)

2015. dec. 2. 16:01

Sziasztok!!!

Tavaly májusa óta 2 kisfiúnkat az édesapával együtt ,közös felügyeleti jog alatt heti váltásban neveljük.Ezt úgy kell elképzelni hogy a gyerekek egy hetet töltenek velem,1 hetet apával.A gyermekelhelyezési per ez idő alatt is folyamatosan zajlik.Tegnap volt egy tárgyalás ,amin a bíró itéletet hozott.Szakvélemény alapján úgy döntött,hogy a gyerekek felügyeleti jogát egyedüliként én kapom és a gyerekek hozzám kerülnek,az apuka 2 hetente hétvégén látogathatja majd őket.A következő lenne a kérdésem: Ez a végzés ugye tegnap lett kimondva,első fokon én kaptam a gyerekeket,gondolom majd apika ezzel nem ért egyet ezért fellebezni fogja.Az lenne a kérdésem mikortól kerülhetnek valóban hozzám a gyerekek? Mikortól él ez a végzés?? Van ügyvédem,jelen is volt tegnap,csak mennie kellett egy másik tárgyalásra ezért csak annyit mondott ha megjön a végzés hív és beszélünk.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook