Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyereknevelés, avagy adni, de miből? fórum

Gyereknevelés, avagy adni, de miből? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
32. unom (válaszként erre: 30. - Legie)
2019. máj. 11. 10:49

Ne haragudj, én ebben is görcsösséget érzek.

Próbálj lazítani.

Reggel mi a cél? Hogy időben el tudjatok indulni. Ha a férjed öltöztet, akkor úgy. Ne kezdj ezen balhézni, állj úgy hozzá, hogy de jó, maradt időd egy kávéra. Mondd ki, és figyeld a hatást.

31. Legie (válaszként erre: 30. - Legie)
2019. máj. 11. 10:43
vállok=válok
30. Legie (válaszként erre: 27. - Bozsu55)
2019. máj. 11. 10:42

Nem. Semmiképp nem válnék el. Lehet, furán hangzik.

Hamarabb “döglenék” bele, minthogy elválnék.

Egyszer egy fiatal lany azt mondta (kora ellenére bölcs volt), hogy szerinte a válásnál önzőbb dolog nincs. Mélységesen igaz.

A férjem ilyen, es igaz ami igaz, akkor is ilyen volt, amikor hozzàmentem.

En egy dolgot kértem régen Istentől / a Sorstól, hogy a férjemet Isten adja, az legyen, akit Ő szán nekem. Mondjuk az is igaz, hogy nagyon vágytam egy Tarsra, aki megvéd! Hát...

Egyszer álmodtam is egy fiúról, nagyon mely érzésekről, aki kiköpött úgy nézett ki, mint a férjem, pedig akkor még nem ismertem.

Nagyon sokáig vártam a férjemre. Nagyon fontosnak gondoltam, jól akartam dönteni, na meg nem is volt semki olyan. Későn házasodtam. Pedig már úgy vágytam családra, hogy volt, hogy fizikailag fájt a hiánya. De gondoltam, türelem rózsát tetem.

Aztan a férjemmel a sors úgy alakított minden körülményt, hogy szinte sodort egymás karjaiba.

En jobban akartam a házasságot,

Mondhatni az volt az első csalódás, amit a férjem okozott, hogy szerintem igazán el se akart venni.

Hozzátenném, mely férfi pótolhatná a gyetekeim apját, ki lehetne jobb apjuk, mint a saját apjuk.

Soha nem vállok el.

29. Legie (válaszként erre: 23. - Unom)
2019. máj. 11. 10:31

Nem, nincsenek nagyszülők (marmint az életünk részeként). Ezért valóban minden nap szinte a túlélés. Már mióta készülök a nyárra..., hogy hogy is legyen (hogy ne bolonduljunk meg).

Soha nincs hogy ketten elmenjünk valahova. Vagy bármi. Vagy hogy valaki egy levest főzzön. Vagy hogy kicsit kívűlről tudjak a családomra nézni, és gyönyörködni bennük.

Gyakran érzem, bárcsak valaki átölelne, es annyit mondana, minden rendben. (a férjemtől lenne a legjobb).

28. bozsu55 (válaszként erre: 27. - Bozsu55)
2019. máj. 11. 10:26
Jav:tapasztalataid
2019. máj. 11. 10:26

Ezidáig szerzett tapasztalataim alapján fel sem merült benned hogy el kellene válnotok?

Én tuti így döntenek.

26. Legie (válaszként erre: 24. - Kisj)
2019. máj. 11. 10:25

Túlélni igen. Szó szerint. Szó szerint túlélni. Túlelni, hogy nem szól hozzám, hogy nekem kell még inkabb őt meg védenem, hogy rettegek mellette, hogy mi lesz velünk, duplán kell küzdenem, hogy ne sodorjon el az ár.

Válás az nem varázsszer. Mi egy csalad vagyunk. Valamiert nekem ő a keresztem. Bárcsak alkalmas lennék megfelelni ennek a feladatnak. Es annak a feladatnak, hogy a fiam jó anyja legyek- de tanácstalan vagyok.

25. Legie (válaszként erre: 5. - Tádámmm)
2019. máj. 11. 10:21

Köszi! Biztos igen, hogy a boldogsag képesség is.

Nem gond, ha edesseget akar adni olykor, de akkor néha rahaszkodjon már a rántott húshoz is. Szóval a férjemnek nincsenek elvei, törekvései, szabályai stb. Ami nekem véletlen van, azt csak azert se úgy csinálja. De az sosincs, hogy ő teteljen jó iranyba.

Az biztos, hogy valamilyen szinten minden feleség magányos. Csak legalább akkor ne érezném azt, hogy inkabb röhög rajtam, hogy hülyének néz.

Példaul iskolabálasztásnal a poklot megéltem, egyedül csinaltam mindent vegig- kezdve azzal, hogy az egyebkent nagyon okos fiamat nem is akartak iskolaba engedni- szoval küzdeni es izgulni azert, hogy egyeltalan mehessen. De hova? Ezek utan? Akkor az egesz korabbi eljepzelesemeg felretéve, felkutatni mindent es mindenhova elmenni, es minden infót begyűjteni, rágódni stb., közben a ferjemnek mondtam, hogy szerintem mi lenne jó, első rekciója: kizárt, semmikepp nem jó, megőrültem. Majd a jelentkezesi hatarido előtt egy nappal - de ugy hogy bele se folyt az egrszbe- egyszer csak közölte, hogy szerinte mégis az volna jó, amit en mondtam, es most már biztos benne. En meg csak néztem..,, ezt így beköpte, de megindokolni nem tudta volna - még a leendo tanarokról se tudott semmit. Nekem két hónapom erről szólt, ő meg itt a végén beköpi, mintha bármit is tudna az egeszrol.

24. kisj (válaszként erre: 22. - Legie)
2019. máj. 11. 10:14

Mivel ennyire nem szeretitek egymást, talán az a legjobb megoldás, hogy elváltok.


Túlélni a férjedet? Ez a megfogalmazás nagyon megütötte a fülem.:/

23. unom (válaszként erre: 17. - Legie)
2019. máj. 11. 10:12

Ilyen hangulatban én is azon lennék, hogy minél előbb legyek túl rajta.

Nagyszülők vannak?

22. Legie (válaszként erre: 20. - Kisj)
2019. máj. 11. 10:08
Persze, hogy nem szereti. De akkor mit tegyek. Már így sem bízhatok rá egy egyszerű fogmosast se. Még ha mindent én csinálnék, oké, de akkor is jelen van. A gyereknek ez a minta, hogy vonuljunk ki a jelenből, es legyünk némák.
21. Legie
2019. máj. 11. 10:04
Tudom, hogy csúnya dolog, hogy a férjemre panaszkodom, es nem a magam boldogsagaval kéne foglalkozni, es azt is, hogy sehova nem vezet, hogy őt szidom. En egy dolgot szeretnék évek óta: furan hangzik, de arra vágyom, hogy valaki adjon útmutatót, hogy tudom “túlélni” a férjemet. Hogy mit értek ezalatt? Tudom pontosan, hogy nekem kell megoldani a családom, a gyerekek es magam életét. Csak valahogy azt tudnám elétni magamban, hogy Ne várjak semmit a férjemtől, hogy ne èlhem meg csalódásnak, hogy balamilyen módon függetleníteni tudjam nagam lelkileg. Állandó magány. Ezt szavakkal nem tudom elmondani. Peldaul ha törtenik valami nagyon fontos mondjuk gyerekekkel kapcsolatos- a férjem egeszen egyszerűen nem kérdezi meg, hogy mi volt. Példaul mondom nrki, h figyelj, szörnyűséges napom volt, mert ma két órahosszat beszéltem az igazgatóval. Ennyi! Kesz nincs tovabb a párbeszed, ugyanis nem kérdezi meg, hogy miről? En meg ott vagyok mondjuk a megbántottságommal, feldúltságommal, féltésemmel, küzdésemmel, a fiam iránti lojalitasommal, a bizonytalanságommal, a félelmemmel... - és nincs kinek elmondani.
20. kisj (válaszként erre: 18. - Legie)
2019. máj. 11. 10:00
Lehet nem szereti hogy te állandóan b@sztatod hol saját maga, hol a gyerekek miatt.
19. kisj (válaszként erre: 17. - Legie)
2019. máj. 11. 09:57

Pocsék lehet a hangulat! Én is nagyon rosszul érezném magam.

Kicsit mániákusan viselkedsz, legalábbis nekem eddig ez jött le.

Én amikor az ovis gyerekemért mentem, felöltöztettem és slussz.Reggel is felöltöztettem , mert nem akartunk elkésni. Nem csináltam ebből kardinális problémát. És láss csodát, ennek ellenére megtanult önállóan öltözni.

18. Legie (válaszként erre: 16. - Unom)
2019. máj. 11. 09:53

Olyan boldog jelen-nem-levésben van, a nagy nihil, a semmi, és ő olyan boldog. Nyilvanvalóan boldogabb lenne, ha nem léteznénk.

Edesseget azert ad nekik, h kussoljanak, es legyen valami a hasukban es húzzunk aludni.

17. Legie (válaszként erre: 14. - 87c0d9fc29)
2019. máj. 11. 09:50
Hát igen. Az óvónőknek kínomban már azt mondtam, h elnezest, de a ferjem nemhogy a kicsit, de a nagyot is siman felöltözteti. Hiába mondom a férjemnek, hogy a gyereknek iszonyatosan árt vele. A férjem ebből csak annyit fog fel, h “b.sztatom” őt (mondja is). Es masnap újrakezdődik. Mondjuk kirakom a ruhat, megmondom gyetekeknek vegyék fel, kimegyek mosdóba, mire visszajövök, fel vannak öltözve. Akkor kiborulva közlöm, hogy ez lehezetlen, hogy ők öltöztek ennyi idő alatt, úgyhogy sűrgősen levenni, es újra vegyék fel maguktól!! Na gondolod, milyen a hangulat. Jó, ilyen nem sokszor volt, de mindig a gyerekek előtt rászólni, h ne adja már úgy a kezébe a pólót, hogy eltévrdzteni se lehet, melyik az eleje. Szóvsl kesz cirkusz. Ikyen apróságból. De ha -az rn nyomasomra - azt mondja a férjem a gyerekeknek, h na eut vegyék fel, abban sincs köszönet, mert olyan hangon mondja, hogy ember nincs, aki hallgatna rá! Tehát ott tartunk, hogy egy reggeli készülődesnel ( vagy barmikor) màr az égvilágon semmit nem bízhatok rá. A férjemet semmi nem érdekli, csak hogy mindenen túllegyünk.
16. unom (válaszként erre: 15. - Legie)
2019. máj. 11. 09:49

Az üveges szem a boldogság jele?

Te szinte korlátlanul adsz édességet, az rendben, ha a férjed ad egy szemet, az gáz?

Nem vagy te kontrellmániás?

15. Legie (válaszként erre: 6. - Tuskoledi)
2019. máj. 11. 09:41
Ez egyébként igsz lenne, csak nem csak én vagyok/élek a gyerekrmmel, és ő gyakran azt tapasztalja, hogy nyomja a rizsát az apjának, az apja pedig egész egyszerűen nem válaszol. Konkretan. Akkor a gyerek újra probalja, apja jon-megy, oda se bagózik! A férjem azt csinalja- ha hagyom - , hogy jelenléten kívül helyezi magát. Profi benne. Üveges tekintettel, összezárt szájjal létezik közöttünk, latszik rajta, hogy boldog, es szemelyes sértésnek venni, ha hozzászólnánk.
14. 87c0d9fc29 (válaszként erre: 12. - Legie)
2019. máj. 11. 09:41
Hogyan lehetne akkor így szociálisan érett, ha mindig minden meg van oldva helyette? És rosszabb lesz mert nem is fogja érdekelni hogyan kell, mert tudja, hogy úgyis megcsinálják helyette. Nem azt mondom, hogy ovisan már mindent tudnia kell, de néha hagyni kell, hogy felfedezze saját maga a dolgokat szerintem. 1,5 éves volt a fiam amikor hozzányúlt a forró kávéfőzőhöz, mert nem értett a szóból. Elégette magát. Nem halt bele. Nem maradt nyoma. De azóta, ha azt mondom, hogy valamihez nem nyúlunk az úgy van, mert megtanulta. És persze, hogy kellemetlen volt fájt is neki. De ha bele gondolsz te se úgy tanultál meg mindent, hogy minden fenékig tejfel. Szerintem.
13. Legie (válaszként erre: 8. - 0b970a67a0)
2019. máj. 11. 09:34
Amúgy az édesseg dologgal úgy vagyok, hogy én adok nekik majdhogynem korlát nélkül ( pedig en nem eszem cukrosat). De pontosan tudom, hogy a férjemben nincs tudatosság, sőt ő azt már beszamolja a vacsorába .., mellé még eszik a gyerek 3 paradicsomot es voilá, kész a vacsoraztatás, mehetünk aludni. Bezzeg ő fejedelmi lakomát nyom.
12. Legie (válaszként erre: 11. - Kisj)
2019. máj. 11. 09:27
Azért baj, mert az óvónők már a kisebbik gyerekemnél is 1 éve mondják, és mostanra eléggé kiakadva, hogy most már tényleg működjünk együtt és tanuljon meg egyedül öltözni. Sőt a gyetekem is mondja (kisebbik), hogy milyen rossz neki, hogy öltözésnél kivétel nélkül ő az utolsó.
11. kisj (válaszként erre: 1. - Legie)
2019. máj. 11. 09:14

Tudom, hogy nem a lényeget ragadom ki, de miért baj az, ha az apuka öltözteti a nagycsoportos gyereket, vagy ad egy kis édességet egyszer-egyszer vacsora előtt?

Ettől még nem dől össze a világ!

Mintha kicsit görcsös lennél.

10. Legie
2019. máj. 11. 07:50

Hát lehet, hogy túlreagálom, de.., akkor, amikor nem akarják a gyereket iskolába engedni szociális éretlenség miatt, akkor nem gondolom, hogy nincs problema. Vagy amikor az utolsó barátja anyján is azt látom, hogy a fiát rábeszéli, hogy kerülje az enyémet. Vagy amikor a gyerekem tartósan némává válik...! De úgy némává, hogy konkrétan nem jön ki hang a torkán, ha akarja sem. Fele se tréfa.

Az édesség vagy öltözés példát csak azert írtam, hogy oké, hogy a nagy dolgokat nem tudtuk megoldani, de legalabb amire képesek lennénk, azon ne akadjunk fenn.

9. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Legie)
2019. máj. 11. 07:17
Túl reagálod a dolgokat,de nagyon .
2019. máj. 11. 07:11

Anya vagy,s a legjobbat akarod neki ez természetes.Amikor így kilesed magában játszik ?, tudod kis játékokkal ,elképzelt szituációkat. Nagyon sok gyerkőc ilyen,szeretne de nem tud nyitni.Ezen nem szabad görcsölni.Légy te a barátja,beszélgess,az oviba is bolondozz kicsit vele,hogy érezze minden rendben.Kérdezd a társairól,lassan ki fog rajzolódni miért van egyedül.Az ovis öltöztetés,nem öltöztetés nálunk is probléma volt,én csak minimálisan segítettem,mert ezzel is növeltem a kis önbizalmát:egy cipő egy5 újjas kesztyű felvétele kihívás és ez kell nekik. Kell hogy büszkék legyenek magukra.

A korlátok,szabályok..Hát én mindig kikaptam,hogy ne hagyjak az asztalon nasit,mert nem fog enni,estére már édességet ne adjak...Sose fogadtam meg. :)

7. Lávli (válaszként erre: 1. - Legie)
2019. máj. 11. 07:07

Friss reg, kiválóan felépített mondanivaló megannyi kérdéssel, a cím telitalálat!

Őszintén gratulálok!

6. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Legie)
2019. máj. 11. 06:54

Szia!

A legrosszabb, amit tehetsz, hogy azon pörögsz, miért nincs barátja a kisfiadnak.

Én azt gondolom, hogy a magány a viselkedés hozadéka. Nem szabad, hogy a kisfiad lássa rajtad a feszültséget! Próbálj meg vele barátságos, vidám, laza lenni, beszéltesd otthon ( direkt úgy kérdezz, hogy ne "igen" és "nem" legyen a válasza), játsszatok együtt sokat! Meglátod, nyíltabb lesz és akkor könnyebben szerez majd barátokat is.

5. tádámmm (válaszként erre: 1. - Legie)
2019. máj. 11. 06:51
... és még egy gondolat. Valamennyire minden asszony magányos a férje mellett, egyszerűen azért mert más elvek mentén működnek. Van ami az ő dolga, és van, ami a Tied. A lelki nyavalyák a férfiakat csak összezavarják.. én sem tudok beszélni a férjemmel a fájdalmaimról, mert ha meg is hallgat, meg nem ért. Másként vagyunk hangolva. De hogy Te örömmel fordúlj a családod felé, ne ilyen 'jaj, de rossz nekem és mégis próbálkozom' módon, az egyedül a Te döntésed. A vàltozás kezdődjön benned.
4. tádámmm (válaszként erre: 1. - Legie)
2019. máj. 11. 06:43

Kedves Legie!

Valószínűleg másféle választ vársz, de abból, amit leírtál nekem egy fura gondolatom támadt. Túlreagálod az életed. Miért akarsz mindig mindent szabályok közé szorítani??? Miért ne kaphatna egy gyerek vacsi előtt egy szem cukrot? Nem mindig de azért néha brlefér. Miért ne öltöztethetné fel Apa, ha szeretné??? Korlátozod őket és magadat is.

Tudod, azt mondják a boldogság képesség... van aki a legrosszabb körülmények között is tud boldog lenni, és van aki a legjobbakban sem. Te hogy érzed? A kisfiad nem a Te magányosságodat szenvedi-e meg? Mert a gyermek olyan, mint a legfinomabb hangolású műszer.. veszi a rossz jeleidet, és mert élete középpontja Te vagy, fel is vállalja a szereped. Ha azt akarod, hogy ne legyen magányos, törődj vele többet, és kevesebbet rágódj az 'áthágott' szabàlyokon. Lazíts. Légy boldogabb. Mert a gyermeked a tükröd.

2019. máj. 11. 06:41

Szerintem beszélgess sokat a kisfiaddal. Például kérdezd meg, hogy miért van egyedül, ő nem akar odamenni a többiekhez, vagy elmarják? Legyél te a barátja, azt is meg kell tanulni, hogy hogyan barátkozzunk.

Egyébként meg semmi baja nem lesz, ha időnként felöltözteti valaki, vagy kap egy cukrot vacsora előtt.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook